Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W jakich cenach, jaki zasilacz, jaka rozdzielczość, czy będziesz podkręcać?

780ti jest kilka procent szybszy ale ale pobiera więcej prądu i ma mniej ramu.

Ja bym bez zastanowienia brał 970 z racji OC, 4gb ramu i mniejszego poboru i niższej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej tam coś znaleźć oglądając załączone fotki :P wtedy klikasz na nr posta związanego ze zdjęciem i ciach jest info :D

 

a nie które maszynki są tam na bogato wyszykowane :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na wypasie, to fakt. Ceny niższe, zarobki (średnio) wyższej. Jak żyć?

 

Rig z 4xGTX980 w otwarciej budzie pleksi poskładał mnie jak scyzoryk.

 

Żeby offtopu nie robić: Czy 1800zł za GTX'a z referencyjnym chłodzeniem + 2.5 GW to dobry deal (bez gier)? Opłaca się dopłacić ~300zł zamiast wziąć jakiąś autorską konstrukcję na GTX970?

pewnie że dobry deal. taka cena 980 pewnie nie zostanie osiągnięta jeszcze długo długo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na wypasie, to fakt. Ceny niższe, zarobki (średnio) wyższe. Jak żyć?

 

Rig z 4xGTX980 w otwarciej budzie pleksi poskładał mnie jak scyzoryk.

 

Żeby offtopu nie robić: Czy 1800zł za GTX'a z referencyjnym chłodzeniem + 2.5 GW to dobry deal (bez gier)? Opłaca się dopłacić ~300zł zamiast wziąć jakiąś autorską konstrukcję na GTX970?

 

Cena bardzo dobra, a refy 980 są piękne i bardzo konkretne.

Do tego ciche i chłodne, ja w SLI przy 1501/7410 po trzech godzinach katowania "Dragon Age'a Inkwizycji" w 1440p + wszystko na maksa + MSAAx4 miałem 68C na górnej i 63C na dolnej karcie, przy 80% wentyli, przy 90% było 64 i 60.

 

A miałem wcześniej STRIXa 980, i jestem bardziej zadowolony z referenta, nawet patrząc na pojedynczego bo również jakiś czas na nim siedziałem.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pewien problem ze swoja MSI GTX 970. Mam ustawione fabryczne zegary, nic nie podkręcone, GPU-Z pokazuje wartości zgodne ze specyfikacją. Problem zaczyna się gdy odpalę jakąś grę. Wówczas zarówno MSI Afterburner, jak i gpu-z pokazują, że taktowanie rdzenia skacze do ponad 1350 MHz. Wczesniej nie bylo z tym zasadniczo żadnego problemu, temperatury w normie < 70 stopni. Niestety ostatnio grając w Metro 2033 po okolo 40 - 80 minut gra wywala do pulpitu z komunikatem: "Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność".

 

Odinstalowałem sterownik, usunałem resztki w trybie awaryjnym za pomocą driver sweeper i zainstalowałem najnowsze sterowniki NVIDIA. Nie wiem, czy dalej wywala do pulpitu, bo nie miałem czasu sprawdzić, jednak wyświetlane taktowanie rdzenia pozostało podwyższone. Wieczorem postaram się wrzucić screeny. Poniżej konfiguracja sprzętowa:

  • Intel Core i5-4590
  • Crucial Ballistix Sport 4GBx2 DDR3
  • MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB DDR5
  • Corsair RM650
  • Seagate 1 TB Barracuda (ST1000DM003)
  • Gigabyte GA-H97N-WIFI

Co o tym myślicie? Reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoje karty sam sprzedam przed premierą 980Ti ;-)

Również mam taki plan, trzeba tylko wyczekać dobrego momentu na sprzedaż.

980 wydaje się tylko kartą przejściową w oczekiwaniu na coś znacznie mocniejszego z szerszą szyną.

Ciekawe tylko, czy NV nie obniży wydajności następcy np. obniżając zegary (polityka małych kroków do przodu).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pewien problem ze swoja MSI GTX 970.[...] Poniżej konfiguracja sprzętowa:

  • Intel Core i5-4590
  • Crucial Ballistix Sport 4GBx2 DDR3
  • MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB DDR5
  • Corsair RM650
  • Seagate 1 TB Barracuda (ST1000DM003)
  • Gigabyte GA-H97N-WIFI

Co o tym myślicie? Reklamować?

to pewnie wina braku SSDeka  :banana:  

 

a tak bez trollowania to karta do reklamacji. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to juz przy 1350 MHz karta jest niestabilna? U mnie na 1500 MHz dziala stabilnie.

 

Jezeli nie chce Ci sie bawic z gwarancja to udrutuj karte w MSI Afterburner na np. 1320 MHz albo podbij delikatnie napiecie rdzenia (o ile sie da bo chyba nie widzialem takiej opcji w MSI Afterburner, ale moge sie mylic).

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam taki plan, trzeba tylko wyczekać dobrego momentu na sprzedaż.

980 wydaje się tylko kartą przejściową w oczekiwaniu na coś znacznie mocniejszego z szerszą szyną.

Ciekawe tylko, czy NV nie obniży wydajności następcy np. obniżając zegary (polityka małych kroków do przodu).

No bo to jest karta przejściowa, gdyby nie to że nic nie stracilem na przesiadce z SLI 780Ti na 980ki, to bym tego nie robił.

A tak jest marginalnie szybciej i więcej pamięci na karcie ;-)

Ja planuje swoje sprzedać gdzieś tak 4-3 tygodnie przed premierą następcy.

A Ty jak się na to zapatrujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym w ogóle kręcicie w programie czy poprzez flashowanie BIOS-u?

Możecie mi napisać, po co cie flashszuje bios GPU? Nie wspominając o podbiciu rekordu OC.

najpierw kręcisz w programie i sprawdzasz na ile karta pójdzie, potem flash i zegary w biosie zmieniasz, w moim przypadku był flash odblokowanie TDP i testy w programie potem zegarki i mam 1532mhz na gpu i 1900mhz na pamięciach karta leci stabilnie 1550mhz/1950mhz, generalnie można więcej z większym napięciem na rdzeń, ale dałem mniej bo wole mieć rezerwę a nie co chwile bios edytować bo sterownik się sypie a różnica w wydajności praktycznie żadna, to co mam przetestowałem przez kilka dni bencharkami w pętlach i kilkugodzinnymi sesjami w różnych wymagających grach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw kręcisz w programie i sprawdzasz na ile karta pójdzie, potem flash i zegary w biosie zmieniasz, w moim przypadku był flash odblokowanie TDP i testy w programie potem zegarki i mam 1532mhz na gpu i 1900mhz na pamięciach karta leci stabilnie 1550mhz/1950mhz, generalnie można więcej z większym napięciem na rdzeń, ale dałem mniej bo wole mieć rezerwę a nie co chwile bios edytować bo sterownik się sypie a różnica w wydajności praktycznie żadna, to co mam przetestowałem przez kilka dni bencharkami w pętlach i kilkugodzinnymi sesjami w różnych wymagających grach 

No właśnie, a co się dzieje w przypadku gdy program lub cokolwiek to jest, automatycznie ustawia z powrotem zegary podkręconego przez program?

Podczas grania wywala do pulpitu zostawiając włączoną gre w tle, jak chcę włączyć je z powrotem to muszę za każdym razem uruchomić gre od zera. Czy w takim przypadku jak zmienię w BIOS-ie te zegary to pomoże?

Wytłumaczcie po co to w ogóle jest, czy nie wystarczy sam program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a co się dzieje w przypadku gdy program lub cokolwiek to jest, automatycznie ustawia z powrotem zegary podkręconego przez program?

Podczas grania wywala do pulpitu zostawiając włączoną gre w tle, jak chcę włączyć je z powrotem to muszę za każdym razem uruchomić gre od zera. Czy w takim przypadku jak zmienię w BIOS-ie te zegary to pomoże?

Wytłumaczcie po co to w ogóle jest, czy nie wystarczy sam program?

bios wgrywasz jak masz na 100% stabilne traktowania w programie a wgrywasz po to aby nie pierniczyć się z ustawianiem wszystkiego po formacie lub w przypadku gdy program do podkrecania nie jest kompatybilny z sterownikami, ja generalnie to robię z lenistwa i nie lubię mieć dodatkowych programów w tle, karta przetestowana  w max stresie temperatury na wodzie mam dobre to po co mi jakiś monitoring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... lub w przypadku gdy program do podkrecania nie jest kompatybilny z sterownikami...

Czy Nvidia Inspector jest kompatabilny z sterownikami? Czy ktoś wie jakie mogą być przyczyny automatycznego przywracania ustawień GPU? Podkręciłem memki +400 Mhz i po ok. 2 godzinnym graniu w AC IV gra nagle wywala do pulpitu. I tak robi za każdym razem, jak odpalam na nowo gre oraz podkręconą grafe. Gorzej jest z rdzeniem nawet jak ledwo podnoszę o kilka Mhz to szybciej gra wywala. Vcore i TDP ustawione na max.

Czy ktoś wie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem użyłem MSI AB i efekt byl taki sam. Potem przesiadłem na Nvidia Inspector. Co do napięcia to nie ma problemu z sprawdzeniem, gorzej jest z TDP i nie wiem czym to sprawdzić. Aby móc upewnić czy to nie blokuje.

Pomijając z programu techpowerup GPU-Z, gdyż podczas grania nie pokazuje te parametry lub jest wyłączony lub źle odczytuje.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...