Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

NVIDIA Discloses Full Memory Structure and Limitations of GTX 970

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/NVIDIA-Discloses-Full-Memory-Structure-and-Limitations-GTX-970

 

 

You should take two things away from that simple description. First, despite initial reviews and information from NVIDIA, the GTX 970 actually has fewer ROPs and less L2 cache than the GTX 980. NVIDIA says this was an error in the reviewer’s guide and a misunderstanding between the engineering team and the technical PR team on how the architecture itself functioned. That means the GTX 970 has 56 ROPs and 1792 KB of L2 cache compared to 64 ROPs and 2048 KB of L2 cache for the GTX 980. Before people complain about the ROP count difference as a performance bottleneck, keep in mind that the 13 SMMs in the GTX 970 can only output 52 pixels/clock and the seven segments of 8 ROPs each (56 total) can handle 56 pixels/clock. The SMMs are the bottleneck, not the ROPs.

 

 

http://www.anandtech.com/show/8935/geforce-gtx-970-correcting-the-specs-exploring-memory-allocation

 

Trzeba poprawić wszystkie testy GTX970, bo ma 56, a nie 64 ROP.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli dopiero jak ludzie zaczęli zadawać pytania to nvidia powiedziała że gtx970 ma 56 ropów zamiast 64? Aha...

Czyli wszystkie sklepy które podawały w opisie 64 rop są w d? Bo nagle Nvidia sie obudziła po 4 miesiącach że specyfikacja jest inna? Hahahha i ktoś normalny w to uwierzy?

Albo gtx970 mają faktycznie jakiś błąd konsturkcyjny albo Nvidia równo chciała dymać wszytskich, no pięknie. Ale to oczywiście amd jest zawsze te złe.

Za chwile się okaże że szyna to 192bit w 970 tylko recenzenci podwali inaczej :smoke:

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well I contacted Newegg over phone and they agreed to take both my 970's back for full store credit no restocking fee. guess it's time to fork out some cash for 980's. thinking of maybe some evga cards for the step-up in case nvidia releases GM200 soon.

 

Not sure if they'd do this for everyone though, I emphasized that I've been a customer for 12 years.

http://www.overclock.net/t/1535502/gtx-970s-can-only-use-3-5gb-of-4gb-vram-issue/770#post_23461579

Ciekawe czy u nas pójdzie tak łatwo, ale co mamy dołożyć 700-800zł za 3SM i 8 Rop :D

 

GM204_arch.jpg

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli dopiero jak ludzie zaczęli zadawać pytania to nvidia powiedziała że gtx970 ma 56 ropów zamiast 64? Aha...

Czyli wszystkie sklepy które podawały w opisie 64 rop są w d? Bo nagle Nvidia sie obudziła po 4 miesiącach że specyfikacja jest inna? Hahahha i ktoś normalny w to uwierzy?

Albo gtx970 mają faktycznie jakiś błąd konsturkcyjny albo Nvidia równo chciała dymać wszytskich, no pięknie. Ale to oczywiście amd jest zawsze te złe.

Za chwile się okaże że szyna to 192bit w 970 tylko recenzenci podwali inaczej :smoke:

Nvidia dała ciała? Tak

Czy polecą za to łby? Oby

Czy notowania im spadną? Mam nadzieje, szczególnie jeśli AMD wyda sensownych konkurentów tak by pokazać zielonym że klienci się *(%@& nie dadzą.

Czy to coś zmienia w wydajności 970? Nie

Dwie moje ostatnie karty to było AMD, niestety aktualnie na rynku nic poza 970 nie spełnia moich oczekiwań. A tu trzeba było DAi, WD, FC4, LOTRSM i kilka innych gier zaliczyć :)

 

O ile mam żal do Nvidi za całą akcję, o tyle nadal uważam 970 za  świetną kartę (w FHD/1440p), nawet jeśli na papierze wygląda gorzej;)

 

Edita.

Czytam zagraniczne fora, niezłe janusze biznesu się pojawiają najbardziej rozbawiła mnie propozycja:

They should let us exchange our 970s for the 980s, which seem to honor the specs advertised. I mean an even exchange, as in no more money out of my pocket (especially since I have no more money to blow on my PC with the new baby in the house). I paid for a set of specs and would like that set of specs (or better) in return.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz pomyślałem... Nvidia mówi że to pomyłka działu PR, że podali złą specyfikację... a co z biosami się pytam? Czemu w biosach jest ta "pomyłka" ? Nvidia kłamie, śmierdzi to na kilometr albo uszkodzeniem rdzenia albo świadomym sfałszowaniem specyfikacji.

W dodatku wychodzi na to co mówiłem, 970 nie ma 256bitowej szyny tylko 224bit i 3,5gb ramu i oczywiście niższą przepustowość pamięci.

Pięknie Nvidia, brawo.

 

Edit: 

Nie zmienia to faktu że karta jest wydajna...

Teraz wszyscy który będą zwracać 970 będą oczywiście dopłacać do 980, bo jak by inaczej.

Ah te korporacje, wszystkie takie same chu*.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz pomyślałem... Nvidia mówi że to pomyłka działu PR, że podali złą specyfikację... a co z biosami się pytam? Czemu w biosach jest ta "pomyłka" ? Nvidia kłamie, śmierdzi to na kilometr albo uszkodzeniem rdzenia albo świadomym sfałszowaniem specyfikacji.

W dodatku wychodzi na to co mówiłem, 970 nie ma 256bitowej szyny tylko 224bit i 3,5gb ramu i oczywiście niższą przepustowość pamięci.

Pięknie Nvidia, brawo.

 

Edit: 

Nie zmienia to faktu że karta jest wydajna...

Teraz wszyscy który będą zwracać 970 będą oczywiście dopłacać do 980, bo jak by inaczej.

Ah te korporacje, wszystkie takie same chu*.

 

Tak sobie teraz pomyślałem... Nvidia mówi że to pomyłka działu PR, że podali złą specyfikację... a co z biosami się pytam? Czemu w biosach jest ta "pomyłka" ? Nvidia kłamie, śmierdzi to na kilometr albo uszkodzeniem rdzenia albo świadomym sfałszowaniem specyfikacji.

W dodatku wychodzi na to co mówiłem, 970 nie ma 256bitowej szyny tylko 224bit i 3,5gb ramu i oczywiście niższą przepustowość pamięci.

Pięknie Nvidia, brawo.

 

Edit: 

Nie zmienia to faktu że karta jest wydajna...

Teraz wszyscy który będą zwracać 970 będą oczywiście dopłacać do 980, bo jak by inaczej.

Ah te korporacje, wszystkie takie same chu*.

 

 

Od wieków historia pokazuje nam, że lubi się powtarzać. Raz juz to zrobili w 2003. Fx5800/5900 z architekturą 4x2 zamiast 8x1, choć na początku nie zaprzeczali, że nie jest 8x1.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN

W sumie jest 2 miesiące, na zgłoszenie reklamacji na niezgodność towaru z umową.(od wykrycia przez użytkownika)

Jak w tym czasie wyjdą nowe AMD...i będą wydajniejsze,to czemu nie? :)

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać, szkoda słów na to co zrobiła nvidia :banana:

Nie mogli po prostu zrobić tak? Wydajność kilka procent niższa, karta byłaby jeszcze tańsza, nie byłoby żadnych problemów i żadnego kombinowania.

Ciekwe jak będzie z tymi partycjami w nowych grach gdy nvidia już nie będzie dbać o sterowniki w 970.

 

gtx970:

ARJxcN6.jpg

 

gtx980M:

ECHQSAm.png

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu, że i tak gtx970 wydajnościowo w grach jest trochę niżej a w niektórych nawet trochę wyżej niż 780ti ,także za taką cene dramatu nie ma a wręcz jest całkiem nieźle :)

A że zagrali w ciula ze specyfikacją to już inna bajka :)

Może cudem chcąc uciszyć burzę obniżą coś cenę 970ki tylko gorzej z tymi co już kupili ,nawet jakaś gra/gry za free moga nie pomóc :)

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście najważniejsze jest to, że nic to nie zmienia w wydajności. Oczywiście to, ze Nvidia mnie oszukała nie jest fajne, jednak karta spisuje sie świetnie. Po prostu następnym razem kupie AMD... poprzednio miałem AMD i spisywał sie godnie. No chyba że znowu Radeony nie pokażą nic równie ciekawego co GeForce. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi oficjalną specyfikację GTX970 i wskaż oszustwo.

 

Proszę:

http://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-970-pl.html#pdpContent=2

 

Karta nie ma 256bit szyny tylko 224+32bit

 

UFkzzPq.jpg

 

W dodatku bios identyfikuje ponownie 256bit oraz 64 zamiast 56 rop.

Nie wybronisz nvidii wiec po co próbujesz? Zwykła korporacja= jak najbardziej robić wszystkich w chu*

ale na r/pcmasterrace dalej będą ją czcić.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z  biosem to ewidentny wał.

Powiedz mi tylko jedno (nie śledziłem tematu) czy czasem Nvidia nie ma zapisu w stylu "specyfikacja może ulec zmianie itd itd"?

Imho Nvidia miała świadomość i celowo próbowała zataić "problem", ale równie dobrze to może być przyczyna stosunkowo niskiej ceny (biorąc pod uwagę wydajność i cenę 980)

AMD ma teraz dobre pole do popisu, i może to wykorzystać. Pytanie tylko co tam czerwoni szykują:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

http://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-970-pl.html#pdpContent=2

 

Karta nie ma 256bit szyny tylko 224+32bit

W dodatku bios identyfikuje ponownie 256bit oraz 64 zamiast 56 rop.

Nie wybronisz nvidii wiec po co próbujesz? Zwykła korporacja= jak najbardziej robić wszystkich w chu*

ale na r/pcmasterrace dalej będą ją czcić.

A GTX 980 ma 64+64+64+64bit :)

Reszta to GPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jestem zniesmaczony posunięciem Nvidi i trochę straciła w moich oczach. Cieszę się że nie kupiłem 970'tki. IMO najlepsze rozwiązanie dla Nvidii to obniżka ceny i zwrot różnicy obecnym posiadaczam. Myśle że do ceny R9 290 czyli ok 1250 zł byłoby mądrym posunięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GTX 980 ma 64+64+64+64bit :)

 

Reszta to GPU-Z

Czyli gtx980 według Ciebie jest podzielony na 4 partycje?

Przestań na siłę udowodnić niewinność. Nie rozumiem takiego gadania. NVidia dala [gluteus maximus] i to zrozum tu nie ma co bronić. Specyfikacja jest błędna i przez 4 miesiące nikt z nvidii nic z tym nie zrobił. W ogóle nawet nie odpowiadali na zgłaszane na forum problemy. Dopiero jak portale zaczęły o tym pisać to pojawiła się informacja na forum ze "pracują na tym"

Wszystkie osoby mają prawo zwrócić 970 bez względu na to czy Ci się to podoba czy nie.

Widocznie ty lubisz być wykorzystywany i manipolowany przez korporacje ale inni nie.

 

Tapatapatap Note 2

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gtx980 według Ciebie jest podzielony na 4 partycje?

Przestań na siłę udowodnić niewinność. Nie rozumiem takiego gadania. NVidia dala [gluteus maximus] i to zrozum tu nie ma co bronić. Specyfikacja jest błędna i przez 4 miesiące nikt z nvidii nic z tym nie zrobił. W ogóle nawet nie odpowiadali na zgłaszane na forum problemy. Dopiero jak portale zaczęły o tym pisać to pojawiła się informacja na forum ze "pracują na tym"

Wszystkie osoby mają prawo zwrócić 970 bez względu na to czy Ci się to podoba czy nie.

Widocznie ty lubisz być wykorzystywany i manipolowany przez korporacje ale inni nie.

 

Tapatapatap Note 2

Nikt nie broni Nvidi! Dała ciała i to ostro, ale z tym wykorzystywaniem to przesadzasz. O ile mam żal do Nvidi jako firmy, o tyle nadal bronię 970, bo nie stał się on po tych 4 miesiącach mniej atrakcyjnym. O ile czarny PR się przyda Nvidi, o tyle czarny PR dla 970 jest moim zdaniem przesadzony. No ale zaraz powiesz że bronię grafy. 

Ja kupiłem 970 po pojawieniu się testu na PPC. Nie sugerowałem się przeciekami, specyfikacją czy papierową wydajnością, a realnym stosunkiem $/wydajność oraz wat/wydajność, a ona się nie zmieniła. Ja 970 zwracać nie zamierzam i nie wiem po co to bicie piany. 

Ja rozumiem kupić auto i dowiedzieć się po 4 miechach że nie ma tego i tamtego na wyposażeniu...

Swoją drogą przydałoby się oficjalne stanowisko Nvidi w stylu "ułatwionej procedury zwrotu" (z drugiej strony nadal ponawiam pytanie, bo nie wyobrażam sobie aby oni mieli jakieś zapisy w stylu "specyfikacja może ulec zmianie"

 

A na koniec takie pytanie. Pomyśl ile rzeczy do tej pory korporacje Nv/AMD/Intel zataiły przed klientami? Można tylko zgadywać...

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież od początku pisałem, że to nie zmienia pozycji gtx970 i nie oskarżam grafy bo nic jej zarzucić w kwesti wydajność nie można (poza tym że nie ma 4gb ramu) bo ta jest znana od prmiery i ujawnione fakty tego nie zmienią. Mówię właśnie o samej nvidii i tym co zrobiła.

 

Tutaj intersujący post: http://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/2tuqd4/i_benchmarked_gtx_970s_in_sli_at_1440p_and_above/

Ciekawe co testy purepc pokażą bo ja wiadomo to co na wykresie nie zawsze równa się temu co widzimy na ekranie.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie broni Nvidi! Dała ciała i to ostro, ale z tym wykorzystywaniem to przesadzasz. O ile mam żal do Nvidi jako firmy, o tyle nadal bronię 970, bo nie stał się on po tych 4 miesiącach mniej atrakcyjnym. O ile czarny PR się przyda Nvidi, o tyle czarny PR dla 970 jest moim zdaniem przesadzony. No ale zaraz powiesz że bronię grafy.

Ja kupiłem 970 po pojawieniu się testu na PPC. Nie sugerowałem się przeciekami, specyfikacją czy papierową wydajnością, a realnym stosunkiem $/wydajność oraz wat/wydajność, a ona się nie zmieniła. Ja 970 zwracać nie zamierzam i nie wiem po co to bicie piany.

Ja rozumiem kupić auto i dowiedzieć się po 4 miechach że nie ma tego i tamtego na wyposażeniu...

Swoją drogą przydałoby się oficjalne stanowisko Nvidi w stylu "ułatwionej procedury zwrotu" (z drugiej strony nadal ponawiam pytanie, bo nie wyobrażam sobie aby oni mieli jakieś zapisy w stylu "specyfikacja może ulec zmianie"

 

A na koniec takie pytanie. Pomyśl ile rzeczy do tej pory korporacje Nv/AMD/Intel zataiły przed klientami? Można tylko zgadywać...

Litości możecie skończyć jeczec. NVIDIA wyruchala wszystkich w dupe 970. Sterowniki z<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>e, sli ktore promuja lezy i kwiczy jak zazynana swinia dodatkowo <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lenie ze w SLI karta z wyższym ASIC pobiera mniej napięcia. NVIDIA sama sobie kopie grub i niech tak robi dalej. Ja czekam na 980ti.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W którymś poście pisałem ze w przypadku sli to bym się długo nie zastanawiał nad zwrotem. Sli to wyższe ustawienia, szybsze zapchanie vram=stuttering co w połączeniu ze skopanymi sterami i faktem wydania 3000zl szybko doprowadziłoby mnie do szału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...