Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwazam zakup GTX970 od Asusa, myslalem nad STRIXem ale w sumie polecono rozwazyc mi tez wersje BLACK, roznica w chlodzeniu i sekcji zasilania.

Wolalbym raczej calkowita cisze, no chyba ze ta 10 fazowa sekcja zasilania warta jest poswiecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI 100ME i cisza? chyba w idle bo wentylatory się zatrzymują... może i nie "buczą" w grach ale słychać wyraźnie szum, no ale ja mam dziurkowany bok obudowy więc nic specjalnie tego nie tłumi,

 

po 4h Wieśka 3

25*C temp pokoju (była niższa na początku gry ;))

47*C temp na MOBO

50*C temp CPu

63*C temp GPU

 

wentylator na GPU ~1300obr./min. (~45%) jest wyraźnie słyszalny, w słuchawkach tego nie słychać ale korzystając z głośników w trakcie gry jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

MSI z twin frozr V  i zotac  extremme to są najcichsze karty  na gm204 .

Zreszta karta pokroju tej wydajosci to została zrobiona po raz pierwszy . Serie gtx 7 czy radeony o podobnej wydajnosci sa wiele głosniejsze  .

 

Jak ci przeszkadza  to do edycji biosu odsyłam

Edytowane przez damian696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey, nie napisałem, że mi przeszkadza, ale ciche to to nie jest,

 

to, że "Maluch" BIS jest najszybszym Maluchem nie znaczy, że jest szybkim samochodem, tak samo w tym przypadku, nawet jeżeli karty które wymieniłeś są najcichsze to nie znaczy, że są ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

To sa najlepsze karty  w tym przedziale i jedne z nieliczych tak ciche w ogóle na powietrzu wiec mozna wybrac tylko gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna "stockowy" cooling curve(po prostu ustawienie wentylatorów obroty/temperatura) Gigabyte GTX 970 OC (nie G1 gaming)? AUTO od msi afterburnera jest dość głośne, natomiast krzywa z OC Guru od Gigabyte jest dziwaczna,nawet ją zaimportowałem do afterburnera jednakże po wejściu na 60 st(80% speed) jak łatwo sie domyślic karta jest nie do zniesienia:

 KBhCI5x.png

Karta jest podkręcona w MSI Afterburnerze (+130 clock, +230 memory, powerlimit 112%), stąd pytam czy ktoś zna jakiś w miare dobry profil/sposób na stworzenie takowego.

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że będę w niedalekiej przyszłości przymierzał się do podkręcania karty, zależy mi na tym by pamięci były od Samsunga.

Według tego artykułu tak właśnie jest i ten model od msi właśnie takowe pamięci posiada :

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/msi_gtx_980_gaming_4g_wydajna_i_cicha_karta_graficzna

No ale co z tego jak u mnie gpu-z pokazuje że zamontowane są pamięci od nieszczęsnego hynixa :(

Może​ mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi ?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co miałoby chodzić?

 

Do konkretnego modelu karty nie są na stałe przypisane jakieś pamięci. Różne serie mogą wychodzić z różnymi pamięciami, producenci kart kupują pamięci zależnie od bieżących warunków opłacalności, reszta to dorabianie ideologii.

 

Samsungi też są sprzedawane w różnych binach (czyli różnych nominalnych szybkościach) i w żadnym razie sam brand pamięci nie przesądza o tym, które są lepsze. Reszta to marketing albo wnioski, które ludzie wyciągają na podstawie pojedynczych testowanych sztuk.

 

Hynixy kiedyś miały bardzo dobre serie, a potem był raczej marsz w dół przeciętnie rzecz biorąc. Elpidy odwrotnie. Ogólnie rzecz biorąc, jak zazwyczaj - loteriada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdy mój sprzęt jest pod obciążeniem to, będąc blisko obudowy, można usłyszeć cichy, bzyczący dźwięk, wydobywający się najwyraźniej z karty graficznej. Według mnie nie brzmi to jak piszczące cewki. Zaraz postaram się przesłać nagranie.

 

 

Co o tym sądzicie? Czy jest to normalne dla tej karty graficznej?

Edytowane przez wikturrr_145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru 3 modele gtx 970 nowe gwarancja 36 miechy. Która wybrać? Z darmowa wysyłką.Która najlepsza najcichsza i najlepiej wyposażona. I ma najlepszy serwis.

1. Asus Strix 970 14 39zl

2. Gigabyte G1 1400 zł 

3. Msi Gaming G4 1470 zł

 

Co brać? Aktualnie posiadam GTX 680 Msi i i5 2500k@4,2GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ciszę do polecam MSI, sam mam w połączeniu z 2500K (4,5GHz), nawet pod obciążeniem ta karta jest cicha, słychać lekki szum powietrza a wentyle przy pełnym obciążeniu i tak chodzą max na 60% (temp max jaką zarejestrowałem do 72`C) i do tego nieźle się kręci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie a propo podkrecania gtx970. Czy w afterburnerze jest opcja sprawdzenia V na rdzeniu grafiki? I jakie V jest bezpieczne dla karty? (nie chce ryzykowac przesuwaniem dodatkowego vcore na na mx. wartosc).

 

Aktualnie podbilem vcore o 50mV, Power limit na max. 106%. Core poszedl na +185 a pamieci na +200. Na wykresach jest 1450MHz rdzen i 3700MHz pamieci (to sie liczy x2 dla efektywnej czy jak?)

 

edit: dobra napiecie bylo na koncu w ustawieniach i jakos to przeoczylem :P

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam od wczoraj dziwny problem. Podkręciłem swoją 970 w afterburnerze (+150 rdzeń, +500 pamięci) i w każdej grze spadły mi fps, np. w The Division mam 40fps na low.

Temperatury są dobre, bo karta nie przekracza 72C. Próbowałem też wrócić do stockowych taktów to fps się albo utrzymują, albo jeszcze spadają. Macie jakieś pomysły ?

 

Edit. Myślałem żeby może zrobić formata, bo już nie mam innego pomysłu.

Edytowane przez c3rb3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...