Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-980M-vs-GeForce-GTX-680

 

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-980M-vs-GeForce-GTX-970

 

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-980M.126692.0.html

 

Wnioski można wyciągnąć samemu.

 

Dla GTA 5

 

NVIDIA GeForce GTX 970    167.9   159      97.8    39.8    51.4
NVIDIA GeForce GTX 980M 135      115.4   80.8    35.6    41.4
NVIDIA GeForce GTX 680    134      128      72       32

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi oto że wydajnosciowo 980m jest jak 680. Nie mow ze 980m jest mocniejsze.

Nie bardzo , ponieważ zawsze jest szybsza od 680gtx w niektórych grach dochodzi do 780ti. 980m ma pełne 64ropy i 2mb L2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo , ponieważ zawsze jest szybsza od 680gtx w niektórych grach dochodzi do 780ti. 980m ma pełne 64ropy i 2mb L2.

 

Dokładnie tak 32 ropy vs 64 i 195W vs 100W przy ok 20% lepszej wydajności "m-ki" o reszcie typu DX12, więcej ramu nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś może mnie uświadomić jaką dokładnie wersję 970 posiadam.

 

Kupiłem tę kartę:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

 

specyfikacja odnośnie rdzenia to - Boost 1253Mhz, tak podaje sklep, producent, Gpu-z.

 

U mnie natomiast karta w trybie boost ma 1366Mhz. Tak ma być?

 

Karta jeszcze nie podkręcana, zakupiona w zeszłym tygodniu.

 

Kilka screenów:

74662736785733814210.jpg

 

57170970684632559435.jpg

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, a nawet lepiej. Wartość boost zależy od ASIC karty, a że trafiła Ci się bardzo dobra sztuka (83.2 % to świetny wynik), to karta boostuje wysoko. Rdzeń powinien też ładnie się podkręcić, nawet bez zmiany napięcia > 1500 MHZ (boost).

GPU-Z pokazuje wyniki zapisane w biosie karty i te dla każdego WF3OC będą takie same, ale realny maksymalny boost osiągany w grach zawsze jest dużo wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

czemu dla gorszego ASIC na WC/LN chlodzeniu się niby lepiej podkręca?

2.

ma ktoś może informację czy MSI 970 100ME jest dokładnie takiej samej długości jak nowa wersja MSI 970 Gaming?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy edycja prędkości obrotowych wiatraczka w biosie działa?

 

Mam gigabyta i jest jedyną słyszalną rzeczą w budzie. Wiatraczki kręcą się w idle ~1400-1500rpm, temp ~ 32C.

 

Czy można zejść poniżej tych 34% prędkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie słyszysz to chłodzenie w IDLE? Mam wersję G1 od Gigabyte i jak dla mnie to jest niesłyszalna.

 

Na 99% da się zejść poniżej tych 34% za pośrednictwem edycji BIOSU, aczkolwiek można to też zrobić jakimś programem do OC. Gigabyte ma swój: OC Guru, ale są też inne alternatywy.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy edycja prędkości obrotowych wiatraczka w biosie działa?

 

Mam gigabyta i jest jedyną słyszalną rzeczą w budzie. Wiatraczki kręcą się w idle ~1400-1500rpm, temp ~ 32C.

 

Czy można zejść poniżej tych 34% prędkości?

Edycją biosu można zejść na 1100.

 

PER01 ustaw 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy edycja prędkości obrotowych wiatraczka w biosie działa?

 

Mam gigabyta i jest jedyną słyszalną rzeczą w budzie. Wiatraczki kręcą się w idle ~1400-1500rpm, temp ~ 32C.

 

Czy można zejść poniżej tych 34% prędkości?

Nawet można w biosie ustawić tryb półpasywny. Jak tak przerobiłem i do 60*C wentyle nie kręcą się wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam w biosie PER01 na 25 i rzeczywiście wentyle idą na ~1100. Karta teraz jest niesłyszalna.

Dzięki zaodrze244.

 

 

Stanko, jakie nastawy w biosie, ustawiasz tylko PER01 czy do tego jeszcze RPM01 ?

 

Na tę chwilę karta idzie stabilnie przy 1530Mhz. Temp w GTAV czy Crysis 3 w granicach 65-71C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś wypowiedzieć o Palit GeForce GTX 970 JetStream - jakość chłodzenia i oc.

Tak się przygotowuję na nagły skok dolara, bo z Grecją to wielka niewiadoma. Chcę mieć obrany model do kupna na wszelki wypadek a ten Palit wygląda dobrze, ma dobre recenzje a i dśw. mam dobre z tą firmą (x260). Nawet ciekawie wypadł R9 390, ale nie w tej cenie. Jeśli waluty będą stabilne to można poczekać z 1 miesiąc na wojnę cenową zielonych i czerwonych bo taka będzie prędzej czy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich ? Przecież to są jakieś brednie

 

  • Triple-slot cooler takes up extra space and doesn't perform any better than competing 2-slot cards // zerowy minus dla ludzi z mobo ATX nie robiących SLI
  • Higher power consumption than GTX 980 reference design // jak praktycznie każda niereferencyjna podkręcona 970
  • Coil noise // każdy egzemplarz każdej firmy może się trafić z grającymi cewkami
  • Memory not overclocked // straszne po prostu ;)
  • No backplate  // jak ktoś lubi sobie podgrzewać kartę bo ładniej wygląda to ok jest to minus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje helpa, w piątek odebrałem 970 od Gigabyte model G1 i mam problem z portami DVI działa mi tylko jeden (specyficznie) dokładnie DVI-D na DVI-I ciemność. Monitor to starawy Samsung 226BW podłączony kablem DVI-D single link właśnie do portu DVI-D. Specyficzność działania polega na tym że po uruchomieniu pc-ta widzę bios a później ciemność, pomaga odłączenie kabla i podłączenie ponownie, zaczyna świecić. Przewertowałem net pod tym względem, mnóstwo ludzi ma problemy z portami DVI na 970 i 980 ale nigdzie żadnej sensownej solucji dodam że tak po za tym grafika działa dobrze. Co z nią jest nie tak, uwalona ? odsyłać ? kupić kabel typu DVI-D to HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie potrzebuje helpa, w piątek odebrałem 970 od Gigabyte model G1 i mam problem z portami DVI działa mi tylko jeden (specyficznie) dokładnie DVI-D na DVI-I ciemność. Monitor to starawy Samsung 226BW podłączony kablem DVI-D single link właśnie do portu DVI-D. Specyficzność działania polega na tym że po uruchomieniu pc-ta widzę bios a później ciemność, pomaga odłączenie kabla i podłączenie ponownie, zaczyna świecić. Przewertowałem net pod tym względem, mnóstwo ludzi ma problemy z portami DVI na 970 i 980 ale nigdzie żadnej sensownej solucji dodam że tak po za tym grafika działa dobrze. Co z nią jest nie tak, uwalona ? odsyłać ? kupić kabel typu DVI-D to HDMI ?

 
 

spróbuj zaktualizować biosa karty. zgodnie z opisem biosów poprawili kompatybilność z monitorami. mi aktualizacja pomogła gdyż też często miałem czarny ekran przy uruchomieniu kompa i tylko RESET pomagał. 

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5209#bios

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, karta na dzień dzisiejszy chodzi na 1520Mhz i 3800Mhz na def napięciu. Temp. max 71C-73C. Chłodzenie ~2000rpm.

 

Teraz tak, MSI AB podaje że w windowsie podczas przeglądania internetu, ytube, weebtv karta ustawia taktowania 1113 na rdzeniu i 3800 na pamięciach, 0,975Vc, czyli według

tego co w biosie to TDB Base Entry.

 

Wiadomo, że do przeglądarki i weebtv nie potrzeba takiego taktowania i chciałbym to zmienić.

 

Czy sama edycja w biosie zaznaczonych ustawień będzie ok?

 

Zrzut%20ekranu%202015-06-29%2018.28.46_z

 

 

No i przydałoby się zbić ciut napięcie w 2D.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, karta na dzień dzisiejszy chodzi na 1520Mhz i 3800Mhz na def napięciu. Temp. max 71C-73C. Chłodzenie ~2000rpm.

 

Teraz tak, MSI AB podaje że w windowsie podczas przeglądania internetu, ytube, weebtv karta ustawia taktowania 1113 na rdzeniu i 3800 na pamięciach, 0,975Vc, czyli według

tego co w biosie to TDB Base Entry.

 

Wiadomo, że do przeglądarki i weebtv nie potrzeba takiego taktowania i chciałbym to zmienić.

 

Czy sama edycja w biosie zaznaczonych ustawień będzie ok?

 

 

 

 

No i przydałoby się zbić ciut napięcie w 2D.

 

nudzi ci się co nie...  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...