Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś sprawdzi dla mnie Shifta 2 na 970/980 i W8.1x64. Nie potrafię sobie poradzić z migotaniem (czarny ekran przez ułamek sekundy i tak co kilka sekund). Gra działała u mnie ale rok temu na starym s1156 pod W7 i gtx 760. Na nowej platformie niegrywalne ze względu na migotanie. Sprawdzałem na ostatnich oficjalnych sterach  jak i na pierwszych z obsługą gtx 970. Co prawda teraz rządzi dla mnie Asetto Corsa ale chciałem sobie porównać kilka tras na pożegnanie ze starym shiftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy GTX970 w SLI, szukam zasilacza do 4790k i właśnie dwóch takich kart. Corsair RM650 da radę? Nie przewiduję OC.

650ka to za mało, po prawdzie mam SLI z 980 i 4790K ale jak sprawdzałem pobór prądu to i do 700W dochodzi, na SLI z 970 nie będzie o wiele mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprawdzi dla mnie Shifta 2 na 970/980 i W8.1x64. Nie potrafię sobie poradzić z migotaniem (czarny ekran przez ułamek sekundy i tak co kilka sekund). Gra działała u mnie ale rok temu na starym s1156 pod W7 i gtx 760. Na nowej platformie niegrywalne ze względu na migotanie. Sprawdzałem na ostatnich oficjalnych sterach  jak i na pierwszych z obsługą gtx 970. Co prawda teraz rządzi dla mnie Asetto Corsa ale chciałem sobie porównać kilka tras na pożegnanie ze starym shiftem.

sprawdziłem, mam to samo. :/

 

Pytanie dla posiadaczy GTX970 w SLI, szukam zasilacza do 4790k i właśnie dwóch takich kart. Corsair RM650 da radę? Nie przewiduję OC.

 

nie da rady. poza tym seria RM to totalny badziew zrobiony tylko po to żeby dziadowski corsair trzepał kapuchę tonami.  link do lektury: http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie da rady. poza tym seria RM to totalny badziew zrobiony tylko po to żeby dziadowski corsair trzepał kapuchę tonami.  link do lektury: http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

 

Dzięki za informację, poczytałem co nieco. Co byś polecił w zamian? Mam jeszcze kilkuletniego Enermaxa Platimaxa 750W, którego miałem zamiar sprzedać, ale to chyba będzie lepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem i mam kilku letniego bequiet dark power pro 850W, który nie podołał z dwoma 970 i resztą zestawu jak w podpisie. natomiast świetnie sobie radził z tym samym zestawem tylko że z dwoma 680 które teoretycznie były bardzie prądożerne. 

 

także ten enermax może dać radę ale wcale nie musi. 

 

polecam superflowera takiego jak posiadam. od dwóch miesięcy siedzi w moim kompie i jeszcze ani razu nie załączył się wentylator :D - to się nazywa moc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem, mam to samo. :/

 

 

nie da rady. poza tym seria RM to totalny badziew zrobiony tylko po to żeby dziadowski corsair trzepał kapuchę tonami.  link do lektury: http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

 

 

Nie chce mi się na pałę grzebać w nvinspektorze, bo nie wiem czy to coś da. Na youtube widziałem film gościa z tym samym problemem na 970. Przydałaby się opinia pewnego eksperta, czy w ogóle to jest bug sterów a może tylko samej gry. Szkoda bo w 4k działa nieźle przy kilku samochodach na green hell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się że to jest półpasywne chłodzenie ? Nieźłe, ale cena odstrasza.

 

tak półpasywne,  gdy przełączysz na automatyczne to wentylator zaczyna zapierdzielać i jest dość głośno ale wtedy wentylator leci na maxa tak mi się wydaj patrząc na wykres. 

 

swoje kosztuje ale z jakiegoś powodu superflower produkuje całą gamę zasilaczy dla evga. poza tym gdzie znajdziesz taki zasilacz w niższej cenie? są tylko droższe. 

 

box_rear_close6.jpg

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

 

Porównanie wydajności od DigitalFoundry

digitalfoundry-photo.jpg

Crysis 3 - GTX 970 vs GTX 980/ GTX 780 Ti Gameplay Frame-Rate Tests



Crysis 3 - GTX 970 vs R9 290/ R9 290X Gameplay Frame-Rate Tests



GeForce GTX 970 1080p vs GTX 980/ R9 290/ 290X Benchmark Tests

By przekonać się, jaki potencjał skrywa testowana karta, odpaliliśmy na niej kilka wymagających benchmarków na maksymalnych ustawieniach. We wszystkich wykorzystaliśmy FCAT - w ramce poniżej zamieściliśmy dane uśrednione, a nagranie pozwala na bieżąco śledzić wydajność GPU.




gtx9x0-digitalfoundry-test.jpg


Crysis 3 1080p: GTX 980 vs 780 Ti vs R9 290X Frame-Rate Test



GeForce GTX 980 1080p Benchmarks vs 780 Ti/ R9 290X/ 780

Benchmarki niewiele znaczą bez kontekstu. Na tym materiale wideo pokazujemy, co i jak testowaliśmy, oraz jak badane karty wypadają zestawione ze sobą. By zaprezentować różnice między GPU i wykresy wydajności, wykorzystaliśmy FCAT od Nvidii (podpięte pod nasze narzędzia).




gtx9x0-digitalfoundry-test-2.jpg
  Edytowane przez azgan
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak półpasywne,  gdy przełączysz na automatyczne to wentylator zaczyna zapierdzielać i jest dość głośno ale wtedy wentylator leci na maxa tak mi się wydaj patrząc na wykres. 

 

swoje kosztuje ale z jakiegoś powodu superflower produkuje całą gamę zasilaczy dla evga. poza tym gdzie znajdziesz taki zasilacz w niższej cenie? są tylko droższe. 

 

 

Cena niemała (np w Morele), ale ESC wystawia na alledrogo w niezłych pieniądzach, do przełknięcia dla mnie przynajmniej, inwestycja na ileś lat jakby nie było.

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem i mam kilku letniego bequiet dark power pro 850W, który nie podołał z dwoma 970 i resztą zestawu jak w podpisie. natomiast świetnie sobie radził z tym samym zestawem tylko że z dwoma 680 które teoretycznie były bardzie prądożerne.

Ktoś jest mi to w stanie wyjaśnić? Pytam poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena niemała (np w Morele), ale ESC wystawia na alledrogo w niezłych pieniądzach, do przełknięcia dla mnie przynajmniej, inwestycja na ileś lat jakby nie było.

cena super tylko brać.

 

 

Ktoś jest mi to w stanie wyjaśnić? Pytam poważnie.

zasilacz ma już kila lat i swoje przeszedł. wizualnie sekcja zasilania gtx680 i gtx970 od gigabyte wydaje się bardzo podobna po ilości elementów ale z gtx680 miałem napięcie max 1.212v a tutaj latają nawet na 1.275v i pewnie stąd ta różnica i klękanie zasilacza.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena super tylko brać.

 

 

 

zasilacz ma już kila lat i swoje przeszedł. wizualnie sekcja zasilania gtx680 i gtx970 od gigabyte wydaje się bardzo podobna po ilości elementów ale z gtx680 miałem napięcie max 1.212v a tutaj latają nawet na 1.275v i pewnie stąd ta różnica i klękanie zasilacza.

 

Pomyślałem głęboko, ile rzeczywiście gram i koniec końców odpuściłem sobie SLI na dłuższy czas (przynajmniej do premiery Wieśka 3) i kupiłem dźwiękówkę AIM SC808, zasilacz wpadnie SF Leadex 650W (w dobrej cenie znaleziony znów), powinno grać elegancko ;) Nie patrzyłeś może, ile bierze Ci cały zestaw prądu na jednej karcie tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdzałem watomierzem i w bf4 najwięcej miałem 355w (zestaw z siga bez monitora) także 400w do osiągnięcia w occt , co ciekawe w ide 75w z wyłaczonymi stanami c3 c6 

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

icestorm demo max 343w, także słabo ale za to jak pięknie cewki grają :), dawajcie inne apki to przetestuje

 

Możesz przetestować jeszcze Heaven Benchmark. u mnie ładnie wygrzewa kartę.   Dostanę teraz wyrównanie za nadgodziny i wciąż mam dylemat czy nie wziąć czy nie poczekać na serią radków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i wciąż mam dylemat czy nie wziąć czy nie poczekać na serią radków.

 

Po co Ci to teraz ? Wszystko przecież chodzi Ci płynnie, poczekaj na radeony, jeśli nie przebiją to może chociaż cena GFów spadnie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zgadza się. W zasadzie na chwilę obecną na przeszkodzie może stać GTA V, ale to tylko jedna gra i może nie będzie tak źle.

 

Ogólnie mam plan wymienić monitor z czasem na 27' 2560x1440.  770 z 2GB Ram z pewnością to za mało. Wiec prędzej czy później czeka mnie wymiana GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zgadza się. W zasadzie na chwilę obecną na przeszkodzie może stać GTA V, ale to tylko jedna gra i może nie będzie tak źle.

 

Ogólnie mam plan wymienić monitor z czasem na 27' 2560x1440.  770 z 2GB Ram z pewnością to za mało. Wiec prędzej czy później czeka mnie wymiana GPU.

 

No to wiadomo, przecież nie proponuję Ci kiszenia 770tki aż przestanie się Windows na tym ładować. ;) 

 

1. Póki nie kupisz 2560x1440 nie ma po co się rwać, sam wiesz, że wartość kart graficznych spada dosyć szybko, więc bez sensu wydasz teraz kasę, najpierw kup monitor, potem grafikę - nie odwrotnie.

2. Póki nie wiesz jak GTA będzie chodziło, nie kupuj grafy, jak się okaże, że GTA się tnie i zmniejszyłeś na tyle jakość, że już Ci to nie odpowiada, to dopiero zmień grafę. ; ] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo będzie siedzieć na procu do tego stopnia, że i nowe gpu nie pomoże :D

 

 

EVGA robi hybrydową 980tkę chociaż nie wiem czy w tym modelu to ma jakikolwiek sens

 

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/CES-2015-EVGA-Teases-New-NVIDIA-GeForce-GTX-980-AIO-Liquid-Cooling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zgadza się. W zasadzie na chwilę obecną na przeszkodzie może stać GTA V, ale to tylko jedna gra i może nie będzie tak źle.

 

Ogólnie mam plan wymienić monitor z czasem na 27' 2560x1440.  770 z 2GB Ram z pewnością to za mało. Wiec prędzej czy później czeka mnie wymiana GPU.

mi się ten monitor podoba: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego hybrydowego GTX980 od EVGA powala - ~800$ , po prostym przeliczeniu wychodzi ponad 2 900 zł , znając nasze ceny wyjdzie grubo ponad 3 k zł u nas ( o ile będzie dostępna ) .

 

Cenowo nawet przebija Asusa Poseidona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...