Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję w takim razie za wszystkie odpowiedzi.

Trochę się uspokoiłem i sorki za być może banalne pytania ale 1600zł drogą nie chodzi więc wolałem się upewnić że nie będę ponownie musiał odsyłać produktu MSI.

Tak czy inaczej trzeba było brać ASUSA który chyba jednak jest solidniej wykonany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję w takim razie za wszystkie odpowiedzi.

Trochę się uspokoiłem i sorki za być może banalne pytania ale 1600zł drogą nie chodzi więc wolałem się upewnić że nie będę ponownie musiał odsyłać produktu MSI.

Tak czy inaczej trzeba było brać ASUSA który chyba jednak jest solidniej wykonany

 

ASUS tak samo klepie masowke, np dali za długie śruby do chłodzenia i cooler nie przylegał do GPU. Także nie ma co ich chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka. Niezły ten Hybrid. Przy okazji widać jak 980Ti vs Titan X radzi sobie zegar w zegar. TX i po 10 fps więcej wyciąga, to jest sporo :)

A na TX owe chłodzenie jest również, miazga

 

 

Też fajny teścik :)

 

 

R9 290X Matrix vs GTX 980 Classified vs GTX 980Ti vs GTX TItan X

 

W przyszłym tygodniu wjeżdża do mnie referent gtx 980 ti i bloczek od ek fullcover, więc dam znać jak się sprawuję :D

 

Zwodowałeś już te titany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB i jak z moim szczęściem nie poszaleje ASIC 64,7% tylko. Kości pamięci Hynix, ale nie jest źle akurat w ich wypadku.

Najgorsze to cewki, tak piszczą w menu Więśka, że idzie zwariować w grze już lepiej, ale też coś mi przeszkadza. Całość ratuje tylko obudowa Fractal R4, ale nie tego się spodziewałem za takie pieniądze :(

Ustawiłem sobie na spokojnie 1265 (1453 boost) i pamięci na 1900.

 

Jaki test na sprawdzenie jest dobry w kombustor? Te na stres to mi karta nie daje boosta, drugie działają normalnie, ale dużo fps to cewki znowu chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB i jak z moim szczęściem nie poszaleje ASIC 64,7% tylko. Kości pamięci Hynix, ale nie jest źle akurat w ich wypadku.

Najgorsze to cewki, tak piszczą w menu Więśka, że idzie zwariować w grze już lepiej, ale też coś mi przeszkadza. Całość ratuje tylko obudowa Fractal R4, ale nie tego się spodziewałem za takie pieniądze :(

Ustawiłem sobie na spokojnie 1265 (1453 boost) i pamięci na 1900.

 

Jaki test na sprawdzenie jest dobry w kombustor? Te na stres to mi karta nie daje boosta, drugie działają normalnie, ale dużo fps to cewki znowu chodzą.

 

Wiesiek 3 jest chyba najlepszym testem stabilności OC. Ta gra wyciska siódme poty z moich kart.

 

na piszczące cewki dobrze robi VSYNCH

 

zrób sobie moda biosa tak żeby karta wycisnęła z siebie 1,27v i wtedy lekko na 1500 podkręcisz kartę i to stabilnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może zapis z miejsca gdzie jest sporo obciążenie dla karty w Wieśku 3? Chce sprawdzić jak będzie działać. Mod to jedno, ale tego dźwięku to serio nie daje spokoju.

 

 

Cewki dość mocno mi ćwierkają w cs go nawet - tam też ma limit ustawiać w fps? Kurde to co od razu v-sync na wszystko najlepiej dać? Czytałem temat i spodziewałem się piszczenia, ale nie widziałem, że to aż taki wku... dźwięk jest nawet przy wytłumiającej jak moja obudowie.

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może zapis z miejsca gdzie jest sporo obciążenie dla karty w Wieśku 3? Chce sprawdzić jak będzie działać. Mod to jedno, ale tego dźwięku to serio nie daje spokoju.

 

 

Cewki dość mocno mi ćwierkają w cs go nawet - tam też ma limit ustawiać w fps? Kurde to co od razu v-sync na wszystko najlepiej dać? Czytałem temat i spodziewałem się piszczenia, ale nie widziałem, że to aż taki wku... dźwięk jest nawet przy wytłumiającej jak moja obudowie.

 

ustaw sobie w panelu nvidii w globalny profilu synchronizację adaptacyjną. ja mam tak ustawione. zresztą napisz jaki masz monitor 60hz? jeżeli taki to i tak więcej klatek jak 60 ci nie wyświetli.

 

w wieśku 3 jak podkręcisz kartę zbyt mocno to się gra po prostu zacznie wysypywać. najczęstszy objaw - obraz stoi gra w tle dalej działa :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB i jak z moim szczęściem nie poszaleje ASIC 64,7% tylko. Kości pamięci Hynix, ale nie jest źle akurat w ich wypadku.

Najgorsze to cewki, tak piszczą w menu Więśka, że idzie zwariować w grze już lepiej, ale też coś mi przeszkadza. Całość ratuje tylko obudowa Fractal R4, ale nie tego się spodziewałem za takie pieniądze :(

Ustawiłem sobie na spokojnie 1265 (1453 boost) i pamięci na 1900.

 

Jaki test na sprawdzenie jest dobry w kombustor? Te na stres to mi karta nie daje boosta, drugie działają normalnie, ale dużo fps to cewki znowu chodzą.

 

Ja wymieniałem jednego gtx 970 g1 gigabyte w esc.pl ze względu na piszczące cewki, wymienili od ręki na drugą sztukę w której o wiele mniej piszczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie w panelu nvidii w globalny profilu synchronizację adaptacyjną. ja mam tak ustawione. zresztą napisz jaki masz monitor 60hz? jeżeli taki to i tak więcej klatek jak 60 ci nie wyświetli.

 

w wieśku 3 jak podkręcisz kartę zbyt mocno to się gra po prostu zacznie wysypywać. najczęstszy objaw - obraz stoi gra w tle dalej działa :P

Dałem adaptive i dalej cewki w grze świergoczą - Wiedźmin 3. Gra jest ustawiona na ultra z HW, a mimo to świergoczą. Jest lepiej jednak ten dźwięk denerwuje, a ja jestem przeczulony bo u mnie cisza w pokoju straszna wieczorem jak to na wsi. Nawet wiatrak w zasilaczu, który pierwszy raz się włączył chyba ich nie zagłusza. Mam sobotę i niedzielę, jak tak dalej będzie to jednak zgłoszę wymianę (może trafiła mi się ewidentnie głośna sztuka), kuriera i tak muszę mi przysłać bo zły router mi wysłali to by kartę przy okazji zabrali może.

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zrobisz zwrot spróbuj je wygrzać wrzuć jakiś test typu valley , jak po paru dniach nie nadal będą tak samo głośne to wtedy zwrot. Ale zdecydowanej większości 970 i 980 słychać cewki, nawet je słychać w 980ti i titan x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi Gigabyte GTX 670 piszczał. Podobnie jak teraz MSI GTX 770 po wyłączeniu synchronizacji, ale tylko przy dużych wartościach FPS powyżej 140-150. Jak problem jest naprawdę uciążliwy i to przy niższych wartościach FPS to wtedy warto odesłać.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem adaptive i dalej cewki w grze świergoczą - Wiedźmin 3. Gra jest ustawiona na ultra z HW, a mimo to świergoczą. Jest lepiej jednak ten dźwięk denerwuje, a ja jestem przeczulony bo u mnie cisza w pokoju straszna wieczorem jak to na wsi. Nawet wiatrak w zasilaczu, który pierwszy raz się włączył chyba ich nie zagłusza. Mam sobotę i niedzielę, jak tak dalej będzie to jednak zgłoszę wymianę (może trafiła mi się ewidentnie głośna sztuka), kuriera i tak muszę mi przysłać bo zły router mi wysłali to by kartę przy okazji zabrali może.

 

do całości pewnie swoje 3 grosze dorzuca ten twój bądź co bądź lichy zasilacz. seria RM to przecież największy przekręt corsarza. 

 

parę dni temu składałem kompa znajomym z tymże na msi gaming 970 + corsair CX 500W bronze z płaskimi kablami. kartę słyszałem w 3dmarku i gdy wyłączony był  VSynch . po jego włączeniu karta ucichła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czytam że kupiłem coś słabego, ale ja tam na niego nie narzekałem puki była gtx 660 bo nawet słowem się nie odezwał. Nie mam tyle kasy by żaglować co miesiąc, a tyle co wpakowałem już w ten sprzęt to mi słabo :D Musze sprzedać pierw gtx 660, a jak coś zasilacz opylić i też coś półpasywnego brać może, ale to nie ten miesiąc ani pewnie kolejny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB i jak z moim szczęściem nie poszaleje ASIC 64,7% tylko. Kości pamięci Hynix, ale nie jest źle akurat w ich wypadku.

Najgorsze to cewki, tak piszczą w menu Więśka, że idzie zwariować w grze już lepiej, ale też coś mi przeszkadza. Całość ratuje tylko obudowa Fractal R4, ale nie tego się spodziewałem za takie pieniądze :(

Ustawiłem sobie na spokojnie 1265 (1453 boost) i pamięci na 1900.

 

Jaki test na sprawdzenie jest dobry w kombustor? Te na stres to mi karta nie daje boosta, drugie działają normalnie, ale dużo fps to cewki znowu chodzą.

Qrde aż sprawdziłem jaki ASIC ja mam (77,3%) 

Czy to dzięki temu karta na power target 110% kręci się jak wściekła i stabilnie 1550 na rdzeniu robię bez zabawy w mody biosa?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu są pamięci elpida (nie wiem czy to dobrze czy źle) i cewki o dziwo nie piszczą. Co prawda nie grałem w Wiedźmina 3 i na pewno nie będę grał ale na Valley Benchmark, 3dmark oraz po kilku godzinach grania w GTA V nie słyszałem nic co by przypominało piszczenie cewek.

O co chodzi z tym ASIC 64,7% ?

Edytowane przez G73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Zotac też piszczy, ale tylko w specyficznych momentach (jak wyżej), co w połączeniu z wyciszoną obudową nie jest w żaden sposób uciążliwe. Niemniej problem występuje.

 

PS
cu1MgFE.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój vcore to 1.218 V i widzę, że to jest problem. Bardzo łatwo karta wciąga też 110% limitu +150 redzeń + 300 pamięci i czasami potrafi go dobić. Kurde chyba będzie trza ten mod na biosa dać.

 

Może ktoś obeznany mi zmienić tylko tę wartość na te polecane 1,27V czy nawet 1.25V? Jestem w to zielony, a z moim szczęściem ostatnio to lekko się boje (tyle awarii i popsuć sprzętu różnego dawno nie miałem :( )

 

GM204-84.04.36.00.F1.zip

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym ASIC całym. Mój GTX 770 ma 86,7%, a i tak ma niższe OC niż sztuki z 81 czy 76%, bo takie wyniki podawali niektórzy na różnych forach gdzie robili bez problemu powyżej 1300mhz na rdzeń, a u mnie nawet do 1300 nie idzie sie zbliżyć. OC skończyło się jakoś na 1250 zł i wywala w grach sterownik.  To aby napewno wyznacznik możliwóści OC GPU ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co Wy macie z tym ASIC całym. Mój GTX 770 ma 86,7%, a i tak ma niższe OC niż sztuki z 81 czy 76%, bo takie wyniki podawali niektórzy na różnych forach gdzie robili bez problemu powyżej 1300mhz na rdzeń, a u mnie nawet do 1300 nie idzie sie zbliżyć. OC skończyło się jakoś na 1250 zł i wywala w grach sterownik.  To aby napewno wyznacznik możliwóści OC GPU ?

 

a napięcie wymaksowałeś?

 

 

Mój vcore to 1.218 V i widzę, że to jest problem. Bardzo łatwo karta wciąga też 110% limitu +150 redzeń + 300 pamięci i czasami potrafi go dobić. Kurde chyba będzie trza ten mod na biosa dać.

 

Może ktoś obeznany mi zmienić tylko tę wartość na te polecane 1,27V czy nawet 1.25V? Jestem w to zielony, a z moim szczęściem ostatnio to lekko się boje (tyle awarii i popsuć sprzętu różnego dawno nie miałem :( )

plik dla lenia

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 770gtx gpu-z podaje błędne asic, niektóre karty mają nawet powyżej 100%, a max to 90% i mało, która karta żbliża się do max asic.

 

Asic zawsze miał przełożenie na oc i będzie miał, ale podstawa to gpu-z musi prawidłowo przeliczać asic. 680gtx asic 82% robiła 1360mhz 1.21v , przy asic 64% było tylko 1220mhz.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to czemu 980 ti jest podpięta do tematu o 970/980 zamiast do Titan Xa ?

 

Chłodzenia ,pcb i chip są identyczne co w tytanie, więc chyba tam miałoby to więcej sensu.

 

Dokładnie, bo się już niezły <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lnik zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...