Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak uwalić kolejną kartę. Brawo..

Sprzęt czasem tak ma że pada i tyle.

A że padła bez żadnych ingerencji , bez modów itd - Bywa.

Potwierdza się to co mi kumpel mówił, że 3dm FS Extreme w teście Combined zabija GPU po solidnym OC.

Mój 780Ti Lighting , teraz ref 980...

Na zawodach kilka 780Ti , wszystkie karty w 3dm FS Extreme Combined...

Niektórym nawet PSU wywalało, co najciekawsze to ta najnowsza wersja ma takie motywy...

W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy miałem łącznie 9 różnych GTX 780Ti 4 GTXy 980. Do tego dwie 670ki i jedną 470kę i nic innego nie padło, a te dwie czyli Lighting i 980 padły DOKŁADNIE w tym samym teście, w cholernym Combined 3dm FS Extreme...Z tym że Lighting już nawet obrazu nie wyświetlał a 980ka łapie zwiechy i arty rzuca na def.

 

Także przestrzegam Was przed katowaniem tam kart, bo coś jest na rzeczy.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców klasyki gatunku - konkretnie Gb 970 Windforce nie G1. Sprawa dotyczy słabego oc pamięci samsunga. Max 7500 czyli tyle co nic. Powyżej zwiech lub artefakty. Notabene podniesienie taktów o 500 daje co najwyzej lepsze samopoczucuie bo wzrost wydajnosći w tej konkretnie karcie jest niewielki, w sumie zostawiłem def. 7000. Wyglada jakby nawet czasami na 7500 załączała sie jakas korekcja błędów. Kopa widocznego daje za to stały boost na 1522. Ale temat samsunga mnie zaintrygował: albo padaczne sztuki albo gigabyte cos "usprawnił" w rev 1.1 ( obroty dalej min. 1600 rpm) Tutaj ludek ma podobne objawy na G1 rev 1.1:

http://www.overclock.net/t/1524953/970-g1-memory-fails

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, głównie do Sidebanda bo się człek zna na rzeczy mocno.

Przyszedł mi dziś referent ASUSa 980, i fajna sztuka się trafiła.

Bez zmiany napięcia robi 1510/7810 (bez zwiech/artów/korekcji błędów) - Katowany trochę 3dm11/3dm FS oraz Havenem.

I teraz tak, referenty mają odblokowane napięcie, maks to co mi pokazuje GPU-Z to podbijanie do 1.25v (z kawałkiem) , wtedy bydlak nawet do 1575 na rdzeniu sobie dowalił.

 

Pytanie brzmi, to napięcie na dłuższą mętę nie będzie zabójcze?

Póki co trzymam na def ale bym jeszcze trochę OC podciągnął :)

Swoją drogą śmiesznie że refy mają odblokowane napięcia a Strixy zablokowane :/

 

Nawet 1.275v nie jest żadnym wyzwaniem dla tej sekcji, ale karta Ci padła bankowo ze względu na wadliwość tego konkretnego egzemplarza. Jak chcesz wyciągnąć max karty to zapodaj bios od gigabyte 980gtx i edytuj bios na wyższe napięcie Ale to sztuka dla sztuki wzrost wydajności będzie pomijalny a tempy wyraźnie wzrosną, pod 3dmarki można się pobawić, ale do gier na co dzień bezsens.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 1.275v nie jest żadnym wyzwaniem dla tej sekcji, ale karta Ci padła bankowo ze względu na wadliwość tego konkretnego egzemplarza. Jak chcesz wyciągnąć max karty to zapodaj bios od gigabyte 980gtx i edytuj bios na wyższe napięcie Ale to sztuka dla sztuki wzrost wydajności będzie pomijalny a tempy wyraźnie wzrosną, pod 3dmarki można się pobawić, ale do gier na co dzień bezsens.

No też mi się wydaje że padła bo po prostu wadliwy egzemplarz się trafił.

Fajne OC miała ale...Cóż, i tak i tak by padła w końcu w takim razie.

Dobrze że w PC Projekcie od ręki wymienią mi to nie muszę czekać na cały proces RMA.

 

Chociaż coś jest na rzeczy z tym 3dm FS Extreme - Test Combined, tak jak pisałem sporo kart tam pada.

Chociaż dziś kumplowi padł GTX 980  przy instalacji sterów :D

 

Bios referenta 980 Gigabyte jest lepszy od ASUSA?

Bo w takim razie może zamiast ASUSA po prostu wezmę refa GBT, albo i dwa bo planowałem drugiego refa pod koniec miecha brać, jednak możliwe że teraz wezmę.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios od gigabyte g1, ona ma power limit do 366wat. Edytorem na razie nie da rady podnieść power limitu, więc będzie Ci zbijać takt pod obciążeniem. 980gtx na 1.275v potrafi wessać 270wat dlatego power limit do 225wat przebije moment na biosie od ref-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie chce mi się w to bawić, potem jak by padła (a jak widać lubią te refy 980 padać) to lipa by była z gwarą z innym biosem...

Bo paść może tak że i biosa już się nie wgra.

Gdyby nie to że SLI robię to bym się w refy nie bawił ale...Raż że do SLI są najlepsze, dwa to są po prostu piękne.

 

Tak swoją drogą w kwestii estetyki kart graficznych...

 

http://allegro.pl/geforce-cuda-gtx-980-4gd5-ocv1-4gb-ddr5-dvi-i-hdmi-i4797322474.html

 

Obrzydlistwo.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie chce mi się w to bawić, potem jak by padła (a jak widać lubią te refy 980 padać) to lipa by była z gwarą z innym biosem...

Jak ci padnie karta to jak niby oni Ci sprawdzą jaki tam bios siedzi? W serwisach takich rzeczy nie sprawdzają, jak się da naprawić to naprawią. A jak nie to dostajesz nówkę sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zawsze ludzie tak płaczą a tymczasem osobiście zdarzyło się wysyłać (zresztą przez lata pracy w serwisach różne bywały kwiatki) grafę po upaleniu zakładając na odwal się fabryczne chlodzenie. Myślisz że ktoś zajrzał sprawdzić stan pasty czy zaciekawić się dlaczego śrubki straciły lakier? (podpowiedź, kiepski śrubokręt).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci padnie karta to jak niby oni Ci sprawdzą jaki tam bios siedzi? W serwisach takich rzeczy nie sprawdzają, jak się da naprawić to naprawią. A jak nie to dostajesz nówkę sztukę.

Mój 780Ti Lighting był na RMA na Tajwanie, sprawdzili iż jeden z biosów jest zmieniony, ucięli temat.

MSI sprawdza jak to z biosami jest, trochę jestem w temacie zorientowany więc nie wprowadzaj ludzi w błąd bo nie masz racji, niestety nie masz.

 

Podłączasz flasher kabelkiem i sprawdzasz co tam masz za biosa i tyle w temacie.

MSI lubi się migać z gwarą i oni praktycznie zawsze takie myki robią żeby odrzucić RMA jeśli bios jest zmieniony a naprawa była by zbyt niekorzystna dla MSI.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winnowajcą jest bug w sterach, który jest od lat w nv, czyli ograniczony zakres kwantacji kolorów. Problem występuje na hdmi i dp.

 

Zapodaj patcha - Link

ten patch wystarczy zapodac tylko raz, czy co aktualizacja sterow jeszcze raz trzeba zapodac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą czy ktoś testował najnowsze stery 344.75 na 780/780Ti w "Shadow Of Mordor"?

TRAGICZNE spadki wydajności wręcz, nawet do 11 fps nagle z 60.

W 1080p czy to tekstury na High czy na Ultra, wcześniej takiego problemu nie było.

Ponad to jakieś dzwine "tęczowe" tekstury na ziemi czy skałach :/

Po prostu masakra z tym co NV odwala.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 780Ti Lighting był na RMA na Tajwanie, sprawdzili iż jeden z biosów jest zmieniony, ucięli temat.

MSI sprawdza jak to z biosami jest, trochę jestem w temacie zorientowany więc nie wprowadzaj ludzi w błąd bo nie masz racji, niestety nie masz.

 

Podłączasz flasher kabelkiem i sprawdzasz co tam masz za biosa i tyle w temacie.

MSI lubi się migać z gwarą i oni praktycznie zawsze takie myki robią żeby odrzucić RMA jeśli bios jest zmieniony a naprawa była by zbyt niekorzystna dla MSI.

Teraz mi odpowiedz mi na pytanie ile kart jest serwisowana na tajwanie? Normalne sklepowe karty są sprawdzone w serwisie producenta lub innym zewnętrznym tam się nie szczypią w pipkę i nie bawią się takie rzeczy , wszystko odbywa się na terenie polandii. Sorry msi jest takie jest, jak wysyłasz na serwis takie cudo to nie ma nic w tym dziwnego , że będą dogłebnie to cudo sprawdzać z wiadomych względów.

ten patch wystarczy zapodac tylko raz, czy co aktualizacja sterow jeszcze raz trzeba zapodac?

Za każdym razem.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testowałem na tych sterach, wyżej wymienionych objawów nie stwierdzono, może uwaliłeś 3cią kartę ? :)

 

O to się nie martw , na 344.11 wszystko jest ok :)

Sprzęt to sprzęt, jak pada to pada. Ja nic nie uwalam :)

Teraz mi odpowiedz mi na pytanie ile kart jest serwisowana na tajwanie? Normalne sklepowe karty są sprawdzone w serwisie producenta lub innym zewnętrznym tam się nie szczypią w pipkę i nie bawią się takie rzeczy , wszystko odbywa się na terenie polandii. Sorry msi jest takie jest, jak wysyłasz na serwis takie cudo to nie ma nic w tym dziwnego , że będą dogłebnie to cudo sprawdzać z wiadomych względów.

Za każdym razem.

Tu masz słuszność owszem. Z tym że serio, MSI ma chyba najgorszy możliwy serwis, gorszy nawet od GBT :)

Po za tym generalnie to ściemniali mi na tym RMA bo twierdzili iż jest wgrany bios od zwykłego 780 Lightinga co jest wierutną bzdurą :)

 

No ale luz, w końcu znalazłem serwis który twierdzi iż jest duża szansa na to że kartę naprawią, na dniach im wysyłam :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem warto bawić się w wodowanie gtx 780 ti dc2 i kręcenie do 1300mhz czy stykają do 1080p okolicę 1100mhz??? 

 

Kartę kupiłem wczoraj za 1600pln z gwarancją 35 miesięcy jeszcze, na przeczekanie do gtx 980ti/amd 390x - mam dość sli... bo z nowym sterami to jest masakra jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem warto bawić się w wodowanie gtx 780 ti dc2 i kręcenie do 1300mhz czy stykają do 1080p okolicę 1100mhz??? 

 

Kartę kupiłem wczoraj za 1600pln z gwarancją 35 miesięcy jeszcze, na przeczekanie do gtx 980ti/amd 390x - mam dość sli... bo z nowym sterami to jest masakra jakaś.

Do 1080P to starcza nawet stock w gruncie rzeczy.

Ale jeśli chcesz kartę wodować to czemu nie, zabawa w OC jest zawsze fajna, no zazwyczaj bo i zdarza się że karta padnie ;-)

Z tym że 780Ti DC2 są nadzwyczaj twarde, te skubańce nawet na LN2 wytrzymują znacznie więcej niż inne karty i potem żyją sobie i tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam oc mojego gigusia :

3d1116294_zpsd54224e9.jpg


Kosztowało mnie to masę zabawy z edycją biosu, bo na standardowych biosach karty strasznie trotlują pod mocnym obciązeniem (u mnie wyłapuje to 3dmark 2011 właśnie w pierwszym i drugim teście).

Wszelke poradniki edycji biosu i modyfikacji power limitu czy gotowe modowane biosy jakieś  nolimit v7 itp tak napradę nie rozwiązują problemu trotlingu niestety.

Jak ktoś lubi dłubać w biosie to sugeruję ponieść sporo ponad specyfikację limity wtyczek pci-e i ew trochęslotu cpi-e.
U mnie definitywnei rozwiązało to problem trotlingu jesli tylko power limit i/lub tdp table w biosie jest odpowiednio wysoko podniesione.


edit :

Dla śmiałków z kartami Gigabyte g1 ik wf3 :
1560/2030mhz 1.231v no boost, no trotling ;)

http://przeklej.org/file/mzIBGC/nt1.1.rom
 

flashowanie na własne ryzyko !

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu Nvidia poprawiła skalowanie SLI w sterach.

 

http://www.3dmark.com/fs/3276089

 

http://www.3dmark.com/3dm/4783876

 

Na wcześniejszych maks co mi się udało wycisnąć z SLI 980ek to było jakieś 18.9/19.1k GPU score o około 2400 mniejszy był w Perf i z 800 w Extreme , przy podobnych zegarach.

 

Tylko nadal jest problem z zaniżaniem napięcia w SLI, karta co na def ma 1.226v (ASIC 69%) w SLI leci na 1.206v a druga która na def ma 1.206 (ASIC 75%) leci na 1.175v.

 

3dm 11 i FS tak czy owak bez zwiech i artów przy taktach 1502/7510 a zbijanie taktów jest do poziomu 1489 ale większość czasu (jakieś 95%) trzymają 1502.

 

Chyba że to jakaś lipa ze wskazaniami napięcia w GPU-Z i ASUS GPU Tweaka?

Ktoś kto ma SLI z 970/980 zauważył niepokojące problemy z OC w SLI względem jednej karty ?

 

Tutaj o tym problemie.

 

http://forums.evga.com/GTX-980970-SLI-voltage-mismatching-issue-m2244800.aspx

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przeczytaniu postów widzę że tu fani OC i znawcy są  tak więc: po nowym roku przymierzam się do 970'tki. Jakiego producenta byście polecili waham się nad asusem albo Gigabyte. Poza tym znalazłem dzisiaj kartę od Zotac GeForce GTX 970 AMP! Extreme Edition. Czy warta uwagi czy lepszy inny model. I czy Taka 970 pociągnie na moim PC'ie:

CPU: i5 3350P | GPU: Gigabyte 7870 OC  | RAM: Kingston HyperX 8GB 1600 CL9 |  MOBO: AsRock B75 Pro3 |SSD: Kingston SSD 60GB | HDD: Barakuda 500GB | PSU: Ocz ModXStream Pro 600W modular | CASE: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

 

A może jakaś inna karta limit 1600zł (nie biorąc pod uwagi tego ZOTAC'a), 780ti używany np?

 

Poza tym dla fanów Gigabyte: przeczytałem że ponoć ma wyjść nowy BIOS(poprawiony) do 970 umożliwiający zbicie wentylatorów z 34% na 15-20. Czy to prawda nie wiem ;p 

Edytowane przez Juhas12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Cena zaporowa...

 

Juhas12:

 

GB ma głośniejsze chłodzenie, ale nie tak bardzo chyba. ASUS ma za to cichutkie chłodzenie, więc z tych dwóch wolałbym ASUSA.  Co do procka to spokojnie wystarczy do 970'tki.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal jest problem z zaniżaniem napięcia w SLI, karta co na def ma 1.226v (ASIC 69%) w SLI leci na 1.206v a druga która na def ma 1.206 (ASIC 75%) leci na 1.175v.

 

 

To nie wygląda na problem tylko na celowe działanie - karty w SLI są gorzej chłodzone, więc obniżają napięcie by zmniejszyć temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wygląda na problem tylko na celowe działanie - karty w SLI są gorzej chłodzone, więc obniżają napięcie by zmniejszyć temperaturę.

Nie jest to celowe działanie a bug.

Jakoś na SLI z 780Ti tego problemu nie miałem.

A Maxwelle są chłodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to celowe działanie a bug.

Jakoś na SLI z 780Ti tego problemu nie miałem.

A Maxwelle są chłodniejsze.

Wejdź sobie w ostatni release notes i dla nich jest to normalne zachowanie :lol2: Wiem tyle jak zaczynają tak pisać tzn, że nie potrafią tego poprawić.

To samo pewnie napiszą o świrowaniu napięcia w 2d , vid sobie lata od 0.837v do 0.868v. Nie ma możliwości kontroli nad kartą przez bios, wszystko kontroluje zabugowany ster, to taka porada jakby ktoś próbował biosem rozwiązać problem, próbowałem i wielka lipa.

 

Pewnie jak dojdą po czasie jak to poprawić to przestaną pisać głupoty.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie w ostatni release notes i dla nich jest to normalne zachowanie :lol2: Wiem tyle jak zaczynają tak pisać tzn, że nie potrafią tego poprawić.

To samo pewnie napiszą o świrowaniu napięcia w 2d , vid sobie lata od 0.837v do 0.868v. Nie ma możliwości kontroli nad kartą przez bios, wszystko kontroluje zabugowany ster, to taka porada jakby ktoś próbował biosem rozwiązać problem, próbowałem i wielka lipa.

 

Pewnie jak dojdą po czasie jak to poprawić to przestaną pisać głupoty.

Zatem bug który jest oficjalny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Cena zaporowa...

 

Juhas12:

 

GB ma głośniejsze chłodzenie, ale nie tak bardzo chyba. ASUS ma za to cichutkie chłodzenie, więc z tych dwóch wolałbym ASUSA.  Co do procka to spokojnie wystarczy do 970'tki.

 

Gigabyte ma durne nastawy wentyla w idle(wielu osobom to nie przeszkadza dla innych jest to jakiśproblem), można to skorygować edycją biosu bardzo łatwo.

 

 

Asus jest niby ok, ale ma najsłabsze o/c (1 wtyczka, nisko power limit) a chłodzenie głośniejsze od msi.

 

 

Jak dla mnie Gigabyte, a jak ktoś moniecznie musi mieć kartę półpasywną i na maxa cichą to Msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz opinie są różne. Jedni chwałą MSI, a inni ASUSA. Osobiście mam MSI GTX 770 i nie narzekam na głośność. Miałem GB GTX 670 i też nie był tak bardzo głośny, ale głośniejszy od 770 obecnego.  Nie wiem może to przez 3 wentyle i któryś coś tam zaczął nawalać i wyć. Cięzko mi teraz to sobie przypomnieć, ale podczas grania w FC3 było słychać wycie. Teraz gram w FC 4 i błoga cisza.  Do tego akcje GB z 780Ti i artefaktami jakoś nie przekonują mnie by jeszcze zaufać tej firmie. Zobaczymy jak wypadnie ta seria. Jak wypadnie dobrze to odzyska moje zaufanie. Obecnie Tylko ASUS i MSI i z tych dwóch raczej wezmę ASUSA. Ale to dopiero w styczniu. Bałem się że FC4 będzie zwalniał na 770, ale nie jest najgorzej. Jakoś sie przemęcze do stycznia .Sprzedam obecną kartę  i wezmę 970'tkę. No chyba że AMD czymś zaskoczy. Sam jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem małego zotaca gtx970 asic 74,8%, oc bez podnoszenia napięcia 1520mhz (max traktowanie), także generalnie jestem zadowolony, teraz tylko trzeba jakiś blok wodny upolować na to cudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...