Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy siak wszystko zależy też od podejścia Sklepu do sprawy :)

Może się okazać że niektóre sklepy wyjdą na przeciw sprawie i nie trzeba będzie się przerzucać pismami itd... tylko po prostu skontaktować ze sklepem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie ludzie którzy nagle po wykryciu "problemu" z 970 sprzedają go i lecą po 980. Przez tą "aferę" 970 jest mniej wydajna? Nvidia poleciała w uja a wy jeszcze im dopłacacie . Przecież tym sposobem tylko nabijacie jeszcze bardziej kabze Nvidii i zezwalacie na podobne przekręty w przyszłości.  Tak wiem że AMD nie ma podobnej karty cena/wydajność.

Edytowane przez scratix
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np wolałbym adresować dostępną tylko właściwą pamięć i nie nie mieć problemu spowolnienia działania a te 0,5gb wykorzystać jako cache to innych zadań. Wiele się da zrobić sterownikami i biosem aby zarządzać zasobami inaczej. Pamięci nikt nie dołoży ale można zoptymalizować działanie i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy referencyjny GTX 980 jest ograniczany przez limit TDP? W tym modelu też są takie problemy z podkręcaniem jak w GTX 970 (zbijanie taktowania)?

Mam dwa refy i ładnie się kręcą, throttlingu nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta, ta mimo tej machlojki to ciągle świetny sprzęt w kwestii wydajności. Wszystko chodzi mi płynniutko nawet te najbardziej wymagające gry jak Ryse. 

 

Czekam na ultimate test w postaci Wiedźmina 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też swoją zostawiam. Kupiłem 1szy raz od ponad 10 lat nvidi'e (ostatnia to FX 5200) i nie żałuje. Minus może być taki że w przyszłych produkcjach (Wiedźmin itd.) będę się zastanawiał czy przycinki są winą już zbyt słabej karty graficznej czy może tej wolniejszej części vramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że włączysz MSAA i dobijesz podsystem pamięci na tej karcie i ograniczenie ze strony cpu przestanie istnieć :biggrin:  Tylko fps za fajny nie będzie.

 

Stery nv są najlepiej optymalizowane pod haswella i najmniejszy narzut masz na haswellu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery nv są najlepiej optymalizowane pod haswella i najmniejszy narzut masz na haswellu.

 

No jestem w takiej kropce, że mam 6x2GB ramu i przesiadając się teraz na 1150 musiałbym wymienić RAM... to już bym się zdecydował na 2011v3, skoro muszę wszystko zmienić...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2011 na ddr4 ma sens jak robisz coś więcej niż tylko gry, w grach potencjał 6/8core +smt zostanie niewykorzystany.

 

No właśnie dlatego myślę o 2011 między innymi. ;) DDR4 nie za bardzo mi pasują cenowo, ale cóż zrobić, skoro i tak muszę wymienić Ram (potrzebuję więcej niż 8GB). Zresztą chciałbym aby komputer (poza grafiką) znów przetrzymał przynajmniej 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego myślę o 2011 między innymi. ;) DDR4 nie za bardzo mi pasują cenowo, ale cóż zrobić, skoro i tak muszę wymienić Ram (potrzebuję więcej niż 8GB). Zresztą chciałbym aby komputer (poza grafiką) znów przetrzymał przynajmniej 5 lat.

 

To piszemy petycję o gniazdo na miarę LGA775 które mechanicznie miało podobną żywotność [; Pytanie tylko czy twórcy oprogramowania które używasz nie pójdą bardziej w GPGPU i wtedy okaże się że taki R9 380X nie jest głupim pomysłem na i7 s1150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego myślę o 2011 między innymi. ;) DDR4 nie za bardzo mi pasują cenowo, ale cóż zrobić, skoro i tak muszę wymienić Ram (potrzebuję więcej niż 8GB). Zresztą chciałbym aby komputer (poza grafiką) znów przetrzymał przynajmniej 5 lat.

 

 

Ja myślę że w procka nie ma co za bardzo inwestować. Wykorzystanie GPU w programach ma się coraz lepiej i myśle że to jest przyszłośc. 2011 jest prądożerne i przesadnie drogie to swoich możliwości. Taki i7 4790K nawet bez OC na 4.0 ghz stock to niezły proc.  Co do grafy to ja jednak poczekam do 380x. Sam jestem ciekaw czy Nvidia odpowie obniżką cen. Taki GTX 970 za 1300 zł nawet po tej aferze z pamięcią i ROP'ami to byłaby niezła oferta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie do Was, odnośnie wymuszania AA w panelu sterowania Nvidii przy GTXach 9xx .

 

Daje to jakieś lepsze korzyści niż przy ustawieniach AA w grach?

 

Mowa o "AC Unity" bo kombinuje z ustawieniami, udało mi się już pozbyć mrygających tekstur --->  http://www.dsogaming.com/news/assassins-creed-unity-sli-flickering-fix-found-by-users-game-still-plagued-by-stuttering-issues/

 

Oraz stutteringu ----> https://steamcommunity.com/app/289650/discussions/0/624075036526408118/

 

I mam grywalne praktycznie cały czas w 60 fps 1440p + ultra co się da + MSAAx2, przy MSAAx4 jest lipa bo się pamięć na kartach zapycha i są przycinki, co jakiś czas ale jednak irytujące.

 

I teraz tak, czy ktoś testował jak to jest z tym AA z poziomu sterownika?

- Zastąpienie ustawień w grze

- Poprawienie ustawień w grze 

- AA SLI x8

- AA SLI x16 - Te tryby są ciekawe.

 

Ma ktoś doświadczenie jak to wszystko realnie działa i czy lepiej używać czegoś z tego od ustawień w grach?

 

E: Jednak da się grać płynnie z MSAAx4 w 1440p i wszystkim na maksa, musi być w panelu sterowania "pamięć podręczna jednostki cieniowania" włączona. Mimo tego że cała pamięć się zapycha to nie ma ścinek.

Inna sprawa to to że w menu karty są bardziej obciążone niż w samej grze, do tego stopnia że aż throttling się odpalał bo power limit i 80C (przy wentylach na 90%) zostało przekroczone w menu... :D

Ubisoft to serio psychopaci jacyś, co oni robią. Aż strach grać w tą grę żeby karty z dymem nie poszły w menu :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...