Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapomnijmy o Vapour chamber w chłodzeniu Titana....tego w chłodzeniach  tańszych braci nie ma. Dlatego w takiej 970/980 zarówno wydajność jak i głośność chłodzenia to nieporozumienie.

Wersje z turbiną na referencie mają sens moim zdaniem tylko do WC.

O czym ty piszesz? Chłodzenie w 780/780ti/titan/titan black/980/titan x jest identyczne, to całkowicie ta sama konstrukcja. Komorę parową to masz stosowaną w referentach już od 5xx. Od titana jak pisałem już wcześniej ruszyli głową i zwiększyli odlegość między finami oraz oddalili bardziej turbinę od wlotu co sprawiło, że chłodzenie jest cichsze.

 

Wystarczy, że masz mała budę lub zerowy obieg powietrza w budzie to rozwiązanie z turbiną to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie czytaj post od titana, nie titana x przesunęli turbinę od wlotu oraz zmieniono konstrukcje radiatora by zmniejszyć poziom hałasu. Przed titanem miałeś 680/580/570, które miały chłodzenia z komorą parową + turbina i do tych rozwiązań porównywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie czytaj post od titana, nie titana x przesunęli turbinę od wlotu oraz zmieniono konstrukcje radiatora by zmniejszyć poziom hałasu. Przed titanem miałeś 680/580/570, które miały chłodzenia z komorą parową + turbina i do tych rozwiązań porównywałem.

 

Spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gadu, gadu i sprzedawca wcisnął mi to:

 

http://proline.pl/?p=GTX+970+GAMING+100ME

 

ASIC 76,5% . 

 

Tak też stałem się kolejnym użytkownikiem 970-ki 3,5+0,5 , haha.

 

Z tym ASICem są widoki na dobre osiągi w razie czego?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie zamierzam. Nie ma takiej potrzeby, raczej pójdę w Twoim kierunku lub GOSU. ;)

Pytanie było raczej, czy w miarę dobrą sztuke dorwałem, bo to też wiąże się z ciszą i kulturą pracy.

 

Jak przyszpili ot może podciągnę, ale dla mnie to i tak kosmos do 660 tki, wreszcie to normalnie chodzi.

 

Od razu mówię, cisza i chłód. No i przede wszystkim na tym moim starociu ruszyła, bo pewnym nie byłem, haha.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pojedynczej 970 nie ma nic dobrego oprócz w miarę przystępnej ceny. poza tym to ta karta jest słaba. dwie to co innego. 

 

tą kartę trzeba podkręcić do granic jej możliwości żeby zmniejszyć dystans do 980. i tyle nic dodać nic ująć. 

 

musisz przerobić biosa dowalić maksymalne napięcie i sprawdzić czy dzięki temu możesz podciągnąć jakieś detale w W3 lub może gra zaczęła lepiej działać - czytaj trzyma 60fps. jeżeli nic nie zyskasz to wtedy wrócisz do default.

 

wracając jednak do twojego pytania to nie mam szklanej kuli, tarota stawiać nie potrafię i nie wiem na ile podkręci się twoja karta. potencjał jest bo asic jest nie najgorszy przynajmniej lepszy od mojego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pojedynczej 970 nie ma nic dobrego oprócz w miarę przystępnej ceny. poza tym to ta karta jest słaba. 

 

 

Poważnie? Wiesz ilu ludzi marzy by mieć choć taką? Lol, to mnie z deczko rozbawiłeś. Słaba, haha. 

Na dziś, MNIE takowa styknie i jestem zadowolony.

 

Ty już widzę szczebel wyżej i na SLI, tylko chyba "zapomniał wół jak cielęciem"... 

 

PS

Zrobiłem bencha 3D Marka Fire Strike demo - 93% wyników gorszych niż moje... hmm, to też o czymś świadczy. Tak, że zaodrze trochę dystansu.

 

Ostatni miesiąc grałem w Pillars of Eternity na 9800 gtx cud, miód, malina, wszystko na maxa :P Piękna grafika, całość super. Oczywiście tu sobie żartuję, chcę tylko powiedzieć, że nie każdy potrzebuje SLI, jeżeli to konieczne - owszem, więc kwestia osobistych preferencji.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Wiesz ilu ludzi marzy by mieć choć taką? Lol, to mnie z deczko rozbawiłeś. Słaba, haha. 

Na dziś, MNIE takowa styknie i jestem zadowolony.

 

Ty już widzę szczebel wyżej i na SLI, tylko chyba "zapomniał wół jak cielęciem"... 

 

PS

Zrobiłem bencha 3D Marka Fire Strike demo - 93% wyników gorszych niż moje... hmm, to też o czymś świadczy. Tak, że zaodrze trochę dystansu.

 

Ostatni miesiąc grałem w Pillars of Eternity na 9800 gtx cud, miód, malina, wszystko na maxa :P Piękna grafika, całość super. Oczywiście tu sobie żartuję, chcę tylko powiedzieć, że nie każdy potrzebuje SLI, jeżeli to konieczne - owszem, więc kwestia osobistych preferencji.

 

gdybym miał podejście takie jak ty to do dzisiaj bym siedział na i5 750@4ghz + gtx480 ale na całe szczęście nie mam. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał podejście takie jak ty to do dzisiaj bym siedział na i5 750@4ghz + gtx480 ale na całe szczęście nie mam. 

 

Ja wiem, jakie mam podejście, Ty, jakie ja mam, nie sądzę.

 

Zastanów się co Ty mówisz. GTX 970 - karta z górnej półki, na rynku 7 miesięcy!!!, a ty opowiadasz, że jest słaba i trzeba od razu 2,3,4 ?

Popadasz już w skrajność i lepiej jakbyś miast tych dwóch wziął Titana X, albo dwa, byłbyś na topie.

Uwierz, niektórym wystarczają karty do 1000zł.

Ja brałem pod uwagę opłacalność zakupu i wystarczająca dla mnie wydajność, do titana nie chciałem dopłacać, 980, nieopłacalna, pozostała 970-ka i tyle. Gdybym pozostał na mojej IIYAMIE HM204DT, to bym brał 960-kę, bo do tej rozdzielczości (1600:1200) wystarczyła by. Nie jestem też z tych co bez ULTRA nie podchodzą... Ok, bo zrobi się trochę offtop.

 

Reasumując ciesz się ze swojego SLI, a ja cieszę się ze swojej pojedynczej - braknie nam mocy to będziemy myśleć co dalej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam najtanszego pasujcego backplate do MSI GTX 970 4GD5T OC.

Już o to pytałeś: http://forum.purepc.pl/topic/360942-geforce-gtx-980-gtx-970-temat-zbiorczy/page-49?do=findComment&comment=3953811

Jeśli myślisz że kupisz to w Polsce to się mylisz.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najlepszy wybór, ale grzechem jest nie kręcić, bo można sporo zyskać praktycznie na OC się nie znająć, a chłodzenie i tak spokojnie sobie daje radę. Nawet po podkręceniu w idle wiatraki się nie uruchamiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem 3dmarkiem, i temp 93 stopnie..  W poniedziałek dzwonie do morele i oddaję w ramach " b) serwis ekspresowy (zgłoszenie 3-dniowe)

Towar ze stwierdzoną wadą fabryczna można zwrócić w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od daty jego otrzymania. Towar zostanie wymieniony na nowy."

 

Zastanawiam się czy nie wymienić na MSI? Co lepsze?

 

 

Po pięciu dniach oczekiwania przyszła dziś nowa grafa, temperatury już chyba w normie, 70 stopni maks w Wiedzminie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co Ty mówisz. GTX 970 - karta z górnej półki, na rynku 7 miesięcy!!!, a ty opowiadasz, że jest słaba i trzeba od razu 2,3,4 ?

A 780gtx jest 2 lata i prezentuje prawie tą samą wydajność, 970 to nie górna półka tylko coś ala średnio-wyższa, ale ze względu na brak konkurencji jest obecnie wyżej w hierarchii wydajnościowej.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do 970-ki? Co ma na celu porównanie karty kosztującej na starcie 2900zł i która ma moc z wata mniejszą?? Polecasz tą zamiast 970-ki? Też uważasz, że to słaba karta za tą cenę?

 

Przecież ja nie przeczę, że nie ma lepszych, porównywalnych, ale też nie nazwę jej słabą kartą.

 

Górna półka to raczej dla mnie "umowna sprawa", bo do FirePro, czy Quadro to jej jeszcze cenowo brakuje :0, a wydajnościowo dla graczy w "normalnych cenach" do niedawna była 970 i 980 -  pod tym względem "górna półka" mam na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o cenę tylko wydajność dwa lata temu miałeś to samo co teraz, teraz 780 czy 970 nie są z kartami z wyższej półki. Wyższa półka to dopiero 980ti.

 

Na jesieni 2013 mogłeś zakupić 780gtx w cenie 1600zł, czyli mniej więcej w obecnej cenie 970gtx.

 

Nv teraz będzie stopniowo uwalać wydajność na keplerze by przekonać więcej osób do zakupu maxwella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie np. 970tka, którą planuję kupić, będzie wystarczają aż nad to (dla mojego monitora) - taka optymalna opcja - cena/wydajność.

Więcej nie chcę dawać na kompa, są inne wydatki.

Na razie wstrzymam się z kupnem do premiery tego co pokaże AMD - a nóż będzie lepiej/wydajniej, wpłynie to również na ceny kart NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem bios wg tego poradnika:

http://www.overclock.net/t/1522651/disable-boost-and-bake-in-max-game-stable-clocks-for-maxwell

Z tym że napięcie dałem niższe- 1225 mV i nie ruszałem taktowania pamięci. Reszta identycznie.

Wreszcie pozbyłem się boosta. Karta trzyma stałe taktowanie i napięcie pod obciążeniem. Nawet w menu, czy filmikach w grach, zegar i napięcie nie spadają.

No i Wiedźmin 3 już bez żadnego crasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to adekwatne do wydajności to pewnie tak będzie, w innym przypadku AMD nie będzie miało wyboru, jak walczyć ceną - liczę na to ;)

AMD będzie walczyło cena, 849$ za 390X to walka z cena TX za 1000$+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

72 stopnie celcjusza podczas wiedźmina 3 (wszystko na ultra) to ok temp czy za wysoka i walczyć o zbicie ? kiedy karta zwalnia z powodu temp ?

U mnie spadek zaobserwowałem przy 74-75 stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...