Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie racja. MSI AF mam i tak zawsze odpalony, więc taktowanie mogę sobie w nim poustawiać.

Rozumiem, że gdy podbijamy napięcie przez AF to i tak jest ono płynne, w zależności od zegara gpu, a jak zmienimy je w biosie to jest to wartość stała w 3D?

A jak po tych zmianach w biosie zachowuje się zegar i napięcie w mniej wymagających, starych gierkach, taktowanie i napięcie jest zbijane czy nie? Bo takie stany pośrednie też mogą powodować niestabilności.

Po takiej modyfikacji jest stabilnie ale napięcie jest stale i nie spada tak samo takty. Trzeba inaczej to ustawić żeby w starych gierka 3d zmniejszyć pobór mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję poustawiać sobie bios z pomocą tego poradnika:

http://www.overclock.net/t/1522651/disable-boost-and-bake-in-max-game-stable-clocks-for-maxwell

Chcę żeby karta trzymała w 3D i w starszych stabilne taktowanie i napięcie i pozbyć się tego głupiego boosta.

Bo teraz inne taktowanie jest w menu gry, inne w rozgrywce, inne w przerywnikach filmowych, czy jakichś rozmowach.

Nie zależy mi na dużym oc, chcę tylko żeby karta trzymała stabilnie ok. 1520 na rdzeniu i 7400 na pamięciach, chyba że dzięki tej modyfikacji i lekkim dovoltowaniu gpu, pamięci u mnie trochę ruszą.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekam na wyniki waszych wynalazków. 

 

ja próbowałem różnych poradników, trików i innego shitu ale dopiero to co side wrzucił dowala napięcie tam gdzie jest potrzebne i karty mi ruszyły z 1430 na 1519 w sumie to ta jedna z niskim ASIC 59,9%, druga 75,2% nie potrzebuje tyle napięcia do 1519 tylko trochę mniej. ale jestem leniwy niechce mi się tego szukać, dowaliłem maksa i działa, temperatury ogarnięte to gram. po to w końcu mam te karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć stały boost to albo musisz zjechać z temp. poniżej 60 stopni albo ustawić sztywno napięcie. A jeśli chcesz podkręcić pamięci bardziej to musisz je schłodzić mocniej, w tedy powinny latać 7900-8000

 

Moje wynalazki zaowocowały 1560/8000.

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie mam stały boost pod obciazeniem w grach, trzyma stale takty a jeżeli juz spada to w jakiś tam cut scenkach i z tego powodu się nie wysypuje. Górna karta bardzo rzadko dobija do 71c zasadniczo leci na 65-68c dolna max to 65c.

 

Latem jak się zrobi za ciepło i gdy zobacze throttling to wrzuce fabryczne biosy, skrece karty na 1430 i dalej będę grał

 

I dlaczego miałoby mnie obchodzić oszczędzanie energii w starych grach? Jedyne gry które mniej obciazaja to te w które gram razem z dzieckiem a przecież to nie trwa cały dzień albo pol nocy jak gram sam hihihi 100w w tą czy w tamtą nie robi różnicy i tak miesięcznie płacę przeszło 120zl za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Gtx 980 ewentualnie Gtx 970, od wczoraj jestem posiadaczem 980 tki od Asusa ale nie wiem czy nie będę musiał jej zwrócić/zareklamować bo karta po 1-2 minutach grania w GTA5 osiąga temperatury rzędu 80-85 stopni a wentylatory kręcą się jak szalone, hałas bez mała jak od suszarki od włosów. Miał ktoś podobny przypadek? Temperatury są chyba tak 1 15 stopni za duże. Co zrobić z tym fantem?  Kartę kupiłem na morele.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Gtx 980 ewentualnie Gtx 970, od wczoraj jestem posiadaczem 980 tki od Asusa ale nie wiem czy nie będę musiał jej zwrócić/zareklamować bo karta po 1-2 minutach grania w GTA5 osiąga temperatury rzędu 80-85 stopni a wentylatory kręcą się jak szalone, hałas bez mała jak od suszarki od włosów. Miał ktoś podobny przypadek? Temperatury są chyba tak 1 15 stopni za duże. Co zrobić z tym fantem?  Kartę kupiłem na morele.pl

No coś jest zdecydowanie nie tak, ja na referencie podkręconym nie przekraczam 75*C nawet po godzinie grania a gdzież referent do chłodzenia Asusa ?

 

Sprawdź jeszcze w jakimś 3DMarku czy też się tak grzeje. Sprawdź też palcem, czy radiatory są gorące, bo być może ciepło zostaje na rdzeniu a radiatory chłodne, wtedy oddaj kartę, bo coś nie styka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem 3dmarkiem, i temp 93 stopnie..  W poniedziałek dzwonie do morele i oddaję w ramach " b) serwis ekspresowy (zgłoszenie 3-dniowe)
Towar ze stwierdzoną wadą fabryczna można zwrócić w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od daty jego otrzymania. Towar zostanie wymieniony na nowy."

 

Zastanawiam się czy nie wymienić na MSI? Co lepsze?

Edytowane przez Mario19x9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to asus daje za długie śruby, więc chłodzenie wisi w powietrzu i styk do gpu jest na glucie, mały niefart glut puścił i stąd takie tempy. Gdyby nie było plomby to jest do zrobienia w kilka minut , wystarczy dodać podkładki na śruby by chłodzenie dochodziło dobrze do gpu i dystanse od chłodzenia opierały się na pcb, dać nową pastę i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spisują się referenty gtx 970?

Tzn:

1. Wydajność.

2. Głośność (wiatrak/cewki).

3. O/C.

Pytam bo cenowo to referenty coraz lepiej się prezentują:

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-567855-GeForce-CUDA-GTX970-4GB-DDR5-256Bit-DVI-mHDMI-3mDP-BOX.html

...zwłaszcza że dorzucają 2 gierki - a to znaczy że nie musiałbym kupować W3, a Batmana bym opylił,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupowalem przed grudniem :) Przewaznie gram w sluchawkach, wiec szum mi nie przeszkadza - wg. mnie znosny poziom halasu. Wydajnosc jak to gtx970. Nie podkrecalem bo ciagle zbieram czesci do wc a wydajnosc i tak zadawalajaca.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurtmedia na kilometr omijać.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Fakt, nigdy nic od nich nie kupowałem, ale skoro mam mieć z nimi problemy to lepiej dopłacić kilka zł.

Też gram na słuchawkach, więc słyszeć jej nie powinienem. Teraz mam Twin Frozr III na swojej 660 i sobie chwale, ale też potrafi zrobić szum.

Chciałem wymienić na 960, ale jakoś mnie nie przekonuje ta wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morelach referent Palita jest tańszy.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-dp-ne5x970014g2f-649144/

 

Anyway - jak skręciłem obroty w idle afterburnerem to jest cichy. Pod obciążeniem robi się już zauważalny, ale jak gram w słuchawkach to go nie słyszę. Najgorzej jak się człowiek bawi w 3D Marki bo wtedy chłodzenie słychać i z racji małego wentylatora są to dość wysokie tony wyraźnie przebijające się przez 140/200mm z obudowy :)

 

Power target 106% blokuje oc ale te ok. 1400 w grach wyciągam , do tego mój ma pamięci Samsunga więc 7500 zrobił z palcem w nosie (8000 też 3dmarka zrobił, ale zaczeło mi ciągnąć zegar rdzenia w dół z powodu power targetu :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morelach referent Palita jest tańszy.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-dp-ne5x970014g2f-649144/

 

Anyway - jak skręciłem obroty w idle afterburnerem to jest cichy. Pod obciążeniem robi się już zauważalny, ale jak gram w słuchawkach to go nie słyszę. Najgorzej jak się człowiek bawi w 3D Marki bo wtedy chłodzenie słychać i z racji małego wentylatora są to dość wysokie tony wyraźnie przebijające się przez 140/200mm z obudowy :)

 

Power target 106% blokuje oc ale te ok. 1400 w grach wyciągam , do tego mój ma pamięci Samsunga więc 7500 zrobił z palcem w nosie (8000 też 3dmarka zrobił, ale zaczeło mi ciągnąć zegar rdzenia w dół z powodu power targetu :) )

Z tym chlodzeniem to żaden referent raczej budzetowka palita i do tego byle jaka. Juz lepiej do płacić do MSI lub gigabyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , ale potocznie nazywa je się referentami.

 

Od gamingów planuje trzymać się z daleka mój 770  póki był w obudowie z 3x180mm to działał dobrze - przeniosłem go do budy matx i nie był w stanie utrzymać taktowania w 3dmarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręcam gtx 970 od zotaca standard, ale w testach w furmarku itd spada mi wydajnosc do praktycznie bazowej, podobno to wina sterowników, jak to wyłączyć albo ominać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...