Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ASIC 69% i 970'tka robi:

1200 @ 1.0V

1250 @ 1.025V

1300 @ 1.05V

1350 @ 1.075V

1400 @ 1.1V

 

trochę dziwnie, bo zbyt idealna liniowość w przyrostach zegar/napięcie... ;)

 

---

 

Przy okazji: budżetowa wersja high-flow bracket :) (tylko coś nie wyszło - śledź miał być ciemny/czarny, chyba roztwór za słaby).

 

Fabryka:

 

600.png

 

Moja wersja:

 

sUvFDnU.jpg

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdybym chciał zejść w napięciem rdzenia powiedzmy ze stockowych 1.2120V (wskazanie z gpu-z) do ~1.2V lub mniej ale niestety w msi afterburner można tylko podbić na wyższe. Jest jakiś programik do obniżenia napięcia bo karty póki co nie zamierzam podkręcać gdyż wydajność jaką oferuje w zupełności mi wystarczy, a takie obniżenie V z pewnością zbiło by trochę temperatury przy zachowaniu stabilności.

Dobrze myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a napięcie wymaksowałeś?

 

 

 

plik dla lenia

Może i leń (ale serio ostatnio mam takiego pecha, że czuje na własnej skórze jak ma moje ciężko zarobione pieniądze się psują), ale ten mod mnie zaskoczył O_o on nie jest przesadą? Poleciałem Afterburner by podkręcić, a się okazuje że rdzeń wchodzi 1455,1 na boost. Temp jednak ostro poleciał w górę, bo za nim wentyle prawie na 70% cały czas :/

 

Tak to wygląda jak w załączniku, jak wbija 75C to zbija zegar. Zastanawiam się czy nie zejść z napięciem do 1.25 może by tak temp nie szalał a te 1450 na rdzeniu i 8000 na pamięciach nie byłoby takim złym wynikiem.

post-160139-0-60474800-1433618313_thumb.gif

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ASIC 69% i 970'tka robi:

1200 @ 1.0V

1250 @ 1.025V

1300 @ 1.05V

1350 @ 1.075V

1400 @ 1.1V

 

trochę dziwnie, bo zbyt idealna liniowość w przyrostach zegar/napięcie... ;)

 

A tam dziwne normalka, leć dalej z napięciem to zobaczysz jak pięknie szybko maxwell przestaje się skalować z napięciem. Jak podkręcisz pamięć to i tak oc spadnie, a kręcenie samego gpu w przypadku gm204 nie ma większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i leń (ale serio ostatnio mam takiego pecha, że czuje na własnej skórze jak ma moje ciężko zarobione pieniądze się psują), ale ten mod mnie zaskoczył O_o on nie jest przesadą? Poleciałem Afterburner by podkręcić, a się okazuje że rdzeń wchodzi 1455,1 na boost. Temp jednak ostro poleciał w górę, bo za nim wentyle prawie na 70% cały czas :/

 

Tak to wygląda jak w załączniku, jak wbija 75C to zbija zegar. Zastanawiam się czy nie zejść z napięciem do 1.25 może by tak temp nie szalał a te 1450 na rdzeniu i 8000 na pamięciach nie byłoby takim złym wynikiem.

 

po pierwsze była mowa o tym parę stron wcześniej. karta wbija 1455 bo takiego masz maksymalnego boosta w tablicy. a że napięcie dostaje karta maksymalne możliwe bez moda to tak się dzieje. 

 

po drugie musisz przesunąć suwaka power limit do końca w prawo żeby przestało zbijać takty przy tak niskiej temperaturze.

 

po trzecie ustaw sobie własny profil wentylatora w AF na bardziej agresywny i jeżeli nie masz obudowy pokroju coolermaster HAF X to otwórz obudowę. zrobiło się ciepło na dworze to i karta się bardziej nagrzewa. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy niewiedzą czego chcą i nie wiedzą jakie mają oc karty bez modyfikacji biosu tylko na pałę chcą max a później płacz , że temperatury skoczyły. Większośc kart na luzie robi 1450mhz bez zmiany napięcia.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z was zna jakis dobry serwis naprawiajacy karty graficzne? Najlepiej w stolicy. Zalozylem blok wodny i grafika padla - nawet wentyle sie nie zakreca na niej. Na gware nie mam szans, bo zapomnialem dac podkladki i sruby zarysowaly metaliczne obszary w okolo otworow :/ Tymbardziej, ze wg. strony gainwarda to dotykanie karty prawie ubija gware...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy niewiedzą czego chcą i nie wiedzą jakie mają oc karty bez modyfikacji biosu tylko na pałę chcą max a później płacz , że temperatury skoczyły. Większośc kart na luzie robi 1450mhz bez zmiany napięcia.

 

moja 970 z 59,9% asic nie chciała nawet tyle stabilnie robić ale po modzie biosa 1506 mam teraz w W3. w gta5 latają na 1530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy niewiedzą czego chcą i nie wiedzą jakie mają oc karty bez modyfikacji biosu tylko na pałę chcą max a później płacz , że temperatury skoczyły. Większośc kart na luzie robi 1450mhz bez zmiany napięcia.

Domyślam się że kierujesz te słowa do mnie. Nie nie chciałem maksa, bo mi zbędny, u mnie problem to zbijanie taktów, a głównie dlatego, że karta ciągle skacze do 110% power target. Już patrzyłem inne ustawienia napięcia i nawet lekkie podbicie rozwiązuje ten problem. Widziałem też moda na power target i chyba też dokonam takiej lekkiej modyfikacji.

 

ASIC mojej karty nie pozwala poszaleć na domyślnym napięciu aż tak bardzo. Już nawet rozgryzłem tą tabelkę z napięciami. Dzięki @zaodrze244 już wiem z czym to się je, więc nie jest źle. Według mnie i tak ważniejsze jest wbicie tych pamięci na 7600-7800 aby sobie latały, a do tego był mi potrzebny tdp limit większy. Dałem sobie 250W i zobaczę czy będą problemy z spadkami taktów na normalnym napięciu.

 

 

---edytka---

Teraz tak bez zmiany napięcia lata mi 1430-1450 rdzeń 7800 pamięci, ale potrafi zbić je. Podnosząc napięcie przez Afterburner tylko do 1.250 chodzi już stabilnie, ale tutaj był mój problem bo wtedy power limit latał na 111-112% i to blokowało moją kartę, obecnie mam 120% co nie zbija zegarów :) Profil na chłodniejsze dni sobie zostawię, teraz 1400 rdzeń 7600 pamięci, bo jednak gorąco mam w pokoju wieczorem.

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---edytka---

 power limit latał na 111-112% i to blokowało moją kartę, obecnie mam 120% co nie zbija zegarów :)

 

w moich gigaszrotach power targety w biosie są ustawione jak poniżej. twój po lewej mój po prawej. może takie sobie ustaw to więcej wyciśniesz z kart. mi karty nie wpadają w throttling w ogóle, a dobijają w W3 do 80C:

 

powertargety.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem 220 na 240, bo jak wreszcie przebrnąłem przez jakieś 40-50 stron wątku o podkręcaniu kart to wychodzi, że one działają coś koło 220-235 więc na razie mi wystarczy. Jak dołożę wiatrak może 2 i lekko zmienię układ w budzie to wtedy poleci dam więcej. Bez zmiany napięcia nie dobija mi do tych 110% lekkie podbicie powoduje skok do 112%.

 

Zmieniając tutaj nie powinieneś też mienić wartości w pierwszych polach?

 

post-160139-0-96948600-1433664206_thumb.jpg

Mam pytanie bawiłeś się może Boost table?

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki test na W3 wymusił dodanie w AF +12mV aby trzymało stabilne takty. Ogólnie byłbym zadowolony gdyby nie te cewki, bo nawet z sync adaptive lub nawet połowa adaptive słychać je trochę. U ciebie też delikatnie bzyczą - nie jest wysoki dźwięk jak w menu tylko tak subtelniej. Temp mam straszny w pokoju u siebie dzisiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego (wiem że było już takie pytanie) GTX 980Ti ciągle jest w tym temacie, jak zdecydowanie bliżej mu do TitanaX (gdzie nikt się nie udziela)?

Dlatego ze jest titan i reszta świata.

 

Krótki test na W3 wymusił dodanie w AF +12mV aby trzymało stabilne takty. Ogólnie byłbym zadowolony gdyby nie te cewki, bo nawet z sync adaptive lub nawet połowa adaptive słychać je trochę. U ciebie też delikatnie bzyczą - nie jest wysoki dźwięk jak w menu tylko tak subtelniej. Temp mam straszny w pokoju u siebie dzisiaj :D

Umnie tylko delikatnie popiskuja tylko gdy jest absurdalnie dużo klatek. Tak jest cisza. Zresztą gram w słuchawkach, a jak gram na glosnikach to tez ich nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 napięcie maksowałem i to w Biosie. Side mi zresztą kiedyś podesłał Bios z OC i podniesionym napięciem.  Przy 1309 zdaje się GPU wywalało sterownik w grach. 55 mhz mniej i już było ok. I tak zostało. IMO nie będę juz katował karty, bo i tak mam zamiar kupić GTX 980 Ti i do tego ten nowy Acer 27' IPS + 144hz i Gsync.  Oczywiście to jeszcze daleka droga, bo musze też raczej platformę zmienic, a z kasą na razie krucho. Myśle że tak  październik/listopad będą pierwsze modyfikacje. Raczej i5 2500K będzie juz troche leciwy do 980Ti. Kartę mam zamiar kupić pierwszą, bo chce sprzedac 770 póki co jest jeszcze wartę. Myśle że tak kwesita 2 miesicy i dokonam zakupu.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia w zakupach. Ja narazie pozostaje z gigaszrotami do Pascala. Nie będe zmieniać czegoś z czego jestem zasadniczo zadowolony. Wiesiek śmiga aż miło. Nowy batman pewnie też będzie dobrze działać.

 

Gdyby nie inne wydatki to pewnie o 980ti bym myślał a tak to gram na czym mam. Już mi żona rozwodem grozi za to granie hehehehe

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980 Ti w cenie 3.000 zł po premierze Radziów 3XX. Czy to możliwe ?

Wg. mnie raczej nie i nie liczyłbym na to, że obniżą ceny nawet o 2 zł. :D

Przecież nikt tutaj w bajki nie wierzy i nic takiego nie twierdzi. Można ewentualnie czekać na jakiś rzut w niskiej cenie jak to miało miejsce rok temu z gtx780

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rzut niskich  cen 780gtx był związany ze dość słabą sprzedażą 780gtx, nv zaczęła dopłacać do kart i dlatego na jesieni spadły ceny 780. Nv obecnie ma prawie 80% rynku, także nie mowy by się powtórzyła ta sama sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rzut niskich cen 780gtx był związany ze dość słabą sprzedażą 780gtx, nv zaczęła dopłacać do kart i dlatego na jesieni spadły ceny 780. Nv obecnie ma prawie 80% rynku, także nie mowy by się powtórzyła ta sama sytuacja.

No i czar prysł hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele i kod na Batmana - oczywiście musiałem się upomnieć i dzisiaj mi przesłali. Także jak ktoś jeszcze czeka to niech napisze do nich wiadomość na dział handlowy. 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić wtopę roku... wysłać kartę na gwarancję z powodu piszczących cewek, a zapomnieć wgrać oryginalny bios (tdp zwiększone o 30W tylko). Za szybko wszystko robię ostatnio... i pewnie po gwarancji i wymianie :( Mam tylko nadzieję, że jak nie uznają to odeślą w całości ;D

Wysłałem na wymianę bo cewki w Wieśku tak szalały mimo wszystkich kombinacji, że się poddałem.

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić wtopę roku... wysłać kartę na gwarancję z powodu piszczących cewek, a zapomnieć wgrać oryginalny bios (tdp zwiększone o 30W tylko). Za szybko wszystko robię ostatnio... i pewnie po gwarancji i wymianie :( Mam tylko nadzieję, że jak nie uznają to odeślą w całości ;D

Wysłałem na wymianę bo cewki w Wieśku tak szalały mimo wszystkich kombinacji, że się poddałem.

 

Mnie ten problem ominął. Czasem coś tam bzyczy sobie. Te typy tak podobno mają. Możliwe, że dostałeś jakiś wadliwy, albo masz cholernie drażliwe uszyska, hahaha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...