Jump to content
Sign in to follow this  
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Recommended Posts

No to szybkie pytanie, oplaca sie na dzien dzisiejszy kupowac 970 ? Moge poczekac i maks jestem wstanie dac 1500 zl. Jedyne pytanie, ktore mi sie nasuwa to jak to wyglada z "wadami"

Jasne ze sie oplaca, ponizej 1500 masz karte GB, ktora tez zbiera pochlebne opinie.

Ja wymienilem 6950 1 GB i roznica jest ogromna :D Do tego zuzycie procka w niektorych grach ksztaltuje sie na poziomie 10-15%, wczesniej blizej 100 % xD

Wad nie ma ;) niektorzy narzekaja na piszczace cewki, niektorych moze ta panika sie udzielila. Trzeba kupic i zobaczyc samemu. Ja jestem w 200 % zadowolony ze zmiany.

Nastepny bedzie zasilacz, bo im ciszej w kompie tym glosniej go slychac i RAM xD

Jak nie bedziesz sie bawil w OC to mozesz zakupic Gainwarda/Palita bazujacego na PCB GTX670. Lekki szum slychac, ale i tak gram w sluchawkach, wiec to zaden problem, a ze 150zl jak nie wiecej oszczedzisz :)

Odebrałem moją MSI 970. Nic nie piszczy, chyba, że gdzieś się zdarzy 2000fps, ogólnie vsync załatwia sprawę.

Teraz walczę z Ubi, bo jakoś długo idzie to elektroniczne zamówienie.

Edited by atanor

To wszystko tłumaczy :D

A propo ceny to w niedzielę w arest.pl MSI były po 1539zł, a dziś są po 1699zł - szaleństwo. Wg mnie topowi producenci nie zejdą z ceną zwłaszcza, że w pierwszym kwartale 2015 będzie kilka spektakularnych premier.

Jak nie bedziesz sie bawil w OC to mozesz zakupic Gainwarda/Palita bazujacego na PCB GTX670. Lekki szum slychac, ale i tak gram w sluchawkach, wiec to zaden problem, a ze 150zl jak nie wiecej oszczedzisz :)

Raczej nie bede sie bawil w OC. Ostatni raz grafe krecilem za czasow GeForca Ti 4200 :) Przymiezam sie do zmiany bo moj 4 letni 6950@6970 zaczyna juz niezle niedomagac.   

Kiedyś to się hot glue zalewało cewki w PSU albo na płycie i problem znikał. Teraz jest lament i wymiany na gwarancji?... Świat się kończy :D

Te cewki są w obudowach, nic z tym nie zrobisz.

Problem cewek generalnie się pojawił, bo karty są w miarę ciche, i teraz to słychać. W starszej generacji, jak miałeś 250w tdp, chłodzenie odkurzacz to prawie nikt tego nie słyszał.

Zwłaszcza teraz, gdy pojawiło się chłodzenie pasywne, kart są na tyle wydajne, że robią tysiące fps w łatwych momentach, gdy starsze miały dziesięć razy mniejszą wydajność.

A powiedzcie mi jedno. Czy korzystacie z jakichś środków anty statycznych przy wkladaniu karty do pieca ? Bo teraz wszyscy tyle o tym mówią a ja zawsze myłem ręce mydłem, czekalem aż obeschna i do działa. Wszystko zawsze chodziło i było ok.

@up

Na mozg sie chyba ludziom rzucilo juz. Ja myje, wycieram, dotykam do metalowej czesci obudowy i tyle. Nigdy przez tyle lat nic sie nie popsulo od przeskoku ladunku elektrycznego.

• Upvote 2

A ja macam się z grzejnikiem wcześniej :P Zresztą czy w domu czy w pracy, problemów nie było (prawie) nigdy ;)

Ja tylko w wełnianych skarpetach, jak uprzednio zrobię kilka wślizgów na wykładzinie w przedpokoju.

• Upvote 6

Ja tylko w wełnianych skarpetach, jak uprzednio zrobię kilka wślizgów na wykładzinie w przedpokoju.

Mocne :D nie no wiecie tak tylko spytalem bo normalnie jak widze ludzi w tych rekawiczkach i z jakimis srodkami to juz nie wiem czy to ze mna jest cos nie tak czy z innymi.

Tylko obecnie flaki głównej mierze są oparte na fet-ach z izolowaną bramką, więc ładunki im niestraszne.

Edited by sideband

Po rozmowie z zona wynegocjowalem "zielone" swiatlo. Naprawde nie chce wydawac za duzo i zastanawiam sie nad Palitem, Gainwardem albo gigabytem. Ten Palit bedzie git ? 

Palit/Gainward to najgorszy shit jaki możesz kupić, chłodzenie jest nędzne.Te mały radiator bez hp to parodia, a kiepskiej jakości turbina wieńczy dzieło. Dołożysz 80zł i masz o niebo lepsze chłodzenie od gigabyte. Nie będziesz kręcił i nie przeszkadza ci hałas oraz inne dziwne odgłosy chłodzenia to możesz brać palita/gainwarda , ale jeżeli kultura pracy chłodzenia jest dla ciebie istotna to  rzymaj się z daleka od tych kart.

Edited by sideband

U mnie wybór padł ostatecznie na MSI GTX 980 Gaming + monitor z AOC FullHD z G-Sync. Karta nie kwiczy cewkami, do tego półpasywka sprawdza się znakomicie, a wyświetlacz mimo że to tylko TN, generalnie ładnie się sprawuje. Jest skok jakościowy w kwestii odbioru. 

Edited by Caleb

Nie wolisz ciut droższego 27" Acera z g-synciem ? Nie ma jeszcze dokładnych testów, ale jest spora szansa, że ma bardziej sensowny panel od tego AOC.

Nie wolisz ciut droższego 27" Acera z g-synciem ? Nie ma jeszcze dokładnych testów, ale jest spora szansa, że ma bardziej sensowny panel od tego AOC.

W sumie to mam do dyspozycji ASUS PG278Q ROG niemniej celuję w FHD, bo debilne wymagania gier przy WQHD mogą się niebawem odbić czkawką, a SLI zwyczajnie nie chcę. 

W sumie to mam do dyspozycji ASUS PG278Q ROG niemniej celuję w FHD, bo debilne wymagania gier przy WQHD mogą się niebawem odbić czkawką, a SLI zwyczajnie nie chcę. 

I jak Ci się na tym ASUSIE Rog Swifcie grało?

Sam się zastanawiam czy brać go do jednej 980ki czy po prostu znowu sobie zrobić SLI 

Prawda to że przy 35-40 fps z G-Synciem, wrażenie płynności jest podobne jak przy 60 fps z VSynciem ?

Dzieki Panowie :) Gigabyte zamowiony :)

Juz sie boje bo prawie po 8 latach wracam do zielonych ;) znowu trzeba bedzie sie przyzwyczajac ;)

Edited by Buziak

I jak Ci się na tym ASUSIE Rog Swifcie grało?

Sam się zastanawiam czy brać go do jednej 980ki czy po prostu znowu sobie zrobić SLI 

Prawda to że przy 35-40 fps z G-Synciem, wrażenie płynności jest podobne jak przy 60 fps z VSynciem ?

To świetny monitor, jakimś tam specem od tego tematu nie jestem, ale odniosłem bardzo pozytywne wrażenia. Jakość obrazu pierwsza klasa, a z G-Sync rzeczywiście poczucie płynności jest lepsze, niemniej żeby poczuć różnicę to trzeba jednak zobaczyć na żywca. Jedyne co mnie od niego odepchnęło to 2560x, został więc na redakcji do celów testowych. 

Edited by Caleb

To świetny monitor, jakimś tam specem od tego tematu nie jestem, ale odniosłem bardzo pozytywne wrażenia. Jakość obrazu pierwsza klasa, a z G-Sync rzeczywiście poczucie płynności jest lepsze, niemniej żeby poczuć różnicę to trzeba jednak zobaczyć na żywca. Jedyne co mnie od niego odepchnęło to 2560x, został więc na redakcji do celów testowych. 

Ok, dzięki za info.

No mnie on mega korci a że na swoim 1080p gram z downsamplingiem do 1440p na jednym GPU albo na 4K na dwóch to dla mnie ta jego 1440p natywna jest ok.

Moze lamerskie pytanie ale czy w dzisiejszych czasach nadal najlepiej strzelac formata po zmianie karty ? czy samo usuniecie sterow wystarczy ?

Mój komputer nawet nie zauważył wymiany MSI z 760 na 970. Zero problemów, czekania, czegokolwiek. Po prostu zmienił się numerek w oprogramowaniu i wydajność.

Moze lamerskie pytanie ale czy w dzisiejszych czasach nadal najlepiej strzelac formata po zmianie karty ? czy samo usuniecie sterow wystarczy ?

Ja miałem lekkie problemy po przesiadce z GTX470. Aktualizacja sterownika niewiele dala. Przynajmniej byl powod strzelenia formata w koncu :) Ale to pewnie zbyt duza roznica sprzetowa lub system za bardzo zasmiecony.

Edited by Quave

Wystarczy usunąć sterownik i wyczyścić pozostałości za pomocą Driver Sweeper i tyle.  Tak się robi zwykle jak się przesiada z AMD na Nvidie lub odwrotnie.  W przypadku Nvidia > Nvidia nawet nie trzeba usuwać sterownika. Co najwyżej wgrać nowszy i wtedy też lepiej zrobić myk z DS. Ja tam zawsze usuwam całkowicie starą wersje sterownika tak na wszelki wypadek.

Edited by Devil