Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 
 
 

spróbuj zaktualizować biosa karty. zgodnie z opisem biosów poprawili kompatybilność z monitorami. mi aktualizacja pomogła gdyż też często miałem czarny ekran przy uruchomieniu kompa i tylko RESET pomagał. 

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5209#bios

 

Wydaje mi się że mam najnowszy, OC GURU wskazuje że jest to wersja F80 ? i nie znajduje żadnego nowszego, GPU-Z pokazuje 84.04.31.00.B7

Ale coraz bardziej wydaje mi się że karta jest uwalona DVI-I nie świeci przy monitorze ani TV LCD, mam czas na wyminę 3 dniową i chyba z niej skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę kartę Haven Engine i przy 4690K na 4.6 ~1.38, karcie GPU 1516 bez dodatkowych voltów  i MEM 4001 mam restarty w Haven Engine.

Na 99% zasilacz nie wyrabia. Mam BQ 530W z 408W na 12V.

Temp w granicach przyzwiotości.Na CPU 65-70, na GPU 73 przy 1900RPM.

 

Dziś będę miał nowego BQ Power Zone 750W więc zobaczymy.

 

3Dmarki, kilku godzinne sesje w FarCry4, Crysis 3, GTA V nie powodowały tych restartów, tak więc Haven Engine ładnie obciąża kartę i warto sprawdzić na nim swoje ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by to była wina zasilacza. Twój zestaw nie pobiera więcej niż 330W całość i to po OC nawet. GTX 970 pobierają mało pradu. Mi Heaven też czasem wywala sterownik, gdzie np 3DMark tego nie robi. Podobnie jak gry.  Heaven jest bardzo wyczulony na OC GPU. Także zjedź z zegarami. IMO te 30-50 mhz nie da Ci za wiele, a będzie stabilnie.      Zasilacz 750 do jednej karty to zdecydowanie przesada. Ludzie mają mocniejsze zestawy na 550W zasilaczu. Ja sam mam 980Ti i bez namniejszego problemu moge kupić 550W dobrej marki i wiem że bedzie stabilnie. Popatrz na testy zestawów na naszym portalu i testu GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bench chodzi spokojnie na CPU@def i GPU@OC

To samo przy CPU@OC i GPU@def.

 

Tak więc widać, że to dopiero wspólny mianownik powoduje restarty.

 

 

EDIT:

 

Po wymianie zasilacza brak restartów we wskazanym benchmarku.

 

Szkoda, że karta w ogóle nie reaguje na dodatkowe volty. Granice 1516-1520Mhz na rdzeniu są nie przekraczalne niezależnie czy dodam +20mV czy +50mV.

 

 

Szkoda.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wróciła, dla nich cewki nie ćwierkają, mówi się trudno i żyje dalej. O dziwo cewki przestały być dokuczliwe jak zastosowałem się do ciekawej rady, aby 60 fps ustawić przez RivaTuner Server - a wszędzie dać bez limitu. Wiedźmin na uber z hairworks, tylko rysowanie wysokie i cienie średnie 50-60 klatek, ale nie ma takiego rwania.

 

Dzisiaj testowałem 1400/7800 bez podnoszenia napięcia i na te ciepłe dni uznaje to za optymalny wynik na dłużej. Może jeszcze praę MHz w górę da radę, ale już 1450/7900 (dało radę jeszcze trochę podbić, jednak obecne warunki ostro dają się chłodzeniu we znaki) wymaga dodatkowych mV +32. Mój ASIC cudem nie jest więc myślę, aby nie kombinować więcej. Temp skakała w testach w okolicach 70-73 stopnie, a po podbiciu napięcia to spokojnie 75. Mała uwaga taka, że mam nie małe piekło w pokoju, temp. otoczenia to ponad +28 stopni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dordzy Koledzy,

 

Mam Asusa GTX970 w wersji Black , który jest chyba na PCB od 980 i chciałbym dokonać modyfikacji biosu tak aby móc zwiększyć power limit oraz max napięcie. Od czego mam tak naprawdę zacząć?

 

Wiem ,że potrzebuje Maxwell II Tweaker i w sumie tyle... :mellow:  Plss o wskazówki, linki bo zalezy mi na wyciągnięciu z tej karty wszystkiego co najlepsze.ASIC słaby bo 70,6% i w tej chwili leci na max  1314/7700 i widzę, że brakuje karcie papu.Liczyłem na trochę więcej niż marketingowy bełkot o sekcji zasilania , do tego 8+6pin.

 

Edit:

 

Ok,poszukałem i znalazłem info , że Asusy tak po prostu mają :/ Trochę szkoda , że wybrałem kartę ,która nie pozwala na zabawę z napięciami.Jest opcja żeby ją oddać i wymienić na coś sprawdzonego jak MSI ale z drugiej strony szkoda mi dopłacać 100zł do przyjemności zabawy suwakami napięć :)

 

Reasumując: Asusy mają max V 1.2112 i nie da się tego zmienić przez zabawę w biosie.Karta w tej chwili działa na zegarach 1270(1481)/7700 i więcej najwyraźniej nie będzie :/

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dordzy Koledzy,

 

Mam Asusa GTX970 w wersji Black , który jest chyba na PCB od 980 i chciałbym dokonać modyfikacji biosu tak aby móc zwiększyć power limit oraz max napięcie. Od czego mam tak naprawdę zacząć?

 

Wiem ,że potrzebuje Maxwell II Tweaker i w sumie tyle... :mellow:  Plss o wskazówki, linki bo zalezy mi na wyciągnięciu z tej karty wszystkiego co najlepsze.ASIC słaby bo 70,6% i w tej chwili leci na max  1314/7700 i widzę, że brakuje karcie papu.Liczyłem na trochę więcej niż marketingowy bełkot o sekcji zasilania , do tego 8+6pin.

Poczytaj tutaj. Jest wszystko o modyfikacji biosu, w tym zmianie power limitu:

http://www.overclock.net/t/1522651/disable-boost-and-bake-in-max-game-stable-clocks-for-maxwell

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie-zabieram się za lekturę.Przed jakimikolwiek zmianami i rozumiem, że dzięki tej aplikacji mogę zapisać gdzieś stockowy bios?


 

A ja u Ciebie z zakładką Power Table? Jak bezpiecznie zwiekszyć to TDP?Czy takie ustawienia są ok?

 

900x900px-LL-c0b1afcf_Power1.png

900x900px-LL-f7ddbbf7_Power2.png

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bios, nie zmieniałem nic poza tym do czego dałem Ci linka wcześniej

 

 

 

Zrobiłem wszystko tak jak w artykule powyżej, zrobiłem flash i Evga Precision X oraz GPU-Z pokazuje max V1.212 :/ Ustawiłem tak jak Ty masz na max 1.275 .W czym może byc problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak w artykule powyżej, zrobiłem flash i Evga Precision X oraz GPU-Z pokazuje max V1.212 :/ Ustawiłem tak jak Ty masz na max 1.275 .W czym może byc problem?

 

Nie wiem w czym może być problem, nigdy nie chciało mi się tego analizować i nad tym zastanawiać. Szukam prostych rozwiązań a takim jest te które zaproponował Sideband. Rozwiązanie działa - działa, więc weź się za podkręcanie i napisz czy zwiększenie napięcia pomogło ci w OC. mi pomogło. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym może być problem, nigdy nie chciało mi się tego analizować i nad tym zastanawiać. Szukam prostych rozwiązań a takim jest te które zaproponował Sideband. Rozwiązanie działa - działa, więc weź się za podkręcanie i napisz czy zwiększenie napięcia pomogło ci w OC. mi pomogło. 

Chodzi mi o to , że karta nie wchodzi na wyższe napięcie niż 1.212 pomimo ustawienia w biosie 1,275 na pierwszych 4 suwakach oraz tych z przedziału 67-74.Jak jest u Ciebie pod obciązeniem?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Temperatura ma wpływ na możliwości OC. Im wyższa temperatura tym maxwelle gorzej się kręcą i wymagają większego napięcia.

Sam ostatnio to przerabiałem -  na 980 z referencyjnym chłodzeniem w Wieśku3 notowałem 83-85C i karta maksymalnie szła na 1475Mhz 1.206V.

Jak dałem 5Mhz więcej to po jakimś czasie wywalało mi sterownik ekranu bądź wieszała się gra.

Zmieniłem referencyjne chłodzenie na inno3D herculeZ X3 - temperatury spadły o 30C w stresie i OC od razu poszło w górę. Teraz w Wieśku3 mam w pełni stabilne 1535Mhz 1.206V a temperatury nie przekraczają 55C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę, że w moim Asusie GTX970 Black , który rzekomo jest na PCB GTX980 są inne niż u większości wartości w piątej i szóstej linijce.U większości jest tam przedział 600-1600 a u mnie 825-1212,5.

 

 Nawet zmiana tych wartości na 1281,3 nic nie daje i po flashowaniu karta nadal idzie na max 1.212 :/ Czyżby była jakaś blokada czysto elektroniczna , której nie da się ominąć nawet przez ingerencje w bios?

 

Poniżej stockowy bios i po modyfikacji

 

90e80b9ab76d.jpg

 

075197c5fa5c.jpg

 

82a57400c2c5.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem już o co ci chodzi. to zrobiłeś tak jak ci wysłałem linka i miałeś 1.275v czy nie? 

No kurcze piszę przecież, że niezależnie co sobie tymi suwakami poustawiam, czy Twoje ustawienia czy inne z for, to karta i tak uparcie idzie na max 1.212 i za cholere nie mogę jej zmusic do działania na wyższym napięciu :( Nie wiem o co chodzi.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze piszę przecież, że niezależnie co sobie tymi suwakami poustawiam, czy Twoje ustawienia czy inne z for, to karta i tak uparcie idzie na max 1.212 i za cholere nie mogę jej zmusic do działania na wyższym napięciu :( Nie wiem o co chodzi.

Wygląda na to, że ten Asus ma fizyczną blokadę podnoszenia napięcia i dlatego zmiany wprowadzone w biosie nic nie dają.

Czytałem już o podobnym przypadku, dotyczącym gtx 980 TI od EVGA..

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące zasilania GTXa 970.

Mam tą kartę ze stajni MSI, dziś składałem cały komputer i niemiłe zaskoczenie mnie spotkało podczas podłączania zasilania do tej karty.

Karta ta ma 2 gniazda - jedno 6pinowe drugie 8pinowe.

Niestety mój zasilacz ma wolne tylko 2 wtyczki 6 pinowe. Jestem przekonany, że po podłączeniu ich karta albo nie ruszy, albo się shajczy więc nawet nie próbuję tego w taki sposób podpinać, pomimo, że istnieje taka możliwość gdyż 6 pinowa wtyczka wchodzi w to 8 pinowe gniazdo zostawiając dwa piny puste.

 

Pytanie brzmi - mogę dokupić przejściówkę 6pin -> 8pin i będzie wszystko działać? Lub z molexów na 8pin? Bo i taką przejściówkę można spotkać.

 

Mój zasilacz to Pentagram CAV-620 - jest to stary zasilacz, bo około 7 letni, lecz trzyma napięcia idealnie, tak więc o niedobór mocy nie martwiłbym się.

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...