Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój GTX 970 Gigabyte G1 Gaming zaczął nagle mocno grzać się w idle, osiągając około 70 stopni i 60 procent obciążenia przy włączonym Firefoksie i Wordzie, na Windows 7. Zainstalowałem najnowsze sterowniki - nie pomogło. Co się mogła tak nagłe zmienić? Wcześniej nie było takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie, zakupiłem kartę graficzną Asus GTX 970 Strix, karta posiada back plate czyli blachę usztywniającą mam pytanie do Was bo podczas instalacji karty w komputerze zauważyłem że chłodzenie lekko rusza się na procesorze graficznym delikatnie, czy jest to normalne czy powinno być sztywne i nie powodować żadnych ruchów jak to wygląda u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO CG241W + GTX 980. Wszystko śmigało jak ta lala, dopóki nie podłączyłem monitora Samsunga 17" 1024x768... podpiąłem, poużywałem tydzień (jako monitor główny), potem podpinam na nowo EIZO i... klapa. POST ładnie widać, ale kiedy mija logo ładowania windowsa traci sygnał.

 

1) POST działa
2) Linux działa
3) Windows po ładowaniu traci obraz
4) EIZO na Intelowej grafice działa.

5) Telewizor po HDMI działa.

 

Zaznaczę, że EIZO jest na DVI. 

 

No i teraz tak... Zmieniłem płytę główną, procesor, dysk i ram... myślałem, że to pomoże - niestety nie pomogło. Przesiadka z Win 7 na Win 10 też nie...

 

1) W trybie awaryjnym działa
2) Jak wyłączę sterownik nvidii tudzież go odinstaluję - działa

3) Po animacji ładowania sygnał gaśnie, ale jeśli odepnę DVI i podepnę znowu - zaczyna działać. 

4) Wgrałem na nowo BIOS do 980 i zmieniałem sterowniki - nic nie pomaga.

 

Nie mam pojęcia co jest nie tak... Jakieś pomysły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić przewód dvi. Ostatnio po zmianie kompa monitor zaczął tracić sygnał. Kabel na poprzednim kompie działał, wpięty pomiędzy dwa adaptery dvi-dp a dvi-hdmi działa. Pomiędzy jednym kompem a monitorem nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić przewód dvi. Ostatnio po zmianie kompa monitor zaczął tracić sygnał. Kabel na poprzednim kompie działał, wpięty pomiędzy dwa adaptery dvi-dp a dvi-hdmi działa. Pomiędzy jednym kompem a monitorem nie działa.

 

Spróbuję, myślałem też żeby zrobić myk z kablem HDMI -> DVI , albo DP -> DVI (eizo ma tylko 2x dvi)

 

Podpinałeś do integry tego eizo?

 

Na 980 sprawdzałeś na obydwu dvi?

 

Tak, z integrą nie ma problemów. 

 

moja 980 ma tylko jedno DVI. 

 

NVIDIA-GeForce-GTX-980-IO-ports.png

 

EDIT : Sprawdziłem na kablu GTX980 : HDMI <-> DVI : EIZO i śmiga. Spróbuję jutro z innym kablem DVI, ale cieszę się z tego "obejścia", chociaż nie ukrywam, że chciałbym rozwiązać problem do końca, chociażby dla samej wiedzy WTF. 

 

EDIT2: Zauważyłem, że Windows wykrywa teraz dwa ekrany... Jeden dodatkowy 1024x768 rzekomo podpięty do DVI... ale przecież tam nic nie ma... 

 

aKOzJvj.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij się do tego kompa jakimś teamwiever/vnc i spróbuj pokombinować. Pousuwaj monitory, po przełączaj rozdzielczości itp. Może coś nie trybi w samym systemie.

 

Podpinałem, nic w to. Poza tym, tak jak wspominałem, system był reinstalowany kilka razy i nic - łącznie ze zmianą całej platformy a więc nawet najmniejszego śladu po przeszłości nie było.

 

 

Raczej wygląda, że coś nie tak z dvi w samej karcie. Ale trzeba by podpiąć inny monitor by to potwierdzić.

 

Ano, tak wygląda. Mogę podpiąć inny monitor na DVI, obstawiam takie same objawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do 970 G1. Przed chwilą zmodyfikowałem bios i zrobiłem z mojego GTX 970 G1 kartę półpasywną. 

Czy nic nie stanie się wentylatorom i wszystko będzie w porządku? Pytam bo skoro w tak łatwy sposób da się z robić z karty aktywnej,

kartę półpasywną dlaczego każda karta na rynku nie jest półpasywna? Powinien wrócić do wcześniejszego biosu czy może tak zostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zostać. Każda nie jest półpasywna z tego samego powodu, dla którego każda nie ma dopisku OC.

 

Pozorowana segmentacja umożliwiająca doliczanie marż za nic.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry!

 

Jako że mój wykastrowany GTX 970 ma zapas mocy, z którego do tej pory nie korzystałem, postanowiłem uwolnić tę bestię i wykręcić go.

 

Robiąc jednak test wyjściowy w Unigine Heaven i odpalając różne programy do pomiaru taktowań widzę pewne nieścisłości. I nie wiem któremu ufać - chociażby w kwestiach bezpieczeństwa.

 

Więc który z nich kłamie?

 

eI015uO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że GPU-Z pokazuje ile powinno być, ale jeśli masz lepszy ASIC to karta robi więcej. Ja od dawna mam mod-bios na stałe ustawione 1480/7700 z podbitym napięciem (słaby ASIC). Testuj w Wiedźmin 3, bo tam pokaże Ci ile karta robi pod obciążeniem i do ilu zbija zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradźcie mi od jakiej firmy wziąć gtx970? na necie przeczytałem pełno wypowiedzi i co każda to inna i nie mogę sie na nic zdecydować, dobrze by było jakby karta była pół pasywna i z oc bo być może w przyszłości trochę ją podkręcę.czyli najmocniejsza jaka sie da plus oc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z asus tweak, zresztą ten sam występuje w afterburner. Mianowicie clock boost idzie normalnie podkręcić, a pamięci są jakby zablokowane na 7110 (offset 100), nie mogę zmniejszyć, ani zwiększych ich wartości, po zatwierdzeniu zawsze wracają do 7110.

 

Karta to strix. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam pytanie tyczace sie po czesci gtx970. Obecnie mam 100m edition od msi na pokladzie, razem z i7 4790. Pytanie moje brzmi: czy jest sens mojego gtx wymienic na gtx1070 w przyszlym roku, czy jednak poczekac na gtx1170 i kupic 3-4 miechy po premierze? Od siebie dodam, ze w gry akcji i strzelanki nie gram, a na chwile obecna siedze na monitorze z fullhd i 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens.

 

Ktoś przytuli z przyjemnością twoją 970.

Budżet zaś zostanie zasilony vatem 23% od gtx1070. Wkońcu czekam na kolejne 500 zyla z programu 500+.

 

Wyczułeś ironię? To znaczy, że nie jest z tobą jeszcze tak źle, jak się wydaje.

Teraz przeanalizuj twoje pytanie i moją odpowiedź.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawę że podobnie jak z odszkodowaniami od VW konsument w Polsce może sobie o nich tylko pomarzyć bo to wszystko dotyczy tylko USA - kraju w którym konsument ma więcej praw niż sprzedawca, a nie odwrotnie jak u nas?

 

Tapatapatap Flex2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawę że podobnie jak z odszkodowaniami od VW konsument w Polsce może sobie o nich tylko pomarzyć bo to wszystko dotyczy tylko USA - kraju w którym konsument ma więcej praw niż sprzedawca, a nie odwrotnie jak u nas?

 

Tapatapatap Flex2

 

artykuł jest o tym jak to chce rozwiązać NV a czy w EU będzie to działać na tych samych zasadach to nie będę wróżył z fusów , o Polsce nie napisałem ani słowa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...