Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W UE to nie będzie działać, a tym bardziej w PL, bo ugoda dotyczy USA i nie ma w tym nic dziwnego, bo to nie pierwsza ugoda tego typu w tym kraju.

 

Tapatapatap Flex2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Proces był w USa i przegrali w USA wiec zadych wzrotów nie bedzie poza USA . Proste chyba co nie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile można realnie sprzedać roczną 970tkę z msi wersja me bo ceny na allegro różne, ba nawet ktoś sprzedaje za 1300 używkę.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez G73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Gtx 970 Windforce, używałem go przez ostatni rok bez zarzutu. Trzy tygodnie temu, komputer zaczął się restartować w różnych momentach (najczęściej przy przeglądaniu plików graficznych, uruchomianiu komunikatora Viber, bądź przy zwyczajnym użytkowaniu - przeglądanie internetu, granie), dochodzi do dziwnych ścięć komputera, ponowne dopasowywanie ekranu, niekiedy artefakty pojawiają się po niespodziewanym restarcie komputera. Wsadziłem starego Palita 465 i nie mam żadnego z wymienionych problemów, karta była odesłana do serwisu, gdzie stwierdzono winę komputera/oprogramowania (na jednym komputerze pojawiał się problem, na innym nie, ale po update'cie biosu problemy znikły). Nie mogę zaktualizować biosa, mam najnowszy, zainstalowanie wcześniejszych wersji nie jest możliwe z racji, że mam win10 a ostatnia aktualizacja pojawiła się 2012, więc zanim była jeszcze konkretna mowa o win10. Czy ktoś się orientuje, co może źle działać i dlaczego?

Edytowane przez zaszczepiony_szczepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam I7 6700 K, 16 ram, gtx 970 directcu 2 strix OC, Win 10 Home, płyta msi z170 A pc mate. Mój problem polega na przycinaniu się głównej mapy przy przesuwaniu kursorem w Total Rome II oraz w Warhammer ,a także  podczas bitwy w Rome II fps potrafi spaść do 35 , ale zauważyłem nawet przy 50 fps gra się przycina przy przesuwaniu mapy podczas zbliżenia jednostek. Natomiast w warhammer jest identycznie. Mam Battlefield 1 gram na max detalach i żadnego przycięcia. Czyżby przez coraz nowsze sterownik do karty nvidia gry serii total war coraz gorzej chodzą? p.s bios zaktualizowany najnowszym sterownikiem , tak samo karta. Jak kupiłem komputer rok temu Total war smigał a teraz po nowej instalacji WIN 10 i coraz to nowszych sterownikach do karty gra mi siada a powinna zasuwać aż miło

Edytowane przez Prusakglatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem wymienić płytę główną i bawię się od nowa w OC mojego 970. I zauważyłem, że wartości które miałem wcześniej +190 na rdzeniu powodują restart sterownika graficznego. Jednak martwi mnie inna rzecz. Ustawiłem Power limit na 110% i przy każdej wartości, +170, +150, +100 na rdzeniu nawet przy +0.0 karta zjada 106-110% TDP i zawiesza furmark. Przy wartościach powyżej +100 po kilku minutach na rdzeniu zmniejsza częstotliwość po przekroczeniu 110% albo wywala sterownik. Dodatkowo temperatura nawet bez OC w furmarku dochodzi do 85C.

 

Czy też Wasze wartości TDP dochodzą do limitu 105-110% nawet bez OC ? Martwią mnie te wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ze swojej strony zamykam temat podkręcania GTX 970 na powietrzu. Karta : GIGABYTE GTX 970 WindForce 3X OC (GV-N970WF3OC-4GD).

Chłodzenie stock + thermalpad AG (2mm) na sekcję zasilania + bios mod. Pasta : gelid gc-extreme.
Obudowa TT Armor otwarta + komp na parapecie przy okienku rozszczelnionym :) - elegancko improwizowany korytarz cieplny + 4 wentyle i gra gitara. Ostatnio było -5C u mnie w nocy ;).

 

Procesor i5-3570K @ 4,5GHz, DDR3@1600

Core boost stabilny max : 1651 MHz, Vcore : 1,275V mem : 3950 MHz (na screenie mniej trochę), Max TDP 150%

1652235810.jpg

 

3dmark.png

 

3dmark2.jpg

 

Pytanie : czy ktoś z Was puszczał gtx 970 na chłodzeniu powietrznym w okolice 1650+- lub więcej :). Jak się karta zachowywała i co to było ?

Cheers,

RuleZZZ

Edytowane przez RuleZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z kartą. Często wyrzuca mnie do pulpitu podczas grania. Wyświetla przy tym komunikat że sterownik ekranu przestał odpowiadać.

Podczas grania w Crysis 2 obraz często się zatrzymuje na kilka sekund po czym wraca do normy lub w najgorszym przypadku wyjdzie do pulpitu z komunikatem że nie odpowiada sterownik ekranu.

To samo kiedy gram w WOT z tym że tutaj zawsze wychodzi do pulpitu.

Sterowniki przeinstalowałem poprzez uprzednie wyczyszczenie za pomocą driver cleaner.

Instalowałem różne wersje ale po jakimś czasie i tak wszystko kończy się tym samym.

Karta nie kręcona, a maksymalna temperatura zanotowana na rdzeniu to 60 stopni.

Procek podkręcony ale próbowałem też na fabrycznych ustawieniach i efekt ten sam.

Przez 2 lata było ok ale od tygodnia właśnie się dzieją takie rzeczy.

Poniżej filmik co się dzieje dodatkowo z grafiką w Crysis.

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę 980 ti Gigabyte G1, można ja wykręcić np. jak tutaj, ale u mnie jednak nie daje rady https://www.hardocp.com/image/MTQzOTIwMjQwN2xzWXhUekIwczdfNF81X2wuZ2lm .

Max to dla niej 1247 MHz dla gpu i to co najwyżej, może się nie zwiesi. Robię tak samo i jemu idzie, a mnie nie. Jakieś pomysły, dlaczego? (Każda karta kręci się inaczej..?)

Edytowane przez simmons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar sparować i5 2500k z gtx 970, aczkolwiek cały system działa na zasilaczu Thermaltake https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-tr2-450w-ps-tr2-0450npcbeu-b-712961/

Obawiam się wystąpienia problemu niedoboru mocy przez brak Wattów do rekomendowanego przez Nvidia 500W. Część ludzi twierdzi, że nie ma problemu, a część, że wystąpią. Obawiam się też bottlenecku. Czy powinienem przy okazji zakupić mocniejszy zasilacz typu 500-550 lub 600-650? A może zejść ździebko niżej i wziąć gtx 960?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV sie w ten sposób tylko zabezpieczenia i nie tylko NV , podana wartość nijak ma się do realnego poboru karty czy całego zestawu .

 

I7 3960X@4,5 Ghz + GTX970 zasilaczny przez BQ Dark {Power 1200W ( sprawność ~90% ) pobiera od 380 do 395W bez OC i od 410 do 425W po OC karty w zależności od wersji .

 

Realny pobór mocy po uwzględnieniu strat na PSU to 340W do 385 W .

 

I7 3960X ma większy pobór niż 2500K , szczególnie po OC .

 

Zasilacz da radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar sparować i5 2500k z gtx 970, aczkolwiek cały system działa na zasilaczu Thermaltake https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-tr2-450w-ps-tr2-0450npcbeu-b-712961/

Obawiam się wystąpienia problemu niedoboru mocy przez brak Wattów do rekomendowanego przez Nvidia 500W. Część ludzi twierdzi, że nie ma problemu, a część, że wystąpią. Obawiam się też bottlenecku. Czy powinienem przy okazji zakupić mocniejszy zasilacz typu 500-550 lub 600-650? A może zejść ździebko niżej i wziąć gtx 960?

Maksymalny pobór mocy GTX 970 to 220W, ale po OC i hardcore testach typu furmark, ale takie testy z kolei nie obciążają CPU. A 2500K po OC też nie powinien przekroczyć 150W. Musiałbyś naprawdę się postarać, żeby dobić do limitu. Moim zdaniem po solidnym OC raczej (bo gwarancji nikt ci nie da) będzie stabilnie, ale zasilacz będzie się przegrzewał. Bez OC będzie mu komfortowo. Ważne też ile zasilacz ma lat. Miałem Corsaira, który po 6 latach zaczął wylewać kondensatory. Na takim to bym się bał. Jak nowy, to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze furmark  to i 300wat ale aby to zobaczyć trzeba gtx 970 bez power limitu

jak   220  to chyba testował na jakims msi  gaming

Normalnie w grch to taka msi gaming dotykała 220  wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzieś było na forum ale nie mogę znaleźć jak wyświetlić w cxasie gry(Pubg) procentowo ram grafikę i procesor bo nie jestem pewien no mi w niektórych grach się kończy ram procesor czy grafa.

Ps na Google też szukałem wiem że sterów imię nvidia miały taka funkcje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...