Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

warto wg. Was dopłacać do 980gtx czy brać 970 i później ewentualnie jeszcze jedną żeby zrobić sli?

referenda czy może jakiś konkretny model?

w przyszłości raczej będzie na nim blok...

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto wg. Was dopłacać do 980gtx czy brać 970 i później ewentualnie jeszcze jedną żeby zrobić sli?

referenda czy może jakiś konkretny model?

w przyszłości raczej będzie na nim blok...

 

Kupić 970 a w momencie premiery następcy sprzedać 970 i kupić z tej samej linii (np. 1070 (?) ). ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens zmiany 680gtx sli na 970? To idiotyzm delikatnie mówiąc, nawet na 980gtx to średni pomysł nawet biorąc pod uwagę konkretne wady sli i tylko 2gb pamięci.

 

Te karty średnio się sprawdzają w wyższych rozdziałkach , ba wystarczy 1080p i wyższe MSAA i zabijesz te karty.

 

Skoro miałeś sli to trzeba by przeskoczyć na min 970 sli.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jedną już grafę wczoraj wysłałem, jeszcze jedna mi została...która możliwe ,że pójdzie w przyszłym tygodniu...więc albo kupię 970gtx i potem drugą do sli albo 980gtx i może w przyszłości jeszcze jedną jak trochę potanieją...

resztę platformy chyba na razie zostawię bo dużo by trzeba było dopłacić a zysk aż taki duży chyba nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam siedzę na i5 2500K i się nigdzie nie ruszam. Nie widzę większego sensu na razie. Masz szybszą jednostkę, więc tym bardziej proponuje Ci zostać. I radzę Ci wziąć jedną 970 i potem dokupić drugą. Zaoszczędzisz kasy i jak zechcesz zmienić platformę to może na Broadwella od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jedną już grafę wczoraj wysłałem, jeszcze jedna mi została...która możliwe ,że pójdzie w przyszłym tygodniu...więc albo kupię 970gtx i potem drugą do sli albo 980gtx i może w przyszłości jeszcze jedną jak trochę potanieją...

resztę platformy chyba na razie zostawię bo dużo by trzeba było dopłacić a zysk aż taki duży chyba nie będzie?

Przy sli cpu ma większe znaczenie , ivy i haswella w grach jak siedzisz na nv dzieli sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

hmmm jedną już grafę wczoraj wysłałem, jeszcze jedna mi została...która możliwe ,że pójdzie w przyszłym tygodniu...więc albo kupię 970gtx i potem drugą do sli albo 980gtx i może w przyszłości jeszcze jedną jak trochę potanieją...

resztę platformy chyba na razie zostawię bo dużo by trzeba było dopłacić a zysk aż taki duży chyba nie będzie?

 

 

 

jedna 970 nie ogarnia 1440p. blue źle robisz zmieniając 2x680 naraz na jedną kartę no chyba że nie grasz za dużo. 

 

lepiej już było poczekać na 980ti. 

 

odnośnie cpu nie umiem się wypowiedzieć w kwestii 3770k ale zmieniając 3570k na 4790k odczułem (widziałem na ekranie) bardzo dużą różnicę w płynności jeszcze z 2x680. 

 

sam rozważam zmianę 2x970 na 980Ti jeżeli okażę się naprawdę mocna i będzie sobie dobrze radziła z 1440p w innym przypadku poczekam jeszcze z rok i zmienię monitor na 4k oraz na co tam będzie super hiper na topie co będzie to potrafiło ogarnąć :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zabiorę od razu 2szt 970... albo jedną 980stkę i w przyszłości drugą...

hmmm platformy jeszcze nie chciałem zmieniać ale w takim razie jeszcze pomyślę bo wstępnie się zastanawiałem nad 4790 i 5820

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daaawno nie bawiłem się w OC niczego, zatem pytanie: mam ustawionego 970GTX na 1330/7700 i benchmarki przechodzi bez zająknięcia, ale Far Cry 4 staje po 15 minutach grania. Watch Dogs i Dragon Age śmiga. Procka mam puszczonego jak w podpisie, OCCT i Prime przechodzi na luzie. Obniżyłem już taktowanie na grafie i znowu FC4 zaliczył freez'a. 

 

Co może być przyczyną? Grafa? Zagwozdkę mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daaawno nie bawiłem się w OC niczego, zatem pytanie: mam ustawionego 970GTX na 1330/7700 i benchmarki przechodzi bez zająknięcia, ale Far Cry 4 staje po 15 minutach grania. Watch Dogs i Dragon Age śmiga. Procka mam puszczonego jak w podpisie, OCCT i Prime przechodzi na luzie. Obniżyłem już taktowanie na grafie i znowu FC4 zaliczył freez'a. 

 

Co może być przyczyną? Grafa? Zagwozdkę mam.

Jestes pewny tego 1.175 z proca na 101%?. Sprawdz na grafie bez oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny tego 1.175 z proca na 101%?. Sprawdz na grafie bez oc.

 

Póki co, elegancko chodzi właśnie na 1.175v, zero bsodów, póki co nie chce mi się bawić z wyższym taktowaniem. Wychodzi na to, że grafa była przyczyną, bo na stockowych taktowaniach nic a nic FC4 się nie wiesza. Będę szukał dalej sweet spota dla niej, dziwne, że tylko w FC4 się obraz wywalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co, elegancko chodzi właśnie na 1.175v, zero bsodów, póki co nie chce mi się bawić z wyższym taktowaniem. Wychodzi na to, że grafa była przyczyną, bo na stockowych taktowaniach nic a nic FC4 się nie wiesza. Będę szukał dalej sweet spota dla niej, dziwne, że tylko w FC4 się obraz wywalał.

Memki na grafie to samsung, hynix, elpida? U mnie samsungi chodzą tylko do 7500 z wentylem na auto. Do 7900 potrzebują już 80% wentyla co jest bez sensu dla mnie, dlatego odpuściłem oc pamięci. Jakiś nieudany wypust mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ASIC ma się do realnego OC?

 

Na niskim rekordów oc nie pobijesz raczej przy chłodzeniu powietrznym, ale to też nie jest reguła. U mnie przy asic 70% musiałem podbić napięcie  w afterburnerze żeby trzymała stałe 1516. Max to wskakuje na 1523. Kolegi taki sam gigashit jak mój z asic 84 robi boosta ponad 1560 bez podbijania napięcia. Czasami trzeba mieć też farta. Nie zawsze wysoki ASIC to gwarancja świetnego oc. Innych Gtx 9xx nie miałem to i nic więcej nie mogę napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, mam problem z Dragon Age Inkwizycją.

Gram teraz w 4k i długi czas miałem te 60-55 fps, ze spadkami poniżej 50 ale było ok.

Teraz jestem w lokacji gdzie mam jakieś 33-40 ale użycie GPU na każdej z kart nie przekracza 70% :/

 

Wyłączałem Vsync, bawiłem się ustawieniami w sterach, nic to nie daje.

Stery najnowsze.

 

Czy ktoś z SLI z 970/980 zna może rozwiązanie problemu tak niskiej utylizacji GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem MSI GTX 970. Mam tylko jeden problem - tnie mi na pulpicie jak okienka przemieszczam. Na poprzedniej karcie (GTX 260) tego nie było. Dlatego mam prośbę o podpowiedź gdzie i co mam ustawić, żeby tego nie było, bo oczy mnie od tego bolą i strasznie irytujące to jest ja na 2015 rok. Dodam , że gry chodzą ok i żadnych innych zonków nie mam.

 

Z góry thx za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem MSI GTX 970. Mam tylko jeden problem - tnie mi na pulpicie jak okienka przemieszczam. Na poprzedniej karcie (GTX 260) tego nie było. Dlatego mam prośbę o podpowiedź gdzie i co mam ustawić, żeby tego nie było, bo oczy mnie od tego bolą i strasznie irytujące to jest ja na 2015 rok. Dodam , że gry chodzą ok i żadnych innych zonków nie mam.

 

Z góry thx za wszelkie porady.

Przeinstaluj stery jako nie standardowe i wybierz zrób czysta instalacje, a jak to nie pomoże to usuń stery jakimś tam cleanerm i je zainstaluj ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się przesiadał z 970 na 980? Sporo wyczuwalna różnica w płynności? Dopłata duża, ale w SLI nie chcę iść, dźwiękówka sporo zajmuje i ciasno by potem było.

Gram w 1440p i trochę brakuje mocy. 

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2419 w tej chwili się wyświetla cena na tym linku co zapodałeś. Deko bez sensu zakup jak za 1500 można mieć 970 i po podkręceniu prawie taką wydajność jak 980. Czyli by było jakieś 900 zł wyrzucone w błoto.

Ktoś się przesiadał z 970 na 980? Sporo wyczuwalna różnica w płynności? Dopłata duża, ale w SLI nie chcę iść, dźwiękówka sporo zajmuje i ciasno by potem było.

Gram w 1440p i trochę brakuje mocy. 

za +50% ceny otrzymujesz +10 do 20% mocy. Matematyka jest bezlitosna w tym wypadku - dla ludzi liczących pieniądze kiepski deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...