Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt. To co wyprawia Nvidia ze sterami to parodia. Dzisiaj obadałem dokładnie moją MSI z otwartą budą. I faktycznie przy 80% jest wycie. Ale przy 75% już jakby mniej i przy zamkniętej budzie tak tego nie słychać. Więc dalej pozostaje zdania że nie są złe te karty. Lepsze to pewnie niż  Palit. Wciąż czekam na opinie o tym Zotacu bo jest dość tanio w ESC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. To co wyprawia Nvidia ze sterami to parodia. Dzisiaj obadałem dokładnie moją MSI z otwartą budą. I faktycznie przy 80% jest wycie. Ale przy 75% już jakby mniej i przy zamkniętej budzie tak tego nie słychać. Więc dalej pozostaje zdania że nie są złe te karty. Lepsze to pewnie niż  Palit. Wciąż czekam na opinie o tym Zotacu bo jest dość tanio w ESC.

No zgadza się, stery to padaka jakaś teraz.

Między innymi dlatego zrezygnowałem z SLI.

Middle Earth Shadow Of Mordor - Lipa

Ryse - Lipa

Nowy AC ponoć tez lipa itd, itd.

A stare gry jak Crysis 3/Metro Reduxy czy TR 2013 gdzie SLI fajnie działa, to cóż...Wielokrotnie przerabiane już.

Szkoda cholera że albo to SLI jest niedopracowane albo po prostu developerzy coś chrzanią, czy też NV olewa kwestie profili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej do porządku dziennego wejdą karty z dwoma GPU jak titan z, niż SLI zacznie dobrze chodzić :D Ciągle czytam, że z SLI jest więcej problemów niż przyjemności. Dodatkowo ile % czy w ogóle 1% ludzi kupujących karty, kupi karty pod SLI? Bardzo mało dlatego ta technologia chyba nie ma sensu, a sloty PCI-Express 3.0 x16 lepiej przeznaczyć na coś takiego:
1764.jpg
 

Edytowane przez xBum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, są tytuły które świetnie działają z SLI.

Można niby wymuszać też działanie tego ustrojstwa w grach które go nie obsługują no ale jest trochę roboty itd.

 

Patrząc na takiego AC Unity gdzie nawet 780Ti i 980 w 1080p sobie bardzo słabo radzą...

Myśli sobie człowiek "a na cholerę mi ta high-endowa karta, na cholerę mi dwie nawet skoro taka lipa jest" ;-)

 

Tak swoją drogą da się w GBT 970/980 G1 zmieniać napięcie rdzenia ?

W referentach 980 szło powyżej 1.212v nawet na 1.25v ale w 980 Strixie nie dało się zmieniać.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej do porządku dziennego wejdą karty z dwoma GPU jak titan z, niż SLI zacznie dobrze chodzić :D Ciągle czytam, że z SLI jest więcej problemów niż przyjemności. Dodatkowo ile % czy w ogóle 1% ludzi kupujących karty, kupi karty pod SLI? Bardzo mało dlatego ta technologia chyba nie ma sensu, a sloty PCI-Express 3.0 x16 lepiej przeznaczyć na coś takiego:

 

 

 titan z to niby co to jest? dwa gpu w sli na jednej karcie. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są skopane, aczkolwiek weiel problemów można wyeliminować totalnie je wyrzucając, włącznie z menadzerem zadań. Nastepnie przelecieć driverguardem i po restarcie wgrać stety, naprawdę dużo dolegliwości znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem na pclolu...

 

"Trochę przereklamowane są te GTX970 w kilku grach miałem już mniej klatek jak na GTX780Ti np. Lords Of The Fallen spodziewałem się czegoś więcej. Owszem jestem zadowolony z temperatur nareszcie są przyjazne na GTX780Ti był mały piecyk, OC też świetne 1500MHz karciocha zrobiła bez problemów, ale tak szczerze to odradzam posiadacze GTX780Ti przesiadkę na GTX970 szału nie ma. No chyba, że uda się Wam tak jak mi wymienić karte za niewielką dopłatą (w moim przypadku 300 zł). 

Oby było tak jak mówi sideband i nowe gry będą faktycznie działać lepiej, bo teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem pozbywając się mojego GTX780Ti.

Prawdę powiedziawszy byłem zdumiony za pierwszym razem jak odpaliłem kilka gier w które jeszcze dzisiaj grałem Lords Of The Fallen, Tomb Raider, Crysis 3 i wesoło nie jest jedynie Call of Duty Advanced Warfare lepiej ale na GTX780Ti też nie było źle sad.gif "

 

Sprzedać 780Ti, dopłacić do 970 i dziwić się że jest słabiej - Bezcenne :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hype i marketing powoduje u niektórych wyłączenie myślenia dlatego popełniają czasem tego typu błędy, ale on nie pierwszy i nie ostatni. Ale to tylko świadczy jak dobrze działa maszynka marketingowa i miesza ludziom w głowach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hype i marketing powoduje u niektórych wyłączenie myślenia dlatego popełniają czasem tego typu błędy, ale on nie pierwszy i nie ostatni. Ale to tylko świadczy jak dobrze działa maszynka marketingowa i miesza ludziom w głowach.

No ale słuchaj, jeśli ktoś oczekuje że karta za 1500 zł będzie wydajniejsza niż karta która kosztowała ponad 2500 zł na starcie i trzymała ceny do premiery nowej serii, do tego to x70 a nie x80 to ja nie mam pytań. Tacy ludzie są po prostu, odrealnieni...

I ok, skoro na to wychodzi sprzedał GTX 780Ti za 1250/1300 zł...To ktoś fajny interes zrobił kupując go, nie żal mi takich bo są po prostu...Głupcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem o zmianie 780ti na 970 ale olałem :) na ten moment w niestarych grach wygląda to tak - CodAW i ACUnity lepsze wyniki ma gtx970, Watch Dogs lepiej dla 780ti, Ryse i Shadow of Mordor miej więcej na równi...ogólnie róznica kilku klatek w 1ną albo 2gą stronę.

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem o zmianie 780ti na 970 ale olałem :) na ten moment w niestarych grach wygląda to tak - CodAW i ACUnity lepsze wyniki ma gtx970, Watch Dogs lepiej dla 780ti, Ryse i Shadow of Mordor miej więcej na równi...ogólnie róznica kilku klatek w 1ną albo 2gą stronę.

GTX 780Ti można porównywać do 980 ale nie do 970...Poważnie.

No chyba że ktoś na referencie gra i to bez OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmieniać 780ti na 970 to naprawdę trzeba mieć cos z głową ;-)

 

Dzisiaj do mnie przyjedzie gigabyte 970 i spodziewać się porządnego kopa względem 6950

Otóż to, ale żeby zmienić 780Ti na 970 i dopłacić do tego 300 zł, to trzeba być mistrzem , mistrzem pewnego rodzaju mistrzów rzecz jasna ;-)

 

Po przesiadce z 6950 na 970, kopa będziesz miał takiego że z taboretu spadniesz :)

Mi gały wyszły jak się przesiadłem z HD 6970 na GTX 670 to wiem czego się możesz spodziewać , bo potem jak przesiadłem się z GTX 670 na 780Ti, sam spadłem z taboretu ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem do mnie jedzie to cudo :D

http://www.kingbo.com/even/HOF780TiV2/index.html

 

Się podjarałem aż, no ale u siebie nie mam custom loopa a nie chce mi się bawić w upgrejdy Swiftecha bo i tak i tak na 980 zostaje.

Karta idzie do kumpla, natomiast przyznam że nie mogę się doczekać aż GALAX wejdzie pełną parą na rynek EU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta idzie do kumpla, natomiast przyznam że nie mogę się doczekać aż GALAX wejdzie pełną parą na rynek EU :)

Się raczej nie doczekasz, KFA2 będące europejskim ramieniem Galaxy działało przez chwilę w PL i póki co się wysypało. W EU wygląda to trochę lepiej ale i tak brakuje porządnego PR, żeby rozkręcić imprezę. Kiedyś Galaxy było bardzo silne, chociażby seria 7000 robiła miazgę z konkurencji, ale teraz są inne czasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się raczej nie doczekasz, KFA2 będące europejskim ramieniem Galaxy działało przez chwilę w PL i póki co się wysypało. W EU wygląda to trochę lepiej ale i tak brakuje porządnego PR, żeby rozkręcić imprezę. Kiedyś Galaxy było bardzo silne, chociażby seria 7000 robiła miazgę z konkurencji, ale teraz są inne czasy. 

Z tego co wiem to GALAX planuje mocniej wejść na rynek EU, mieli trochę przerwy to fakt. KFA2 się wysypało w zasadzie.

Jakaś tam niemiecka firma wygrała walkę o nazwę firmy - GALAXY, jakaś firma od ciągników :D

Stąd zmiana GALAXY na GALAX, o co chodziło to nie wiem dokładnie, ale ostatnio o tym gadałem z kumplem to coś wspominał.

Jeżeli ich plany się powiodą to będzie świetnie bo GALAX(Y) według mnie robi najsolidniejsze karty, nawet lepsze niż ASUS czy EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po przesiadce i w sumie juz mam maly problem ;) Jak startuje winda to obraz wyglada wyglada jakby byl za mgla i nie chce mi sie co restart wprowadzac tego z reki. Ktos moze mi troche pomoc bo naprawde dawno nie mialem karty od zielonych i nie do konca lapie sie w tych sterach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piles cos buziak? Chyba kartę oblewasz bo napisales jakiś belkot hahaha drivercleanerem usuń cały syf po ATI na początek.

wszystko usunalem i wszystko hula jak ta lala. Tylko mam problem z ustawieniem jasnosci. Pobawilem sie troche ustawieniami TV i mam nadzieje, ze juz bedzie ok.

 

 

Zadnych syntetykow nie puszczalem ale jestem wystarczajaco zadowolony :D BF 3 z High i 40-60 FPS bez AA na 6950 teraz chodzi na ultra i mam srednio kolo 100 skok duzy i pozytywny ;) Jestem zadowolony :)

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po przesiadce i w sumie juz mam maly problem ;) Jak startuje winda to obraz wyglada wyglada jakby byl za mgla i nie chce mi sie co restart wprowadzac tego z reki. Ktos moze mi troche pomoc bo naprawde dawno nie mialem karty od zielonych i nie do konca lapie sie w tych sterach.

Winnowajcą jest bug w sterach, który jest od lat w nv, czyli ograniczony zakres kwantacji kolorów. Problem występuje na hdmi i dp.

 

Zapodaj patcha - Link

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, głównie do Sidebanda bo się człek zna na rzeczy mocno.

Przyszedł mi dziś referent ASUSa 980, i fajna sztuka się trafiła.

Bez zmiany napięcia robi 1510/7810 (bez zwiech/artów/korekcji błędów) - Katowany trochę 3dm11/3dm FS oraz Havenem.

I teraz tak, referenty mają odblokowane napięcie, maks to co mi pokazuje GPU-Z to podbijanie do 1.25v (z kawałkiem) , wtedy bydlak nawet do 1575 na rdzeniu sobie dowalił.

 

Pytanie brzmi, to napięcie na dłuższą mętę nie będzie zabójcze?

Póki co trzymam na def ale bym jeszcze trochę OC podciągnął :)

Swoją drogą śmiesznie że refy mają odblokowane napięcia a Strixy zablokowane :/

 

 

E:

No i ładnie, karta padła co za niefart ...

Wywala na def sterownik ekranu, artami wali nawet w windzie :)

Szczęście że w PC Projekcie kupowałem to mi od ręki wymienią, ale cholera szkoda bo fajne OC miała, po za tym że jakaś wadliwa :/

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...