Jump to content
Sign in to follow this  
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Recommended Posts

Bez znaczenia czy tryb 2D/3D karta działa pasywnie do momentu osiągnięcia okolicy 62 stopni. Realnie w niektórych mniej wydajnych grach działa całkowicie pasywnie. Dla przykłady w starym dobrym Bioshocku grając nawet w 4K korzystając z DSR wiatraki włączają się tylko chwilowo, przy FHD całkowicie pasywnie. Obudowa Define R4, wiatraki cały czas na 5V, karta 970 MSI Gaming.

Edited by BeeMee

Czy chciałby ktoś porównanie w jakimś konkretnym tytule między GTX680 a GTX980, def takty?

A ja ciekaw jestem.

Dragon Age Inqusition.

Daj 1440p + wszystko maks + MSAAX2 :D

Panocki, 

Myślę nad GTX 970 (albo MSI albo Gigabyte G1)

Zestaw w sigu.

Czy moja zasiłka pociągnie tymczasowo 970? Pewnie na początek OC oleję.

Teoretycznie skoro 7870 daje radę to 970 powinna tym bardziej.

TDP
175 W vs 145 W
Pobór mocy w spoczynku
108 W vs 73 W
Pobór mocy pod obciążeniem
295 W vs 250 W

Tak btw czy trzeba zwracać uwagę na jakieś rewizje kart o których pisałem? Coś w stylu piszczące cewki itd.?

Edita.

Sam sobie odpowiem:) Wybrałem MSI w Prolinie
Karta działa, nie piszcza cewki

Nawet zasilka sobie z OC dala rade lajtowym (+100mhz) ale to tylko do testów, na razie pochodzi w defaultcie:)

W 3dmarku 11 X5298 (system po OC cleanerze, dość starty ale nie będę formata robił tylko by pare pkt podciągnąć)
Dragon Age Inqusition (ustawienia identyczne w obu przypadkach)

7870 46/36 (średni/min)

970   77/61 (średni/min)

Jest boost? Jest

Dobrze spożytkowane 1489zł ? Dobrze:)

Karta zachwyca wykonaniem, ładnie się z mobo prezentuje:) a 0dB w idle gniecie:D

Edited by HeatheN
  • Upvote 1

Na 450W zasilaczu to ja miałem Phenoma X6 i GTX 470 :D

Nie sprawdzalem jak dlugo to wytrzyma, ale ponad tydzien chodzilo zanim obecnego Corsaira kupilem.

Edited by Michaelius
  • Downvote 1

Panocki, 

Myślę nad GTX 970 (albo MSI albo Gigabyte G1)

Zestaw w sigu.

Czy moja zasiłka pociągnie tymczasowo 970? Pewnie na początek OC oleję.

Teoretycznie skoro 7870 daje radę to 970 powinna tym bardziej.

TDP

175 W vs 145 W

Pobór mocy w spoczynku

108 W vs 73 W

Pobór mocy pod obciążeniem

295 W vs 250 W

Tak btw czy trzeba zwracać uwagę na jakieś rewizje kart o których pisałem? Coś w stylu piszczące cewki itd.?

Edita.

Sam sobie odpowiem:) Wybrałem MSI w Prolinie

Karta działa, nie piszcza cewki

Nawet zasilka sobie z OC dala rade lajtowym (+100mhz) ale to tylko do testów, na razie pochodzi w defaultcie:)

W 3dmarku 11 X5298 (system po OC cleanerze, dość starty ale nie będę formata robił tylko by pare pkt podciągnąć)

Dragon Age Inqusition (ustawienia identyczne w obu przypadkach)

7870 46/36 (średni/min)

970   77/61 (średni/min)

Jest boost? Jest

Dobrze spożytkowane 1489zł ? Dobrze:)

Karta zachwyca wykonaniem, ładnie się z mobo prezentuje:) a 0dB w idle gniecie:D

Te karty naprawdę nie pobierają duże energii, więc zasilacz może na razie zostać. Ale jak myślisz o większym OC to warto pomyśleć tak na wszelki wypadek na czymś lepszym. Np:

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

Te karty naprawdę nie pobierają duże energii, więc zasilacz może na razie zostać. Ale jak myślisz o większym OC to warto pomyśleć tak na wszelki wypadek na czymś lepszym. Np:

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

dokładnie smart 530w bardzo fajny cichy stabilny i modularny, mam taki w drugim kompie i daje rade z i5@4.5ghz +  gtx 780

Nie no zasilacz to podstawa. I mój jest do wymiany przy najbliższej okazji. 

Na razie siedzi to na defaulcie (bo procek jest po OC), a ja ciesze się że świąteczna fanaberia nie skończyła się wydatkiem na poziomie 2000 (grafa + zasilacz ~500zł) bo pewnie przez miesiąc jedyna pozycja jaka by mi została to na wilka (leżysz koło nory i wyjesz)

Jak żona ochłonie:P i zapomni o świąteczno-noworocznych wydatkach to kupie jakąś zasiłkę z >750W tak by w przyszłości mieć od razu zapas na SLI (o ile się na to zdecyduje)
Swego czasu miałem dopłacić parę stówek do Corsaira VX 550. Gdybym wtedy dopłacił, dziś byłby spokój. Dlatego następna zasiłka będzie porządna, z zapasem mocy "na lata"

Edited by HeatheN
  • Upvote 1

Nvidia to po prostu kpiny sobie robi, nowe stery wyszły i BSODY mam na nich :D

No coś niesamowitego, ktoś tez zaobserwował to u siebie?

Na wcześniejszych sterach zero problemów, na tych najnowszych już dwa zaliczone :)

Gosu ja mam najnowsze stery 347,09 beta i zero problemów, może jakieś kłopoty z sli, wyciągnij jedną kartę i sprawdź, podaj jeszcze w jakich tytułach masz bsod i sprawdzę u siebie

Gosu ja mam najnowsze stery 347,09 beta i zero problemów, może jakieś kłopoty z sli, wyciągnij jedną kartę i sprawdź, podaj jeszcze w jakich tytułach masz bsod i sprawdzę u siebie

Cholera, zwracam honor nowym sterom.Okazało się (a akurat zbieg okoliczności chciał że zaczęło się to po instalacji sterów ) że pompka od Swiftecha zgłupiała, trzymała 0 rpm i wskakiwała co jakiś czas na obroty, przez co po prostu procek się przegrzewał.
Jakaś anomalia, pobawiłem się, pobawiłem i znowu działa jak należy.
Z tym że coś OC które tyle czasu było stabilne, przestało , mimo tego że LC działa jak trzeba i trzyma temperatury jakie trzymało zawsze.

Jak się z tym ogarnę to znowu te stery wrzucę ;-)

Najlepsze jest to że procek lata na luzie w OCCT z AVXem.

4.8 ghz przy 1.27v i nie ma więcej niż 85C a w zwykłym OCCT bez AVX wywala BSODy, temperatury nawet 75C nie przekraczają.
Niezły motyw , wychodzi na to że AVX to jedynie wygrzewacz :)
Edited by Gosu

Pogmeralem w biosie kart i w końcu podkrecilem je na 1506/8000 raczej stabilnie bo testowalem tylko w FC4. W ruch poszły napiecia górna karta 1.275v druga 1.243v.

W ncp musialem ustawić zarządzenie energia na maksymalną wydajność inaczej się sypie.

Trochę dużo tego napiecia ale górna karta ma tylko ASIC 59,9% a dolna 75,2%.

Na wykresie w afterburnerze pokazuje cały czas ze dla górnej karty osiągnięto GPU voltage limit. Jak kartę skrece w dol to przestaje to pokazywać, zastanawiam się czy jak cos takiego występuje to w jakieś tam sytuacji napięcia brak nie i pierdut wywali do pulpitu?

Edited by zaodrze244

Chciałbym zmniejszyć napięcie ,ale gdy ustawię 1.250v to karta boostuje do 1392mhz mimo ,że boost zblokowałem na 1506mhz , w boot table oraz w boot states też dla wartości MAX

Zmieniam tylko te napięcia :

http://i.imgur.com/uxyhfYK.png

Edited by Boru91

Chciałbym zmniejszyć napięcie ,ale gdy ustawię 1.250v to karta boostuje do 1392mhz mimo ,że boost zblokowałem na 1506mhz , w boot table oraz w boot states też dla wartości MAX

Zmieniam tylko te napięcia :

http://i.imgur.com/uxyhfYK.png

podaj mi na prv emaila to ci wyślę swojego biosa do porównania. 

a od tego zaczynałem http://www.overclock.net/t/1517316/extract-and-flash-gtx-970-and-980-firmware-zosons-h2o-and-air-custom-bios

ich biosy niestety mi nie hulały ze względu na power target którego moje karty nie ogarniały. 

pozostawiłem  power target na fabryczny i tylko ruszyłem tabelę napięć. 

Hey, chciałbym znawców zapytać jak to jest z zegarami na GPU. Mam Gigabyte 970 Windforce3, wg producenta i GPU-z pokazuje 1114MHz i 1253Mhz Boost. Podczas odpalonej gry wartość ta sięga 1316MHz. Nie żebym płakał bo fajnie że więcej tylko zastanawiam się co na to wpływa. 

Czyli mając power target 100% (obciążenie na 100%) i Boost clock np na 1400MHz to więcej nie doda? ok dzięki za odpowiedź

Ktoś sprawdzi dla mnie Shifta 2 na 970/980 i W8.1x64. Nie potrafię sobie poradzić z migotaniem (czarny ekran przez ułamek sekundy i tak co kilka sekund). Gra działała u mnie ale rok temu na starym s1156 pod W7 i gtx 760. Na nowej platformie niegrywalne ze względu na migotanie. Sprawdzałem na ostatnich oficjalnych sterach  jak i na pierwszych z obsługą gtx 970. Co prawda teraz rządzi dla mnie Asetto Corsa ale chciałem sobie porównać kilka tras na pożegnanie ze starym shiftem.

Pytanie dla posiadaczy GTX970 w SLI, szukam zasilacza do 4790k i właśnie dwóch takich kart. Corsair RM650 da radę? Nie przewiduję OC.

Pytanie dla posiadaczy GTX970 w SLI, szukam zasilacza do 4790k i właśnie dwóch takich kart. Corsair RM650 da radę? Nie przewiduję OC.

650ka to za mało, po prawdzie mam SLI z 980 i 4790K ale jak sprawdzałem pobór prądu to i do 700W dochodzi, na SLI z 970 nie będzie o wiele mniej.

O to mi właśnie chodziło, dzięki za odpowiedź. Gdzieś widziałem sam pobór kart i 980tka tylko minimalnie więcej prądu brała od 970tek.

Ktoś sprawdzi dla mnie Shifta 2 na 970/980 i W8.1x64. Nie potrafię sobie poradzić z migotaniem (czarny ekran przez ułamek sekundy i tak co kilka sekund). Gra działała u mnie ale rok temu na starym s1156 pod W7 i gtx 760. Na nowej platformie niegrywalne ze względu na migotanie. Sprawdzałem na ostatnich oficjalnych sterach  jak i na pierwszych z obsługą gtx 970. Co prawda teraz rządzi dla mnie Asetto Corsa ale chciałem sobie porównać kilka tras na pożegnanie ze starym shiftem.

sprawdziłem, mam to samo. :/

nie da rady. poza tym seria RM to totalny badziew zrobiony tylko po to żeby dziadowski corsair trzepał kapuchę tonami.  link do lektury: http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

Edited by zaodrze244

nie da rady. poza tym seria RM to totalny badziew zrobiony tylko po to żeby dziadowski corsair trzepał kapuchę tonami.  link do lektury: http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

Dzięki za informację, poczytałem co nieco. Co byś polecił w zamian? Mam jeszcze kilkuletniego Enermaxa Platimaxa 750W, którego miałem zamiar sprzedać, ale to chyba będzie lepsze rozwiązanie.

ja miałem i mam kilku letniego bequiet dark power pro 850W, który nie podołał z dwoma 970 i resztą zestawu jak w podpisie. natomiast świetnie sobie radził z tym samym zestawem tylko że z dwoma 680 które teoretycznie były bardzie prądożerne. 

także ten enermax może dać radę ale wcale nie musi. 

polecam superflowera takiego jak posiadam. od dwóch miesięcy siedzi w moim kompie i jeszcze ani razu nie załączył się wentylator :D - to się nazywa moc :D

Znaczy się że to jest półpasywne chłodzenie ? Nieźłe, ale cena odstrasza.

sprawdziłem, mam to samo. :/

Nie chce mi się na pałę grzebać w nvinspektorze, bo nie wiem czy to coś da. Na youtube widziałem film gościa z tym samym problemem na 970. Przydałaby się opinia pewnego eksperta, czy w ogóle to jest bug sterów a może tylko samej gry. Szkoda bo w 4k działa nieźle przy kilku samochodach na green hell.

Znaczy się że to jest półpasywne chłodzenie ? Nieźłe, ale cena odstrasza.

tak półpasywne,  gdy przełączysz na automatyczne to wentylator zaczyna zapierdzielać i jest dość głośno ale wtedy wentylator leci na maxa tak mi się wydaj patrząc na wykres. 

swoje kosztuje ale z jakiegoś powodu superflower produkuje całą gamę zasilaczy dla evga. poza tym gdzie znajdziesz taki zasilacz w niższej cenie? są tylko droższe. 

box_rear_close6.jpg

Edited by zaodrze244