Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tym samym potwierdziłes to oczym pisałem. Zasilacza nie można katowac na granicy jego możliwości lub je Przekraczać. Wtedy staje się gorący i głośny. Najlepiej gdy zasilacz pracuje tam gdzie jest najefektywniejszy czyli strzelam 50% obciążenia.

 

Certyfikat 80PLUSGold
Efektywnosc przy obciazeniu 20%90
Efektywnosc przy obciazeniu 50%93
Efektywnosc przy obciazeniu 100%91
 
I pudło i nie. To jest bardzo dobry zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem, że wentylator się nie będzie kręcił. Ja tylko pisałem, że 650-tka BQ uciągnie taki konfig. Wiadomo, że za zalecany należałoby uznać mocniejszy zasilacz, tak z 800W+, właśnie ze względu na głośność i sprawność w punkcie pracy pod obciążeniem. Z tym że ma to także drugą stronę: jeżeli zasilacz pracuje w okolicy 50% znamionowej pod maksymalnym obciążeniem, to z kolei w idle pracuje tragicznie daleko od optimum sprawności. No i pozostaje do oszacowania stosunek czasu pracy w idle do pracy pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ten zasilacz.

 

dB(A) przy 20% obiazeniu12.8
dB(A) przy 50% obciazeniu12.9
dB(A) przy 100% obciazeniu17.5
 
Czyli generalnie cicho.
 
Jak sprawnośc ma od 20% do 100% rządu 90% a typowe zużycie w idle to ile ? 100W?
Myślę, że i tak będzie miał w idle efektywność powyżej 80%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że Twój konfig nie przekroczy 80% mocy znamionowej tego zasilacza, co oznacza, że z palcem w [gluteus maximus] uciągnie.

 

 

W moim wentylator się nie włącza w bequiet 650w odlatywalby w kosmos

 

 

Co, przy poborze 500W wentyle u ciebie stoją w zasilaczu(bez modyfikacji)?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie powinien ruszać przy 500W, a na pewno nie ma prawa być słyszalny.

 

U mnie przy 4690K+GTX970 full load (furmark + linpack używam) wentylator zasilacza nie rusza (a mam zasilacz 600W). Jak włożę dwie 970-tki i full load, to się już kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co, przy poborze 500W wentyle u ciebie stoją w zasilaczu(bez modyfikacji)?

Wentylator w moim zasilaczu nawet przy 2x970 latem w upały grając w W3 się nie załączył.

 

Jak przełączę z trybu eco na auto to wentylator napierdziela na Maxa i jest głośny, w trybie eco jeszcze nie widziałem żeby pracował.

 

Macałem zasilacz latem czy nie jest gorący a tryb eco walnięty to obudowa zasilacza była chłodna.

 

Zasilacz mam zamontowany wentylatorem do góry i z kratek nie wydobywalo się ciepłe powietrze samoczynnie nic po prostu chłód.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jeszcze przed 970gtx 1szy corsair sie nie zalaczal w ogole lub ledwo cos tam czasami kręcił. Odesłałem na gwarancję i dostałem 2 zasilacz w ramach 10 dniowego zwrotu. Z drugim sytuacja była odwrotna, kręcił jak głupi bez względu na obciążenie. Dostałem 3 sztukę która w końcu rozpędza się w zależności od obciążenia ale na pewno nie ma trybu pasywnego tylko kręci cały czas. Zauważyłem też że po zmianie z pentium g3258 na i5k nie kręci już tak mocno. Dodałem też boczny wentylator na obudowę bo ciepło które szło z gtx 970 potrafiło go nieźle rozbujać.

 

Wysłane z SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez G73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

 

Mam ok 2k wolnych i zastanawiałem się czy nie wymienić karty przy kompie. Obecny zestaw:

I5 4670k @ 4,4

GTX 780 MSI OC TF

Crucial Ballistix 2x4 DDR3 1600mhz

XFX 550 Bronze

As Rock z87 extreme4

 

Jest w ogóle sens zmieniać na 980tke? Czy lepiej poczekać na coś nowszego?

 

Chciałem pograć w wiedźmina na ultra, głównie o to chodzi chyba.

 

Warto wydawać kasę na taki skok wydajność (pewnie kilka %) czy nie?

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady, 980-tka w stosunku do 780-tki powinna dać Ci na oko około 30% przyrostu fps, a nie kilka procent. Kilka procent to wg mnie da przesiadka na 970-tkę, no ale upewnij się, może w necie są jakieś testy, bo ja nigdy nie miałem 780-tki.

 

Czy warto to już odpowiedz sobie sam. Jak dasz radę sprzedać sensownie 780-tkę to pewnie jest sens. Czekanie pół roku to trochę długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że na ile ta 780tke można teraz wycenić? Zestaw był brany w lutym 2014 bodajże. Z 1000zl się weźmie chociaż? Żadnych obić, itp. Normalne ślady użytkowania.

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest karta z papierami, a nie jakieś cudo z aukcji z nieśmiertelnym hasłem "gwarancja producenta" to 1000 jak najbardziej powinien być osiągalny. Ujmę to tak: gdyby mnie się trafiła i bym akurat potrzebował czegoś podobnego, to za 900 brałbym od ręki i bez dywagacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda w porządku.

 

Jeżeli to nie są najtańsze Cruciale (Sport itp.) na pewno dadzą się oc-nąć minimum na 1866CL9 i warto to zrobić. Nawet jeżeli są z niższych serii warto spróbować, zawsze jest szansa, że trafiły się jakieś lepsze kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

 

Mam ok 2k wolnych i zastanawiałem się czy nie wymienić karty przy kompie. Obecny zestaw:

I5 4670k @ 4,4

GTX 780 MSI OC TF

Crucial Ballistix 2x4 DDR3 1600mhz

XFX 550 Bronze

As Rock z87 extreme4

 

Jest w ogóle sens zmieniać na 980tke? Czy lepiej poczekać na coś nowszego?

 

Chciałem pograć w wiedźmina na ultra, głównie o to chodzi chyba.

 

Warto wydawać kasę na taki skok wydajność (pewnie kilka %) czy nie?

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

 

Ja mam bardzo podobny zestaw i również chcę pograć w Wieśka 3 na ultra dlatego czekam na następcę 980/ 980 Ti. Jak Ci się bardzo spieszy i masz kasę to bierz minimum GTX 980, powinieneś pograć w W3 bez HairWorks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spada poniżej 48 FPS ale przeważnie ma 60 poniżej to rzadkość, wiadomo, wąskim gardłem jest procesor Phenom x3 720, w którym odblokowałem 4 rdzeń, by w ogóle nowe gry się uruchamiały, zestaw ten dla tej karty jest tylko przejściowy.

Edytowane przez Hiszpan2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spada poniżej 48 FPS ale przeważnie ma 60 poniżej to rzadkość, wiadomo, wąskim gardłem jest procesor Phenom x3 720, w którym odblokowałem 4 rdzeń, by w ogóle nowe gry się uruchamiały, zestaw ten dla tej karty jest tylko przejściowy.

 

Przy jakiej rozdziałce?? Ja mam na myśli FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Żeby tylko się upewnić. Rozumiem, że nie będzie problemu podłączyć gtx 980 ti (chyba palita wezmę) pod mój zestaw?

 

 

I5 4670k @ 4,4

GTX 780 MSI OC TF

Crucial Ballistix 2x4 DDR3 1600mhz

XFX 550 Bronze

As Rock z87 extreme4

 

Z tego co patrzyłem testy to potrzebuje mniej mocy pod obciążeniem niż ta 780tka moja?

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mu chodzi. Pyta, jak podłączyć do zasilacza ( z jednego kabla 2 wtyczki 8PIN czy z dwóch kabli po 1 wtyczce 8PIN ). Chyba zależy od tego, czy zasilacz ma dzielone linie 12V czy jedną mocną i jaka jest ich obciążalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...