Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Taktowania referencyjne Nvidii standardowo boost oscyluje na poziomie 1220-1250.

 

 

Da się jakoś sprawdzić programowo czy mam Hynixy czy Samsungi ?

 

Coś słaby ten twój boost. Moja 970 robi 1320.

 

GPU-Z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś Palita model "wypasiony" na pcb od gtx 970.

 

Asic 70,3 , cewki na razie nie piszczą

 

Osłona chłodzenia plastik fantastic lekko trzeszczy przy wkładaniu karty.

Power target 106% czyli trzeba będzie bios zdecydowanie zmienić

 

Profil chłodzenia agresywny - 42% w idle co jest słyszalne (jak to 1800 rpm), ale bawiąc się evga precision można zejść do 1200-1300 gdzie już się nie wyróżnia między moimi Phanteksami @400-450 rpm. Pod obciążeniem robi się głośny, ale poziom referencyjnych gtx 470 to to nie jest ;)  Ale chociaż się nie gotuje w ciasnej obudowie jak Gaming 770.

 

Taktowania referencyjne Nvidii standardowo boost oscyluje na poziomie 1220-1250.

Nie ruszając pamięci dobiłem  do +200 na gpu i wtedy boost lata na poziomie 1400-1450 w Firestriku.

 

Da się jakoś sprawdzić programowo czy mam Hynixy czy Samsungi ?

 

Tak, korzystając z nvidia inspector.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafi zaraz. Mam strasznie mały fps w "Da Inquisition"

W granicach 43-45... Obydwie karty średnio użycie GPU to jakieś 55-60%.

Wyłączyłem SLI i na jednej karcie przy użyciu 99% , mam praktycznie taki sam fps w tym samym miejscu.

Czy ktoś z użytkowników SLI zauważył spadki fps po nowym patchu do "DA I" ?

Stery najnowsze, system to Win 7.

 

Generalnie to słabo SLI działa w "DA I"

Zależy od lokacji, w niektórych lokacjach użycie GPU jest ok i fps również w innych jest tragedia.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
Tak to wygląda z tym "DA I"
 
Tutaj przy 1460 na rdzeniach, napięcie maks jest większe niż normalnie bo testowałem też przy 1490.
Tak samo jest z GPU usage na stocku.
VSync ON/OFF różnicy nie robi.
Maks co widziałem w tej grze jeśli chodzi o użycie GPU to jakieś 75-78% na jednej karcie kiedy jest SLI włączone.
Przy wyłączonym SLI jest 99% GPU usage na karcie która pracuje i fps BARDZO zbliżony do tego przy SLI...
 
Niezła kpina, nie ma co.
 
Co jest ciekawe to to że w 1440p + ultra + MSAAx4 na jednej karcie mam fps podobny do tego na SLI a w 4k + ultra bez AA jest znacznie gorzej.

-1440p - SLI 60 i spadki do 44
-1440p - 1 GPU 60 i spadki do 37

4k - SLI 60 i spadki do 33
4k - SLI 48 i spadki do 22 

Lokacja to "Syczące pustkowia" 
 
E:

-Shadow of Mordor 1440p + ultra - 60 fps, GPU usage z VSYNC jakieś 75-79%, bez VSYNCA 90-100+ fps i GPU ysage 99%

- Metro LL Redux 4k + ultra 49-60 fps z vsync GPU usage 99% na kartach.

Cholerny "DA I" kwasny.gif 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwie poczekam aż ktoś się wypowie w danej kwestii, czy może znalazł jakieś rozwiązanie na problem ze skalowaniem SLI w "DA I", póki co na stery NV z nadzieją że pomogą, czekać chyba trzeba :/

 

rozwiązaniem będzie jedynie 980Ti, na którą czekam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązaniem będzie jedynie 980Ti, na którą czekam. 

Wiesz, tylko przecież 980Ti nie będzie miała wydajności jak dwie 980ki

Titan II również nie. I w tym problem, człowiek płaci nie małe pieniądze za dwie karty i oczekuje że będzie to działać wszystko jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko przecież 980Ti nie będzie miała wydajności jak dwie 980ki

Titan II również nie. I w tym problem, człowiek płaci nie małe pieniądze za dwie karty i oczekuje że będzie to działać wszystko jak należy.

dlatego ja przestałem narzekać i lamentować i czekam na jedną mocną kartę która ogranie 1440p i mam nadzieje że taka będzie 980ti. następna generacja pewnie będzie już zaczynała z jednym gpu ogarniać 4k i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja przestałem narzekać i lamentować i czekam na jedną mocną kartę która ogranie 1440p i mam nadzieje że taka będzie 980ti. następna generacja pewnie będzie już zaczynała z jednym gpu ogarniać 4k i tak dalej.

Jak u Ciebie wygląda sprawa z użyciem GPU w "DA I" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem zainstalowałem nowe sterowniki

geforce-game-ready-driver-347.jpg

i nigdzie nie widzę możliwości wł. MFAA w panelu NVIDII też tak macie czy może coś się zmieniło i teraz MFAA działa automatycznie bez konieczności wł. go ręcznie w sterownikach ?

mfaa-geforce-game-ready-driver-347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko to daj sejvy tak będzie najprościej. 

Poszło PW .Przy okazji wyczytałem że na tej mapie jest lipa , no ale ciekaw jestem jakie fpsy będziesz miał tam na swoich 970kach.

 

"helifax said:

Anyone with SLI can do a test?
 
I am interested in the Hissing Waste Map. On SlI I get 16fps while both GPUs are at around 45% used.... 
I tried other maps and I can only see it here. Normally I would get around 45fps (both GPUs 99%) in 3D Surround @ 5040x1050.
This is using the latest beta drivers...
 
But I am interested if anyone with SLI is seeing lower GPU utilization on the map (Hissing Wastes) 
 
Thx in advance ^_^
 
 
Nevermind I found the problem:
 
General problem with the game/drivers in that map
 
 
E:
Inne lokacje GPU usage na obydwu kartach 99% i fps bardzo ładny.
Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ramu, z tego co doczytałem od razu leci na łeb na szyje wydajność , power limit jak i takty sa obniżane.

 

Z drugiej strony problem jest i go nie ma zarazem.

Bo  co z tego że w 4k przy max AA się pojawiają problemy, skoro karta i tak tych ustawień nie jest w stanie uciągnąć.

Przy FHD w nowych tytułach problem nie występuje...

No ale ciekawe jakie stanowisko zajmnie Nvidia

 

Na razie dużo szumu i spekulacji.

Ale rozbawiają mnie ludzie ktorzy pokazują że gra nie może zaadresować 4gb ramu, a licznik FPS pokazuje 20FPS... bo tak dowalił ustawień;)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Does the GeForce GTX 970 have a memory allocation bug ?

http://www.guru3d.com/news-story/does-the-geforce-gtx-970-have-a-memory-allocation-bug.html

Zdarta płyta ale co tam.

 

@Orgiusz

Która gierka idzie na pierwszy ogień.?

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

@Orgiusz

Która gierka idzie na pierwszy ogień.?

 

Nie mam pojęcia. Na razie zastanawiam się nad odkurzeniem Guild Wars 2 ale za każdym razem jak widzę stronę do pobrania klienta to rozum wyprowadza lewy prosty w pysk z kastetem 'niwhooya, chcę się wyspać'

DA:I do urzygu zrobione 180h dwoma postaciami, może W_D? Coś się znajdzie w oczekiwaniu na GTAV ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak szybsze pamięci w 3dmarku nic nie dają mam takie samo OC na CPU jak ty a wynik tylko o 70 punktów lepszy.

Pewnie 100 mogłaby pęknąć przy czystym systemie napiętym jak struna pod benche [; Grunt że działa - niech teraz wygrzeje się tani glut na karcie i zobaczymy co z czym się je. 

I na razie nic mi, odpukać, nie piszczy. To albo fakt że stary człowiek nie słyszy wyższych częstotliwości :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...