Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś robiłem testy i wyszło, że różnica pomiędzy GTX 580 blow-out, a Accelero Xtreme III jest dosyć mała. Mam na myśli wpływ na temperatury CPU, itd.

 

Jak chce Ci się czytać, to tu jest link. Jest to mój pierwszy tekst i obecnie bym zrobił to lepiej, ale i tak sądzę, że można się czegos dowiedzieć ;)

 

 

BTW Osobiście nie jestem fanem coolerów z blowerem.

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia budy i obiegu powietrza. Jak masz malutką budę, mały ruch powietrza, cpu chłodzony pasywnie lub półpasywnie to wchodzi w rachubę tylko turbina. Dałbyś axp, gelida czy innego tego typu pierona to byś ugotował cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pasywnym chłodzeniem CPU to trochę przesadziłeś, bo wówczas user raczej kombinuje też z pasywną grafiką ;)

 

Aczkolwiek zgodzę się z tobą, że przy słabym przewiewie powietrza i małej budzie pewnie jest nie za wesoło.

Może kiedyś zrobię kolejną część takiego porównania z uwzględnieniem tych czynników.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po nocne z pracy wracam, włączam kompa i słucham, coś ćwierka, klęczę z[ciach!]any o 6:20 pod biurkiem i słucham, okazało się, że to deszcz nawierdala w balkon, a wracałem pod parasolem do domu. Dzięki panowie za autosugestie. :D

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy G! Gaming, 970 jakie temperatury przy internecie, muzyce i obroty, czy słychach wtedy kartę? Czy jest cicha, bo jakby nie patrzył ma 2x więcej obrotów w idlu niż 770. Prosze o odpowiedź rzetelną.



te napisy to fabrycznie są ? Edytowane przez lakus978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy internecie, muzyce mam około ~30C i ~1600rpm. jest cicho kartę słychać ale nie jest to dźwięk przytłaczający albo męczący. 

 

gdy rozkręcę karty na 100% obrotów to wchodzą na 3200rpm i nawet wtedy dźwięk z nich się wydobywający nie jest zabójczy dla uszu. 

 

napisy świecą się fabrycznie - w geforce experience można sobie nimi regulować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się osobiście skusiłem na MSI ze względu na to, iż jednak trochę lepiej wypada w większości testów. Boli trochę brak backplate, ale ostatnio miałem asusa więc czas na jakąś odmianę ;)

Miałbym kartę dzisiaj, ale morele sobie poleciało w kulki... mam tylko na dzieje, że nie będzie piszczeć.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy już zamawiałem 970 - w obydwu przypadkach po kilku dniach ciszy i moim telefonie dowiadywałem się, że karta będzie za tydzień -_-. Właśnie chyba sobie odpuściłem kupno w tym momencie, mogłyby już wyjść 960 z (błagam) 4gb ramu.

 

 

 

Jak ktoś chce to pojawił się w Agito Gigabyte w miarę zjadliwej cenie : http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-4gb-ddr5-pci-e-box-84-1023664.html

Edytowane przez bonco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na tematy na zachodnich forach to narzekania są na wszystkich producentów poza Zotakiem i Palitem/Gainwardem (bo prawie nikt ich nie kupowal, wiec nie ma kto narzekac ) :D

a to dziwne bo np na wyspach Zotac jest bardzo popularny dodatkowo jest na 2 miejscu w kategorii najpopularnieszych marek na futuremark.com

http://www.futuremark.com/hardware/gpu/NVIDIA+GeForce+GTX+970/review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gainwardzik siedzi w obudowie. Po odpaleniu kombustora max. temp. 75* i turbina na 50% - jest slyszalnie ale to nie to samo co na turbince gtx470 :D Pod wieczor zabawa w zamiane chlodzen

zunuqeja.jpg

ogolnie karta z turbinka ma dl. plytki gtx470, wiec smiesznie zapowiada sie jej wyglad z axp. Jeszcze sie zastanawiam czy mocowac do niej radiatorki z 470'tki czy zostawic blache - o ile jakas jest pod chlodzeniem, z 970.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne bo np na wyspach Zotac jest bardzo popularny dodatkowo jest na 2 miejscu w kategorii najpopularnieszych marek na futuremark.com

http://www.futuremark.com/hardware/gpu/NVIDIA+GeForce+GTX+970/review

Dokładnie,w Niemczech Zotac i Asus to dwie marki które przodują,MSI hmmm.... nie za bardzo,galax-y nie widac wogóle,INNO3d traktowane jest jak coś co być musi a Gigabyte,no tu już jest ciężkawo.Sama firma Gigabyt traktowana jest  w Niemczech jak polonez w śród samochodów,po prostu "NIJAK"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gainwardzik siedzi w obudowie. Po odpaleniu kombustora max. temp. 75* i turbina na 50% - jest slyszalnie ale to nie to samo co na turbince gtx470 :D Pod wieczor zabawa w zamiane chlodzen

 

ogolnie karta z turbinka ma dl. plytki gtx470, wiec smiesznie zapowiada sie jej wyglad z axp. Jeszcze sie zastanawiam czy mocowac do niej radiatorki z 470'tki czy zostawic blache - o ile jakas jest pod chlodzeniem, z 970.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Najważniejsze to chłodzić sekcję zasilania, którą pewnie masz z przodu koło portów vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł to wrzuć kilka fotek w trakcie montażu :)

Ogolnie mam wielkie problem z odklejeniem radiatorow z pamieci na gtx470. Zastosowalem klej ktory byl dolaczony do zestawu montazowego do AXP. Klej zamienil sie w biale twarde cos i podgrzewanie tego nic nie daje (radiator parzy w reke ale klej nic nie puszcza).

 

 

edit: czas na sprobowanie zamrazarki jako remedium na problemy :D

Edytowane przez Quave
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mam wielkie problem z odklejeniem radiatorow z pamieci na gtx470. Zastosowalem klej ktory byl dolaczony do zestawu montazowego do AXP. Klej zamienil sie w biale twarde cos i podgrzewanie tego nic nie daje (radiator parzy w reke ale klej nic nie puszcza).

 

 

edit: czas na sprobowanie zamrazarki jako remedium na problemy :D

trafiłem na takiego linka http://www.tme.eu/pl/details/sk85_37.5_sa/radiatory/fischer-elektronik/sk85375sa/#

 

to jest tylko przykład mają tego tam mnóstwo trzeba tylko znaleźć odpowiedni. można taki radiator przykleić np tym: https://www.cooling.pl/akasa-tasma-dwustronnie-klejaca-80x80mm,produkt,209057.html?from_category=44

 

rozkręcałeś tego gainwarda? wrzuć foty tego chłodzenia.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperanie w necie i jesli to jest klej epoksydowy to dziala od -40* do ~100*C. Bede musial znajomych popytac czy ktos ma opalarke jesli z lodowka nie wyjdzie.
 
Zdjecia z gainwarda wrzuce pod wieczor, jak sie uda odkleic radiatorki to montaz jeszcze dzisiaj. Narazie przestaje tutaj spamowac :)
 
edit: Technika zamrażarki się nie spisała. Tak samo suszarka. Natomiast hot airem po 5 min było po wszystkiemu (efekt końcowy - śledź pogięty przy montowaniu AXP, które było o kilka mm za długie, więc kombinerki musiały pójść w ruch).  Byłem jeszcze w pobliskich 2 sklepach komputerowych ale w jednym nie mają zupełnie thermalpadów, a drugi został zlikwidowany.
 
Zdjęcia chłodzenia i z montażu zatem dam jutro albo w poniedziałek.

Edytowane przez Quave
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,w Niemczech Zotac i Asus to dwie marki które przodują,MSI hmmm.... nie za bardzo,galax-y nie widac wogóle,INNO3d traktowane jest jak coś co być musi a Gigabyte,no tu już jest ciężkawo.Sama firma Gigabyt traktowana jest  w Niemczech jak polonez w śród samochodów,po prostu "NIJAK"

 

Zotac GTX 770 był dość głośny z tego co pamietam. Ale jeśli sie poprawili to czemu nie. Każda firma ma swoje słabe strony. I nawet GB o któym wspomniałeś mógł się poprawić. Musimy mieć na uwadze że to są pierwsze rewizje kart. Może następne serię będą lepiej się sprawowały. Przypomnę tylko że i z MSI i ASUS;em były problemy w serii 7xx. Tak więc ciężko wskazać tu kogoś lepszego. Trzeba dobrze trafić. Ja mam GTX 770 od MSI i póki co nie narzekam. Nic nie piszczy, nic nie wywala, nie sypie artami i pewnie go wymienie znów na MSI, ale to po premierze GTA V.  Już teraz moja karta mocno straciła na wartości. Jeszcze niedawno mogłem ja sprzedać za 900 zł, a teraz ciężko. W zasadzie im zwlekam tym dalej będę tracił. Zależy jak ceny GTX 970 będą sie trzymać. Jak nie spadną zbytnio to i wartość mojej karty nie straci na tym. To wciąż dość nowa karta, która ma ledwie 8 miesicy i jeszcze ponad 2 lata gwarancji. Po premierze GTA 5 zostanie ok 2 lat tak więc ;)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi zupełnie udana karta, 980 gaming. 1500/4000 bez podnoszenia napięć, bardzo dobra kultura pracy i tepmeratury. http://www.tinypic.pl/fw25ztplobj6

Mega :)

Wie ktoś jak duże jest to chłodzenie w Zotacach AMP Extreme?

Na portalu który dość nierzetelny jest ;-) Podawali info o tym iż chłodzenie zajmuje ponad dwa sloty i może być lipa z SLI.

Natomiast nie mogę znaleźć nigdzie konkretnych informacji o tym.

Napisałem do Zotaca w tej sprawie ale czekam jeszcze na odpowiedź.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Posiadając Accelero Xtreme III lepszym wyjsciem będzie zakup tańszego referenta np. Gainwarda czy zainwestowac w wersje niereferencyjną np. MSI?

 

Co do wersji niereferencyjnych mam obawy czy chłodzenie będzie pasować.Czy są jakieś przesłanki wydajności/możliwości oc przemawiające na korzyść niereferencyjnej karty?

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy , to pewnie po sciągnieciu chłodzenia od np .Gainwarda , ciężko będzie je ponownie założyć.Tutaj musi się  wypowiedzieć kolega Quave.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward to nie jest referent, pcb niemalże to samo, ale zastosowano drmos-y w sekcji. To jest to samo pcb co w 670/760.

 

Pytanie dlaczego miałbyś nie założyć chłodzenia , możesz zakładać i zdejmować ile duza potrzebuje. Tam siedzi nędzny radiator z miedzianą podstawą i taki duży radiator na sekcji na kołkach, który owiewany jest gorącym powietrzem :lol2: O turbinie to szkoda gadać - jakość zero.

 

17cm pcb +axp delikatnie mówiąc śmiesznie to wygląda.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy , to pewnie po sciągnieciu chłodzenia od np .Gainwarda , ciężko będzie je ponownie założyć.Tutaj musi się  wypowiedzieć kolega Quave.

 

Zdejmując chłodzenie z gtx470 wiem, że problemów z ponownym założeniem nie będzie, ogólnie kupie tylko nowe termalpady i karta idzie na sprzedaż.

 

Pytanie dlaczego miałbyś nie założyć chłodzenia , możesz zakładać i zdejmować ile duza potrzebuje. Tam siedzi nędzny radiator z miedzianą podstawą i taki duży radiator na sekcji na kołkach, który owiewany jest gorącym powietrzem :lol2: O turbinie to szkoda gadać - jakość zero.

 

17cm pcb +axp delikatnie mówiąc śmiesznie to wygląda.

Czyli na sekcji już radiator siedzi :) Tak 17cm + AXP będzie śmiesznie wyglądać, ale w sumie mamy to samo przy wersji Gigabyte (tam trochę wizualnie ratuje backplate wystający poza pcb), ale przecież liczy się wydajność chłodzenia, nie jego wygląd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi wyłącza się komp w teście "ice storm" - wyłącza się żeby zaraz się włączyć obstawiam że winny jest zasilacz... ktoś uważa podobnie? w żadnym innym teście oraz grze nie mam problemów.

 

zestaw jak podpisie + win 8.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...