Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie widać śladu uszkodzenia to nie będą robić problemów. Gorzej jak były jakieś plomby (chociaż rzadko je dają teraz) na śrubach. Z tego co wiem to Palit takie daje. Gigabyte niby nie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Ich regulaminu reklamacji to jesli w ciagu 14dni kalendarzowych nie ustosunkuja sie do klienta rzadan, ozmacza akceptacje. Tak wiec teraz wynikaloby, ze to ich niedopatrzenie i reklamacja powinna byc uznana mimo wszystko.

 

"6.5. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji Klienta niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. Brak ustosunkowania się Sprzedawcy w powyższym terminie oznacza, że Sprzedawca uznał reklamację za uzasadnioną."

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Ich regulaminu reklamacji to jesli w ciagu 14dni kalendarzowych nie ustosunkuja sie do klienta rzadan, ozmacza akceptacje. Tak wiec teraz wynikaloby, ze to ich niedopatrzenie i reklamacja powinna byc uznana mimo wszystko.

 

"6.5. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji Klienta niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. Brak ustosunkowania się Sprzedawcy w powyższym terminie oznacza, że Sprzedawca uznał reklamację za uzasadnioną."

 

No to gitara, sami sobie napisali głupi regulamin, to niech się trzymają dat. ; ] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara, sami sobie napisali głupi regulamin, to niech się trzymają dat. ; ] 

To nie jest ich widzi misie, jest to zgodnie z nową ustawą o prawach konsumenta.

Każdy sklep internetowy powinien mieć ten zapis. Pytanie czy o nim pamiętają ;)

Jedno jest pewne, że nawet jeśli będą chcieli się wymigać z reklamacji to niestety jest już za późno (pod warunkiem że rzeczywiście termin został przekroczony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesli pisze w zlym temacie prosze o zamkniecie badz przeniesienie.

Wczoraj zmienilem karte na 980ti (od MSI)... Otoz uzyskuje dosyc niskie wyniki w 3dmark (fire strike):

http://www.3dmark.com/fs/5516266

http://www.3dmark.com/fs/5516523

Czyli okolo 13500pkt. Dosyc nisko jesli by nie powiedziec, ze raczej dno dla tej karty (wczesniej mialem np 9300pkt na Radeonie 290 - windforce default oc)  - w sieci mozna znalesc duzo lepsze wyniki na tej samej konfiguracji - procek 2500k (OC 4,7Ghz)

Pamieci wsumie mam 8gb (DDR3 Kingstona Genesis dzialajace z predkoscia 1333Mhz - niby sa to 1600Mhz ale bios automatycznie wybiera taka czestotliwosc).

Czy nic sie nie da zrobic z takim wynikiem ? Zmiana ramu cos pomoze ? Karta od MSI w standardzie jest dosyc wysoko podkrecona i w trybie boost trzyma 1310Mhz - max temp raczej stala i okolo 76 stopni C - ale back plate strasznie goracy, dodatkowo jest dosyc glosna i generuje olbrzymie ilosci ciepla - wystarczy reke przylozyc i z odlegosci 10cm i czuc jak by to farelka powietrzem dmuchala  - przy 290 bylo o wiele wiele chlodniej, teraz to jest poprostu ogrom ciepla i do tego glosno, nie wytrzymam tego i raczej obnize takty aby zmiejszyc zuzycie pradu (po ilosci ciepla wyglada, ze ciagnie ze 100W wiecej niz 290... gorace powietrze wydobywa sie w zastraszajacych ilosciach a 3D mark pokazuje, ze jest "tylko" 35%-40% szybasz - i ponad 3 razy drozsza - radeon kupiem za 920zl uzywanego - MSI nowa za ponad 3200zl bo niby taka cicha i dobre chlodzenie... jesli nic sie nie da zrobic to wystawiam na sprzedaz aby chociaz 2500zl odzyskac :]

Dzieki za kazda odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_Forrest_O

 

moim zdaniem wyniki masz w normie. zobacz sobie na wynik cząstkowy graphics score masz 18k. porównaj to sobie w wynikiem na purepc w teście msi i wyjdzie ci różnia wynikająca z samego procka. 

 

chcesz mieć więcej pkt zmień procka na skylake. 

 

jeżeli gry działają lepiej niż na 290 to wiesz skąd trzeba było tyle dopłacić żeby mieć lepszą kartę graficzną. jeżeli nie działają lepiej sprzedaj całego kompa i kup konsolę. 

 

temperaturę karty oraz jej głośność można opanować mając dobrze wentylowaną obudowę np coolermaster haf X. reszta obudów z wentylatorkiem jednym lub dwoma 120mm i jednym z tyłu wyciągającym bez porządnego nawiewu bocznego na karty graficzne tylko udaje że jest dobrze wentylowana a tak naprawdę jest jednym wielki shitem :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

 

Obudowe mam Cooler Master 690 II Advanced - sa tam chyba 3 wiatraki a testowalem na otwartej klapie bocznej, z tad te spostrzezenia o ilosci cieplego powietrza (na radeonach zauwazylem, ze otwarcie obudowy nie podnosi temperatur, tutaj mozliwe, ze karta widziela tyle goracego powietrza, ze zasilacz - Chiftek 650W - zaczyna glosno pracowac i mozliwe,ze jest najglosniejszym punktem ukladanki)

Na procku mam Mugen2 i z jednym wentylatorem robi robote, jest nieslyszalny a oc moge podniesc nawet ponad 5Ghz w 100% stabilnie - pasta arctic silver 5 i temp po oc 72stopnie).

 

Widze, ze bez uregulowania przplywu powietrza glosnosci nie da sie zmniejszyc - zmienie profil wentylatorow aby dobic do 80 na karcie z jak najmniejszymi obrotami (podobne powyzej 80stopni boost jest zmnijszany) - po pracy zobacze czy to cos pomoze, jesli nie to bye bye geforce bo takiego szumu to nie chce miec - szkoda, ze tak ciezko z tymi Fury X - teraz widze, ze to jest idealne rozwiazanie dla mnie - gram na 3 monitorach od 6950 i inaczej juz nie moge :]

 

Stary kon zemnie a jak dzieciak jaram sie kartami zamiast wziac sie do roboty - w koncu w pracy jestem ;)

Edytowane przez O_Forrest_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w OC jestem świeży i nie mam w nim w ogóle doświadczenia. GTX 970 od MSI jest pierwszą kartą którą podkręcam, więc chciałbym zapytać o swój wynik oraz rady.

Moje podzespoły to:

CPU: i5 - 3470 

GPU: MSI GTX 970

MOBO: MSI H61M-P20 G3

RAM: GOODRAM 8GB 1333MHz 

HDD: WD Green 1TB 

PSU: Thermaltake 530W

 

Dodam że testowałem kartę po każdym podniesieniu zegarów w Valley, bez OC osiągałem średnio 55-57 FPS

na Extreme HD, a po OC osiągam 62-63 i mój wynik aktualnie po OC to 2635. 

Wyniki kręcenia:

839cd7a02d16a0d17d4835018af866de.png

 

98d90d086f5c3ed1f8d74fbeaa119aa8.png

 

3ca4db0ecb498610ed009e6b1530c2f9.png

00f7f23be3de78bc15c91446c2c9876f.png

Edytowane przez esc120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie temperatura tylko power%, temperatury maksymalna to 70 stopni. 

Stabilność na Valleyu i Heavenie i nigdzie nie wyskakiwały artefakty ani nic, sterów nie wywalało do tego odpalałem Assasyna i przez 10 minut było ok, potem wyłączyłem. Pamięci jeszcze solidnie nie kręciłem bo nie wiedziałem czy wszystko jest ok :) mam słabo przewiewną obudowę więc 70C chyba powinny być ok. Przy takim upale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym odpalił GTA V na godzinę, to też bym mógł jako tako sprawdzić stabilność? Poza tym, w GTA mam stabilne 60 klatek i nagle dropy do 20-30 i tak już zostaje. Bez OC na standardowych takowaniach. Potem troche podskakuje do 40-50 i znów czasem spada do 20-30. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilność najlepiej sprawdzić w Wiedźminie 3. Przyjemne z pożytecznym, a lepiej sprawdza stabilność oc niż wszystkie benchmarki. 

Co do GTA5, to jest to błąd tej gry. Nie powinno być takich dropów. Trzeba wcisnąć alt+enter, wejść w tryb okienkowy gry, później znów na pełen ekran i można grać bez dropów.

Takie dropy w GTA5 wychodzą też, gdy jest zbyt mało pamięci wirtualnej. Trzeba zwiększyć plik stronicowania do 10-12 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam W3. W battlefieldzie mam to samo, ogólnie na benchmarkach karta nie robi żadnych drastycznych spadków jest stabilna choćbym ją katował godzinami a w czym ją jeszcze mogę przetestować. W AC:BF lub Crysisie, btw co to te pliki stronicowania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu testuj w grach, w które grasz na co dzień. Żaden benchmark nie zastąpi wielu godzin rozgrywki w grach.

Jak podkręcasz, to zwiększ na maxa power limit. Możesz to zrobić w MSI Afterburner, tylko najpierw odblokuj sobie tę opcję. Bez zwiększenia power limitu karta będzie obniżać taktowanie po przekroczeniu określonego poboru energii. Już teraz widać, że max power wyniósł ponad 95% TPD, czyli do 100% bardzo blisko i jak jeszcze lekko podkręcisz, to złapiesz limit. A można go programowo podnieść do 110% i jest wtedy zapas.

Co do plików stronicowania, to wpisz sobie w szukajce windowsa "pamięć wirtualna". Będzie napisane co zrobić żeby ją zwiększyć.

Moim zdaniem nie potrzebnie podniosłeś obroty wentyli, zostaw na auto nawet podczas oc. MSI słynie z cichej pracy, a tu widzę ponad 2000 obrotów. Lepiej mieć 5*C więcej, za to ciszej. Ale co kto lubi.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam- pochwalę się zwodowaniem 970ki - od listopada nie chcaiło mi się jej wodować.
Okazja sie znalazła rpzy okazji wjazdu platformy na lga2011-3

IMG_0156_zpstgypppft.jpg

Uniwersalny blok + jakis wygrzebany z szafy radiator na sekcji. Starczył by sam termopad 3m, ale dla pewnosci przypięty na opaski.
Razem z  nadmuchem wentyla 92mm@5v spokojnie daje radę.  Za radą znajomego pamięci nie oklejałem, bo nie grzeją sie.
IMG_0151_zpsdmbchkay.jpg

Z minusów orginalne termopady Gigabyte sa jednorazowe- totalnie się rozłażą nawet ściągane ostrzem nożyka . Tak wię przed ponownym zamontowaniem referencyjnego chłodzenai trzeba kupic nowe pady. 

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem - na razie Wiesiek na stokowym biosie od g1 leci 1550/2000 bez zająknięcia.

Jakos nie chce mi się znowu walczyć 2 tyg z modowaniem biosów dla kilkudziesięciu mhz ;)

Tempy fajne bo max 43 stopnie po o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX Porownywales wyniki w 3dmarku z niższymi taktami np 1500/7500 a ten twój wyniki i np kolejne kroki 1530/7800. Gdy pamięci są zbyt podkręcone włącza się

korekcja i spada wynik w 3Dmarku a działa niby stabilnie bo testy przechodzi.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze dzisiaj ale wyniki raczej rosły-aczkolwiek niewiele.Pobawie sie troche biosem bo karta ma potencjał na bycie znacznie chłodniejszą przy niewielkim wzroscie dB a napiecia tez mozna delikatnie podbic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

czy zbyt słaby zasilacz może być powodem artefaktów widocznych na materiale wideo? (od 24 sekundy)

 

https://www.dropbox.com/s/3f6lj7qnyrqbydd/2015-08-10%2014.22.36.mp4?dl=0

 

zasilacz niby posiada dwie linie 12V wg tabliczki znamionowej:

http://www.esc.pl/images/zasilacze/Fortron/fsp460-60ghntabl-big.jpg

 

ale ten żółto-czarny kabel jest tylko na wtyczne 4-pin do płyty głównej... 6-pin do PCI-E ma żółte kable, wszystkie molexy (aże 4szt. na 2 kablach) mają żółte, zasilanie sata też żółte, zasilacz ma swoje lata stąd taka konfiguracja okablowania

 

karta taktuje się w trakcie benchmarku: GPU: 1455 MEM: 3505

 

temp. GPU dochodzi do 66*C (przy 60 startuje dopiero chłodzenie) po czym po chwili temp utrzymuje się w granicach 62-63*C

 

sprzęt:

Windows 7 Home Premium x64 aktualny

CPU: i5 4590 3,3GHz + chłodzenie SilentiumPC Fortis 1225

Mobo: Gigabyte GA-B85M-D3H

Karta: MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME

RAM: DDR3: 2x2GB GoodRAM, 1x GoodRAM 4GB

prąd: Fortron FSP460-60GHN

+ DVD-RW Asus

+ 1x SSD 160GB

+ 1x HDD 7200 640GB

+ 1x HDD 5400 1,5TB

+ 2 wiatraki 120mm

 

i teraz nie wiem co robić, nie mam za bardzo skąd wziąć do testów mocniejszego zasilacza, jeżeli faktycznie ta 1 linia zasilania 12V jest tylko na 4-pin to mam wrażenie, że 17A to za mało na tego GTXa? dostałem info, że 28A potrzebuje ta kobyła, prawda to? (jeszcze nie dokopałem się do jakiegoś konkretnego info)

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...