Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

power limit miałem na maksa 106 bodajze, temperatury we wszystkim co robilem na roznych konfiguracjach nie były większe niz 88(raz)

 

ale bawiłem sie i afterburnerem i firestormem, ale coś się zepsuło bo teraz nawet na domyslnych ustawieniach zaniża mi core clock 

a jak ustawiam kolo 1450 to w ogole lata 800 na zegarze w gpu z i w trakcie testu furmarkiem

/e w ogóle ten wynik do screena pokazuje mi więcej punktów niż wczesniej był podkręcony,  :mellow:

/e2 w ogóle sensory w gpuz ładnie mi pokazywały clock, dopóki 1 raz nie przesadziłem i pokazuje teraz mi w idle te 135, da się to cofnac aby ciagle było na maksa?  //e3 ale to chyba przez proces mdm.exe, co to jest? 

P8SbMIC.png

Edytowane przez nushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a mi słaba sztuka się trafiła.

 

68.0% ASIC

max. (stabilne) OC:

 

Oczywiście napięcia zmodyfikowane a'la @Sideband.

edit

 

czyli w boost masz ile?

 

Edit 2 odczytaj wartość w zakładce sensor

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power limit miałem na maksa 106 bodajze, temperatury we wszystkim co robilem na roznych konfiguracjach nie były większe niz 88(raz)

 

ale bawiłem sie i afterburnerem i firestormem, ale coś się zepsuło bo teraz nawet na domyslnych ustawieniach zaniża mi core clock

a jak ustawiam kolo 1450 to w ogole lata 800 na zegarze w gpu z i w trakcie testu furmarkiem

/e w ogóle ten wynik do screena pokazuje mi więcej punktów niż wczesniej był podkręcony, :mellow:

/e2 w ogóle sensory w gpuz ładnie mi pokazywały clock, dopóki 1 raz nie przesadziłem i pokazuje teraz mi w idle te 135, da się to cofnac aby ciagle było na maksa? //e3 ale to chyba przez proces mdm.exe, co to jest?

Problemem jest temp. Od 60 stopni zaczyna się obniżanie taktowania ty masz 85 spróbuj odpalić wentyl na 100% i w tedy patrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

 

czyli w boost masz ile?

 

Edit 2 odczytaj wartość w zakładce sensor

Niby 1575MHz, ale coś mi się to mało realne wydaje. Sprawdzę na Wiedźminie dokładnie, bo GTA musiało zostać usunięte ze względu na brak miejsca xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby 1575MHz, ale coś mi się to mało realne wydaje. Sprawdzę na Wiedźminie dokładnie, bo GTA musiało zostać usunięte ze względu na brak miejsca xD

 

mi to wygląda na realne, obczaj wykresy w AF tam masz podaną zarejestrowaną wartość min i max. 

 

także 1575 to naprawdę nieźle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co się dzieje, ale podkręcony, z wiatrakami na maksa ma mniej punktów niż wczesniej słabiej kręcony

myslalem ze to moze przez pamięć przesadzoną, ale 

co zrobić? :D

NRiOnuv.png

aab763J.png

 

i co to za proces? 

2YjCrSj.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/?p=TURBO-GTX970-OC-4GD5

 

Co sądzicie o tej karcie, warta uwagi, czy jednak Strixy, czy niereferenty tzw "must have"?

Turbinowe Titany dawają radę, jak ma się to co 970-ek?

 

Od razu mówię, że kręcić nie zamierzam.

turbo-gtx970-oc-4gd5_3.jpg

 

jak myślisz jakiej wielkości jest radiator bez HP i innych wspomagaczy pod tym plastikiem? to jest budżetowy szajs za wygórowaną cenę. chcesz mieć dobre chłodzenie wybierz coś innego. co do asusa też może być różnie ostatnio koleś chyba na pclolu pisał że mu się strix grzeje jak wściekły. side pisał że to wina zbyt długich śrub w chłodzeniu przez co nie ma docisku do rdzenia i wszystko na paście wisi. także jakość u asus też jest kwestionowalna. 

 

ja bym brał msi albo gigabyta. 

 

te karty przy sprzyjających warunkach same się podkręcają a jak nie masz zamiaru ich kręcić to pomyliłeś forum :lol: . 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak myślisz jakiej wielkości jest radiator bez HP i innych wspomagaczy pod tym plastikiem? to jest budżetowy szajs za wygórowaną cenę. chcesz mieć dobre chłodzenie wybierz coś innego. co do asusa też może być różnie ostatnio koleś chyba na pclolu pisał że mu się strix grzeje jak wściekły. side pisał że to wina zbyt długich śrub w chłodzeniu przez co nie ma docisku do rdzenia i wszystko na paście wisi. także jakość u asus też jest kwestionowalna. 

 

ja bym brał msi albo gigabyta. 

 

te karty przy sprzyjających warunkach same się podkręcają a jak nie masz zamiaru ich kręcić to pomyliłeś forum :lol: . 

 

W życiu nie miałem żadnej "turbinki" dlatego to pytanie. Kwestia kręcenia, czy nie - to nie jesteśmy w dziale overclock, a ja nie czuję potrzeby kręcenia kart. Bardziej o odczucia głośności, dyskomfortu itd.

Czy te jednostki są głośne, gorące itd.

 

Jak generalnie w tej cenie odradzacie to wezmę MSI lub Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie miałem żadnej "turbinki" dlatego to pytanie. Kwestia kręcenia, czy nie - to nie jesteśmy w dziale overclock, a ja nie czuję potrzeby kręcenia kart. Bardziej o odczucia głośności, dyskomfortu itd.

Czy te jednostki są głośne, gorące itd.

 

Jak generalnie w tej cenie odradzacie to wezmę MSI lub Gigabyte.

 

wszystkie turbiny są głośne dlatego jak chcesz ciszy to weź asus  strix (możesz trafić źle ale to nie jest reguła i ja bym zaryzykował) potem msi a na końcu gigabyte - głośna dla nie których zwłaszcza w idle ale za to wydajne chłodzenie.  karty w sli mi się nie przegrzewają a to było dla mnie najważniejszy argument przy wyborze gigabytów. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma też gabaryty wysokościowe normalniejsze, a to u mnie w Dell T3500 będzie miało znaczenie.

 

W sumie chciałem dowiedzieć się jak z z tymi turbinkami, bo kumpel ma AMD 6850 i mówi, że nie jest to jakieś uciążliwe, Titany X też są na turbinkach, ale dają radę chłodzić i pewnie mają w okolicach 55dB w stresie. A 970-ka nie referent pewnie ok 40 kilka dB. różnica kilkukrotna w odczuciu, ale czy dyskwalifikująca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam MSI GTX 970 4GD5T OC. Mam problem z wiedźminem, wywala często sterownik, czytałem, że wystarczy podnieść napięcia i powinno być ok. Przeczytałem też wiekszość tego tematu i mam pytanie na jakie wartości ustawić napięcia, żeby grafika działała stabilnie, bez skoków? Nie potrzebuje puki co podkęcać sprzętu, ale chciałbym stabilności na ustawieniach producenta.

Edytowane przez grzesztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma też gabaryty wysokościowe normalniejsze, a to u mnie w Dell T3500 będzie miało znaczenie.

 

W sumie chciałem dowiedzieć się jak z z tymi turbinkami, bo kumpel ma AMD 6850 i mówi, że nie jest to jakieś uciążliwe, Titany X też są na turbinkach, ale dają radę chłodzić i pewnie mają w okolicach 55dB w stresie. A 970-ka nie referent pewnie ok 40 kilka dB. różnica kilkukrotna w odczuciu, ale czy dyskwalifikująca?

 

z tym dawaniem rady to byłbym daleki od takich wniosków. titan X się grzeje jak cholera zobacz sobie testy na ppc. 

 

ten twój kumpel to pewnie zapomniał dodać że jego komputer stoi 3 pokoje dalej i nigdy nie słyszał cichego komputera. 

 

rób jak sobie chcesz pytałeś  - dostałeś odpowiedź i dalej pytasz o to samo. 

 

moderator zaraz wpadnie wykasuje te posty bo powinny być w innym wątku. 

Witam, posiadam MSI GTX 970 4GD5T OC. Mam problem z wiedźminem, wywala często sterownik, czytałem, że wystarczy podnieść napięcia i powinno być ok. Przeczytałem też wiekszość tego tematu i mam pytanie na jakie wartości ustawić napięcia, żeby grafika działała stabilnie, bez skoków? Nie potrzebuje puki co podkęcać sprzętu, ale chciałbym stabilności na ustawieniach producenta.

 

zacznij od zainstalowania msi afterburner i sprawdź jakie masz temperatury w momencie wywalenia sterownika. przyczyn takiego stanu może być wiele zaczynając od zasilacza.

 

poza tym jak zadajesz takie pytanie to wypadałoby podać resztę konfiga i czy obudowa posiada jakąkolwiek wentylację. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

zacznij od zainstalowania msi afterburner i sprawdź jakie masz temperatury w momencie wywalenia sterownika. przyczyn takiego stanu może być wiele zaczynając od zasilacza.

 

poza tym jak zadajesz takie pytanie to wypadałoby podać resztę konfiga i czy obudowa posiada jakąkolwiek wentylację. 

 

 

Poniżej powinno byc wiekszość informacji potrzebnych:

 

AB- 72 max jakie są zapisane.

Obudowa posiada wentylator z przodu i z tyły- oba 12cm, dodatkowo na górze są miejsca na 2 wentylatory.

Cpu- i5-3470K 4Ghz

MB-MSI Z77A-G43

Ram- 4x4 ddr3 1333

HDD-SSD kingstone 128GB

Zasilacz- Corsair 550W

 

Inne gry jak Projectcars, PoE, D3- chodzą bez problemów.

 

Sterowniki najnowsze pod wiedzmina.

 

Czytałem,że grafiki przy przeskakiwaniu napięć/boosicie potrafią się gubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda na realne, obczaj wykresy w AF tam masz podaną zarejestrowaną wartość min i max. 

 

także 1575 to naprawdę nieźle. 

Jednak w boost 1555MHz - Wiesio pokazał pazurki :D Dobre i to ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej powinno byc wiekszość informacji potrzebnych:

 

AB- 72 max jakie są zapisane.

Obudowa posiada wentylator z przodu i z tyły- oba 12cm, dodatkowo na górze są miejsca na 2 wentylatory.

Cpu- i5-3470K 4Ghz

MB-MSI Z77A-G43

Ram- 4x4 ddr3 1333

HDD-SSD kingstone 128GB

Zasilacz- Corsair 550W

 

Inne gry jak Projectcars, PoE, D3- chodzą bez problemów.

 

Sterowniki najnowsze pod wiedzmina.

 

Czytałem,że grafiki przy przeskakiwaniu napięć/boosicie potrafią się gubić.

 

raczej w wieśku powinno ci latać na maxa i nie mrugać napięciem skoro gra wyciska ostatnie soki z karty. odpal AF i patrz na wykres jak się wywali.

 

Jednak w boost 1555MHz - Wiesio pokazał pazurki :D Dobre i to ;-)

 

a to mało? całkiem nieźle. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra lata na maksa, ale czasami, a nawet często sterownik ekranu przestaje działać- tylko w tej grze. Ludzie piszą , żeby podnieść troszeczkę napięcie. Przy okazji poczytałem ten topik i żeby było najlepiej trzeba poustawiać stałe napięcia. I stąd pytanie, jak zmodyfikować bios żeby karta nie była przeciązana, a zarazem żeby wszystko dobrze działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym dawaniem rady to byłbym daleki od takich wniosków. titan X się grzeje jak cholera zobacz sobie testy na ppc. 

 

ten twój kumpel to pewnie zapomniał dodać że jego komputer stoi 3 pokoje dalej i nigdy nie słyszał cichego komputera. 

 

rób jak sobie chcesz pytałeś  - dostałeś odpowiedź i dalej pytasz o to samo. 

 

moderator zaraz wpadnie wykasuje te posty bo powinny być w innym wątku. 

 

Mhm i te X-y dlatego kupują? Mniejsza... nie ten dział.

 

Odpowiedziałeś  lakonicznie a referenty też są dla ludzi.

Napisałabyś , że za tą cenę bida z nędzą, bo grzeją się, parę razy głośniejsze i warto dorzuć do "normalnych" tą stówę, temat by zakończył się. Ja nie mam potrzeby kręcenia, żeby dostać parę klatek więcej.

A pytanie moje dotyczyło konkretnego referenta, a nie byle co, a jego cena jest wysoka to i może akurat ten referent dla ludzi nie kręcących jest ok, bo też chodzi mi o wyrzucanie gorąca od razu na zewnątrz to raz i na standardową budowę. 

Zdążyłem doczytać, że różnica w głośności to będzie chyba ok kilkanaście decybeli (ok 55) więc sporo, ale nie wiem, czy to jest irytujące, nieznośne, czy po prostu "nie kupuj" właśnie w oparciu o konstrukcję Titana X.

 

Ty zaczynasz hejtować, po co? Pamiętaj, że ludzie różne karty kupują (konstrukcyjnie) i może chcą wiedzieć, jak to sprawuje się i nie dopłacać 100-350zł do niereferenta, tym bardziej jak nie zależy im na OC.

A niby w jakim wątku, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki jaka kartę graficzna kupić.

 

Nie hejtuje. Referent Tirana x z tym asusowym czymś nie ma nic wspólnego. Jeżeli chcesz mieć porządnego referenta to musisz upolować taka karte https://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-205-OK

 

Dla mnie referenty są zbyt głośne ale może w tym twoim dellu lepiej się taka konstrukcja sprawdzi.

 

ASUS z kolei przypomina ten palitowy szajs http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-dp-ne5x970014g2f-649144/

 

Wygoogouj sobie jego zdjęcia moim zdaniem to jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten asus z turbiną to na 99% posiada ten sam lipny radiator co w refie 670/760 , żadnego innego radiatora nie upakujesz na tym krótkim pcb. Sekcje zasilania masz od strony wejść video 4fazy dla gpu i dwie dla pamięci , sekcja jest chłodzona gorącym powietrzem :biggrin:. Tak jak pisałem radiator jest tragiczny do tego finy są mocno upakowane dlatego będzie to dosyc głośne chłodzenie. Jak każda turbina ma tendencje do terkotania w zależności od pokrywy chłodzenia i mocowania turbiny to terkotanie może być mniej lub bardzie intesywne. Przykładowo w konstrukcja palit/gainward turbina okrutnie terkocze w 2d jak ktoś jest cichofilem to z miejsca dyskwalifikuje to rozwiązanie.

 

Titanowe chłodzenie z turbiną jest stosunkowo ciche ze względu na konstrukcje radiatora , są duże luki między finami więc powietrze swobodnie przepływa i słyszymy czysty szum. W 2d słychać lekkie terkotanie jak ktoś lubi idealną cisze w 2d to musi edytować bios i zdjąć obroty. Także obecnie jedynie sensownymi kartami z turbiną jest konstrukcja msi i 970 na pcb 980 z chłodzeniem titanowym.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam jasność :P.

 

Zaodrze, jaką kartę kupić to nie ten problem, bo co, to mniej więcej mam rozeznanie, tylko nie znalazłem recki tego białego, a może to jakieś znośne rozwiązanie  mnie ta konstrukcja zaciekawiła, ale jak to ten sam wątpliwy badziew, jak właśnie od konkurencji za 1350zł to kupno nie ma sensu.

Zdecyduję się raczej na Gigabyte ze względu właśnie na nie wystające pipy, bo mi kolidują, bez demontażu tacki na HDD, SSD. (Mam ją już zdemontowaną, bo miałem MSI 660 Gaming OC, za ciszę chwalę), ale może i STRIXa wezmę. Peace. 

 

W tle najczęściej muza chodzi, zestaw 5.1 to szum nie przeszkadza, bardziej właśnie obawiam się udziwnień typu terkot, wysoka częstotliwość itd...3-4 krotnie większa głośność turbinek też daje do myślenia, bo po OC to dopiero zacznie się.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Nie hejtuje. Referent Tirana x z tym asusowym czymś nie ma nic wspólnego. Jeżeli chcesz mieć porządnego referenta to musisz upolować taka karte https://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-205-OK

 

...

 

Potwierdzam, ekstra karta :) od 980 różni się samym gpu i lekko przyciętą sekcją zasilania. Referencyjne chłodzenie o dziwo jest mniej irytujące niż niereferencyjne. Nie terkocze tak, słychać tylko szum wiatru. Temperatury jakie widziałem to maks ok 77-80*C. Wcześniej miałem Inno3D GTX-970 na referencyjnym PCB i spisywało się dużo gorzej. Gorsza sekcja zasilania, gorsze OC, głośniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tle najczęściej muza chodzi, zestaw 5.1 to szum nie przeszkadza, bardziej właśnie obawiam się udziwnień typu terkot, wysoka częstotliwość itd...3-4 krotnie większa głośność turbinek też daje do myślenia, bo po OC to dopiero zacznie się.

Terkotanie(tak urok tychże łożysk w turbinach) będziesz słyszał tylko w idle i jak masz cichego kompa oraz ciszę w pokoju, cewki słychać, ale tylko lekko oczywiście jak jest cisza w pokoju i przy otwartej budzie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Titanowe chłodzenie z turbiną jest stosunkowo ciche ze względu na konstrukcje radiatora , są duże luki między finami więc powietrze swobodnie przepływa i słyszymy czysty szum. W 2d słychać lekkie terkotanie jak ktoś lubi idealną cisze w 2d to musi edytować bios i zdjąć obroty. Także obecnie jedynie sensownymi kartami z turbiną jest konstrukcja msi i 970 na pcb 980 z chłodzeniem titanowym.

 

 

Nie zapomnijmy o Vapour chamber w chłodzeniu Titana....tego w chłodzeniach  tańszych braci nie ma. Dlatego w takiej 970/980 zarówno wydajność jak i głośność chłodzenia to nieporozumienie.

Wersje z turbiną na referencie mają sens moim zdaniem tylko do WC.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie. modyfikowałeś biosa? i którą masz wersję G1 czy WF

Ogólnie złożyłem kompa i po 1 dniu zaczęło mi sypać błędem krytycznym 41

 

Nic nie robiłem z OC, karty graficznej, ramu, procka

Mam Gigabyte GeForce GTX 970, 4GB GDDR5 (256bit) (GV-N970G1 GAMING-4GD).

 

Otworzyłem budę i właśnie to się rzuciło mi w oczy ze działają 2 wiatraki z 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...