Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Może i tak ale masz tam 2x 6+2 pin, a do sli potrzebne są 4, chyba że lubisz przejściówki molex :banana:

Kupując karty za ponad 3000zł i procesor za 1400zł możesz wydać te 400zł na porządny zasilacz.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie do Was, odnośnie wymuszania AA w panelu sterowania Nvidii przy GTXach 9xx .

 

Daje to jakieś lepsze korzyści niż przy ustawieniach AA w grach?

 

Mowa o "AC Unity" bo kombinuje z ustawieniami, udało mi się już pozbyć mrygających tekstur --->  http://www.dsogaming.com/news/assassins-creed-unity-sli-flickering-fix-found-by-users-game-still-plagued-by-stuttering-issues/

 

Oraz stutteringu ----> https://steamcommunity.com/app/289650/discussions/0/624075036526408118/

 

I mam grywalne praktycznie cały czas w 60 fps 1440p + ultra co się da + MSAAx2, przy MSAAx4 jest lipa bo się pamięć na kartach zapycha i są przycinki, co jakiś czas ale jednak irytujące.

 

I teraz tak, czy ktoś testował jak to jest z tym AA z poziomu sterownika?

- Zastąpienie ustawień w grze

- Poprawienie ustawień w grze 

- AA SLI x8

- AA SLI x16 - Te tryby są ciekawe.

 

Ma ktoś doświadczenie jak to wszystko realnie działa i czy lepiej używać czegoś z tego od ustawień w grach?

 

E: Jednak da się grać płynnie z MSAAx4 w 1440p i wszystkim na maksa, musi być w panelu sterowania "pamięć podręczna jednostki cieniowania" włączona. Mimo tego że cała pamięć się zapycha to nie ma ścinek.

Inna sprawa to to że w menu karty są bardziej obciążone niż w samej grze, do tego stopnia że aż throttling się odpalał bo power limit i 80C (przy wentylach na 90%) zostało przekroczone w menu... :D

Ubisoft to serio psychopaci jacyś, co oni robią. Aż strach grać w tą grę żeby karty z dymem nie poszły w menu :D

Sprawdziłem watomierzem co napisałeś - w menu w acu pobór sięga 600W gdzie w grze oscyluje w okolicach 500W :P masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie :D

Menu w tej grze zweryfikowało OC moich kart które wszędzie są stabilne , nawet cholerny Tomb Raider w 4k

Crysis w 4k.

Ale AC Unity (Menu) je wywala :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie

Ale

780Ti (3gb) 51fps

GTX titan (6gb) 46fps

GTX 970 (3,5+0,5gb) 44fps

7970 (3gb) 41fps

Więc twój argument to czyste trollowanie. Chociaż wiem że oni też takiego argumentu użyli.

"That said, the GTX 780 Ti only has a 3GB VRAM buffer yet it was much faster than the GTX 970. We aren't sure why that is"

No tu już im ciężko było coś wymyślić. 

 

Btw 

W 1920 

980  92fps

970 83fps

W 2560

980 55fps (40% wolniej od 1920)

970 44fps  (46% wolniej od 1920)

Spadek wydajności 6% większy w stosunku do 980. 

Chcesz szybciej, dopłać 1000zł do 980

Proste.

Sama gra pewnie optymalizacyjny crap tak jak Dying LIght

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno 980 to juz wogóle finansowa porażka, chociaz wydajność 1-wsza klasa :)

A co do optymalizacji to zapewne po n-tym patchu i nowych sterownikach będzie juz dało sie grac normalnie :P
PS. ( sterowniki Omega 14.12 sa skopane lub sama gra, bo na AMD są duże spadki wydajnośći i trzeba co jakis czas grę "zrestartować " aby dało sie płynnie grać :) )
 

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 980 GTX wygląda na fajnie podkręcającą się, ale niestety zaraz sięga 70*C i zrzuca taktowania. Jak rozumiem, jest to spowodowane Power Limitem ? Na wcześniejszej 770 GTX Lightning takich rzeczy nie miałem (albo zasługa BIOSU "LN2", alby ryby - o ile coś wgrał). 

Pytanie, jak temu zaradzić ? Zmienić w BIOSie power limity czy bawić się w tego typu sztuczki ?

 

http://overclocking.guide/increase-the-nvidia-power-limit-all-cards/

 

70*C wydaje się mało. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno 980 to juz wogóle finansowa porażka, chociaz wydajność 1-wsza klasa :)

A co do optymalizacji to zapewne po n-tym patchu i nowych sterownikach będzie juz dało sie grac normalnie :P

PS. ( sterowniki Omega 14.12 sa skopane lub sama gra, bo na AMD są duże spadki wydajnośći i trzeba co jakis czas grę "zrestartować " aby dało sie płynnie grać :) )

 

Racja...sam kupowałem jak na topie była 780ti prawie za 2,5k :)

Na ten moment jest za to PS4 albo Xone, do tego kilka gier, a graficznie w porównaniu do PC niemalże identyko...i nie ma zabawy, że słaby procek mało ramu i srania z sterownikami bo wyszła super wydajna gra :)

Także taki gtx980 albo dla entuzjastów albo dla nie liczących się z kasą, takie moje zdanie, nie mówie że to zły wybór nie zrozumcie mnie źle :)

Edytowane przez Elvis799
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 980 GTX wygląda na fajnie podkręcającą się, ale niestety zaraz sięga 70*C i zrzuca taktowania. Jak rozumiem, jest to spowodowane Power Limitem ? Na wcześniejszej 770 GTX Lightning takich rzeczy nie miałem (albo zasługa BIOSU "LN2", alby ryby - o ile coś wgrał). 

 

Pytanie, jak temu zaradzić ? Zmienić w BIOSie power limity czy bawić się w tego typu sztuczki ?

 

http://overclocking.guide/increase-the-nvidia-power-limit-all-cards/

 

70*C wydaje się mało. :P

IMO jakiś custom BIOS albo edycja producenckiego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja...sam kupowałem jak na topie była 780ti prawie za 2,5k :)

Na ten moment jest za to PS4 albo Xone, do tego kilka gier, a graficznie w porównaniu do PC niemalże identyko...i nie ma zabawy, że słaby procek mało ramu i srania z sterownikami bo wyszła super wydajna gra :)

Także taki gtx980 albo dla entuzjastów albo dla nie liczących się z kasą, takie moje zdanie, nie mówie że to zły wybór nie zrozumcie mnie źle :)

Graficznie masz racje.

TV+ pad i różnica znikoma. A z 2-3m pewnie nie do wyłapania.

Ale FRAMERATE to już inna bajka.

Myslalem nad ps4...niestety niecałe 30fps w najnowszych tytułach (DA:I, AC:U., LODR)) skutecznie mnie zniechęciły na tym etapie (za tę cenę) do konsol nowej generacji

Miałem 7870, w DA:I osiągałem próg płynności (25-30fps) co mnie doprowadzało do szału. Dlatego zakup taki a nie inny (nowe GPU zamiast PS4)

Konsole owszem. Później, jak będzie więcej exclusivów, oraz będą ogólne tańsze

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980 GTX Referent skończony na 1570/4040. Ewidentnie widać braki w woltarzu. Niestety nie mogę nawet dodać 10mV bo referencyjne dziadostwo zaraz osiąga 70*C i takty spadają. :? Jak zacznie brakować mi mocy, będę musiał nad tym przysiąść, ale do WC ta karta byłaby idealna coś czuję. 

 

Niestety mam problemy z SystemInfo od 3DMarka, już robię kolejny reinstall i randomowo mi wywala. Tak czy inaczej, i7 930 @ 4.2 GHz nie czuje kompleksów względem 4790K : 

 

GTX 980 @ 1570/4040 (bez zmiany napięć)
+
i7 930 @ 4200 MHz 
=

http://www.3dmark.com/3dm/5902812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FireStrike to jednak głównie test grafiki...

Niemniej jednak 5-letnia i7-ka pierwszej generacji wciąż świetnie się trzyma. I niech tu jakiś konsolowy cwaniak wyjedzie, że kompa trzeba zmieniać co rok (ewentualnie tylko GPU ;)).

Mój wynik na i7-4770K@4.6GHz / MSI 980 Gaming @ 1580/8400.

http://www.3dmark.com/3dm/5813754?

Napięcie standardowe bo podbicie nic nie pomaga i ok. 1600 mam artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FireStrike to jednak głównie test grafiki...

 

No tak, ale czasem CPU potrafi skutecznie przytrzymać wydajność GPU... Tutaj też jest to widoczne (Ty masz 2k punktów więcej a taktowania tylko trochę wyższe), ale mnie właśnie zadowala fakt, że 5 letnie i7 ciągle daje radę. :) Biorąc pod uwagę, że można i7 930 kupić na allegro za 200zł ... Hmm. ;) Zapewne w grach będzie gorzej, ale zaraz pyknę partyjkę BF4 i AC:U w FHD. 

 

No więc tak :

 

Battlefield 4 wszystko max @ 1920x1200 . Szanghaj - jak tylko dostałem kontrolę nad graczem, to 10 minut w tym deszczu.

 

MIN : 34

AVG : 114

MAX : 196

 

Far Cry 4 wszystko max @ 1920x1200 . Randomowe góry + rozwalenie konwoju Pagana, również 10 minut.

 

MIN : 39

AVG : 72

MAX : 121

 

AC:Unity wszystko max oprócz wygładzania (FXAA) @1920x1200. Pobieganie w uliczkach koło Notre Dame + dachy + bójka z 3 przeciwnikami. 

 

MIN : 52

AVG : 70

MAX : 112

 

Zapewne na 4790 czy 5820 nie ma takich dropów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek może i 200 ale płyty na allegro po 400-500 , więc wyjdzie niewiele taniej niż używka 2500k.

 

A płyta pod 1155 to ile ? Z chipsetem "Z" około 300-400zł, a sam procek 500-600zł, więc o czym tu dyskutować. Zresztą powinieneś porównywać raczej do 2700K a nie do 2500K. 

 

Tak czy siak, to jest OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może doświadczył podobnych efektów? Nie koniecznie w samym Far Cry 4, bo np w Guild Wars 2 zdarzają mi się takie same. Wcześniej miałem na radeonie 7850 identyczne. Zmieniałem każdą możliwą opcje w sterownikach, ale nic nie dało rezultatu.

 

 

pierwszy to max detale a drugi minimalne, gdzie widać jeszcze bardziej efekt pikselozy (na tym z minimalnymi detalami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nowe stery 347.52 albo ubisoft coś znowu spieprzyl ale fc4 działało mi w miarę ok tak teraz jest beznadzieja. Textury migotaja, giera się tnie... Dobrze ze juz ja ukończyłem w 96% i sobie ją odpuściłem

A jak się ogólnie SLI skaluje w FC4 i w jakiej rozdziałce grasz, jaki framerate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał sprawdzić u siebie jak to tam wygląda.

Tak swoją drogą muszę przyznać że jedna z moich kart ma NIESAMOWICIE lipne pamięci, no po prostu strasznie.

 

Teraz 45 minut leciał Ungine Heaven 4.0 przy 1501 na rdzeniach i 7310 na pamięciach.

Jak dam nawet 1470/7410 to wywala po jakichś 15 minutach :/

Do tej pory miałem stałe OC 1490/7410 potem zmniejszyłem do 1480 bo mi wywaliło w "AC Unity".

No i się zabrałem za testowanie dalej. 

 

Druga karta spokojnie też robi ponad 1500 na rdzeniu ale i 7800 na pamięciach.

Chyba mam najbardziej lipne Samsungi jakie mogłem mieć , na jednej z kart ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...