Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kod do BATMANa który jest dodawany do MSI 970 ktoś już dostał z Was? Dzisiaj odebrałem msi 970 gaming (fajna karta tak na marginesie) i dostałem własnie kod do wieśka na emalia, ale co z batmanem. Chciałem się Was zapytać zanim zacznę jęczeć o niego w morelach. 

 

karta wraz z nowym kompem była dla znajomego któremu kompa pod wieśka 3 złożyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod do BATMANa który jest dodawany do MSI 970 ktoś już dostał z Was? Dzisiaj odebrałem msi 970 gaming (fajna karta tak na marginesie) i dostałem własnie kod do wieśka na emalia, ale co z batmanem. Chciałem się Was zapytać zanim zacznę jęczeć o niego w morelach. 

U mnie dokładnie to samo, też dziś kurier przywiózł kartę i mail z kodem do Wieśka był już o 16.

Może od razu przysyłają kod bo gra już wyszła, wcześniej podobno trzeba było na niego czekać tygodniami, pewnie podobnie jest z Batmanem.

Napisane zresztą, że do 3 dni roboczych od odebrania zamówienia, przynajmniej tyle poczekam.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w proline i dostałem oba kody promocyjne na raz w jednym emailu w kilka godzin. Tyle, że ja kupiłem osobiście i po wysłaniu na emaila tego co chcieli, przysłali.

Pogralem dzisiaj w W3 w 1080p na i5 4590, 8gb, MSI 970 i powiem ze fajnie gra działa na tym sprzęcie. Umiarkowane ustawienia i 60klatek elegancko trzymala. To tak apropo ze 970 jest słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2 X 970 "słaba" , ale daje radę, bo 60 FPS  to mimo wszystko wystarczająco płynnie. Tak jak pisałem, u mnie na High w 2500:1000 trzyma 60. Nie wiem, czy temperatura czasem nie za wysoka, bo potrafi dobijać do 78st, zazwyczaj 71. Może faktycznie buda.

 

Wieśmak 3 to jednak nie w kaszę dmuchał i GPU niemiłosiernie obciąża.

Znacznie bardziej niż AC Unity, czy Śródziemie: Cień Mordoru.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie to samo, też dziś kurier przywiózł kartę i mail z kodem do Wieśka był już o 16.

Może od razu przysyłają kod bo gra już wyszła, wcześniej podobno trzeba było na niego czekać tygodniami, pewnie podobnie jest z Batmanem.

Napisane zresztą, że do 3 dni roboczych od odebrania zamówienia, przynajmniej tyle poczekam.

 

kod na batmana wyślą między 14 a 19 dniem od zrealizowanego zamówienia ze względu na okres zwrotu karty. 

 

wiesiek nie jest objęty tym okresem oczekiwania. 

 

taką informację udzieliła mi miła pani na infolinii moreli. 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, grając w wiedźmina 3 gra często (dziennie z 10 razy, a gram średnio 3h) się minimalizuje lub wyłącza i nie mogę do niej wrócić, dźwięk jest, ale widać tylko pulpit. Zauważyłem, że podczas tego "crasha" podświetlany napis Windforce na karcie przestaje świecić na ułamek sekundy. Pytanie czy to wina gry, czy karty? I jak temu zapobiec? Dodam, że karta jest przeze mnie lekko podkręcona, a power target ustawiony na 112% bez żadnych artefaktów, w innych grach działa stabilnie, np bf4/ets2. Karta grzeje się do max 67 stopni.  Bardzo proszę o pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny gtx970 i problem w W3. 

Proponuję zainstalować poprzednią wersję sterowników do karty, tych z numerem 350.12. Do tego w panelu nvidii zmienić plan zasilania dla Wiedźmina na maksymalną wydajność.

I całkowicie zrezygnować z oc, bo ta gra tego nie lubi.

W sieci jest wiele tematów z problemami w tej grze na gtx970. Na początek zrób to co napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kod na batmana wyślą między 14 a 19 dniem od zrealizowanego zamówienia ze względu na okres zwrotu karty. 

 

wiesiek nie jest objęty tym okresem oczekiwania. 

 

taką informację udzieliła mi miła pani na infolinii moreli. 

To ciekawe po co mają napisane na stronie: "Kody zostaną wysłane do 3 dni roboczych od dnia odebrania zamówienia."

 

No ale fakt że muszą się chronić bo cwaniaczków u nas nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w X-KOM i o ile przy zakupie nie dostałem kodów, o tyle po skontaktowaniu się z obsługą przez email kody były gotowe do odbioru w salonie następnego dnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma "referenta" GTX 970? Mówię o tych egzemplarzach z turbiną. Warte to kupienia? Bo zastanawiam się nad dwoma 970tkami ale jak widzę 1600zł za MSI Gaming to mnie trzęsie. I jak już kupię to maksymalnie po 1400zł za sztukę.

 

Mówię o takim czymś:

 

http://www.ceneo.pl/32846178#mh=I9q7xhX557000LB56vDOI3EOYExh_UMQsDCEkyhOQpTqy1QzhEcGzXSalTg4If5OmQOGjqI93UrspufbYlSj8q_V4fU_qiKpHv7FazXZio9Yah9zmlV6xHkoTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_hEukVg6jS_bHHNy2CLEIdn1JwJ6KKHVfHvsP_sF_frxhj_mPt6eQqg2

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma "referenta" GTX 970? Mówię o tych egzemplarzach z turbiną. Warte to kupienia? Bo zastanawiam się nad dwoma 970tkami ale jak widzę 1600zł za MSI Gaming to mnie trzęsie. I jak już kupię to maksymalnie po 1400zł za sztukę.

 

Mówię o takim czymś:

 

http://www.ceneo.pl/32846178#mh=I9q7xhX557000LB56vDOI3EOYExh_UMQsDCEkyhOQpTqy1QzhEcGzXSalTg4If5OmQOGjqI93UrspufbYlSj8q_V4fU_qiKpHv7FazXZio9Yah9zmlV6xHkoTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_hEukVg6jS_bHHNy2CLEIdn1JwJ6KKHVfHvsP_sF_frxhj_mPt6eQqg2

To nie jest referent. I chyba na rynku PL nie ma - kiedyś szukałem to znalazłem tylko EVGA z UK na firmowym chłodzeniu Nv.

 

Anyway - jak wygląda stabilność przy ostatnich sterach jeśli chodzi o OC? Bo zaskoczyły mnie arty w grze gdy wcześniej bez większego grzebania wszystko latało jak trza. No chyba że wentylatory trzeba będzie przeprosić jak kończy się wiosna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że mnie oświeciłeś, że nie ma referenta. :/ Napisałem chyba w cudzysłowiu to słowo a jak nie wiesz po co się używa te znaki interpunkcyjne to zajrzyj chociaż na wikipedię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że mnie oświeciłeś, że nie ma referenta. :/ Napisałem chyba w cudzysłowiu to słowo a jak nie wiesz po co się używa te znaki interpunkcyjne to zajrzyj chociaż na wikipedię.

 

Jak masz srać wyżej niż masz dupę to polecam google a nie PurePC.

Pseudoreferenty których szukasz mają szczątkową wydajność konstrukcji znanej od czasów Titana... Albo nawet 780. Jak odnajdziesz recenzje najtańszych konstrukcji to daj znać. Póki co - EOT

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wyziew na poziome dna - Palit i inne twory z wentylatorem promieniowy będą prezentowały ułamek wydajności referencyjnej karty w trybie SLI. Przy singlu będą akceptowalne jak używa się jednostki daleko od uszu/gra się na zamkniętych słuchawkach.

 

Podsumowując: SLI dla oryginalnych build by Nv. Jak nie to pakowanie się w 980(Ti). Inaczej - 2x 780 z rynku wtórnego + zasiłka +600W i wentylowana buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek / wtorek będę mógł się wypowiedzieć na temat MSI z turbinką (długie referencyjne PCB, czarny plastik z naklejką MSI zamiast srebrnej wersji z szybką).

 

Ma iść do małej budy - Sugo SG13 (razem z i5-4590, 8GB/2133, złotym E9 400W), no chyba że będzie za głośne, wtedy jeszcze nie wiem co zrobię... :)

 

 

6BfbedRh.jpg

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poniedziałek / wtorek będę mógł się wypowiedzieć na temat MSI z turbinką (długie referencyjne PCB, czarny plastik z naklejką MSI zamiast srebrnej wersji z szybką).

 

Ma iść do małej budy - Sugo SG13 (razem z i5-4590, 8GB/2133, złotym E9 400W), no chyba że będzie za głośne, wtedy jeszcze nie wiem co z

Na pewno będzie głośne. Ta turbina wygląda rodem z gtx680 a to się równa szajs. Lepiej weź to zmien na MSI gaming GTX 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie głośne. Ta turbina wygląda rodem z gtx680 a to się równa szajs. Lepiej weź to zmien na MSI gaming GTX 970

 

Może tak tragicznie nie będzie... Ale do samej ścianki bym dorzucił filtr aby ref się zaraz nie zapchał kurzem. No i front będzie walić ciepłem z GPU i wnętrza - bałbym się fanswapa z E9 albo mocnego 140mm wentyla na PSU żeby ciągle dmuchał bez hałasu łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w spoczynku będzie kulturalnie, a pod obciążeniem nie będzie wyć jak np. wspomniany GTX680 to raczej zostanie. Jest to możliwe, bo karty graficzne mają u mnie lekko - napięcia to ja obniżam, nie podnoszę

(np. obecny GTX960 robi ~1450MHz/1.1V, w stosunku do ~1530/1.2V mam ciut gorszą wydajność, ale jakieś 20% mniej pożeranej energii, z 970'tką będzie podobnie).

 

Filtry oczywiście będą, nie mam zamiaru czyścić wnętrza co chwilę.

"front będzie walić ciepłem" - a tego stwierdzenia nie rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie głośne. Ta turbina wygląda rodem z gtx680 a to się równa szajs. Lepiej weź to zmien na MSI gaming GTX 970

Nie będzie cicho ani głośno ,a turbin od lat nv nie zmienia. Sama turbina nie odzwierciedla wydajności chłodzenia, w tej karcie siedzi plecak taki sam jak w ref gk110 i gm200/204. Sam radiator to mocno przypomina radiator z 680gtx  tylko ma otwarte finy od góry. Ale z tego co widzę odleglości między finami są mniejsze niż w chłodzeniach ref gk110/gm200/204, więc musi być głośniejsze. Ale powinno spisać się bardzo dobrze na odwoltowanym gm204, które i tak robią ~1400mhz(1.1v) przy asic ~70%.

 

Na refie 680gtx to robiłem 1360mhz , ba miałem mk26 i wróciłem do refa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Titan X to i tak nie ma tragedii na początek. Jeśli GTX 980 stanieje do tych 2000 zł, a 970 do 1300 za każdą sztukę z lespzych chłodzeniem to już jakiś postep jest. Niestety Nvidia nas przyzwyczaiła, że za za nieco lepszą wydajność trzeba sporo dopłacać. Przykładem jest właśnie 980. Ti jest już jakimś tam postępem w  tej sprawie, ale IMO to wciąż za drogo. 980 powinna kosztoać max 1800 zł, a 980 Ti max 2400 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jest i nic się z tym nie zrobi. Do tego Nvidia sztywno trzyma ceny, ale ta obniżka 980 o 100$ to jednak już jakiś postęp w ich działniu. Jednak u nas  i tak będzie wciąż za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...