Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, posiadam ową kartę a co do premiery nowych kart, to nieważne że są to kotlety, jest to nowa seria która ma wyprzeć starą, ceny tak czy inaczej powinny spaść a w dodatku to tylko plotki. 

Wracając do grafy, ogólnie rzecz biorąc jest spory problem w grach które wykorzystują więcej niż 3500 mb na pamięci Vram, pomimo zapewnień to zdarza się jakiś bsod czy większy spadek wydajności, są też losowe problemy sterownikiem albo rzucanie artami z nieznanych przyczyn. 

Mówię że w miarę dobra bo wydajność oferuje zbliżoną do 980tki, ale ze względu na jej wybryki oraz okrojoną ilość pamięci video ciężko mi ją komukolwiek polecić. 

Osobiście nie zapłaciłem za nią dużo, bo tylko 1300 zł sprowadziłem ją z Danii. Teraz kolega musiałby zapłacić 1500 zł, może ciut więcej. 

Mając 7870, na prawdę nie widzę na razie sensu zmieniania czegokolwiek. A skoro można coś kupić w niedalekiej przyszłości za mniejszą kwotę to chyba warto?  

Przyjacielu jesteś,niesamowity " to nieważne że są to kotlety, jest to nowa seria która ma wyprzeć starą.."   :D Czyli nie ważne ,że kupimy tą samą karte pod inną nazwą w  wyższej cenie a wydajność będzie ta sama???Może (oczywiście bez obrazy) przemyśl to co piszesz proszę bo nie wygląda to najlepiej :D

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest to wina karty, a niektóre problemy nadal nie zostały rozwiązane, nie może być to wina innych peryferiów ponieważ na pożyczonej 290tce wszystko działa, a gdyby była to wina zasilacza to na bardziej prądożernej karcie, musiałbym to odczuć.

Wiedźmin 3 jako argument do zakupienia grafy? Serio? :)

W kwestii zasilania karty to może ja się wypowiem po raz 10 tutaj. Przed zmiana na 2x970 miałem 2x680 reszta tak samo jak w podpisie. Z 680 bez problemu radził sobie bequiet 850w dark power pro ale z 970 juz się komp wyłączał i restartowal w 3dmark ice storm a jak wiadomo 680 miały większe zapotrzebowanie na prąd niż 970. Dopiero po zmianie zasilacza na superflower 1000w którego mam obecnie ta przypadłość odeszła w niepamięć. Także kwestia zasilacza jest istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zasilacz jak piszesz ;) więc to nie tego wina, grafa nie jest wadliwa, znajomy ma identycznego ASUSa i artefakty także występują. Obstawiam sterowniki, bo wszystko inne jest fully functional.

 

Przyjacielu jesteś,niesamowity " to nieważne że są to kotlety, jest to nowa seria która ma wyprzeć starą.."   :D Czyli nie ważne ,że kupimy tą samą karte pod inną nazwą w  wyższej cenie a wydajność będzie ta sama???Może (oczywiście bez obrazy) przemyśl to co piszesz proszę bo nie wygląda to najlepiej :D

Tak, bo ceny używek ze starszej serii spadną od razu po premierze ... W dodatku to tylko plotki, nic potwierdzonego, znaleziony wpis w sterownikach jest marnym źródłem informacji.

czyt. 

Tamten użytkownik znajdzie się w korzystniejszej sytuacji przy wymianie karty. 

Edytowane przez Catalyst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwną logiką kolego sie posługujesz. Najpierw piszesz że są losowe bsody i artefakty, czego nie uświadczasz po zmianie grafy, więc to wina tej karty a chwilę potem że to nie wina karty bo"u kolegi jest to samo".

O ile powody bsodów mogą być różne to artefakty  w 99,99% są spowodowane problemami z kartą , najczęściej przegrzewaniem( pytanie jak te "artefakty" wyglądają).

Moim zdaniem Asusowi  coś nie wyszło.  Moją pierwszą 970tka też był Asus Strix. Problemy miałem od momentu jej włożenia, brak obrazu. Bios ją widzi, system słychać jak startuje a monitor ciemny. Po godzinie walki pojawia się obraz , ale tylko na jednym porcie, po następnej godzinie na pozostałych.  Po 2 dniach postanowiłem sprawdzić jak się podkręca i rozczarowanie kompletne .

Niski power limit dał znać o sobie- zbijanie taktów, napięcia etc. W efekcie zrezygnowałem z tej zabawy, wymierne  efekty znikome. Kiedy doszedł kod do Far Cray 4, od razu zainstalowałem i cieszyłem sie płynną grą tak ok. 20 min. Potem zaczęły sie "przycinki", najbardziej wk...  przy   akcjach typu pięciu na jednego wali do ciebie z wszystkich luf,  próbujesz sie bronić a tu nie można wycelować bo wszystko "skacze".  Na ustawieniach fabrycznych, pomimo że wiatraki trzymały temperatury na poziomie max 72*C  to wszystkie istotne parametry na wykresach wyglądały jak grzebień  .

Zrobiłem zwrot karty jako "niesprawna od momentu zakupu", ale zamieniłem na Gigabyta G1.

I teraz dopiero jestem zadowolony- podkręca się  przyzwoicie, chłodzenie po "korekcie" obrotów  absolutnie nie przeszkadza no i w Far Craya mogę wreszcie pograć bez stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na używaną 780ti? Bo jest w podobnej cenie co 970 a ponoć nie ustępuje 980. Co do czekania na karty AMD hmm.. raczej ni huhu. Nazwijcie mnie szaleńcem albo niespełna rozumu ale właśnie na premierę W3 upgrade PC robiłem :D Ogólnie myślałem nad sprzedażą mojej 7870 CPU i MOBO a pieniądze wpakować w kartę.

A wracając do wyboru 780ti, tu mam dylemat czy po prostu zastosowane technologie w Maxwellach nie wezmą górę nad (teoretycznie?) mocniejszą 780ti.

 

@EDIT: poza tym jak teraz karty AMD chodzą po 1500zł nowe to jak wejdzie w czerwcu seria maxwell myślę że o takiej cenie można by pomarzyć. Bo nawet jeśli cena 2 tyś. za egzemplarz to i tak się sprzeda jak pobije 980.

Edytowane przez Juhas12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pod wieśka to tak jak pisałeem bierz 970 nie pożałujesz a Wieśka dostaniesz gratis.

Pamiętaj że teraz stery będą pod serię 9XX optymalizowane. Ja bym się w 780ti nie pchał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 1ej strony 780ti to dobry wybór - wprawdzie ma 3gb vram ale bardziej liczy się ilość fpsów w grach a tam raz więcej raz mniej ma od 970ki, więc olać ilość vram.

Z 2ej strony pewnie będą wychodzić lepsze stery,nowsza technologia itp i to przemawia za 970 no i cena (nówka 970 w cenie 780ti używki) ,tak naprawdę ciężko powiedzieć która karta jest mocniejsza, w testach 3dmarki itp więcej pkt ma 970 a w grach raz jedna karta raz druga radzi sobie lepiej.Osobiście gdybym posiadał 780/780ti nie zmieniał bym grafiki, a jakbym miał kupować to brałbym już 970.

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winny jest zasilacz, koniec kropka.

 

Nie wierzyłem do ostatniej chwili.. Dzisiaj zmieniłem zasilacz z Anteca na Corsaira HX750i przekonany, że to sztuka dla sztuki..

Skwierczenia i piski grafiki zniknęły praktycznie całkowicie!

Czasem coś się odezwie (intra gier), ale trzeba głowę przysunąć na 20cm  do kompa żeby to usłyszeć.

Nawet 3DMark IceStorm nie hałasuje.

 

Ponieważ problem jest szerszy może redakcja PurePC przeprowadziłaby jakieś testy piszczącej 970 z różnymi zasilaczami?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwną logiką kolego sie posługujesz. Najpierw piszesz że są losowe bsody i artefakty, czego nie uświadczasz po zmianie grafy, więc to wina tej karty a chwilę potem że to nie wina karty bo"u kolegi jest to samo".

O ile powody bsodów mogą być różne to artefakty  w 99,99% są spowodowane problemami z kartą , najczęściej przegrzewaniem( pytanie jak te "artefakty" wyglądają).

Moim zdaniem Asusowi  coś nie wyszło.  Moją pierwszą 970tka też był Asus Strix. Problemy miałem od momentu jej włożenia, brak obrazu. Bios ją widzi, system słychać jak startuje a monitor ciemny. Po godzinie walki pojawia się obraz , ale tylko na jednym porcie, po następnej godzinie na pozostałych.  Po 2 dniach postanowiłem sprawdzić jak się podkręca i rozczarowanie kompletne .

Niski power limit dał znać o sobie- zbijanie taktów, napięcia etc. W efekcie zrezygnowałem z tej zabawy, wymierne  efekty znikome. Kiedy doszedł kod do Far Cray 4, od razu zainstalowałem i cieszyłem sie płynną grą tak ok. 20 min. Potem zaczęły sie "przycinki", najbardziej wk...  przy   akcjach typu pięciu na jednego wali do ciebie z wszystkich luf,  próbujesz sie bronić a tu nie można wycelować bo wszystko "skacze".  Na ustawieniach fabrycznych, pomimo że wiatraki trzymały temperatury na poziomie max 72*C  to wszystkie istotne parametry na wykresach wyglądały jak grzebień  .

Zrobiłem zwrot karty jako "niesprawna od momentu zakupu", ale zamieniłem na Gigabyta G1.

I teraz dopiero jestem zadowolony- podkręca się  przyzwoicie, chłodzenie po "korekcie" obrotów  absolutnie nie przeszkadza no i w Far Craya mogę wreszcie pograć bez stresu.

Kurczę czy to naprawdę trudno zrozumieć że to nie jest problem z samą kartą jako urządzeniem tylko jej sterownikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zasilaczami to pełna losowość czy można zauważyć jakąś prawidłowość? Np. karty piszczą tylko w parze ze starszymi konstrukcjami itp.?

 

Dlatego przydałby się jakiś test różnych konfiguracji 970 + zasilacz bo nie znalazłem w sieci żadnych wiarygodnych badań.

Tylko szczątkowe wypowiedzi na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zasilaczami to pełna losowość czy można zauważyć jakąś prawidłowość? Np. karty piszczą tylko na starszych konstrukcjach (standard ATX < 2.3) itp.?

Antec Signature 850W (ATX 2.2) + Gigabyte G1 cisza :) 

 

Swoja droga bawił się ktoś w zmianę biosu z podniesionymi limitami itp. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie czy jest możliwość wyłączenia karty graficznej w pc i korzystanie z wbudowanej w procesor a w razie potrzeby włączanie tej normalnej, ponieważ zakupiłem Gigabyte GeForce GTX970 WindForce3 i co by nie mówić jest on dość hałaśliwy(jak na złość przeczytałem wszystko o ramach, porównania procesorów itd. natomiast karty odpuściłem i podsłuchałem jak jakiś naiwniak sprzedawcy ze ten model jest cichy i najbardziej opłacalny, a w głowie kołatało mi się ze chłodzenie windforce jest często bardzo polecane)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest. Robisz to w biosie. Natomiast, o ile mi wiadomo, żeby włączyć działanie karty na pcie, musisz znów zrobić to każdorazowo w biosie przed taką potrzebą. Niezyt to komfortowe szczerze mówiąc.

Btw, ja podobnie się naciąłem co do głośności Radeona HD 7970 Asus Direct CU TOP, wszędzie pisali w recenzjach, że karta spisuje się w cywilizowany sposób co do głośności. Wg. mnie suszara. Widocznie, ucho innym uszom nierówne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chyba to samo, bo jak kuzyn odpala laptopa i zaczyna  w cos grac to wydaje mi sie ze samolot startuje. Czyli najlepiej ustawic w biosie i zapisac dwa profile jeden z karta drugi bez. A zeby dzialala sama karta z integrowana musze podpiac ja pod plyte glowna z pominieciem 970, zgadza sie?

 

ps. dzięki za szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra siedzi w procku a nie na płycie .

 

Nic nie muszisz podpinać , wystarczy tylko zmienić ustawienia w biosie - choć to niezbyt komfortowe i GTX także będzie nadal chodził .

 

Możesz się też pobawić kontrolą obrotów od wentylatorów karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o informacje czy ma sens zakup najtańszego GTX 970 (lub takiego który nie ma stickera na śrubkach, jakieś sugestie ?) i wymiana chłodzenia na nowe Accelero S3 + 2x Scythe 800 rpm. Buda to wypchany dość mocno Prodigy M - w tej chwili mam GTX 750Ti z 1x 800 rpm z Accelero S1 Plus. Bardzo zależy mi na zachowaniu ciszy także podczas grania ale nie chcę usmażyć karty za 1,5k.

Uprzedzam, że każdy szybszy lub innej firmy wentylator jakie napotykałem >900-1000rpm jest dla mnie słyszalny.

Edytowane przez kostek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byś wziął palita takiego nie koniecznie z tego sklepu http://www.krsystem.pl/geforce_cuda_gtx970_4gb_ddr5_256bit_dvimhdmi3mdp-item-34163.html to powinno pasować nawet z tym chłodzeniem co teraz masz. Musisz tylko pamiętać o sekcji zasilania która pp obrazkach i YouTube powinna być chłodzona malym radiatorkiem jak tutaj
img_0252.jpg

którego potrzeba owiewac także 2 wentyle wskazane.

Z Accelero s3 ten radiator na tył karty pewnie się nie sprawdzi z tym palitem. Ale ja bym s3 nie kupował tylko s1 założył.

Nie wiem czy są plomby na palicie.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra siedzi w procku a nie na płycie .

 

Nic nie muszisz podpinać , wystarczy tylko zmienić ustawienia w biosie - choć to niezbyt komfortowe i GTX także będzie nadal chodził .

 

Możesz się też pobawić kontrolą obrotów od wentylatorów karty .

wlasnie chodzi o to zeby go calkowicie wylczac(przez 80% czasu wystarczy mi integra), poniewaz gdy robilem zmieny w biosie(nawet nie jestem pewien czy dobrze to robilem) to karta dalej chodzila, natomiast sam kabel hdmi podlaczalem do wejscia na plycie glownej(brak obrazu na wejsciu do karty graficznej). To samo sie dzialo gdy odlaczylem zasilanie od karty(karta siedziala dalej w pci) to wyswietlalo mi sie aby podlaczyc spowrotem zasilanie, a wiatraki zasuwały jak glupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14762.jpg

GeForce GTX 980 jest obecnie najszybszą kartą graficzną w podstawowej ofercie NVIDII, jednak korona absolutnego króla wydajności należy do GeForce GTX Titan X, którego niesamowity potencjał został wyceniony na astronomiczne 5000 złotych. Czy prawdziwemu entuzjaście pozostają jakieś alternatywy? Jeżeli dysponujecie workiem pieniędzy na modernizację komputera, zamiast GeForce GTX Titan X możecie jeszcze rozważyć kupno GeForce GTX 980 SLI. Końcowy rachunek będzie zbliżony, zaś teoretyczna wydajność takiego zestawu powinna być zatrważająca. Niestety systemy SLI/CrossFire często sprawiają kłopoty i miewają problemy z rozwinięciem skrzydeł, dlatego przemawiają tylko do niewielkiej garstki zapaleńców gotowych podjąć to ryzyko. Dzisiaj sprawdzimy jak poradzi sobie GeForce GTX 980 SLI wystawione naprzeciw GeForce GTX Titan X oraz Radeon R9 295X2.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to w wątku GTX960, ale może jednak ktoś z was wie - bo nie mogę na necie znaleźć. Macie może jakiś tutorial jak edytować bios maxwella? Znalazłem tylko wentylatory, a mnie interesuje napięcie, maksymalna częstotliwość i power target.

 

I mam też bonusowe pytanie, maksymalna częstotliwość jaką wykręcę w MSI afterburner, to jest częstotliwość bazowa czy boosta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MBT musisz sam sobie opanować podpierając się internetem.

 

A maxymalny boost możesz podejrzeć w Nvidia Inspektorze.

 

Wartość Est.Max jest boostem2 i to jest maxymalna częstotliwość pracy karty w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota. Widac SLI miazdzy, co bylo do przewidzenia. Ciekawe jakby to sie skalowalo na tle GTX 970 w SLI ;)

To kolejny punkt w harmonogramie razem z R9 290X CF. Powinienem w ciągi 8-10 dni skończyć wszystko. Potem spokój z multi-gpu do czasu nowych Radków, ale mam jeszcze przynajmniej 2 fajnie projekty z kartami graficznymi w głowie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...