Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, na innym forum wyczytałem, że zależy od wersji BIOS jest ich 5 czy 6

zależy od tego jaką masz wersję biosu fabrycznie http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5209#bios .do moich kart pasuje F3 gdy wgrałem F42 w 3dmarku miałem przeszło 2000pkt mniej. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście poszło. ;)

Super sprawa. Aczkolwiek kolega tak sobie namieszal biosami że nie wiem jaki ma mieć oryginalny bo nie zrobił backupu. Można to w jakiś sposób sprawdzić jaka wersja z strony producenta dla jego karty ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rev 1.0 obie były z biosem F2 to wgralem F3 i działa dobrze. Mam wgrane oba biosy - DD i DP. Do DP monitor podłączyłem przez displaport i wtedy wgrałem go do obu kart. Zeby wygrać DD musiałem podpisać karty pojedynczo przez DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tyle pytań a mało czasu, nie złaście się za to na mnie:)

mam karty podpięte na HDMI, wystarczy że wgram jeden bios na obie karty, czy to ma jakieś znaczenie, że są dd i dp.
Możesz mi to tak w skrócie opisać jaki ma wpływ na pracę to który wgram?

Też mam rev 1.0 już testuje na którym lepiej śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem kartę Asus GeForce GTX970 DC2 OC Black 4GB.

Ponieważ w sieci są szczątkowe informacje na jej temat chciałem podzielić się pierwszymi spostrzeżeniami.
Karta nie pracuje w trybie półpasywnym ale jest b.cicha. Do osiągnięcia 60 stopni wentylatory pracują na 30% tj. ok. 950 obr..
Ponieważ konstrukcja chłodzenia jest taka, że część gorącego powietrza jest wyrzuca na zewnątrz nie mamy w obudowie piekarnika podgrzewającego inne podzespoły.
Temperatura procesora w stresie po zmianie z gtx 770 spadła mi o ok. 4-5 stopni.
Karta zaczyna być słyszalna-ale nie głośna-w okolicach 70 stopni.
Rewelacyjnie się podkręca.
W GPUTweak mam ustawienia

GPU Boost Clock 1475Mhz
Memory clock        8000Mhz
Voltage – bez zmian
Power target     120%

Co daje w grach (wraz z boostem oczywiście)   1564Mhz
Unigine Valley i Heaven pokazują bzdury – 1677Mhz???
3DMark2011 – 16200
3Dmark-Fire strike – 11700

Procesor nie kręcony.
Karta stabilna w furmarkach, kombustorach, benchmarkach, Far Cry 4
Max temp. jaką odnotowałem po OC to 73 stopnie. Wentyle 45%, 1337obr/min.-delikatnie słychać ale nadal cicho.
 

Teraz minusy

Karta ma mocno zmienioną sekcję zasilania w porównaniu ze Strixem. Podobno jest na PCB od 980GTX. Generalnie jest nowszą konstrukcją  ale cewki i tak słychać.
Problem znany od pól roku i chyba nic z tym  nie zrobili.
Chyba- bo nie mam porównania z innymi kartami tego typu.
Sekcja zasilania skwierczy i czasem popiskuje. Nie jest to jakiś dramat akustyczny ale jakiś dyskomfort jest. Bardziej psychiczny niż akustyczny ale jest.

Przeważnie jest słyszalna z głową pod blatem ale zdarzają się (na szczęście) rzadkie momenty, że słychać z pozycji siedzącej.

No i mam dylemat wymieniać czy nie

 

Generalni: karta byłaby świetna ale.....te cholerne cewki

Edytowane przez Kysiol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Generalni: karta byłaby świetna ale.....te cholerne cewki

 

To mnie zasmuciłeś, czytając wszelkie recenzje i opinie miałem nadzieję, że przynajmniej ten Asus nie będzie obarczony skwierczeniem. Czy to piszczenie pojawia się tylko w 3D przy ponad 60fps? Czy może niezależnie od ilości fps i w 2D także?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W benchmarkach jest mało słyszalne.  Można powiedzieć, że nie przeszkadza. Natomiast np. jak leci intro do Far Cry 4 to jest jazgot, że słychać w przedpokoju.. ale w trakcie gry jest cisza.

Jak włączyć V-sync to i w intro jest spokój.

Gdzieś w sieci znalazłem info, że Fifa 2015 w ustawieniach max bez ograniczenia liczby klatek daje ciekawe efekty.

Specjalnie ściągnąłem demo i faktycznie cały czas delikatnie ale słyszalnie skwierczy.

Oczywiście głośniki nawet dość cicho włączone zagłuszają te efekty no  poza intro do Far cry- tam jest dramat, ale przez 30 sekund....

Testowałem na COH2, CIV5, Metro 2033 i tam jest skwierczenie słyszalne jak się przystawi głowę blisko obudowy czyli nie uciążliwe.

Może trochę przesadzam bo komputer mam tak wyciszony, że go praktycznie nie słychać i każdy obcy dźwięk drażni.

Nie wiem co robić bo wymiana to też loteria....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winny jest zasilacz, koniec kropka.

Mógłbyś rozwinąć myśl?

Antec to nie jest jakiś badziew ale faktycznie gdzieś mi się obiło o uszy, że wymiana zasilacza może pomóc ale traktowałem to z przymrużeniem oka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mógłbyś rozwinąć myśl?

Antec to nie jest jakiś badziew ale faktycznie gdzieś mi się obiło o uszy, że wymiana zasilacza może pomóc ale traktowałem to z przymrużeniem oka..

 

nie wiem czy badziew czy nie ale u mnie karty z moim zasilaczem zachowują się jak poniżej. 

 

Karta skwierczy kiedy generuje 200fps+ (liczba orientacyjna - właśnie intra itp.) W grze każdej jednej jest niesłyszalna (Gigabyte rewizja ze stycznia 15).

mam podobnie, z tym że moje karty nie skwierczą tylko delikatnie popiskują. ma to miejsce w sumie nie w grach tylko i wyłącznie w 3dmark ice storm gdzie leci absurdalna liczba fps

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wytłumaczy mi ktoś na czym polega różnica w BIOS?

Mianowicie pobierając bios do 970 gigabyte w paczkach jest po 2 pliki końcówka dd i dp czym to się różni pomiędzy sobą?

Z tego, co pamiętam, zależnie od tego pod który port podpinasz monitor. Wszystko jest zresztą w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wytłumaczy mi ktoś na czym polega różnica w BIOS?

Mianowicie pobierając bios do 970 gigabyte w paczkach jest po 2 pliki końcówka dd i dp czym to się różni pomiędzy sobą?

 

musisz sprawdzić z jakiej wersji w danej chwili korzysta twoja karta. najprościej można to sprawdzić poprzez zgranie biosa przy pomocy gpuz, następnie otworzyć zgranego biosa w MaxwellBiosTweaker i odczytać w "Name" czy na końcu jest napisane D_P czy D_D i odpowiedniego biosa wgrać. 

 

DP jest do displayport, DD do dvi ale który jest do hdmi tego nie wiem. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem całe forum i sam już nie wiem czy kupować 970  czy może 780ti używkę za podobną cenę.

Gubię się w tych całych spekulacjach, co innego na testach inaczej na forach. 

Pytam bo obecnie posiadam 7870 a wydatek ~1500 zł za grafikę to sporo jak dla mnie a nie chcę później żałować podjętej decyzji. 

Byłbym dozgonnie wdzięczny za odpowiedź i tyłka nie zawracam. 

Z góry dzięki

 

PS: czy jest możliwość pozostawienia 7870 i wpakowania nowej mocniejszej karty? Przeczytałem że taki układ dobrze się sprawdza przy grach z realistycznym futrem (chodzi mi o bajer Nvidi)

Edytowane przez Juhas12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to nie ma większego sensu wymiany karty graficznej, karcioszkę masz dobrą a GTX 970 to nawet w miarę dobra grafa, chociaż wtopa była i to spora :P

Ja bym poczekał na twoim miejscu do czerwca aż AMD zacznie wydawać nowe karty, wtedy ceny starszych grafik powinny spaść, to samo u konkurencji, głupotą jest wywalanie 1500 zł za 970tkę, będzie tańsza to można brać a teraz to tylko strata kasy.

Co do łączenia Radków i NV.

Na dzień dzisiejszy nie jest to gra warta świeczki, kiedyś się dało to zrobić gdy był tzw. PhysX mod, dziś raczej mało kto się w to bawi, dać się da bo znam kogoś kto próbował, ale efekt nie był jakiś powalający. 

Edytowane przez Catalyst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to nie ma większego sensu wymiany karty graficznej, karcioszkę masz dobrą a GTX 970 to nawet w miarę dobra grafa, chociaż wtopa była i to spora :P

Ja bym poczekał na twoim miejscu do czerwca aż AMD zacznie wydawać nowe karty, wtedy ceny starszych grafik powinny spaść, to samo u konkurencji, głupotą jest wywalanie 1500 zł za 970tkę, będzie tańsza to można brać a teraz to tylko strata kasy.

Co do łączenia Radków i NV.

Na dzień dzisiejszy nie jest to gra warta świeczki, kiedyś się dało to zrobić gdy był tzw. PhysX mod, dziś raczej mało kto się w to bawi, dać się da bo znam kogoś kto próbował, ale efekt nie był jakiś powalający. 

Rozbawiłes mnie troszke :D "GTX 970 to nawet w miarę dobra grafa" sprecyzuj swoje słowa bo mniemam,że ją posiadasz i wiesz o czym piszesz.Co do AMD i tych "nowych" kart to nie masz zbytniego pojecia co piszesz i o czym,,,,, Z najnowszych danych wynika,że będą to odgrzewane kotlety tylko najmocniejsze karty AMD coś wniosa "może" ale cena będzie też adekwatna do karty.Pożyjemy zobaczymy ale nie zanosi się na nic szczególnego

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłes mnie troszke :D "GTX 970 to nawet w miarę dobra grafa" sprecyzuj swoje słowa bo mniemam,że ją posiadasz i wiesz o czym piszesz.Co do AMD i tych "nowych" kart to nie masz zbytniego pojecia co piszesz i o czym,,,,, Z najnowszych danych wynika,że będą to odgrzewane kotlety tylko najmocniejsze karty AMD coś wniosa "może" ale cena będzie też adekwatna do karty.Pożyjemy zobaczymy ale nie zanosi się na nic szczególnego

Tak, posiadam ową kartę a co do premiery nowych kart, to nieważne że są to kotlety, jest to nowa seria która ma wyprzeć starą, ceny tak czy inaczej powinny spaść a w dodatku to tylko plotki. 

Wracając do grafy, ogólnie rzecz biorąc jest spory problem w grach które wykorzystują więcej niż 3500 mb na pamięci Vram, pomimo zapewnień to zdarza się jakiś bsod czy większy spadek wydajności, są też losowe problemy sterownikiem albo rzucanie artami z nieznanych przyczyn. 

Mówię że w miarę dobra bo wydajność oferuje zbliżoną do 980tki, ale ze względu na jej wybryki oraz okrojoną ilość pamięci video ciężko mi ją komukolwiek polecić. 

Osobiście nie zapłaciłem za nią dużo, bo tylko 1300 zł sprowadziłem ją z Danii. Teraz kolega musiałby zapłacić 1500 zł, może ciut więcej. 

Mając 7870, na prawdę nie widzę na razie sensu zmieniania czegokolwiek. A skoro można coś kupić w niedalekiej przyszłości za mniejszą kwotę to chyba warto?  

Edytowane przez Catalyst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z powodu 3,5vram nie miałem jeszcze ani razu żadnego problemu. a mam dwie karty czyli problem powinien być podwójny. myślę że nvidia załatwiła  to sterami a to że ty masz jakieś problemy to może wcale nie wynikać z winy karty tylko z innych elementów kompa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem całe forum i sam już nie wiem czy kupować 970  czy może 780ti używkę za podobną cenę.

Gubię się w tych całych spekulacjach, co innego na testach inaczej na forach. 

Pytam bo obecnie posiadam 7870 a wydatek ~1500 zł za grafikę to sporo jak dla mnie a nie chcę później żałować podjętej decyzji. 

Byłbym dozgonnie wdzięczny za odpowiedź i tyłka nie zawracam. 

Z góry dzięki

 

PS: czy jest możliwość pozostawienia 7870 i wpakowania nowej mocniejszej karty? Przeczytałem że taki układ dobrze się sprawdza przy grach z realistycznym futrem (chodzi mi o bajer Nvidi)

Jak chcesz to czekaj.

Ja bym nie czekał bo:

970 do FHD to dobry wybór (jak nie kupisz teraz, to gwarantuje ci że wrócisz do tematu za 3-4 miesiące)

AMD szykuje odgrzewane kotlety.

Na spadki cen nie liczyłbym tak bardzo nawet po premierze bo kurs $$ jest kiepski

Aktualnie masz Wiedźmina 3 za darmo jak kupisz 970:) Promocja kończy się niedługo;)

 

Co do błędów na 970 nie chce mi się pisać po raz kolejny. Błędów BRAK po przekroczeniu 3,5Gb vram.  Arty, bsody to musi być wina czegos innego. Zresztą Caleb niejednokrotnie pisal w komentarzach pod testami że nic takiego nie odnotował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to czekaj.

Ja bym nie czekał bo:

970 do FHD to dobry wybór (jak nie kupisz teraz, to gwarantuje ci że wrócisz do tematu za 3-4 miesiące)

AMD szykuje odgrzewane kotlety.

Na spadki cen nie liczyłbym tak bardzo nawet po premierze bo kurs $$ jest kiepski

Aktualnie masz Wiedźmina 3 za darmo jak kupisz 970:) Promocja kończy się niedługo;)

 

Co do błędów na 970 nie chce mi się pisać po raz kolejny. Błędów BRAK po przekroczeniu 3,5Gb vram.  Arty, bsody to musi być wina czegos innego. Zresztą Caleb niejednokrotnie pisal w komentarzach pod testami że nic takiego nie odnotował.

 

Niestety, jest to wina karty, a niektóre problemy nadal nie zostały rozwiązane, nie może być to wina innych peryferiów ponieważ na pożyczonej 290tce wszystko działa, a gdyby była to wina zasilacza to na bardziej prądożernej karcie, musiałbym to odczuć. 

Wiedźmin 3 jako argument do zakupienia grafy? Serio? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest to wina karty, a niektóre problemy nadal nie zostały rozwiązane, nie może być to wina innych peryferiów ponieważ na pożyczonej 290tce wszystko działa, a gdyby była to wina zasilacza to na bardziej prądożernej karcie, musiałbym to odczuć. 

Wiedźmin 3 jako argument do zakupienia grafy? Serio? :)

Była masa trolli na YT gdzie potem się okazywało że mieli walnięte karty.. Nie neguję tego że masz z grafą problemy, ale wygląda na to że jest wadliwa i bym ją na gwarancję odesłał!

Nie siej jednak fermentu że to wina 3,5Vram

Jeśli masz problemy to wina ewidentnie tego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...