Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@Gosu, przepisałem bzdurę z Unigine Valley Benchmark, swoja drogą ciekawe...

rzeczywiste taktowania 1290/3505 wg MSI Afterburner... ale MSI podaje na stronie:

 

1140MHz Core (Boost Clock:1279MHz) (OC Mode)
1114MHz Core (Boost Clock:1253MHz) (Gaming Mode)
1051MHz Core (Boost Clock:1178MHz) (Silent Mode)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj do ~1000/3200 (suwakiem, trochę na pałe...)

 

tylko, że np teraz, od 40 minut chodzi benchmark  i niema żadnych artefaktów... o co chodzi? jakoś specjalnie jej nie obciążałem odkąd ją mam, PAYDAY 2 chwilami wieczorami, ostatnie parę dni pograłem w Wieśka 3 dopiero

 

nie wiem jak się zachować z reklamacją ewentualną, jak mi to wróci za miesiąc to mi zostanie tylko gwarancja a teraz jeszcze może bym coś ugrał na wymianę,

 

bywa, że karta na początku się może dziwnie zachowywać?

 

EDIT: uruchomiłem ponownie w "panelu sterowania nvidia" 2 ekran (TV full hd), artefakty powróciły, wyłączyłem go ponownie, nadal występowały, uruchomiłem ponownie kompa, przez chwilę były po czym przestały się pojawiać...

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takty rdzenia, zależne są od ASIC.

Im masz wyższy, tym wyższe takty.

 

ASIC 58% , bez zmiany żadnego BIOSu, tylko standardowe OC w Afterburnerze - 1450MHz na rdzeniu... Czyżby Twoja teoria trochę nie przekłamywała rzeczywistości ? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASIC 58% , bez zmiany żadnego BIOSu, tylko standardowe OC w Afterburnerze - 1450MHz na rdzeniu... Czyżby Twoja teoria trochę nie przekłamywała rzeczywistości ? 

To nie jest żadna teoria tylko fakt ,im wyższy asic tym wyższy takt masz na dzień dobry po wyjęciu z pudełka. Napięcie w zasadzie nie zmienia się dlatego są takie różnice w taktowaniu, w przypadku sli kiedy sterownik wyrównuje taktowania kart to karty z wyższym asic pracuje na niższym napięciu. W starszych seriach kart było jeszcze inaczej :>

 

Twierdzisz, że 1450mhz dla gm204 to jest dobre oc? 980gtx z dobrym asic bez modyfikacji napięć robią spokojnie 1550mhz, sztukę którą miałem z asic 73% robiła 1510mhz bez ruszania biosu. Chcesz zobaczyć większe różnice w oc między asic to obniż napięcie na gpu to się mocno zdziwisz jakie wtedy różnicę występują. Jak ktoś szaleje z napięciami i ma dobre chłodzenie to asic nie ma aż takiego znaczenia.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że 1450mhz dla gm204 to jest dobre oc? 980gtx z dobrym asic bez modyfikacji napięć robią spokojnie 1550mhz, sztukę którą miałem z asic 73% robiła 1510mhz bez ruszania biosu. 

 

No to jeśli na 58% jest 1450 a na 73% 1510, to szczerze nie chciałoby mi się wachlować kartami i szukać najwyższego asic... Myślałem, że to o czym mówi Gosu, to będzie, że asic w okolicach 50% w ogóle się nie kręci, ale skoro te różnice są tak marginalne to łeee... Może warto dla profesjonalnych overclockerów, ale tam z kolei przy LN nie ma to znaczenia. Ergo - olać. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX Porownywales wyniki w 3dmarku z niższymi taktami np 1500/7500 a ten twój wyniki i np kolejne kroki 1530/7800. Gdy pamięci są zbyt podkręcone włącza się

korekcja i spada wynik w 3Dmarku a działa niby stabilnie bo testy przechodzi.

 

Faktycznie wyniki lecą na łeb przy pamięciach na 8200. Max 8050 a potem juz tylko gorzej.GPU stabilne przy Boost max 1528. Niby ASIC 66%- ale jestem w sumie zadowolony z MSI GTX 970 100ME a przewaliłem kilka egzemplarzy.Jedyne co zmieniłem to profil rpm bo nie jestem fanem kotłowania karty skoro wentyle mogą się ślimaczyć na kilakset rpm, jest cicho i zdecydowanie zdrowiej dla gpu i temp w budzie.

 

Mogę śmiało napisać , że Asus GTX970 Black jest chyba jedną z najlepiej(o ile nie najlepszą) wykonanych kart, po prostu czuć jakość w rękach(front metal, solidny backplate, dobre wentylatory, pcb od GTX980).Kręcił się jednak średnio przez dość niskie max Vcore i brak możliwosci zwiększenia go z poziomu biosu(ponoc mozna robic Vmode na pcb) przez co traci na atrkcyjnosci.Gigabyte G1 Gaming, którego miałem nie potwierdził opinii o tym, że to ponoć jedna z głośniejszych kart gdyż w parze z megahalems i bequiet pure wings 2 nie dał o sobie praktycznie znać.Na minus jednak długość karty i odczucia zdecydowanie mniej premium.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASIC 58% , bez zmiany żadnego BIOSu, tylko standardowe OC w Afterburnerze - 1450MHz na rdzeniu... Czyżby Twoja teoria trochę nie przekłamywała rzeczywistości ? 

 

Nic nie przekłamuje rzeczywistości...Fajnie, że jesteś moderatorem ale daruj sobie takie docinki...

Bo pisząc to co napisałeś, wręcz się człowiek zastanawia - Po cholerę to robisz?:)

 

Dowiedz się trochę więcej jak to z tymi ASICami jest :)

 

Sideband , dobrze napisał co i jak.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się trochę więcej jak to z tymi ASICami jest :)

No to się właśnie od sidebanda dowiedziałem co i jak i to właśnie odróżnia eksperta od kogoś, kto by chciał nim za wszelką cenę być i tylko marnuje klawisze na post, zamiast wyjaśnić. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi: wystarczy, że przeczytasz do czego była odpowiedź i będziesz rozumiał od razu bez zajmowania przestrzeni dyskowej forum ;)

 

 

@Gosu, przepisałem bzdurę z Unigine Valley Benchmark, swoja drogą ciekawe...

rzeczywiste taktowania 1290/3505 wg MSI Afterburner... ale MSI podaje na stronie:

 

1140MHz Core (Boost Clock:1279MHz) (OC Mode)
1114MHz Core (Boost Clock:1253MHz) (Gaming Mode)
1051MHz Core (Boost Clock:1178MHz) (Silent Mode)
 

 

 

chodził mi o to, że rdzeń taktuje się inaczej niż podaje MSI na co Gosu odpowiedział mi w prosty sposób (oczywiście googlowałem ASIC bo nie wiedziałem co to jest ;])

 

Takty rdzenia, zależne są od ASIC.

Im masz wyższy, tym wyższe takty.

 

O ile zmniejszyłeś taktowanie ?

 

 

dla mnie, kogoś kto ostatnio bawił się w grzebanie w kompie za czasów Socket A i AXP 1700+ DLT3C blablabla... to było zrozumiałe, więc burzycie pianę o nic przez ostatnie kilka postów

 

a mój problem nadal występuje i moglibyście wytężyć umysły do czynów dobroczynnych zamiast do skakania sobie do gardeł ;-) (pomocy! :D)

 

na chwilę obecną pozostaje mi rękojmia bo rozmowa ze sprzedawcą jest co najmniej dziwna... ale może nie będę robił antyreklamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna teoria tylko fakt ,im wyższy asic tym wyższy takt masz na dzień dobry po wyjęciu z pudełka. Napięcie w zasadzie nie zmienia się dlatego są takie różnice w taktowaniu, w przypadku sli kiedy sterownik wyrównuje taktowania kart to karty z wyższym asic pracuje na niższym napięciu. W starszych seriach kart było jeszcze inaczej :>

 

Twierdzisz, że 1450mhz dla gm204 to jest dobre oc? 980gtx z dobrym asic bez modyfikacji napięć robią spokojnie 1550mhz, sztukę którą miałem z asic 73% robiła 1510mhz bez ruszania biosu. Chcesz zobaczyć większe różnice w oc między asic to obniż napięcie na gpu to się mocno zdziwisz jakie wtedy różnicę występują. Jak ktoś szaleje z napięciami i ma dobre chłodzenie to asic nie ma aż takiego znaczenia.

 

No to co oni piszą?

asic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najniższe z jakim się spotkałem to okolice 42%. najwyższe 94%. Tak że rozrzut jest znaczny.

 

ASIC 94% to musi być po prostu błędny odczyt z GPU-Z.

Chyba maks kart to jakieś 85% .Przy czym największy jaki ja widziałem u siebie (a bardzo dużo kart przerobiłem) to 84% i to na karcie robionej specjalnie pod bicie rekordów, tylko kilkanaście sztuk tego modelu wyszło ;-)

No to się właśnie od sidebanda dowiedziałem co i jak i to właśnie odróżnia eksperta od kogoś, kto by chciał nim za wszelką cenę być i tylko marnuje klawisze na post, zamiast wyjaśnić. 

 

Fantastycznie. Niby moderator jesteś a zachowujesz się jak dzieciak i troll.

Widać o co bijesz i dlaczego, szkoda tylko, że bezpodstawnie.No ale cóż poradzić.

Tak czy owak, możesz dla siebie zachować te żenujące , komentarze które próbują być uszczypliwe. Atmosferę psujesz tylko.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie 85%, ponieważ jeszcze 2 miesiące temu miałem u siebie GTX 960 Asus Strix z Asic 91% i z adekwatnym potencjałem OC do tego. I to było najwyższe Asis jakie sam miałem, wyższe to tylko na obrazkach widziałem, tak że nie ręczę.

 

Ale kart z Asic 86% albo 87% to miałem około 3-4 (sporo tego przez moje ręce przechodzi).

 

Przeciętne Asic jakie się trafiają to pomiędzy 60% a 72% wg moich doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie 85%, ponieważ jeszcze 2 miesiące temu miałem u siebie GTX 960 Asus Strix z Asic 91% i z adekwatnym potencjałem OC do tego. I to było najwyższe Asis jakie sam miałem, wyższe to tylko na obrazkach widziałem, tak że nie ręczę.

 

Ale kart z Asic 86% albo 87% to miałem około 3-4 (sporo tego przez moje ręce przechodzi).

 

Przeciętne Asic jakie się trafiają to pomiędzy 60% a 72% wg moich doświadczeń.

 

 

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/msi-n680gtx-lightning_3.html

 

Cholera, 96% oO.

 

To artefakt jakiś albo właśnie błąd GPU-Z.

Muszę poszukać info dokładnie o tym, żeby rozwikłać tę zagwostkę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że taki, ale z jakiego powodu?

 

Gdyby GPU-Z wskazywało asic -11% albo 233% to należałoby przypuszczać, że to artefakty obliczeniowe, ale czemu nie miałoby być dopuszczalną wartością 96%?

 

To całe asic to zapewne to application specific integrated circuit, ale jak zostały zdefiniowane jakieś punkty na tej skali, oto ciekawe pytanie. Szukałeś?

 

Wydaje się, że z definicji wyższe asic jest łatwiejsze do uzyskania dla mniejszych chipów. Ciekawe też czy następuje jakaś choćby z grubsza preselekcja przy chipach obcinanych, czyli czy np. dla 980-tek należy się spodziewać przeciętnie rzecz biorąc wyższych wartości asic niż dla 970-tek i podobnie TitanX wyższe niż 980ti.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Posiadam geforce 970 i w grze cs go mam 299 fps (na średnich ustawieniach, wszystko dobrze gra i śmiga) po aktualizacji karty odczułem duże spadki z 290 na 180 i nie chcą się zwiększyć nawet po zmianie ustawień gry na b.niskie dalej mam 180-200. W GTA V miałem zużycie karty na b.wysokich ustawieniach 2300 i podrosły mi do 2800. Czy można liczyć na jakąś pomocną radę?
I czy to na prawdę problem Karty czy czegoś innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - wyłącz statystyki mówiące o FPS i użyciu VMEM. 

Jak miałeś wcześniej customCFG na CS:GO na tragicznej karcie to obecna pewnie nawet nie przebija się przez 50% użycia. Sprawdziłbym ale jakoś nie ciągnie mnie ściąganie countera.

Co do GTA V - zostaje Ci jeszcze 1200MB do limitu. 

 

Poważne problemy.

 

Bąbelki 1440@1.213/7600 sypią mi artami na trawie w wieśku. Jakieś rady poza obniżeniem taktowań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu zakupiłem nowego kompa, a w tym Gigabyte MSI GTX 970 GAMING G4. Do 60 stopni wiatraki się nie uruchamiają, ostatnio korzystam z komputera na zasadzie, że jest włączony, ale karta nie jest obciążana. Temperatury sięgają 58 stopni Celsjusza, jednakże oprogramowanie karty pozwala na zdefiniowanie własnych ustawień wentylatorów. Halas na poziomie 40% maksymalnych RPM mi nie przeszkadza, stąd pytanie - zostawić sobie to tak ustawione, czy nie ma sensu? Zbija to temperaturę o 18 stopni, więc sporo, nie hałasuje, a chyba nie ma co kotłować karty? Czy jednak niezalecane jest, by wiatraki ciągle chodziły? Nie mogę znaleźć informacji w internecie.

Edytowane przez Zjacer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58*C w żaden sposób nie zagraża trwałości karty. No może podziała 9.5 roku, zamiast 10 :)

Swoją drogą dziwnie wysoka ta temperatura bez obciążenia - 58*C, nawet biorąc pod uwagę tryb pasywny. U mnie w pasywie w 2D karta ma ok. 40*C.

Inna rzecz, to przecież Gigabyte Gaming gtx 970 nie ma trybu półpasywnego na standardowym biosie. Musiał by tu być zrobiony mod biosu, podobnie jak w mojej karcie. Ale pewnie autorowi chodzi o kartę MSI, tylko błąd w opisie. 

Edytowane przez Stanko
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Wybaczcie, nie wiem czemu Gigabyte napisałem - tak, MSI. Mam dwa kompy w dość małym pokoju, przy czym drugi dość porządnie grzeje (nie mój, więc się nie wtrącam). Do tego tylko wiatrak z przodu obudowy (wlot) i z tyłu (wylot). Po sesji poprawkowej planowane jest dołożenie wiatraka z przodu i dwóch z góry (a w zasadzie to wymiana na coś porządniejszego, niż te dostarczone do obudowy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...