Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

czekać to można do osranej śmierci, jak amd nie zrobi tego co zapowiada w wymiarze 20nm lub mniej to dostaniesz kartę graficzną i farelkę w jednym, na procki od nich już w ogóle nie liczę bo ich najlepsze konstrukcje ledwie równają się z najsłabszymi i5 od intela 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem nawet i3 ich goni lekko w tyle ;).  Faktycznie te Geforce'y wypadają lepiej na tle serii 290. Lepsze tempy i mniejsze zużycie prądu. Jak tego nie poprawią w serii 300 to znów dostaniemy to samo z nieco większą wydajnością. Wątpie by wtedy mocno przegoniły nowe Geforce'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach 980gtx jest słabsza od 780 non ti , w wyższych rozdziałkach gm204 leży i kwiczy. Nawet jak fps nie jest zły to płynność jest tragiczna i sporo gorsza niż na 780gtx. Więc nie jest tak różowo.

 

Zmiana 780 na 970 to delikatnie mówiąc nieporozumienie, lepiej dołożyć drugą 780.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Cóż, czuję w kościach że AMD wypuszczając na rynek nową serię R300 dokopie nVidii w tyłek . . .

i wiecie co (?)

wielu z Was podejmie (jakże słuszne w tej sytuacji) decyzje o sprzedaniu klocków spod znaku nV i przejdzie (z uśmiechem na buziach, i z radością podpartą solidną dawką FPSów) na AMD seria R300.

Czego Wam życzę z całego serca, ma się rozumieć :)

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach 980gtx jest słabsza od 780 non ti , w wyższych rozdziałkach gm204 leży i kwiczy. Nawet jak fps nie jest zły to płynność jest tragiczna i sporo gorsza niż na 780gtx. Więc nie jest tak różowo.

 

Zmiana 780 na 970 to delikatnie mówiąc nieporozumienie, lepiej dołożyć drugą 780.

 

Zyskuje się tylko 1GB. Ale czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyskuje się tylko 1GB. Ale czy warto ?

Te 1gb akurat to mało istotny argument za.

To wobec tego do okazjonalnego grania lepsza będzie 780tka z allegro za 1300-1500zł niż GTX970?

780 1000-1100zł , 780ti 1400-1500zł

 

Do okazjonalnego grania można też wybrać ref-a 290, którego da się wyrwać nawet za ~700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekać to można do osranej śmierci, jak amd nie zrobi tego co zapowiada w wymiarze 20nm lub mniej to dostaniesz kartę graficzną i farelkę w jednym, na procki od nich już w ogóle nie liczę bo ich najlepsze konstrukcje ledwie równają się z najsłabszymi i5 od intela 

Nie procesory AMD tylko nowy od intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy refa /refów 980.

Ponieważ po mojej przygodzie z refem ASUSA co mu pamiątki padły, boję się zwiększać napięcia kart ;-)

A w SLI jest tak iż karty mają niższe napięcia niż pojedynczo co przekłada się na gorsze OC, o czym już z Sidebandem wcześniej pisaliśmy.

I tak górna karta (ASIC  69% ale chłodniejsza ) w SLI wbija na 1.206v a dolna (ASIC 75% za to mocniej się grzeje względem karty z mniejszym ASICiem, chociaż będąc na dole ma temperatury o 3-4C niższe od górnej, gdzie będąc na górze ma o około 10C wyższe niż ta druga kiedy siedzi na dole) trzyma 1.175v.

I teraz tak przy taktach 1482/7510 po około 4 godzinach gry w "DA inkwizycja" następuje zwiecha (Jedna karta ta z wyższym ASICiem wbijała napięcie 1.225v i latała stabilnie cały czas , ponad 5ć godzin przy taktach 1507/7610).

Kiedy zwiększyłem w SLI takty do 1510/7510 i odpaliłem 3dm11 to od razu zwiecha, podniosłem napięcie tak by górna karta trzymała 1.231v a dolna 1.200v i nawet przy 1520/7510 przechodzi 3dm11 i Havena 4.0 bez zwiech i artów.

Co za tym idzie kartom (albo jednej z nich) brakuje po prostu papu.

Czy można ufać wskazaniom GPU-Z w wypadku tych kart i czy realnie te napięcia nie są tak na prawdę większe ? Obawiam się by kart nie zatłuc a te stery NV to same nie wiedzą czego chcą ;)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu tak bez urazy zapytam bo śledzę ten temat już od dłuższego czasu. Czy Ty na swoim komputerze wgl grasz czy tylko ciągle bawisz się w benchamarki i pogoń za 10mhz?

Bo ja gdybym kombinował tyle co Ty do chyba bym do pracy nie mógł chodzić jakbym chciał sobie jeszcze w coś zagrać :)

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu tak bez urazy zapytam bo śledzę ten temat już od dłuższego czasu. Czy Ty na swoim komputerze wgl grasz czy tylko ciągle bawisz się w benchamarki i pogoń za 10mhz?

Bo ja gdybym kombinował tyle co Ty do chyba bym do pracy nie mógł chodzić jakbym chciał sobie jeszcze w coś zagrać :)

Urazy w tym nie ma ;-)

No pewnie że gram i to sporo, karty graficzne to akurat jedna z moich zajawek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak jest strata pieniędzy. Bo każda wymiana karty graficznej i odsprzedaż to jakaś tam strata pieniędzy. Ja sobie nie wyobrażam bym miał zajawkę z ciągłego żaglowania kartami.  I jeszcze takie katowanie aż któraś padnie. Gosu kiedyś się natniesz na jakiś sklep. Odmówią Ci gwarancji i będziesz sporo w plecy. Ale to nie moja sprawa więc rób jak uważasz.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak jest strata pieniędzy. Bo każda wymiana karty graficznej i odsprzedaż to jakaś tam strata pieniędzy. Ja sobie nie wyobrażam bym miał zajawkę z ciągłego żaglowania kartami.  I jeszcze takie katowanie aż któraś padnie. Gosu kiedyś się natniesz na jakiś sklep. Odmówią Ci gwarancji i będziesz sporo w plecy. Ale to nie moja sprawa więc rób jak uważasz.

Nie pisz czegoś bezsensownie jak nie wiesz jak sprawa wygląda i tyle :)

Natomiast każdy ma swoje zajawki i nie ma sensu na ten temat dyskutować.

Z tym że teraz aż do premiery GTX 980Ti już spokój, polubiłem nowe referenty ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaj mi ten GTX 970 nie urwal. Po przesiadce z 7970 jest jakis tam boost, ale nie kolosalny.

Jak liczyłeś na 300% wydajności stare j karty to fakt wiele to nie daje ;)

 

Jak na obecne czasy, kotletowanie itp toj ak dla mnie skok wydajności jest spory.

 

 

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moglibyście mi podpowiedzieć jaką wersje 970 GTX wybrać pod chłodzenie wodne? Myślę o referacie od Gainwarda model 426018336-3354. Czy jest to dobry wybór, jak wygląda OC tego modelu, oraz czy da się ściągnąć referencyjny wentylator bez utraty gwarancji? (czy są jakieś naklejki) Blok wodny brałbym Watercool Heatkiller GPU-X3 GTX 970 (15550) czy coś może od EK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarku jedyna naklejka to maly okrag na jednej ze srubek. Latwa do zdjecia. Co do podkrecania sie nie wypowiem, bo czekam na pompke i jakas chlodnice musze jeszcze ogarnac :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym obcowaniu z GTX970 przyznaje, ze jednak warto bylo sie przesiasc z HD7970. Plynnosc jest niesamowita. Chyba nie chodzi tutaj tylko o stale 60 FPS, ale o brak innych niekorzystnych zjawisk jak np. stuttering.

Edytowane przez shooter
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie szukania grafy do zestawu.

i5 4690k

z97 i plus

seasonic S12II-520 520W ATX12V

2 dysku HDD 1 sdd

ram 2x8giga

Planowałem kupić gtx 970 ale boję się że zasilacz nie da rady, miałem cmx600 ale zmieniłem się z kumplem bo potrzebował. Obudowa antec isk 600 wiem się zmieści każda grafa.

pozdrawiam ed

 

ps. tak będzie OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...