Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

jestem zdecydowany na MSi ale jedyne co to boje się o to że trafi mi się sztuka z hałaseującymi cewkami albo co gorsze z wadliwymi wentylatorami (jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=LxNHhVQtlR4)

w jakim sklepie najszybciej rozpatrują RMA? czy w MSi da się włączyć na stałe wentylatory rezygnując z pasywnego chłodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie w grach nie wystepuje, chyba, że masz wyłączone vsync, starą grę i osiągasz kilkaset fps. Jedyną grą gdzie coś słyszałem to World of Tanks. Na poprzedniej karcie MSI było tak samo tylko mniejsza wydajność powodowała mniejsze fps i piszczenie. Tylko pisząc piszczenie mam na myśli, że coś słychać, a nie, że przeszkadza. Z obróbką wideo nie mam do czynienia.

Ten wentylator z filmiku to jakaś wada fabryczna i takie rzeczy oddaje się na gwarancję lub zwraca do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Wasze msi to niezła lipa. moje gigaszroty mają odpowiednio 66C górna karta oraz 58C dolna karta przy obrotach średnich okolice 2000 gdzie karty nawet nie są upierdliwe dla odbiorcy (1455 mhz). liżcie się dalej po jajach że msi są ciche, one są [ciach!]o warte. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie wsadź dwie takie msi do kompa ciekawe jakie wtedy będziesz miał temperatury i obroty. mi chodzi oto że chłodzenie gigaszrotów sobie bardzo dobrze w sli radzi gdy przerwa między kartami wynosi zaledwie jeden slot. miałem dwie 680 i chłodzenie msi wymiękało w takiej konfiguracji - tak wiem to było inne chłodzenie ale co do zasady takie samo - 2 wentyle. obroty na maxa a temperatura powyżej progu trothlingu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie wsadź dwie takie msi do kompa ciekawe jakie wtedy będziesz miał temperatury i obroty. mi chodzi oto że chłodzenie gigaszrotów sobie bardzo dobrze w sli radzi gdy przerwa między kartami wynosi zaledwie jeden slot. miałem dwie 680 i chłodzenie msi wymiękało w takiej konfiguracji - tak wiem to było inne chłodzenie ale co do zasady takie samo - 2 wentyle. obroty na maxa a temperatura powyżej progu trothlingu.  

Z tego też powodu sprzedaje swojego Strixa i planuje albo dwa refy 980 albo właśnie dwa 980 G1.

Strix + ref radził sobie gorzej niż dwa refy które testowałem, ref lepsze temperatury i cichszy niż Strix :)

Jak miałem SLI z 780Ti czy to DC2 czy Matrixy to temperatury przy 90% wentyli po 65-75C a VRM do 100C dochodziło, tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma balasy w głowach to tak jest , msi non stop powtarza te same błędy czyli wiele małych łopatek. Co im z tego przyjdzie przy gęsto upakowanych finach w chłodzeniu, te wentylatorki zaczynają wyć i nie mają dostatecznie dużego ciśnienia statycznego by przepchnąc więcej powietrza przez finy. Ale lepiej robić chłodzenie nie dla wydajności tylko dla oka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma balasy w głowach to tak jest , msi non stop powtarza te same błędy czyli wiele małych łopatek. Co im z tego przyjdzie przy gęsto upakowanych finach w chłodzeniu, te wentylatorki zaczynają wyć i nie mają dostatecznie dużego ciśnienia statycznego by przepchnąc więcej powietrza przez finy. Ale lepiej robić chłodzenie nie dla wydajności tylko dla oka :lol2:

No MSI to generalnie coś tam ma dziwne motywy.

Zamiast ogarnąć te swoje karty jak trzeba to nagle tandetnego 970 w pomarańczowych barwach robią, a wentyle jak szaleją tak szaleć będą za pewne ;-)

Ja osobiście po tym jak podeszli do naprawy Lightninga to od tej firmy nic nigdy nie biorę.

Ten 780Ti Lightning MOA Edition za to konkretnie się prezentuje.

Szkoda tylko że chłodzenia do niego nie dają, no ale ktoś kto go kupi najwyżej wodne założy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego też powodu sprzedaje swojego Strixa i planuje albo dwa refy 980 albo właśnie dwa 980 G1.

Strix + ref radził sobie gorzej niż dwa refy które testowałem, ref lepsze temperatury i cichszy niż Strix :)

Jak miałem SLI z 780Ti czy to DC2 czy Matrixy to temperatury przy 90% wentyli po 65-75C a VRM do 100C dochodziło, tragedia.

 

Gosu miałem 2 x gtx 670 wf3 i był jednak kisiel w obudowie, vrm płyty głównej grzał mi się jak cholera po mimo że temperatura kart była spoko. Wymieniłem na bloki wodne i poszedłem całkowicie w WC. Idź w referenty a obudowa taka żeby karty były w pionie i nawiew od dołu z wyciągiem ku górze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu miałem 2 x gtx 670 wf3 i był jednak kisiel w obudowie, vrm płyty głównej grzał mi się jak cholera po mimo że temperatura kart była spoko. Wymieniłem na bloki wodne i poszedłem całkowicie w WC. Idź w referenty a obudowa taka żeby karty były w pionie i nawiew od dołu z wyciągiem ku górze. 

Dzięki za info, z tym że gadałem z Zaodrzem i u niego 970 G1 w SLI sprawdza się świetnie.

Z tym że to trochę inna konstrukcja niż stare WF3.

No ale zobaczymy, teraz to i tak mi się nie spieszy z kartami.

Miałem niedawno okres taki że ciągła rotacja, tu 780Ti, potem SLI z nich, potem SLI 980, teraz jedna 980.

Jak sprzedam 780 Ti Lightinga MOA to wtedy kolejne ruchy porobię i tyle.

A w świetle przecieków o GM200 , może i warto poczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Wasze msi to niezła lipa. moje gigaszroty mają odpowiednio 66C górna karta oraz 58C dolna karta przy obrotach średnich okolice 2000 gdzie karty nawet nie są upierdliwe dla odbiorcy (1455 mhz). liżcie się dalej po jajach że msi są ciche, one są [ciach!]o warte. 

 

Widocznie coś sportolili w tym chłodzeniu. Przecież mam 770 od MSI i karta jest cicha nawet po OC. Tylko tempy są wysokie. Pisanie że te karty są g.. warte to lekke przesada. Ludzie chwalą głównie to chłodzenie, więc coś w tym musi być.  Tak więc kwestia wydajności MSI jest znana od dawna. Karty sie gotują, ale sa ogólnie ciche. Tyle z mojej strony.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobre chłodzenie jak nie jest dobre, podkręcasz wentylatory i karty zaczyna wyć, właśnie przez te marne wentylatorki. A na auto to masz gotowanie na ekranie i stąd cisza, karta łapie bardzo wysokie temperatury i schodzi z boostem. To samo masz w 780 karta gotuje się , a sekcja wręcz topi.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej odbierasz hałas, one wyją bo nie mają siły przepchnąć więcej powietrza przez finy i powstają turbulencje powietrza i stąd to wycie. Każda karta o podobnej konstrukcji zachowuje się podobnie, dopiero jak zdejmujesz tą osłonę z wentylatorów jest ok, ale powietrze jest rozpraszane na boki. Dlatego do takiego radiatora wentylatory powinny mieć mniej łopat, ale za to szersze i odpowednio wyprofilowane. Jeżeli nie to idziemy w drugą stronę zwiększamy wymiary radiatory oraz luki między finami.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobre chłodzenie jak nie jest dobre, podkręcasz wentylatory i karty zaczyna wyć, właśnie przez te marne wentylatorki. A na auto to masz gotowanie na ekranie i stąd cisza, karta łapie bardzo wysokie temperatury i schodzi z boostem. To samo masz w 780 karta gotuje się , a sekcja wręcz topi.

Chociaż przyznam że 780Ti Lightning zrobił na mnie pioronujące wrażenie w kwestii (nie tylko) chłodzenia.

Nic nie latało, zbite, sztywne, ciężkie - Bardzo solidne.

Do tego ciche i wydajne, najcichsza i najchłodniejsza z 780Ti jakie miałem.

Nie wiem jak zwykłe Lightingi produkowane masowo ale ten sampel jest wykonany konkretnie.

Inna sprawa że jako jedyna karta padł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kierunku górnego wentylatora w SG10 wentyle na karcie nie przekraczają 40% tj. poniżej 1000rpm, a temperatury mam w okolicy 55 stopni. Przy tej konfiguracji komputer jest niemal bezgłośny. Karta jest podkręcona do 1500, procek 4200.

Oczywiście, że MSI przy 100% wyje, ale nigdy nie osiągnie sama z siebie takich wartości.

Edytowane przez atanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę trochę pojęczeć.

 

sterowniki są skopane dokumentnie. praktycznie nie mogę podkręcić kart ponieważ od razu się wywala sterownik. znalazłem takie jedno miejsce: 

 

AC4 BF - gdy na statku wchodzę do kajuty i próbuję wejść do FLOTY Kenwaya (czy jak to się tam pisze) gdy karty są podkręcone (obojętnie na ile) od razu gra się zwiesza (zielona plansza na cały ekran) - pomaga ctrl+alt+del wejście w menadżera zadań i zamknięcie gry.

 

na innych grach niby udało mi się podkręcić "stabilnie" karty do 1455/7400 do momentu gdy próbuję zrobić powyższe. 

 

podnoszenie napięć nie pomaga. zmodowałem biosa tak że druga karta która przez sterownik miała zaniżane napięcie pracowała na 1.275v, pierwsza miała biosa nie przerobionego i latała na 1.256v - efekt ten sam zwiecha.

 

gdy wrzuciłem przerobionego biosa do obu kart to nawet się gra nie chciała załadować - tzn menu weszło i gdy miał się pojawić ekran z grą bach zwiecha całkowita. 

 

pewnie źle zmodowałem biosa i się włączyło zabezpieczenie albo coś innego. chgw nie znam się na tym i nie umiem sobie z tym poradzić.

 

generalnie jestem zły na nvidie i to że taka jest sytuacja z tymi kartami.

 

gdy wyłączę sli to karta pierwsza z niższym asic 56% (jeżeli dobrze pamiętam) kręci się na 1550/7800 i bez niczego wszystko chula. 

 

druga karta ma wyższe asic 74% ale ze względu na wysoki stopień rozwiniętego lenistwa nie chce mi się kart wyciągać i testować osobno ich możliwości oc. one mają  mi się kręcić w SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko potwierdasz co pisałem, że stery są skopane równo i problemów jest naprawdę sporo. Gdyby amd miało tak skopane stery to byłoby wielkie larum, ale na forum nv jest spory szum tylko nie poruszyli wszystkich problemów. Ale w tym roku już nie ma co liczyć na większe poprawki, bite 3msc musi minąć zanim cokolwiek zrobią. Próćz istniejących problemów to dochodzą nowe , muszą rozwiązać problemy z MFAA oraz nie działajacym DSR w sli. Nv się chwali, że w driver team pracuje u nich około 1tyś osób to coś kiepsko im idzie jak na taką rzeszę ludzi :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od odinstalowania nvidia experience, nie wiem kto nad tym programem pracuje, ale jest to jakiś mega błąd. Miałem różne problemy z grami i od kiedy odinstalowałem to badziewie to problemy się skończyły, coś miesza ten programik tak, że dziwne rzeczy w grach się dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie instaluje experienca od kiedy wzięli i specjalnie pewnie zrobili tak,. że nie odpala się skyrim z ENB. do tego nie instaluje sterów od 3D bo ich nie używam. nic to nie daje. 

 

stery są skopane same w sobie i tyle. 

 

sli z 680 zrobiłem dopiero po roku obecności kart na rynku pewnie dlatego niedoświadczyłem takich problemów.

 

pomimo tych minusów jest jeden wielki plus - nawet nie kręcone karty utrzymują mi 60 klatek w prawie wszystkich grach w 1440p   :D (nie mówię tu np o WD które jest skopane totalnie - jeżeli jedna karta w 1080p trzyma 60 klatek i wszystko lata płynnie a dwie karty w 1440p sobie z grą nie radzą? kpina ubisoft). 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma ubisoft do sli? To nv musi poprawić stery pod sli do konkretnych gier, wiesz do crysisa 3 nv poprawiała stery pod sli ponad rok :-D

 

W nowym wolfie sli nie działa, a cf działa bez problemu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko potwierdasz co pisałem, że stery są skopane równo i problemów jest naprawdę sporo. Gdyby amd miało tak skopane stery to byłoby wielkie larum, ale na forum nv jest spory szum tylko nie poruszyli wszystkich problemów. Ale w tym roku już nie ma co liczyć na większe poprawki, bite 3msc musi minąć zanim cokolwiek zrobią. Próćz istniejących problemów to dochodzą nowe , muszą rozwiązać problemy z MFAA oraz nie działajacym DSR w sli. Nv się chwali, że w driver team pracuje u nich około 1tyś osób to coś kiepsko im idzie jak na taką rzeszę ludzi :wink2:

DSR nie działa w SLI?

U mnie działał na luzie na dwóch refach 980 oraz na refie + Strixie.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...