Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@UP w GTA V też można przekroczyć 3.5GB i wtedy zaczynają się duże spadki płynności.

Ja nic takiego nie mam w GTA V. Jedynie gra się wykrzacza czasami. Raz gram 10h i nic a czasem co 20-30 min. Wiec to wina gry a nie gtx'a. Mam zmniejszona trawę i coś jeszcze w opcjach co pożera fps niemiłosiernie, ale odpalone msaa 4x po przekroczeniu 3.5 GB wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed złożeniem zamówienia na grafikę. Wybrałem ASUS GeForce GTX 980 4GB STRIX + kupon na grę Wiedźmin 3 za taką przyjemność 2749zł.

Jednak ciągle niemogę zatwierdzić zamówienia bo zobaczyłem ASUS GeForce GTX 980 4GB 20th Anniversary Gold Edition bez Wiedźmina i aż 3449zł.

Wersja przekracza budżet ale jako że z ASUSem związany jestem ok czasów Intel Pentium 3 mam na nią cholerną ochotę.

Szukałem recenzji ale znaleźć nie mogę same zapowiedzi i specyfikacje testów nie ma.

Wiem że kupowanie 980 gold nie jest opłacalne ale nie w opłacalność idę, ołacalny jest 970...

A ja grafiki szukam pod Wiedźmina 3 w ULTRA i 1920x1200.

Czy 980 gold jest faktycznie 15% szybszy od konstrukcji referencyjnej?

Biorę pod uwagę tylko konstrukcje jednoprocesorowe. Budżet no miał być 3000zł ale te 3500 jakoś doskrobię.

Najchętniej bym zaczekał na 980Ti pewnie będzie do kupienia w okolicach 3600zł ale niestety Wiedźmin zaraz a 980Ti pewnie za pare miesięcy.

Co robić, co robić...

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed złożeniem zamówienia na grafikę. Wybrałem ASUS GeForce GTX 980 4GB STRIX + kupon na grę Wiedźmin 3 za taką przyjemność 2749zł.

Jednak ciągle niemogę zatwierdzić zamówienia bo zobaczyłem ASUS GeForce GTX 980 4GB 20th Anniversary Gold Edition bez Wiedźmina i aż 3449zł.

 

blebleble

 

Co robić, co robić...

 

nie bądź frajer i nie przepłacaj. wybieraj pomiędzy najtańszymi 980 http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0,0,,,,,,p,0,,8143O982050/1/#product_list

 

ja bym postawił na gigabyte, msi lub evga. 

 

przy odsprzedaży ten golden edyszyn będzie tyle samo wart co zwykłe 980 bo musiałbyś frajera znaleźć który za podkręcone zegary zapłaci drugie tyle. 

 

lepiej kupić teraz tańszą 980 a potem dołożyć i zmienić na 980ti lub posiedzieć na niej z rok i przeskoczyć na pascala. 

 

ultra w  FHD i 980 nie ma takiej opcji, chcesz mieć ultra i FHD od razu ciułaj na TITAN X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak piszesz to tanjtaniej wychodzi Gainward GeForce GTX 980 Phantom 2318zł Czyli taniej od Asusa Strix OC o 431zł i 1131zł od wersji gold. I wieśka jeszcze dostane :)

Gainward kiedyś miałem był znakomity ale jak dziś ta firma się prezentuje?

Posiedzenie na niej rok i zmiana na pascala brzmi zacnie. Ale do pascala to już procek i ramy za słąbe będą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieraj pomiędzy gigabyte, evga, msi ewentualnie asus. wybierz kartę w rozsądnej cenie do 2500. inne firmy omijaj. 

 

do pascala przy tym tempie rozwoju procków to ten twój spokojnie wystarczy. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,

 

Mam takie pytanie czy GTX 970 dokładnie model http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/ pociągnie na zasilaczu CHIEFTEC CFT-500-A12S?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem 2x 12 cm zamiast standardowych wiatraków

http://www.arctic.ac/eu_en/arctic-f12-pwm-pst.html

 

Ustawiłem w MSI Afterburnerze profil działania ale wiatraki dmuchają cały czas na maksymalnej prędkości. Strasznie głośno jest! jak to zmienić!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem 2x 12 cm zamiast standardowych wiatraków

http://www.arctic.ac/eu_en/arctic-f12-pwm-pst.html

 

Ustawiłem w MSI Afterburnerze profil działania ale wiatraki dmuchają cały czas na maksymalnej prędkości. Strasznie głośno jest! jak to zmienić!?

 

msiaft.png

 

musisz ustawić krzywą dla wentyli a następnie musi się na zielono zaświecić wskazana ramka - musisz klikąć "user define" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba z edytować biosa. 

 

 

http://linustechtips.com/main/topic/275897-tutorial-how-to-make-your-900-series-video-card-have-a-0-fan-mode/

 

 

wbij w edytorze wartości minimalne, pośrednie i maksymalne swoich wentylatorów w pozycjach RPM. temperatur może na początek nie zmieniaj. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to wpadły mi w łapki "autorski" model GTX 970 ze sklepu Overclokers UK (GX-205-OK):

https://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-205-OK

 

Karta zrobiona przez ZOTACA, oznaczenie to: ZT-90109-10P (nie widnieje na oficjalnym wykazie).

 

Czy słychać cewki ?, Nie słychać. Jedynie powyżej 300 FPS, jak się przyłoży ucho bezpośrednio do karty to coś tam brzęczy delikatnie. Przy normalnym graniu GTA5, Dirt, Cities Skylane, nic nie słychać nawet przy 120 -150FPS. 

 

O dziwo referencyjne chłodzenie nie jest głośne. Plusem jest że wraz ze wzrostem obrotów dźwięk nie jest taki irytujący. Odbija się to na wyższych temp, maks co widziałem to ok 76-80*C w GTA5 czy Unigine Haven.

 

Defaultowe zegary to 1064 (1202)/3500 MHz. Po wgraniu programu ZOTACa do OC, można jednym kliknięciem podnieść do:  1114 (1253)/ 3540 MHz lub 1134 (1273)/3540 MHz. Nie sprawdzałem jeszcze OC bo nie chcę męczyć jej na powietrzu.

 

Poniżej kilka fotek:

post-15596-0-18999000-1430315311_thumb.jpg

post-15596-0-48014800-1430315329_thumb.jpg

post-15596-0-83400700-1430315349_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje karty po wprowadzeniu zmian w tablicy napięć na wzór biosa sidebanda kręcą mi się na 1506/7800. Przerobilem biosa karty z niższym ASIC 59.9%, do tej pory 1430 to był maks stabilny. Temperatury praktycznie nie wzrosły na karcie.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje karty po wprowadzeniu zmian w tablicy napięć na wzór biosa sidebanda kręcą mi się na 1506/7900. Przerobilem biosa karty z niższym ASIC 59.9%, do tej pory 1430 to był maks stabilny. Temperatury praktycznie nie wzrosły na karcie.

 

Jak sprawdzić ASIC? 

 

Mały update zaraz zrobię w dziale modyfikację. Obecnie karta przechodzi Valley na 1454 Mhz Core, pamięci jeszcze nie dotykałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić ASIC? 

 

Mały update zaraz zrobię w dziale modyfikację. Obecnie karta przechodzi Valley na 1454 Mhz Core, pamięci jeszcze nie dotykałem.

poradziłeś sobie z wentylatorami? jeżeli nie to dawaj tego biosa może uda mi się ci pomóc coś z tego wymodzić. 

 

ASIC sprawdzasz w GPU-Z - musisz kliknąć w lewym górnym rogu w tą miniaturę karty graficznej, rozwinie się menu i wybierasz Read ASIC quality... 

 

biosa zgrywasz gpuz - klikając ikonkę ze strzałką na końcu paska -  BIOS Version. 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asic masz wyższy od moich kart, także jak na moje "standardy" masz bardzo dobry asic. 

 

taktowanie z afterburnera jest faktyczne. jak się mylę to mnie proszę poprawić. 

 

pamięci możesz kręcić, pamiętając że ich oc może wpłynąć na oc karty. najlepiej sprawdzaj 3dmarkiem czy ich nie przekręciłeś bo gdy tak będzie to zacznie ci spadać wynik. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się biosem od G1 w sumie to miałem to samo co Side naklepał (wiec nie wiem o co on się tak "pluł" :P 1.312 czy 1.281 jeden pies :P) za to podbiłem sobie Xbar i sys zmniejszając L2 o 5 mhz zyskałem 40 mhz na rdzeniu suma sumarum Dzięki Side :D

 

Końcowe OC 1560/4000+ 

Tak swoja droga hynixy są jakieś gorsze od samsungow ? z tego co widzę te pierwsze osiągają niższe częstotliwości trochę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...