Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem czy się wydajność nie zmieniła...znaczy, może nie teraz, ale za pół roku ile będzie gier nex genowych które nie wykorzystają całych 4GB ramu? Póki co i (i w testach na PPC) wychodzi wszystko fajnie z tego co piszecie, ale w większości wypadków chyba dlatego że testowane gry nie zapychały karty prawda? Tak tylko myślę głośno, ogólnie to rzucacie się jakby cokolwiek to miało zmienić :D nVidia znów zrobiła ludzi w konia i tyle.

No i ja już wiem, imho z perspektywy osoby szukającej dopiero nowszego GPU, to ja tam się kieruję na razie na używkę R9 290 żeby w Wieśka pograć, nie widzę sensu w tym wypadku dokładania 4 stów. Zostawię je sobie na "lokacie" i dołożę za rok do tego co będzie obecnie ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś poście pisałem ze w przypadku sli to bym się długo nie zastanawiał nad zwrotem. Sli to wyższe ustawienia, szybsze zapchanie vram=stuttering co w połączeniu ze skopanymi sterami i faktem wydania 3000zl szybko doprowadziłoby mnie do szału.

Mi chodzi oto ze mam to generalnie w ... AMD robi od lat byle jakie karty które są tylko powodem dla nvidii żeby na chwile przestać trzaskac kasę na byle czym i cos wydać nowego lepszego. Oczywiscie błędem było przesiadanie się z 2x680 na 2x970 sideband miał racje jak zwykle. Dlatego czekam na 980ti sprzedam obecne karty i będzie git

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy się wydajność nie zmieniła...znaczy, może nie teraz, ale za pół roku ile będzie gier nex genowych które nie wykorzystają całych 4GB ramu? Póki co i (i w testach na PPC) wychodzi wszystko fajnie z tego co piszecie, ale w większości wypadków chyba dlatego że testowane gry nie zapychały karty prawda? Tak tylko myślę głośno, ogólnie to rzucacie się jakby cokolwiek to miało zmienić :D nVidia znów zrobiła ludzi w konia i tyle.

No i ja już wiem, imho z perspektywy osoby szukającej dopiero nowszego GPU, to ja tam się kieruję na razie na używkę R9 290 żeby w Wieśka pograć, nie widzę sensu w tym wypadku dokładania 4 stów. Zostawię je sobie na "lokacie" i dołożę za rok do tego co będzie obecnie ciekawe.

Dwie kwestie.

-Całość zaczęła się od tego że ktoś porównał 970 i 980 na tych samych ustawieniach i zauważył że 980 alokuje pełne 4gb, a 970 nie już dziś nawet w takich starociach jak Skyrim

Więc już teraz są tytuły które 4gb by zeżarły, a  Nvidia odpowiednio kombinuje ze sterami.

-Druga sprawa to kwestia ustawień. Dla tych dla których liczy się grafika i mogą nawet grać w 30fps  to problem będzie nieunikniony. Ci którzy wolą lepszy framerate, a są w stanie zrezygnować z max opcji (ubersampling/ max aa itd) problem będzie mniejszy. GeMtin1 podał fajnego linka... 

Ja czekam na GTAV i Wieśka, jeśli tam 970 dostanie czkawki w wyniku problematycznej architektury to sprzedam/oddam 

 

Jestem jednak dobrej myśli.

http://www.pcgameshardware.de/Geforce-GTX-970-Grafikkarte-259503/Specials/zu-wenig-VRAM-1149056/

Straszne frame time w porównaniu do 980 z obniżonymi taktami.

Z drugiej strony znowu ustawienia takie że ledwo gra chodzi (20fps)

 

down@

Kwestię AMD wolałem przemilczeć by znowu nie rozpętać wojny:D ale każdy kto potrafi czytać sam wyciągnie wnioski

 

Hehe ja też żałuję że Frapsa zamieniłem na Afterburnera...teraz pół ekranu mam statów...

Swoją drogą jak tu się nie wkurzać, nie dość że hardware coś boli, to jeszcze skopane gry, że człowiek musi się na grzebać, naczytać by to jakoś sensownie poustawiać.

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy które pokazują że coś z gtx970 może i jest nie tak, ale przede wszystkim coś jest nie tak z r9 290/290x :ploom:

Nieświadomość jest błogosławieństwem.

Ja już jestem na tyle sfiksowany że przeszkadza mi wszystko w czasie gry, a to vsync, a to suttering, a to input lag, a to tearing, a to gpu nie jest na 99% a fps mało, grzebanie w ustawieniach, radeonpro, plikach ini, rzygać mi się chce. Przypuszczam że nie tylko ja tak mam.

Ostatnio wywaliłem wszystkie programy monitorujące wydajność bo zwyczajnie to się zaczynało robić chore.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie cyrk robi  :twisted2:

"Jeden z pracowników firmy Nvidia, na oficjalnym forum poświęconym kartom GeForce, poinformował, że inżynierowie pracują nad nowymi sterownikami graficznymi, które poprawią wydajność modelu GeForce GTX 970 - najprawdopodobniej zatem chodzi o problemy z dostępem właśnie do „ostatnich” 0,5 GB pamięci wideo. Niestety szczegóły na ten temat nie są nam znane, ale raczej wątpimy we „wskrzeszenie” nieaktywnego bloku pamięci podręcznej L2.

Co ciekawe, ten sam pracownik zaproponował jednemu z użytkowników pomoc przy wymianie lub nawet zwróceniu karty graficznej, choć jego zdaniem to obecnie najlepszy model w swojej kategorii cenowej."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już od dawna polityka Nvidi doprowadza do frustracji. Zwłaszcza cenowa. W ogóle nie sa konkurencyjni.  Gdyby 970 okazało się w pełni wydajne z dostępną pełną pamięcią to tak by było. Bo by mieli chociaż tą jedną karte, które mogłaby konkurować z R9 290. Tak zostali z niczym. 980 jest dla mnie nieopłacalna póki co i na chwilę obecną gdybym miał kupować nowę GPU to od AMD. Dlatego spokojnie sobie poczekam na R9 380x z 4GB DDR5 i szyną przynajmniej 384 jak nie większa. 

 

Nvidia musi teraz pójść na rękę ludziom i masowo oddawać kasę. Ciekawe czy wypuszą poprawioną serię w co pewnie wątpię bo pewnie wyprudokowali już spory zapas układów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się to jest celowy wpis , pr-owwska zagrywka kolesia z nv. Widze, że niektórymi łatwo manipulować.


Mi chodzi oto ze mam to generalnie w ... AMD robi od lat byle jakie karty które są tylko powodem dla nvidii żeby na chwile przestać trzaskac kasę na byle czym i cos wydać nowego lepszego.

Ke? Od Tahiti to gpu od amd za dużo zarzucić nie można , od strony architektury poza słabą wydajnością w tesselacji to wszystko jest cacy. Amd to leży od strony softu dlatego jest jak jest , jest sporo lepiej niż kiedyś , ponieważ współpraca developerami wygląda sporo lepiej niż to kiedyś było. Amd leży od strony narzutu na cpu w sterach , kolejna rzecz jak nv rzuca im kłody pod nogi to niestety nie potrafią sobie za bardzo z tym poradzić , w drugą stronę wygląda to zupełnie inaczej. Dajesz nv 1-2msc i potrafią ogarnąć stery by tytuł optymalizowany pod amd działał tak samo dobrze na nv. Nv wydaje znacznie więcej kasy na driver team i mają stado ludzi to robi swoje.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta afera jakoś nie rusza, nawet nie wiedziałem ile ta karta ma ROPów czy cache L2 jak ją kupowałem na początku grudnia :D  zdecydowała dobra wydajność, rozsądne zużycie energii i ZNACZNIE lepsze niż u konkurencji sterowniki pod Linuksa (wcześniejsza karta to R9 270).

 

Edit: zaznaczam że nie grywam w wielce wymagające wydmuszki AAA i zapewne nigdy nie wykorzystam nawet 3,5GB VRAM na tej karcie :wink2:

Edytowane przez earthmover
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna nowinka :D tym razem z Niemiec MSI.de dokładnie z 26.01.2015

'MSI GTX 970 Gaming 4G: aktualizacja systemu BIOS jest wyeliminowanie błędów odczytu pamięci VRAM' po krótce,nie chce mi się tłumaczyc  :smoke:  Msi DE,napisało,że wypuszczą Bios który ma wyeliminowac błędy z  pamiecią Vram,narazie zobowiązali się do seri GTX970 4G gaming.

Ocipieć idzie,bo ktoś tu kreci,jeżeli MSI rozwiąze ten problem po przez aktualizacje Biosu to Nvidia całkowicie sie skompromituje,druga strona medalu to taka czy Nvidia pozwoli na to  :damage_wall: jeżeli jest to wogóle możliwe 

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata i reklamacja na podstawie niezgodności towaru z umową brzmi dobrze. Na PCL mignął mi link do petycji - ciekawe co z tego wyjdzie. 

Pamiętaj o jednym:

 

Konsument ma obowiązek zawiadomienia sprzedawcy o stwierdzonej niezgodności towaru z umową przed upływem 2 miesięcy od jej stwierdzenia (art. 9 ust. 1).

Tu za datę stwierdzenia niezgodności trzeba przyjąć  datę oficjalnego zajęcia przez Nv stanowiska.

Dlatego realnie jeśli ktoś chce z tego korzystać to przez 2 miesiące, taka opcja powinna być bezproblemowa.

http://niezgodnosc.pl/I/czas_na_zawiadomienie.html

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odblokują bo się nie da, czy to nvidia nie pozwala? 

Jak są pocięte chipy to się nie da , jeżeli maxwelle nie są ciete to jak nvidia udostępni odpowiedniego nvflasha to sobie sam odblokujesz 970 do pełnej 980. Dlatego nici z jakiekolwiek unlocka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczasz.

Jak są pocięte to się nie da co jest  logicznie.

Jeśli jednak nie są, to może  by się dało (oczywiście to pobożne życzenie)

@down

No oczywiście MSI bez NV nic nie wskóra:) 

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trza szybko kupic GTX970... szykuje sie dobra inwestycja na 2 lata do niezgodnosci TzU. Nvidia stawia, everyone invited ;D

Fanboje nie rozumia co to sarkazm, albo zbyt kochaja swoje karty albo zamiast grac mecza benchmarki ;) To tak apropo minusikow ;D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież MSI wyda bios w którym będzie 3,5GB i odpowiednia szyna i takie info poda gpuz i sprawa załatwiona hehe ;)

 

Tak myślałem kilka miesięcy temu aby pozbyć się ATI i lyknac 970 hmmm... W sumie wydajności to nie zmienia, ale trochę niedosyt jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są pocięte chipy to się nie da , jeżeli maxwelle nie są ciete to jak nvidia udostępni odpowiedniego nvflasha to sobie sam odblokujesz 970 do pełnej 980. Dlatego nici z jakiekolwiek unlocka.

 

Jak nie są pocięte to po wgraniu Biosa od 980 powinno się odblokowywac ?

 

Na overclock.net już ktoś kombinował i nic się nie zmieniło poza jakimś problemem z kartą.

 

 

 

Przecież MSI wyda bios w którym będzie 3,5GB i odpowiednia szyna i takie info poda gpuz i sprawa załatwiona hehe ;)

 

Tak myślałem kilka miesięcy temu aby pozbyć się ATI i lyknac 970 hmmm... W sumie wydajności to nie zmienia, ale trochę niedosyt jest.

 

Po co ? Dla 10% to zupełnie bez sensu finansowo

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...