Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam takie pytanie dotyczące pamięci w GTX 970. Ostatnio zacząłem sobie grać w GTA V i przechodzić singla, problem w tym, że grafika ma zapchane ponad 4 GB pamięci i mam spadki fpsów do 10-20 i jest to niegrywalne. Niestety, ale nie pamiętam jak to było możliwe, ale na win7 gra mi działała płynnie i nie przekraczała 3.5 GB, ale na win10 z radością wpierdala ponad 4 GB mimo, że w ustawieniach w grze pasek jest zapełniony do niecałych 3 GB.

 

Moje pytanie jest następujące, jest jakiś program albo ustawienie w nvidiainspector gdzie mogę ograniczyć vram do 3.5 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

A co 4 Gb to 4000 mb ? xD

jak masz mało fps to sie zmniejsza detale .Tyle

Edytowane przez damian696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze naucz się czytać, a nie dajesz rady jak gimnazjalista.

 

Detale nie są problemem, a ilość zajmowanej pamięci graficznej... Na tych samych detalach na win7 miałem płynną rozgrywkę bo vram był zajęty do 3.5 GB, a na win10 zajmuje 4 GB co dla tej karty jest za dużo.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Chłopcze ? Ale pocisk ..... ile ty masz 13 lat ? Bo ilośc teksur to niby nie detale błachaaaa  xD

Ześ sie naczytał o tych 3.5 gb od głabów  z netów i teraz na siłe próbujesz tym zainteresować innych  xD

Edytowane przez damian696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damianku, widzę zależność, było 3.5gb było płynnie, jest 4gb i są spadki na ułamek sekundy, że gra się zatrzymuje.

 

Dopóki mnie to nie spotkało to myślałem, że nie ma takiego problemu, ale widać jest. I nie próbuję nikogo zainteresować tym problemem tylko szukam rozwiązania dla mojego problemu.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na W10 gralem w GTAV na full, jedynie podczas deszczu karta zalapala zadyszke od tych wszystkich odbic itp. i przeszkadzalo to w wyscigach samochodowych - tak to nie bylo problemow. Jakos te hucznie wszedzie opisywane 0,5gb ram problemy mnie nie dopadly jeszcze w zadnym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Tia i do tego te  bystre pomysły z programem co niby miałby ograniczyć do 3.5GB vram .A co z resztą ? Ma wchłonąc i przełać na planete Naboo miasto Gongall xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zadałem tak pytanie, że ciężko oczekiwać "bardziej" rozwiniętej odpowiedzi ;)

 

To zapytam inaczej : buduję małego itx'a i mam dylemat z czym sparować 970'tke.

Oczywiście najlepiej byłoby go połączyć z jakimś wysoko taktowanym i5, ale niestety wybór procków bez K jest marny, a te z K aktualnie wykraczają poza budżet. 

Myślałem nad najtańszą i5 4460 tyle, że zastanawiam się na ile zyskam w porównaniu do takiej i3 4170? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wielu grach (bo rozumiem, że do tego ten ITX ma służyć) dwa dodatkowe fizyczne rdzenie w 4460 dodadzą zauważalnego boosta w stosunku do tego co oferuje 4170. Jeśli Cię stać, posiadasz odpowiednie fundusze to bierz i5.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wracamy do czasów polecania procesorów dwurdzeniowych?

i3 4170 nie jest złym procesorem ale na miłość boska z gtx970? To tak jak ten jeden na forum co ostatnio kupił 980ti do fx8350 i chce sli robić.

Dopłać te 300zł, poczekaj miesiąc do wypłaty jak musisz, ale nie pakuj 970 to i3 bo i tak go będziesz musiał wymienić.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozpatruj tego pod kątem "ograniczania 970-tki". Ja przez długi czas używałem 970-tki razem z podkręconym G3258 i nie ma mowy o jakimś zauważalnym jej "ograniczaniu".

 

Patrz wprost przez pryzmat wymagań gier co do CPU. Wiadomo, że i5 da lepszy efekt. czy warto dopłacić to już sam sobie ten lepszy komfort wyceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez długi czas używałem 970-tki razem z podkręconym G3258 i nie ma mowy o jakimś zauważalnym jej "ograniczaniu".

 

Proszę Cie...

To niech kupi pentiuma i gtx980.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wracamy do czasów polecania procesorów dwurdzeniowych?

i3 4170 nie jest złym procesorem ale na miłość boska z gtx970? To tak jak ten jeden na forum co ostatnio kupił 980ti do fx8350 i chce sli robić.

Dopłać te 300zł, poczekaj miesiąc do wypłaty jak musisz, ale nie pakuj 970 to i3 bo i tak go będziesz musiał wymienić.

 

Wskażesz mi testy, które potwierdzają, że i3 4170 nie nadaje się do 970'tki? 

Albo inaczej, bo to jest dla mnie bardziej interesujące: testy, w których 4460 osiąga 50% przyrost mocy względem i3 4170? 

 

Uwierz mi na słowo, że dopłata nie jest tu problemem, już się po prostu wyleczyłem z zakupów emocjonalnych na zasadzie "bo musi być i5" i wolałbym jednak wiedzieć, że taka dopłata ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja za googla robie ? 50% ? Może jeszcze 100% ?

Jak jesteś tak oszczędny i racjonalnie wydajesz pieniądze to po co kupujesz gtx970 skoro będzie ograniczany w mniejszym lub większym stopniu przez procesor? Kup i3 + gtx960 /r9 380- to się świetnie dopełnia.

Powodzenia w graniu w battlefielda, fallouta, crysisa, cod, farcry, gta, wiedźmin :wink2:

Przypomnę Ci ze w grach najważniejszy jest minimalny fps, a nie średni lub najwyższy.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 4170 będzie jakoś znacząco ograniczał GTX 970? 

Cudów się nie spodziewaj 2core z smt do tego pewnie wolniejsze pamięci, cześć gier wymaga dużo od cpu i niezależnie czy to cpu połączysz z 670 czy 970 będzie mizeria. Chcesz mieć dobrą płynność nie podchodź bez 4core nawet jeżeli ma to być starsza generacja cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co ja za googla robie ? 50% ? Może jeszcze 100% ?
Jak jesteś tak oszczędny i racjonalnie wydajesz pieniądze to po co kupujesz gtx970 skoro będzie ograniczany w mniejszym lub większym stopniu przez procesor? Kup i3 + gtx960 /r9 380- to się świetnie dopełnia.
Powodzenia w graniu w battlefielda, fallouta, crysisa, cod, farcry, gta, wiedźmin  :wink2:
Przypomnę Ci ze w grach najważniejszy jest minimalny fps, a nie średni lub najwyższy.

 

Tak jak myślałem - dużo gadania a tak naprawdę zero konkretów i [ciach!]lenie trzy po trzy.

Nikt Ci nie kazał za google robić tylko wskazać choć jeden przykład na przepaść, którą dzieli 4170 z 4460 - szczególnie w kontekście o 50% wyższej ceny (serio nie skumałeś tego?) 

 

Miałem nadzieję, że na tym forum są jeszcze jacyś specjaliści, którzy potrafią doradzić, wskazać plusy i minusy, porozmawiać na argumenty ale widzę, że byłem w błędzie.

 

Tutaj masz przykłady swoich gierek odpalonych na i3 + 970gtx, wybrałem pierwsze lepsze filmiki a jest ich od zarypania.

Nie widzę tutaj tych mitycznych dropów (no może poza spadkami do 40 klatek w W3, ale w nim to nawet mój poprzedni i5 @4.5GHz miał podobne spadki) - rzeczywiście nie da się grać  :lol:

 

 

 

W3

 

GTA5

 

F4

http://www.youtube.com/watch?v=C2q14wgASyg

 

 

A tutaj F4 na polecanym przez Ciebie konfigu i3 z 960 :

 

 

Szczególnie od 1:30 widać jak dobre to połączenie, lepsze od połączenia z 970 :lol: dzięki za radę...

 

 

 

Cudów się nie spodziewaj 2core z smt do tego pewnie wolniejsze pamięci, cześć gier wymaga dużo od cpu i niezależnie czy to cpu połączysz z 670 czy 970 będzie mizeria. Chcesz mieć dobrą płynność nie podchodź bez 4core nawet jeżeli ma to być starsza generacja cpu.

 

Nie spodziewam się cudów, monitor 144Hz sprzedany, więc w zupełności wystarczy mi te stabilne 50-60klatek w wysokich ustawieniach a po tych różnych materiałach z gameplay, które udało mi się przed chwilą znaleźć widzę, że jest to jak najbardziej osiągalne. 

970 mam, więc nie będę się jej pozbywał a im słabsze CPU, które zadowoli gpu wsadzę do mikrusa, tym łatwiej będzie mi w nim utrzymać jakieś normalne temperatury i kulturę pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze panie spec, to po uja pytasz skoro wiesz lepiej? Kupi proc za 400zł to karty za 1600zł fuck logic. Czy tak czy tak wymienisz tego i3 na i5 :>

Cały internet sie myli, trzeba zmienić polecane zestawy purepc.

Testy z yt bf4 jeszcze w singlu :banana:

Oczywiście że i3 z 970 bedzie wydajniejsze od i3 z 960 nie rozumiem czego się spodziewasz, przeciez karta jest o ponad 600zł tańsza ? a czy jest 50% mniej wydajna?

W FC4 pięknie widać dropy na samym początku jak coś się więcej dzieje na ekranie i to nie przez gpu.

Gta to samo, poniżej 50fps a użycie gpu 50- 60%. Wiesiek również.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2core+ht to nie 4core dlatego sporo gier będzie niegrywalna, ilość fps a płynność to zupełnie inna para kaloszy. Każde załamanie na działaniu smt przekłada na drastyczne zmiany w płynności. Cięcie detali nic ci nie da, ponieważ nie licząc specyficznych gier detale nie mają wpływu na obciażenie i narzut na cpu. Dlatego nawet jak zetniesz detale na low i ustawisz 720p nadal będzie bida.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze z własnego doświadczenia. Zmieniłem z pentium G3258 podkręcony do 4.4GHz na i5. Pentium kupiłem jako przejściowy bo chwilowo miałem inne wydatki. Różnica w grach kolosalna. Dodam że taki pentium G podkręcony do 4.4GHz przegania i3. Wszystko było testowane z 970gtx.

Te testy z youtube to se można wsadzić w buty bo też oglądałem na potęgę jak miałem dylematy odnośnie proca.

 

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez G73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie można różne śmieci znaleźć.Dawno temu gry nie radziły sobie z 4 rdzeniami i lepiej było mieć dwa a mocne. Teraz trzeba 4 bo inne czasy.

Miałem 2x3.8 i jak przesiadlem się na 4x3 to gry dostały kopa. HT grom nic nie daje prócz temperatury więc wyłączone, proc na 4x3.8 i jest multi impreza w BF czy innym COD. Ale 4 rdzenie to podstawa dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Witam, czy zasilacz CORSAIR HX 520W da sobię radę z gtx 970 strix od asusa i i5 4690k?

Proszę o szybką odpowiedz.

 

 

bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...