Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że cewki to nadal loteria. Nawet ktoś wczoraj na konkurencyjnym forum pisał o piszczałce MSI Gaming, dziś z kolei o problemach z wywalaniem w GTA 5 na tej karcie.

Karta fajna, ale zdarzają się gorsze sztuki, jak wszędzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN mógłbyś np. opisać swoje wrażenia z użytkowania takiego połączenia :D

Procek zbytnio nie odstaje od swoich nowyszch braci, a już na pewno nie na tyle żeby dopłata była warta grzechu.

A Gtx 970 kupiłbym jeszcze raz. zero problemów

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Robię przymiarki do zakupu GF970 z myślą przyszłego OC i zwodowania karty. Przejrzałem pare(naście) stron tego tematu i zachwalacie Gigabyte'a... tylko, że Gigabyte w specyfikacji podaje długość 312 lub 310 mm (Gaming G1 lub WF3OC) a w budzie CM 692 mam max 30 cm od blachy na śledzia do kieszeni dysków. Przy zakupie któregoś z tych modeli bez roznitowania koszyka się nie obędzie, pomijam tu już w ogóle kwestię prowadzenia układu wc ALE... zauważyłem, że w tych modelach radiator wystaje nieco ponad pcb i tu pytanie do użytkowników tych kart:

o ile cm radiator wystaje za pcb ? :D

 

Drugi typ to Strix od Asus'a, który jest krótszy ale i nieco droższy. Jak z OC w przypadku tych kart ?

 

Ew. jaką wersję 970'tki możecie jeszcze polecić ?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Maxikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte w specyfikacji podaje długość 312 lub 310 mm (Gaming G1 lub WF3OC)

 

 

w gigabyte g1 gaming chłodzenie wystaje na 43mm poza pcb karty. jak masz zamiar wodować kartę to powinien cię interesować jest ASIC a w następnej kolejności producent - żeby pasował blok. chyba że masz zamiar zakładać blok universalny a nie fullcover.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 mm to nie tak mało... czyli jedyny minus to taki, że nie upchnę karty w obudowie bez demontażu koszyka albo zdjęcia oryginalnego chłodzenia. Biorąc pod uwagę, że obecnie i tak kompa mam poskładanego do testów na samej tacce mobo... mały problem :D

 

ASIC'a nie sprawdzę bez podłączania karty więc w momencie zakupu to i tak loteria, prawda ? Pomijam zakupy z drugiej ręki.

 

Co do bloku i producenta... EK ma bloki na WF3OC, G1, Strix'a i na Palit'a też, więc to kwestia wyboru karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar Gigabyte gtx970 WF3 (G1 podobnie) podawany jest łącznie ze śledziem. Bez niego jest dokładnie 10 mm mniej, czyli karta ma 30 cm i tyle miejsca w obudowie musi być.

Też się martwiłem, że się nie zmieści, bo moja buda oficjalnie obsługuje karty o długości do 290mm, a jednak karta się zmieściła i do koszyków jest 2mm luzu :)

Przed zakupem poszukałem sobie na YT filmik z podobną konfiguracją i już byłem pewny że wejdzie.

Moja karta ma asic 75,1 %, czyli nie najgorzej i ładnie się pokręca. 

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM podaje dla 690 II Adv. na stronie max długość karty 304mm i w sumie to by się zgadzało z tym co zmierzyłem (300 +/- 5mm). No ale... teoria teorią... a w praktyce to różnie może być. Będę miał kartę na biurku to się zobaczy :)

Edytowane przez Maxikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM podaje dla 690 II Adv. na stronie max długość karty 304mm i w sumie to by się zgadzało z tym co zmierzyłem (300 +/- 5mm). No ale... teoria teorią... a w praktyce to różnie może być. Będę miał kartę na biurku to się zobaczy :)

 

z ciekawości zmierzyłem mojego gigabyte i od śledzia  do końca karty ma 298mm (od początku pcb do końca wraz z chłodzeniem). także zmieści się na luzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Asus Strix OC 980GTX można wrzucić bios od wersji MATRIX ? Generalnie grafiki są trzochę inne mają inne sekcje zasilania i matrix wyższe zegary. Ktoś próbował?

Dostałem kartę z biosem 84.04.2F.00.4B ale zassałem najnowszy z asusa strony i teraz widnieje: 84.04.31.00.DD Nie wiem co to za oznaczenia ale mam nadzieję że nie dobiłem downgrade :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobienie biosu... Kiedyś przerabiałem bios do Asusa 8600GT ale to było dawno wiele się zmieniło i chyba się bym cykał... Wolałbym aby karta w trybie bez obciążenia zachowywał się tak jak teraz wentyle stoją i 38stopni. Boost to już co innego. Podkręcanie zwiększa zegar tylko boost czy ten stand by też?

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie. W programie zwiększa najwyższy zegar czyli boost. W biosie sam ustawiasz, ale ja tryb boost mam zrównany z innymi. Czyli nieaktywny. Bo po co mi...

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Asus Strix OC 980GTX można wrzucić bios od wersji MATRIX ? Generalnie grafiki są trzochę inne mają inne sekcje zasilania i matrix wyższe zegary. Ktoś próbował?

Dostałem kartę z biosem 84.04.2F.00.4B ale zassałem najnowszy z asusa strony i teraz widnieje: 84.04.31.00.DD Nie wiem co to za oznaczenia ale mam nadzieję że nie dobiłem downgrade :]

 

Nie baw się w to, biosy Matrixów są specyficzne. Zaszkodzisz bardziej niż pomożesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, to Gigabyte GTX970 WF3 OC klepnięty w pewnym sklepie z x w nazwie ;) Jak dobrze pójdzie, we wtorek odbieram osobiście... ciekaw jestem czy nie trafi mi się egzemplarz z wygiętym pcb. Podobno ludziom trafiają się takie - sprawne ale lekko wygięte.

 

Nawiasem mówiąc to... mam takie dziwne wrażenie, że jak już będę miał kartę... to zaraz po zakupie albo miesiąc później cena poleci w dół i będę sobie pluł w brodę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lekko wygięte pcb. Tak jakby chłodzenie było zbyt mocno przykręcone i laminat się odkształcił. Jednak nie spędza mi to snu z powiek :)

Co do cen, to ja sobie pluje w brodę. Jak kupowałem przed miesiącem to ta karta kosztowała 1529 zł, a teraz jest tańsza i aż 2 gry w zestawie. Żałuję, że nie poczekałem dłużej, bo kartę kupowałem pod Wiedźmina 3, a nadal czekamy na jego premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe zaskoczenie - karta była do odbioru dzień wcześniej :) W obudowę weszła, zostało jeszcze jakieś 8-10mm do koszyka HDD. Pamięci hynix

Karta jest lekko wygięta na końcu ale wygląda to tak, jakby pcb było "prostowane" przez radiator.

Edytowane przez Maxikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe zaskoczenie - karta była do odbioru dzień wcześniej :) W obudowę weszła, zostało jeszcze jakieś 8-10mm do koszyka HDD. Pamięci hynix

Karta jest lekko wygięta na końcu ale wygląda to tak, jakby pcb było "prostowane" przez radiator.

to kiedy kupujesz drugą do sli?   :>

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taki bogaty nie jestem :P W ogóle... wydaje mi się że karta weszła, ale tak jakby nie do końca siadła dobrze w złączu... a jeśli siadła, to ktoś z Gigabyte'a miał fantazję projektując Z97X-UD5H - karta praktycznie opiera się o złącze sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taki bogaty nie jestem :P W ogóle... wydaje mi się że karta weszła, ale tak jakby nie do końca siadła dobrze w złączu... a jeśli siadła, to ktoś z Gigabyte'a miał fantazję projektując Z97X-UD5H - karta praktycznie opiera się o złącze sata.

 

widziałem już jak karta opierała się o porty sata także to raczej norma - może płyta główna się ugina w obudowie :P ale jeżeli zaskoczyła zapinka od slotu to karta siedzi, jeżeli nie zaskoczyła to musisz pokombinować. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapinka niby się zatrzasnęła, patrząc od góry wydaje się jakby karta od strony zapinki wymagała minimalnego wepchnięcia w slot. Pokombinuję z tym jeszcze ale to już w obudowie bo "na stole" mam tylko tackę mobo, a w nią  wkręcone dystanse 7mm i płyta się za bardzo ugina.

 

ASIC

 

sbj339.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapinka niby się zatrzasnęła, patrząc od góry wydaje się jakby karta od strony zapinki wymagała minimalnego wepchnięcia w slot. Pokombinuję z tym jeszcze ale to już w obudowie bo "na stole" mam tylko tackę mobo, a w nią  wkręcone dystanse 7mm i płyta się za bardzo ugina.

 

ASIC

 

 

czyli jest ok, asic przyzwoity ładnie karciocha się zakręci, zmoduj biosa na modłę którą podałem wcześniej to wyciśniesz z niej ile się tylko da. 

 

co do siedzenia karty w slocie, jeżeli siedzi to siedzi i nie ma co szukać 3 dziury w d*pie :lol:

 

 

wow ile biosów do tej twojej karciochy do wyboru do koloru: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5352#bios

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaodrze244 

Możesz wrzucić swój przerobiony bios? Zrobiłbym coś na wzór.

Moja sztuka ASIC 75.1% ładnie się kręci, jeśli chodzi o rdzeń (1550 MHz do testów bez podnoszenia napięć). Za to  pamięci lecą kijowo. 7500-7600 MHz i już potrafi się sterownik wysypać i obniża do standardowych taktów. Może tutaj trzeba ruszyć z napięciem w górę.

Programy testujące przy taktowaniu 1499 MHz pokazują napięcie lekko poniżej 1.20 V, więc może przez to pamięci tak słabo się kręcą. Podnoszenie napięcia gpu w ogóle coś pomaga w oc pamięci, czy tylko rdzenia?

 

Nasze karty to WF3 OC a nie WF3, więc baza biosów jest taka:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5212#bios

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaodrze244 

Możesz wrzucić swój przerobiony bios? Zrobiłbym coś na wzór.

Moja sztuka ASIC 75.1% ładnie się kręci, jeśli chodzi o rdzeń (1550 MHz do testów bez podnoszenia napięć). Za to  pamięci lecą kijowo. 7500-7600 MHz i już potrafi się sterownik wysypać i obniża do standardowych taktów. Może tutaj trzeba ruszyć z napięciem w górę.

Programy testujące przy taktowaniu 1499 MHz pokazują napięcie lekko poniżej 1.20 V, więc może przez to pamięci tak słabo się kręcą. Podnoszenie napięcia gpu w ogóle coś pomaga w oc pamięci, czy tylko rdzenia?

 

Nasze karty to WF3 OC a nie WF3, więc baza biosów jest taka:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5212#bios

 

litości przecież kilka postów wyżej wrzuciłem screena jak go ustawić http://forum.purepc.pl/topic/360942-geforce-gtx-980-gtx-970-temat-zbiorczy/page-46?do=findComment&comment=3951413

 

nie wiem jak się ma podnoszenie napięcia na gpu do napięcia na pamięciach. a to że pamięci lecą kijowo to raczej wina samych pamięci. po biosach do mojej karty wnioskuję że zaczynali z samsungami na ciasnych timingach a potem już było tylko gorzej :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zakładka samego napięcia, a przecież w biosie jest więcej do przestawienia. Jak pisałem z większością bym sobie poradził, ale power table nie wiem jak ruszyć.

Ja mam pamięci hynixa. W sumie jak patrzę na recenzje i wyniki oc gtx 970 to często pamięci latają jak u mnie ok. 7500 MHz, a nie blisko 8000 MHz. Może te lepsze wyniki to samsungi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co chcesz jeszcze zmieniać w biosie? przecież to jest wystarczająca zmiana - pod obciążeniem w 3d masz 1,27v i finito. taktowanie pamięci i gpu sobie ustawiasz np w AF. jak już dojdziesz do tego jakie ustawienie jest w 100% stabilne to sobie możesz je wbić w pierwszą zakładkę. ale ja tego nie robię bo zawsze się okazuje że jest jakaś ta jedna gra która z jakiegoś powodu lubi się wysypać a to z powodu pamięci a to z powodu gpu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. MSI AF mam i tak zawsze odpalony, więc taktowanie mogę sobie w nim poustawiać.

Rozumiem, że gdy podbijamy napięcie przez AF to i tak jest ono płynne, w zależności od zegara gpu, a jak zmienimy je w biosie to jest to wartość stała w 3D?

A jak po tych zmianach w biosie zachowuje się zegar i napięcie w mniej wymagających, starych gierkach, taktowanie i napięcie jest zbijane czy nie? Bo takie stany pośrednie też mogą powodować niestabilności. 

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...