Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-970-4g-windforce-3-far-cry4-i4894158582.html

 

A 980 sprzedają za 1500, ciekawe gdzie jest wałek.

 

Konto zostało zawieszone. Zarówno jedno i drugie. 

 

Swoją droga już lepiej dołożyć do nówki miec przez 3 lata spokój. Przy dzisiejszej awaryjności kart (dość wysokiej) bez gwarancji to strata pieniędzy. Tańszy sprzęt do 200 zł można jeszcze sprowadzać, bo ew strata mała, ale droższe rzeczy już wolałbym kupić gdzieś w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne porównanie wydajności w grach GTX 980 Vs GTX780Ti - polecam :> .  

Dragon Age Inquisition GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison



GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison Tomb Raider



GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison The Witcher 2



GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison Metro Last Light Redux



Call Of Duty Advanced Warfare GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison



GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison BioShock Infinite



GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison Middle Earth Shadow Of Mordor



GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison Watch Dogs



GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison Battlefield 4



GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison Hitman Absolution



GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison Crysis 3

https://www.youtube.com/watch?v=vGPIzdipvXk

GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison Assassins Creed Black Flag

https://www.youtube.com/watch?v=2Qn7xRSlzUA

Far Cry 4 GTX 980 Vs 780 Ti FPS Comparison

https://www.youtube.com/watch?v=cWuiqpRoQ0M Edytowane przez azgan
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, posiadam sprzęt taki:
i5 4460 (podkręcony na 3,4 zaledwie bo bezmyślnie kupiłem płytę H81 -.-)
zasilacz corsair vs550W
grafe gtx 660 i gtx 970 którą niedawno zakupiłem. Na 660-ce bezproblemowo. Problem pojawia się po podłączeniu karty gtx 970 (MSI Gaming) mianowicie wszystko śmiga pięknie, dopóki nie włącze jakiejś gry która wymaga nieco więcej (wiesiek 2, ac unity) Wszystko śmiga przez 20 minut perfekcyjnie bez zacinki, a tu w pewnym momencie albo restartuje mi komputer albo odłącza dysk twardy. Podejrzewam, że to wina zasilacza ale podobno 550 wystarcza i to spokojnie na 970-tkę. Może ktoś z was spotkał się z tym problemem?
Dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie winny zasilacz. weź sobie zamów jakiegoś z morele jeżeli nie masz możliwości sprawdzić z innym. jak się wtedy okaże że to nie zasilacz to zawsze można takiego zwrócić w ciągu 10 dni. 

 

moja już leciwa ale bardzo dobra 850W bequieta nie ogarniała zestawu z podpisu z 2x970 gdzie z bardziej prądożernymi 2x680 śmigała bez zająknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko śmiga przez 20 minut perfekcyjnie bez zacinki, a tu w pewnym momencie albo restartuje mi komputer albo odłącza dysk twardy. Podejrzewam, że to wina zasilacza ale podobno 550 wystarcza i to spokojnie na 970-tkę. Może ktoś z was spotkał się z tym problemem?

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

Miałem do czynienia z VS450 w komputerze kumpla, brakowało mocy w zestawie, który teoretycznie powinien uciągnąć.

 

A tą "moc ciągłą 550 W" to sobie można wsadzić w dupę, bo 550W to on dostarcza, ALE w temperaturze 30 C (http://www.corsair.com/en-au/vs-seriestm-vs550-550-watt-power-supply). Zasilacz chwilę popracuje (piszesz, że 20 minut śmiga, co by się zgadzało), temp. wewnątrz wzrasta powyżej 30 C, a realna moc dostarczana spada. VS-ki to budżetowe zasilacze, co najwyżej wsadziłbym coś takiego do komputera biurowego. Trochę offtop, więc sorry.

 

Edit: Te 550W to trochę wprowadzanie w błąd konsumenta, bo linia 12V (która decyduje o mocy zasilacza przy współczesnych komputerach ) ma obciążalność 42A (12V*42A = 504 VA = 504 W). Półprzewodniki w wyższej temperaturze mają mniejszą zdolność do przewodzenia prądu, a ten wynalazek corsaira ma parametr Continuous output rated temperature = 30C (temperatura, w której zasilacz podaje ciągłą moc znamionową), czyli powyżej 30C moc spada. Realnie to on dostarcza  300W w porywach, oczywiście jeszcze mniej, jeśli jest stary. Jeśli chcesz stabilności, szukaj zasilacza, który w parametrach ma napisane, że podaje moc ciągłą X w temperaturze 50C - bo taka temp. realnie występuje we wnętrzu zasilacza przy dłuższym używaniu.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, sorry że nie w temacie ale temat dotyczy gtx 970, a myślałem że to wina karty. Zresztą komuś przyda się wiedza, że ten zasilacz nie zadziała z 970-tką, jeszcze raz dzięki :D

 

Po prostu wadliwy zasilacz miałeś, u mojego kumpla na tym samym zasilaczu bez problemu mu śmigał taki zestaw.

I7 4770K @4.3ghz

8 GB Patrioty 1866 CL 9

GTX 780Ti DC2

Do tego SSD + HDD i kilka wentyli.

 

Teraz zamówił GTXa 980 G1 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia czy tryb 2D/3D karta działa pasywnie do momentu osiągnięcia okolicy 62 stopni. Realnie w niektórych mniej wydajnych grach działa całkowicie pasywnie. Dla przykłady w starym dobrym Bioshocku grając nawet w 4K korzystając z DSR wiatraki włączają się tylko chwilowo, przy FHD całkowicie pasywnie. Obudowa Define R4, wiatraki cały czas na 5V, karta 970 MSI Gaming.

Edytowane przez BeeMee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki, 

Myślę nad GTX 970 (albo MSI albo Gigabyte G1)

Zestaw w sigu.

Czy moja zasiłka pociągnie tymczasowo 970? Pewnie na początek OC oleję.

Teoretycznie skoro 7870 daje radę to 970 powinna tym bardziej.

 

TDP
175 W vs 145 W
Pobór mocy w spoczynku
108 W vs 73 W
Pobór mocy pod obciążeniem
295 W vs 250 W

 

Tak btw czy trzeba zwracać uwagę na jakieś rewizje kart o których pisałem? Coś w stylu piszczące cewki itd.?

 

Edita.

Sam sobie odpowiem:) Wybrałem MSI w Prolinie
Karta działa, nie piszcza cewki

Nawet zasilka sobie z OC dala rade lajtowym (+100mhz) ale to tylko do testów, na razie pochodzi w defaultcie:)

W 3dmarku 11 X5298 (system po OC cleanerze, dość starty ale nie będę formata robił tylko by pare pkt podciągnąć)
Dragon Age Inqusition (ustawienia identyczne w obu przypadkach)

7870 46/36 (średni/min)

970   77/61 (średni/min)

Jest boost? Jest

Dobrze spożytkowane 1489zł ? Dobrze:)

Karta zachwyca wykonaniem, ładnie się z mobo prezentuje:) a 0dB w idle gniecie:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki, 

Myślę nad GTX 970 (albo MSI albo Gigabyte G1)

Zestaw w sigu.

Czy moja zasiłka pociągnie tymczasowo 970? Pewnie na początek OC oleję.

Teoretycznie skoro 7870 daje radę to 970 powinna tym bardziej.

 

TDP

175 W vs 145 W

Pobór mocy w spoczynku

108 W vs 73 W

Pobór mocy pod obciążeniem

295 W vs 250 W

 

Tak btw czy trzeba zwracać uwagę na jakieś rewizje kart o których pisałem? Coś w stylu piszczące cewki itd.?

 

Edita.

Sam sobie odpowiem:) Wybrałem MSI w Prolinie

Karta działa, nie piszcza cewki

Nawet zasilka sobie z OC dala rade lajtowym (+100mhz) ale to tylko do testów, na razie pochodzi w defaultcie:)

W 3dmarku 11 X5298 (system po OC cleanerze, dość starty ale nie będę formata robił tylko by pare pkt podciągnąć)

Dragon Age Inqusition (ustawienia identyczne w obu przypadkach)

7870 46/36 (średni/min)

970   77/61 (średni/min)

Jest boost? Jest

Dobrze spożytkowane 1489zł ? Dobrze:)

Karta zachwyca wykonaniem, ładnie się z mobo prezentuje:) a 0dB w idle gniecie:D

 

Te karty naprawdę nie pobierają duże energii, więc zasilacz może na razie zostać. Ale jak myślisz o większym OC to warto pomyśleć tak na wszelki wypadek na czymś lepszym. Np:

 

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty naprawdę nie pobierają duże energii, więc zasilacz może na razie zostać. Ale jak myślisz o większym OC to warto pomyśleć tak na wszelki wypadek na czymś lepszym. Np:

 

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

dokładnie smart 530w bardzo fajny cichy stabilny i modularny, mam taki w drugim kompie i daje rade z i5@4.5ghz +  gtx 780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zasilacz to podstawa. I mój jest do wymiany przy najbliższej okazji. 

Na razie siedzi to na defaulcie (bo procek jest po OC), a ja ciesze się że świąteczna fanaberia nie skończyła się wydatkiem na poziomie 2000 (grafa + zasilacz ~500zł) bo pewnie przez miesiąc jedyna pozycja jaka by mi została to na wilka (leżysz koło nory i wyjesz)

Jak żona ochłonie:P i zapomni o świąteczno-noworocznych wydatkach to kupie jakąś zasiłkę z >750W tak by w przyszłości mieć od razu zapas na SLI (o ile się na to zdecyduje)
Swego czasu miałem dopłacić parę stówek do Corsaira VX 550. Gdybym wtedy dopłacił, dziś byłby spokój. Dlatego następna zasiłka będzie porządna, z zapasem mocy "na lata"

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia to po prostu kpiny sobie robi, nowe stery wyszły i BSODY mam na nich :D

No coś niesamowitego, ktoś tez zaobserwował to u siebie?

Na wcześniejszych sterach zero problemów, na tych najnowszych już dwa zaliczone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu ja mam najnowsze stery 347,09 beta i zero problemów, może jakieś kłopoty z sli, wyciągnij jedną kartę i sprawdź, podaj jeszcze w jakich tytułach masz bsod i sprawdzę u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu ja mam najnowsze stery 347,09 beta i zero problemów, może jakieś kłopoty z sli, wyciągnij jedną kartę i sprawdź, podaj jeszcze w jakich tytułach masz bsod i sprawdzę u siebie

 

Cholera, zwracam honor nowym sterom.Okazało się (a akurat zbieg okoliczności chciał że zaczęło się to po instalacji sterów ) że pompka od Swiftecha zgłupiała, trzymała 0 rpm i wskakiwała co jakiś czas na obroty, przez co po prostu procek się przegrzewał.
Jakaś anomalia, pobawiłem się, pobawiłem i znowu działa jak należy.
Z tym że coś OC które tyle czasu było stabilne, przestało , mimo tego że LC działa jak trzeba i trzyma temperatury jakie trzymało zawsze.
 
Jak się z tym ogarnę to znowu te stery wrzucę ;-)
 
Najlepsze jest to że procek lata na luzie w OCCT z AVXem.
 
4.8 ghz przy 1.27v i nie ma więcej niż 85C a w zwykłym OCCT bez AVX wywala BSODy, temperatury nawet 75C nie przekraczają.
Niezły motyw , wychodzi na to że AVX to jedynie wygrzewacz :)
Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogmeralem w biosie kart i w końcu podkrecilem je na 1506/8000 raczej stabilnie bo testowalem tylko w FC4. W ruch poszły napiecia górna karta 1.275v druga 1.243v.

 

W ncp musialem ustawić zarządzenie energia na maksymalną wydajność inaczej się sypie.

 

Trochę dużo tego napiecia ale górna karta ma tylko ASIC 59,9% a dolna 75,2%.

 

Na wykresie w afterburnerze pokazuje cały czas ze dla górnej karty osiągnięto GPU voltage limit. Jak kartę skrece w dol to przestaje to pokazywać, zastanawiam się czy jak cos takiego występuje to w jakieś tam sytuacji napięcia brak nie i pierdut wywali do pulpitu?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmniejszyć napięcie ,ale gdy ustawię 1.250v to karta boostuje do 1392mhz mimo ,że boost zblokowałem na 1506mhz , w boot table oraz w boot states też dla wartości MAX

Zmieniam tylko te napięcia :

http://i.imgur.com/uxyhfYK.png

Edytowane przez Boru91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmniejszyć napięcie ,ale gdy ustawię 1.250v to karta boostuje do 1392mhz mimo ,że boost zblokowałem na 1506mhz , w boot table oraz w boot states też dla wartości MAX

Zmieniam tylko te napięcia :

http://i.imgur.com/uxyhfYK.png

podaj mi na prv emaila to ci wyślę swojego biosa do porównania. 

 

a od tego zaczynałem http://www.overclock.net/t/1517316/extract-and-flash-gtx-970-and-980-firmware-zosons-h2o-and-air-custom-bios

 

ich biosy niestety mi nie hulały ze względu na power target którego moje karty nie ogarniały. 

 

pozostawiłem  power target na fabryczny i tylko ruszyłem tabelę napięć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, chciałbym znawców zapytać jak to jest z zegarami na GPU. Mam Gigabyte 970 Windforce3, wg producenta i GPU-z pokazuje 1114MHz i 1253Mhz Boost. Podczas odpalonej gry wartość ta sięga 1316MHz. Nie żebym płakał bo fajnie że więcej tylko zastanawiam się co na to wpływa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...