Jump to content
Sign in to follow this  
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Recommended Posts

Kupno 980 to juz wogóle finansowa porażka, chociaz wydajność 1-wsza klasa :)

A co do optymalizacji to zapewne po n-tym patchu i nowych sterownikach będzie juz dało sie grac normalnie :P
PS. ( sterowniki Omega 14.12 sa skopane lub sama gra, bo na AMD są duże spadki wydajnośći i trzeba co jakis czas grę "zrestartować " aby dało sie płynnie grać :) )

Edited by iKingPin

Moja 980 GTX wygląda na fajnie podkręcającą się, ale niestety zaraz sięga 70*C i zrzuca taktowania. Jak rozumiem, jest to spowodowane Power Limitem ? Na wcześniejszej 770 GTX Lightning takich rzeczy nie miałem (albo zasługa BIOSU "LN2", alby ryby - o ile coś wgrał). 

Pytanie, jak temu zaradzić ? Zmienić w BIOSie power limity czy bawić się w tego typu sztuczki ?

http://overclocking.guide/increase-the-nvidia-power-limit-all-cards/

70*C wydaje się mało. :P

Kupno 980 to juz wogóle finansowa porażka, chociaz wydajność 1-wsza klasa :)

A co do optymalizacji to zapewne po n-tym patchu i nowych sterownikach będzie juz dało sie grac normalnie :P

PS. ( sterowniki Omega 14.12 sa skopane lub sama gra, bo na AMD są duże spadki wydajnośći i trzeba co jakis czas grę "zrestartować " aby dało sie płynnie grać :) )

Racja...sam kupowałem jak na topie była 780ti prawie za 2,5k :)

Na ten moment jest za to PS4 albo Xone, do tego kilka gier, a graficznie w porównaniu do PC niemalże identyko...i nie ma zabawy, że słaby procek mało ramu i srania z sterownikami bo wyszła super wydajna gra :)

Także taki gtx980 albo dla entuzjastów albo dla nie liczących się z kasą, takie moje zdanie, nie mówie że to zły wybór nie zrozumcie mnie źle :)

Edited by Elvis799
  • Upvote 1

Moja 980 GTX wygląda na fajnie podkręcającą się, ale niestety zaraz sięga 70*C i zrzuca taktowania. Jak rozumiem, jest to spowodowane Power Limitem ? Na wcześniejszej 770 GTX Lightning takich rzeczy nie miałem (albo zasługa BIOSU "LN2", alby ryby - o ile coś wgrał). 

Pytanie, jak temu zaradzić ? Zmienić w BIOSie power limity czy bawić się w tego typu sztuczki ?

http://overclocking.guide/increase-the-nvidia-power-limit-all-cards/

70*C wydaje się mało. :P

IMO jakiś custom BIOS albo edycja producenckiego :P

Racja...sam kupowałem jak na topie była 780ti prawie za 2,5k :)

Na ten moment jest za to PS4 albo Xone, do tego kilka gier, a graficznie w porównaniu do PC niemalże identyko...i nie ma zabawy, że słaby procek mało ramu i srania z sterownikami bo wyszła super wydajna gra :)

Także taki gtx980 albo dla entuzjastów albo dla nie liczących się z kasą, takie moje zdanie, nie mówie że to zły wybór nie zrozumcie mnie źle :)

Graficznie masz racje.

TV+ pad i różnica znikoma. A z 2-3m pewnie nie do wyłapania.

Ale FRAMERATE to już inna bajka.

Myslalem nad ps4...niestety niecałe 30fps w najnowszych tytułach (DA:I, AC:U., LODR)) skutecznie mnie zniechęciły na tym etapie (za tę cenę) do konsol nowej generacji

Miałem 7870, w DA:I osiągałem próg płynności (25-30fps) co mnie doprowadzało do szału. Dlatego zakup taki a nie inny (nowe GPU zamiast PS4)

Konsole owszem. Później, jak będzie więcej exclusivów, oraz będą ogólne tańsze

Edited by HeatheN

980 GTX Referent skończony na 1570/4040. Ewidentnie widać braki w woltarzu. Niestety nie mogę nawet dodać 10mV bo referencyjne dziadostwo zaraz osiąga 70*C i takty spadają. :? Jak zacznie brakować mi mocy, będę musiał nad tym przysiąść, ale do WC ta karta byłaby idealna coś czuję. 

Niestety mam problemy z SystemInfo od 3DMarka, już robię kolejny reinstall i randomowo mi wywala. Tak czy inaczej, i7 930 @ 4.2 GHz nie czuje kompleksów względem 4790K : 

GTX 980 @ 1570/4040 (bez zmiany napięć)
+
i7 930 @ 4200 MHz 
=

http://www.3dmark.com/3dm/5902812

FireStrike to jednak głównie test grafiki...

Niemniej jednak 5-letnia i7-ka pierwszej generacji wciąż świetnie się trzyma. I niech tu jakiś konsolowy cwaniak wyjedzie, że kompa trzeba zmieniać co rok (ewentualnie tylko GPU ;)).

Mój wynik na i7-4770K@4.6GHz / MSI 980 Gaming @ 1580/8400.

http://www.3dmark.com/3dm/5813754?

Napięcie standardowe bo podbicie nic nie pomaga i ok. 1600 mam artefakty.

FireStrike to jednak głównie test grafiki...

No tak, ale czasem CPU potrafi skutecznie przytrzymać wydajność GPU... Tutaj też jest to widoczne (Ty masz 2k punktów więcej a taktowania tylko trochę wyższe), ale mnie właśnie zadowala fakt, że 5 letnie i7 ciągle daje radę. :) Biorąc pod uwagę, że można i7 930 kupić na allegro za 200zł ... Hmm. ;) Zapewne w grach będzie gorzej, ale zaraz pyknę partyjkę BF4 i AC:U w FHD. 

No więc tak :

Battlefield 4 wszystko max @ 1920x1200 . Szanghaj - jak tylko dostałem kontrolę nad graczem, to 10 minut w tym deszczu.

MIN : 34

AVG : 114

MAX : 196

Far Cry 4 wszystko max @ 1920x1200 . Randomowe góry + rozwalenie konwoju Pagana, również 10 minut.

MIN : 39

AVG : 72

MAX : 121

AC:Unity wszystko max oprócz wygładzania (FXAA) @1920x1200. Pobieganie w uliczkach koło Notre Dame + dachy + bójka z 3 przeciwnikami. 

MIN : 52

AVG : 70

MAX : 112

Zapewne na 4790 czy 5820 nie ma takich dropów. 

Procek może i 200 ale płyty na allegro po 400-500 , więc wyjdzie niewiele taniej niż używka 2500k.

A płyta pod 1155 to ile ? Z chipsetem "Z" około 300-400zł, a sam procek 500-600zł, więc o czym tu dyskutować. Zresztą powinieneś porównywać raczej do 2700K a nie do 2500K. 

Tak czy siak, to jest OT.

Ktoś może doświadczył podobnych efektów? Nie koniecznie w samym Far Cry 4, bo np w Guild Wars 2 zdarzają mi się takie same. Wcześniej miałem na radeonie 7850 identyczne. Zmieniałem każdą możliwą opcje w sterownikach, ale nic nie dało rezultatu.

pierwszy to max detale a drugi minimalne, gdzie widać jeszcze bardziej efekt pikselozy (na tym z minimalnymi detalami)

tzn mam rozumieć, że u Ciebie to nie występuje?

po prostu szukam opcji która to wyłącza bo szczerze mówiąc zaczyna to troszkę denerwować

Albo nowe stery 347.52 albo ubisoft coś znowu spieprzyl ale fc4 działało mi w miarę ok tak teraz jest beznadzieja. Textury migotaja, giera się tnie... Dobrze ze juz ja ukończyłem w 96% i sobie ją odpuściłem

Albo nowe stery 347.52 albo ubisoft coś znowu spieprzyl ale fc4 działało mi w miarę ok tak teraz jest beznadzieja. Textury migotaja, giera się tnie... Dobrze ze juz ja ukończyłem w 96% i sobie ją odpuściłem

A jak się ogólnie SLI skaluje w FC4 i w jakiej rozdziałce grasz, jaki framerate?

nie wiem jak się skaluje ale na oko chujowo, gram w 1440p wszystko na maxa TXAAx2 + wszystkie bajery nvidii, do tej pory trzymało mi 60fps z mały spadkami. 

To będę musiał sprawdzić u siebie jak to tam wygląda.

Tak swoją drogą muszę przyznać że jedna z moich kart ma NIESAMOWICIE lipne pamięci, no po prostu strasznie.

Teraz 45 minut leciał Ungine Heaven 4.0 przy 1501 na rdzeniach i 7310 na pamięciach.

Jak dam nawet 1470/7410 to wywala po jakichś 15 minutach :/

Do tej pory miałem stałe OC 1490/7410 potem zmniejszyłem do 1480 bo mi wywaliło w "AC Unity".

No i się zabrałem za testowanie dalej. 

Druga karta spokojnie też robi ponad 1500 na rdzeniu ale i 7800 na pamięciach.

Chyba mam najbardziej lipne Samsungi jakie mogłem mieć , na jednej z kart ;-)

Mi po przekroczeniu 7800 spada wynik w smarku. Karty wkrecaja mi stabilnie jedynie na 1440/7800. Pojedynczo latają na ponad 1500/7800.

W SLI jest tak że napięcia są mniejsze co za tym idzie zwiększ manualnie, wtedy będą na poziomie takich jak karty trzymają pojedynczo.

Mi po przekroczeniu 7800 spada wynik w smarku. Karty wkrecaja mi stabilnie jedynie na 1440/7800. Pojedynczo latają na ponad 1500/7800.

Ojj zaodrze, 

popierwszezwieksz.png

• Upvote 2
  • Downvote 1

Ojj zaodrze, 

popierwszezwieksz.png

no co ty naprawdę, szkoda że wcześniej na to nie wpadłem... 

Edited by zaodrze244
  • Upvote 1

Ojj zaodrze, 

popierwszezwieksz.png

Hahaha! Genialne! ;-)

Pozytywnie :)

Edited by Gosu