Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zjechać z detalami i śmiga na kartach za 1.5k.

 

@PC_Master myślę że 980ti pewnie będzie miała 6gb, w końcu czymś się musi różnić od okrojonej 980. 

 

ładowanie się w 2011 jeżeli kompa używasz tylko do gier mija się z celem. lepiej wziąć 4790k+16gb ramu + 980TI :D albo przeczekać na 980 :P

 

rozumiem że grasz w 1080p?

Same gry nie, póki co amatorsko, ale się rozwijam w grafice (render 2D i 3D). Duecik 5820K z 980Ti na pewno pociągnie trochę.

Nope, póki co 2560x1080 do pracy, na którym również gram, później powieszę sobie go na jakimś ruchomym "ramieniu" co by go sobie przysuwać do pracy :D

Później zmienię na coś typu ROG Swift (ale bez G-Sync, jeśli nV tego nie zablokuje) na pewno w wyższej rozdzielczości, ale na 4K jeszcze za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęśli przyjmujemy plotki o 384 bitowym gm200 za prawdziwe to powinno być 6GB. Tylko mogliby już go wydać :) Chce przejść na 1440p@144Hz za parę miesięcy i 970 nie starczy

Od dawna nv ma gm200 i ta specyfikacja jest pewna. Tylko raczej na pewno pojawi się najpierw w nowym titanie , gdzie mogą wrzucić na pokład 12gb pamięci. 980ti będzie raczej skrojonym gm200, ponieważ już nie mal pewne jest, że gm200 ma sciętą wydajność w fp64, więc coś musi odróżniać te karty od siebie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nv ma gm200 i ta specyfikacja jest pewna. Tylko raczej na pewno pojawi się najpierw w nowym titanie , gdzie mogą wrzucić na pokład 12gb pamięci. 980ti będzie raczej skrojonym gm200, ponieważ już nie mal pewne jest, że gm200 ma sciętą wydajność w fp64, więc coś musi odróżniać te karty od siebie.

znając zapędy cenowe NV to taki nowy titan z 12gb pamięci to lekko 6k kosztować będzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko.

Czy 970-tki nadal piszczą? Czy jednak to kwestia trochę losowego dopasowania karty graficznej do zasilacza?

Czy słyszeliście o jakichś problemach "krótkich" 970? Np. Gigabyte GV-N970IX, Zotac ZT-90101-10P?

Pytam, ponieważ znajomy mi dzisiaj opowiadał jakieś cuda na kiju, o których nie słyszałem a temat staram się śledzić <_<

Zauważyłem, że po ostatniej aktualizacji karta stała się o wiele cichsza. Oczywiście hałasowała w specyficznych momentach np framerate powyżej 100.

 

Wysłane z SM-N9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jedni się zarzekają, że jak dochodzi do 4GB użycia w GTX970 to są spadki chwilowe fpsów. Potwierdzone są na pewno spadki wydajności rzędu paru procent, bo te 0,5GB wolniejsze). Na benchmarkach wychodzi, że w momentach, kiedy 970 trochę ścina fpsy, w tym samym momencie też ścina 980, a R9 290 to już tragedia.

 

Niektórzy raczą nas takimi filmikami:

A inni twierdzą, że nie ma mowy o czymś tak złym i karta dziala całkiem poprawnie ponad 3,5GB wykorzystania.

 

I komu tu wierzyć, niby coś jest na rzeczy, ale nikt tak naprawdę nie wie.

Edytowane przez shusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reakcje ludzi bezcenne 

12 GB framebuffer PS4 am cry
8 Billion Transistors xbone am cry

 

Mimo wszystko to prawda co ćwierkają wróbelki, że Titan X dopiero w 2 połowie 2016 i cena min. 4000zł?

Edytowane przez shusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2016 to będziesz miał 16nm gpu, titan x pojawi się w ciągu 2msc na sklepowych półkach. Cena min 999$.

 

Czyli tak jak mówiłem mniej niż 4000zł u nas nie będzie i wątpię by 980 spadło w cenie.

Ale 4k za kartę mało kto może dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup GTX970 która ma zastąpić aktualnie posiadaną GTX680. Upatrzyłem sobie Gigabyte G1. Priorytetem jest dla mnie cisza + OC. Moją obecną GTX680 chłodzę za pomocą Thermalright Shaman + 2x Enermax UCTB14 140mm przy 600-700 obr/min. Z Gigabyte chcę osiągnąć podobny poziom ciszy, dlatego planuję ściągnąć oryginalne wentylatory ale zostawić radiator (chłodzi on również sekcję zasilania) i nad nim za pomocą uchwytów Alpenfohn PCI-Slot zamontować wolnoobrotowe wentylatory 140mm lub 120mm. Chciałbym także podłączyć je za pomocą przejściówki do gniazda na karcie aby ich obroty regulowały się automatycznie (Gigabyte ma chyba gniazdo 3 pin). Chciałbym poddać ocenie mój plan, oby nie zrujnowała go piszcząca sekcja zasilania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję kupno 970 tylko zastanawia mnie fakt problemu z pamięcią. Co o tym sądzicie.

Jaki lepszy wybór asus czy gigabyte? Czy jedno PCE-e wystarcza w asusie?

Pozdrawiam

 

Jeżeli jedno gniazdo w Asusie to za mało, można sobie kupić wersję Black http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX970DC2OC4GD5BLACK/posiada dwie wtyczki i większą sekcję zasilania od Strixa, sam rozważam zakup Asus Black vs Gigabyte G1. Niby najlepiej kręci się Gigabyte G1, ale testów OC Asusa w wersji Black nie widziałem. Pozostaje mi tylko wybrać model który ma mniejszą szansę na skwierczącą sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalny sterownik Forceware 349.90 dla Windows10 kompilacja 10041 X64: http://www.station-drivers.com/index.php/forum/news/979-nvidia-349-90-wddm-2-0-for-win-10-march-11

 

 

Pobierz plik z sterownikiem, wypakuj 7Zip lub RaR i uruchom nvsetup.exe:

 

 

2101687100_1426860960_thumb.jpg

 

 

 

 

5267672400_1426860517_thumb.jpg 3978375700_1426860518_thumb.jpg

 

 

Kompilacji 10036 oficjalnie nie było, dla tego podaje link do kompilacji 10041 PL, gdyby ktoś chciał przetestować sterownik u siebie z kartą Maxwell.

 

 

WIN10 PRO TP X64 PL ISO kompilacja 10041: https://mega.co.nz/#!3IIGzaIJ!B5lztnymNfLfssy1xcgzWo1AHZP7jKqNkooZPSXMvb4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować samemu np wg tych porad:

http://gpuhell.blogspot.com/2014/11/jak-zmniejszyc-rpm-wentylatora-w-idle.html

http://strefa-moddingu.pl/forum/viewtopic.php?t=45

Na mojej niestety nie schodzą poniżej 1000 obr ale i tak jest zdecydowanie ciszej a w zasadzie w idle nie słychać jej na tle innych wentyli w kompie, a budę mam dosyć wyciszoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...