Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem karte Gigabyte GV-N980WF3OC-4GD  ( GTX980 - BASE: 1178 MHz / BOOST: 1279 MHz)

Chce zmienić bios ale na stronie jest kilka biosów w zależności od rodzaju pamięci.

Gpu-z pokazuje inny biuos, program do zmiany biosu Gigabyte inny.

Ktos zmieniał bios na nowszy w tej karcie lub podobnej i wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz FB1. Aktualizujesz programem Gigabyte na dwie raty, podłączając monitor kolejno pod każdy z dwóch portów DVI. Są dwa pliki BIOS czytasz jaki masz bieżący i aktualizujesz tym samym typem pliku (DD oraz DP).

 

Przed aktualizacją w programie Gigabyte czytasz jaki masz obecnie BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gpuz zgraj biosa i otwórz go w maxwell bios tweaker, po nazwie "Name" sprawdzisz jakiego masz biosa na którym porcie dvi - DD lub DP,

 

jak już to ustalisz to wgrywasz biosa.

 

klikasz wyłącz:

 

wy_cz.jpg
 

aktualizujesz biosa nvflash -6 nazwabiosa
 
włączasz kartę. wyłączasz kompa zmieniasz port dvi. 
 
 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłeś pliki do biosu FB1? FB1 powinny pasować (mimo, że obecnie masz F50). F11 odpada.

 

Jeżeli jednak program aktualizujący zgłasza błąd, zostaje ten F51.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zgrany Gpu-z pliczek biosu od mojej karty rozni sie wielkością od biosu ściągniętego ze strony.

Moj ma 180 000 a ze strony 178 000. (około)

 

Bios chce zmienic na wersję 51 bo wiatraki podczas uruchamiania komputera straszne wyją. 51 to ma zmieniac.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Boje sie robic to nvflash bo juz kiedys uwaliłem karte. (udało mi się przywrócić na innym kompie).

GB podaje zeby flashowac programem z windowsa. Niby cos tam zaczyna robić, otwiera sie okienko cmd i pojawia sie text ale za szybko zeby coś przeczytac i wyskakuje błąd.

Przed flashowaniem wyskakuje napis że jest zainstalowany sterowanik nvidia i zeby uważac.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvflash jest najpewniejszy. tutaj masz jego najnowszą wersję http://www.overclock.net/t/1521334/official-nvflash-with-certificate-checks-bypassed-for-gtx-970-980-980ti-titan-x

 

 

biosa możesz też przy jego pomocy zgrać: "nvflash --save nazwa.rom" , przed komendą save są dwa minusy "--" 

 

musisz tak jak przy wgrywaniu wyłączyć kartę w menadżerze urządzeń tak jak Ci pokazałem wyżej. 

 

sam to przed chwilą sprawdziłem na moich kartach czy działa i działa, zgrywa biosa poprawnie. 

 

nvflashem uwaliłeś kartę pewnie dlatego że wgrywałeś nie właściwy bios (różniący się wielkością). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem bios ze strony nvflashem i karta nie działa (ten 1 bios)

Nvflash ten co podałeś 5.227. Wyłączyłem grafike. Zflashowałem. I jak włączałem grafike to pojawił się żółty trójkącik. Po restarcie komp na tym biosie nie wstaje. Dobrze ze karta ma 2 biosy.

Co teraz zrobic?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałeś odpowiedniego bios? 

 

sprawdziłeś wielkość plików?  

 

sprawdziłeś w maxwell bios tweaker którego masz obecnie w użyciu? 

 

możesz zawsze odpalić kartę jako drugą do pierwszego slotu PCI-E wrzucić jakąś inną vga lub skorzystać z integry i spróbować zaktualizować biosa przez to narzędzie gigaszrota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvflash'em wgrywałem biosa dziesiątki razy do różnych kart zawsze wszystko kończyło się sukcesem. 
 
nie pokaże ci 2 kart gtx980 ale wtedy może trafisz na tego wadliwego biosa i uda ci się zflashować kartę. 
 
domyślnie umnie ładowany jest bios DP. wiem bo tak jest z drugą kartą w sli. 
 
którego biosa uwaliłeś DD czy DP?
 
 
jeżeli tego nie ogarniasz to żeby już całkiem karty nie uśmiercić to może daj sobie spokój z tymi biosami. 
 
 
jeszcze raz którą ty masz kartę dokładnie gtx980 w jakiej rev i z jakimi pamięciami i którego biosa wybrałeś ze strony gigaszrota do wgrania? przy moich gtx970 ważne jeszcze było w jakiej wersji bios był fabrycznie wgrany w kartę. 
 
 
gtx970_bios.jpg
 
w ramce masz zaznaczone bios w wersji DD F3
 
dla twojej karty http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5215#bios  jeżeli dobrze patrzę tych biosów też masz od groma. trzeba dobrać właściwego. 
 
cyt: 
 
Please note:
You can only update to a VBIOS version of the same series.
if your VBIOS version is: 
F1, it can only be updated with VBIOS versions F2-F9.
F10, it can only be updated with VBIOS versions F11-F19.
F20, it can only be updated with VBIOS versions F21-F29.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęscie miałem DP :)

PS. Odratowałem karte. Uruchomiłem kompa z integry, pokazała sie uszkodzona GTX980 zapodałem mój zgrany bios i poszło ok.

Niestety mój bios z karty jest nieznacznie większy niż ten ze strony? Stad pewnie ten ze strony nie działał.

Ze strony ma wielkość 179 712 a mój zgrany 180 224.

 

Biosy z Techpowerup tez maja 180 224?

 

PS2: Program Gigabyte OC Guru ściagnął mi jako update ten sam bios co instalowałem 51. I pliki maja wielkość niestety 179 712.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...