Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o cenę tylko wydajność dwa lata temu miałeś to samo co teraz, teraz 780 czy 970 nie są z kartami z wyższej półki. Wyższa półka to dopiero 980ti.

 

Na jesieni 2013 mogłeś zakupić 780gtx w cenie 1600zł, czyli mniej więcej w obecnej cenie 970gtx.

 

Nv teraz będzie stopniowo uwalać wydajność na keplerze by przekonać więcej osób do zakupu maxwella.

 

Tak jest od zawsze wydajność/technologia/nowość/cena.

 

Nikt przecież nie kupi teraz GTX 690, AMD 7990, R9 295X2 czy Titana.

 

To normalne, że jak kupisz dziś Titana X, czy 980Ti to posłuży ci dłużej niż 970-ka, ale też cenę masz adekwatną za nowość itd..., ale nie powiem, że to słaba karta, czy też ze średniej półki, bo to raczej zarezerwowane na kwotę 1000zł w Polsce i tak to jest postrzegane.

 

Przecież idąc tym torem 980 to też słaba karta (), ba, dwie nawet w stosunku do SLI Titan X.

 

Jeżeli na moim monitorze mam w AC Unity i Wieśka 3 60 FPS to do czego mi więcej, czy też patrząc na konsole, xboxy? Przecież to do grania jest absolutnie wystarczające i myślę, że na rok, dwa mam spokój, tym bardziej, że gram raczej okazjonalnie i nie zależy mi na ultra. Dla mnie ta karta jest bardzo mocna.

 

A mogłem przecież dorwać okazyjnie GTX 690, AMD 7990, prawda?

 

Przede wszystkim dla każdego zakup karty to indywidualne podejście - dla jednych mocną kartą jest ta, która mu zapewni 30 FPS, dla innych 100 będzie mało i dlatego masz i takich zapaleńców z 4x Titan X.

 

Mogę zaodrze przyznać rację, że na tle Titan X, czy nadchodzących 980Ti, czy starych wyminionych powyżej to słabsza karta, ale słaba? Słaba to dla mnie np GTX 750 (no właśnie do LOL-a, CS-a wystarczy? aż nadto.) 

 

Powiem inaczej do gier 2k, to mocna karta, do 4k słaba i to tylko do nielicznych gier :P.

 

Stricte wydajność - są mocniejsze, wydajność/cena - rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tą ceną/wydajność to radki 290 zdecydowanie lepiej wyglądają. 970 są stosunkowo drogimi kartami przy takim porównaniu. Tak jak było powiedziane, tyle kosztowały 780 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Gamingi czy Strixy mają cenę z kosmosu ale Windforce'y czy Jetstream'y są już od 1400-1450. Póki w zestawie są kody na TW3 i Batmana to jest to zdecydowanie konkurencyjna cena do 290 za 1250.

 

No i porównanie do cen sprzed roku jest słabe - wtedy dolar stał po 3,20 a teraz jest 3,60-3,70.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już bardziej - chociaż eldorado na używkach 290 też już się raczej skończyło i nie schodzą tak nisko jak kiedyś.

 

Zastanawiam się nad tym 980 Ti - miałem go brać na pewniaka, ale w sumie Wiedźmin mi chodzi ok na 970 (po obcięciu do wysokich) a nic ciekawego na horyzoncie poza Deus Ex nie widać.

 

Jak potwierdzi się cena na poziomie 780$ to chyba przeczekam do Pascala, albo zaryzykuje drugie 970 do SLI mimo nieciekawych przygód z multi GPU kiedyś (chociaż wtedy nowe mobo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tą ceną/wydajność to radki 290 zdecydowanie lepiej wyglądają. 970 są stosunkowo drogimi kartami przy takim porównaniu. Tak jak było powiedziane, tyle kosztowały 780 2 lata temu.

 

To weź jeszcze pod uwagę żarcie prądu i inne kwestie... nie samymi osiągami to żyje.

 

A sprzedaż chyba jednoznacznie wskazuje co klienci wybierają. To nie bierze się znikąd.

 

W tym przedziale wydajności 970-ka rządzi i tyle. Nie ma co roztrząsać czemu.

Krezusi wezmą 980, 295X2, Titana X i nowsze.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że u nas niżej 3500 nie zaczną się te karty. Także opłacalność z kategorii titanów.

Nie może być skoro inaczej jest ścięta niewiele. Przy tym samym takcie 980ti może być max 9% wolniejsza od titan x, wynika to różnicy w ilości sp. Ale 980ti będzie boostować wyżej ze względu na ten sam limit tdp w biosie oraz scięte gpu i 12 kości mniej. Z tego względu oraz ze względu, że sp nie w każdej grze pracują optymalnie spowoduje, że czasem nie będzie różnic w wydajności.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak. Z doświadczenia wiem że wielu producentów daje kiepska pastę lub po prostu średnią. Do tego często ją źle nakładają. Najcześciej dają jej za dużo. Moim zdaniem warto zmienić taką pastę dla świętego spokoju a z czasem może to przynieść efekty jak pasta się wygrzeje. Jak nakładać pastę to chyba nie muszę tłumaczyć, bo zakładam że wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zrealizowania wizji niewielkiego, acz stosunkowo ładnego i wydajnego sprzętu potrzebowałbym referencyjnego GTX970 (ale tego prawdziwego - referencyjny referent :)).

Na overclockers.co.uk widzę za Ł320, trochę drogo przy obecnym kursie... Wyłączając czyhanie na odpowiednią aukcję czy ogłoszenie na forach jest to jedyna forma zakupu 'od ręki' na dzień dzisiejszy?

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak. Z doświadczenia wiem że wielu producentów daje kiepska pastę lub po prostu średnią. Do tego często ją źle nakładają. Najcześciej dają jej za dużo. Moim zdaniem warto zmienić taką pastę dla świętego spokoju a z czasem może to przynieść efekty jak pasta się wygrzeje. Jak nakładać pastę to chyba nie muszę tłumaczyć, bo zakładam że wiesz.

 

No bo zbliża się czerwiec, zawsze co roku w maju robię przegląd samochodu a w czerwcu komputera - mianowicie mycie/czyszczenie/ przesmarowywanie, wymiana dupereli jeśli trzeba. Co prawda 980 mam od kilku miesięcy, więc raczej radiatory nie potrzebują mycia, ale skoro juz wszystko rozkładam to zastanowiłem się nad zmianą paściochy. 

 

Myślałem też nad pomalowaniem tego czarnym plastidipem, tak jak zrobił Elder, ale boję się o temperatury, bo to jednak guma. ;] 

 

Spoko, dzięki, zmienię za jakkiś czas i dam znać, czy Gelid GC cokolwiek zmienił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jakiej jakości jest fabryczna pasta na 980? Warto bawić się w zamianę na gelida?

Nie warto różnica to max 1stopień, na 780gtx jeszcze był sens temp spadała ok 3stopni, wiec na automacie trzymała niższe obroty wentylatora po zmianie pasty. W referentach pasta jest dobrej jakości, na 680gtx też zmieniałem i też bez zmian.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zrealizowania wizji niewielkiego, acz stosunkowo ładnego i wydajnego sprzętu potrzebowałbym referencyjnego GTX970 (ale tego prawdziwego - referencyjny referent :)).

Na overclockers.co.uk widzę za Ł320, trochę drogo przy obecnym kursie... Wyłączając czyhanie na odpowiednią aukcję czy ogłoszenie na forach jest to jedyna forma zakupu 'od ręki' na dzień dzisiejszy?

 

Tylko oni albo caseking (chociaż to ta sama firma) w Europie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przejście z ustawień wysokich, na ultra, czy też któraś z tych opcji, wywala "freeza" ekranu na 970-ce w Wieśku 3 (gra dalej działa, dźwięk chodzi, obraz stoi)?

Karta jak z podpisu. Temp GPU pomiędzy 70-75st,  Zazwyczaj 71st. 

 

GPU-Z przy Fire Striku demo zanotował max 74 stopnie, obroty wentylatorów 65%, obciążenie GPU - 94%, nie wiem, czy to dużo.

 

Jeszcze popatrzę na jakim profilu lata i która dokładnie funkcja to powoduje. Od razu mówię, że przy ustawieniach nv experience optymalizacyjnych nic nie dzieje się, ale tam są różne ustawienia, niektóre opcje na low inne ultra. Nic obadam to jeszcze.

 

Pewnie okaże się, że gram na profilu zwykłym a nie Gaming, czy OC.

 

Dla zainteresowanych

 

3DMark-v1-4-780
Driver version9.18.13.5286
Na GTX 970:
FIRE STRIKE 1.1 10305
SKY DIVER 1.0   25956
CLOUD GATE 1.1  26471

 

Na GTX 660 miałem:
FIRE STRIKE SCORE 4675
SKY DIVER SCORE 15043
CLOUD GATE SCORE 20274

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie- różnica w cenie 960/970 to około 860 zł do 1330 zł, czyli 45% więcej trzeba dać za 970. Przyrost klatek w zależności od tytułu to od 40% do 100%. Moje pytanie jest takie - czy opcje takie jak "hairworks" są realizowane przy pomocy dodatkowego układu czy po prostu wtedy ten przyrost klatek jest mniejszy? chce grafikę typowo pod W3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem, że przejście z ustawień wysokich, na ultra, czy też któraś z tych opcji, wywala "freeza" ekranu na 970-ce w Wieśku 3 (gra dalej działa, dźwięk chodzi, obraz stoi)?

Karta jak z podpisu. Temp GPU pomiędzy 70-75st,  Zazwyczaj 71st. 

 

GPU-Z przy Fire Striku demo zanotował max 74 stopnie, obroty wentylatorów 65%, obciążenie GPU - 94%, nie wiem, czy to dużo.

 

Jeszcze popatrzę na jakim profilu lata i która dokładnie funkcja to powoduje. Od razu mówię, że przy ustawieniach nv experience optymalizacyjnych nic nie dzieje się, ale tam są różne ustawienia, niektóre opcje na low inne ultra. Nic obadam to jeszcze.

 

Pewnie okaże się, że gram na profilu zwykłym a nie Gaming, czy OC.

 

Dla zainteresowanych

 

3DMark-v1-4-780
Driver version9.18.13.5286
Na GTX 970:
FIRE STRIKE 1.1 10305
SKY DIVER 1.0   25956
CLOUD GATE 1.1  26471

 

Na GTX 660 miałem:
FIRE STRIKE SCORE 4675
SKY DIVER SCORE 15043
CLOUD GATE SCORE 20274

 

 

 

Ja mam GTX 970 G1, mam max 70°C (bez OC) i wszystko na ultra bez włosów i nie mam żadnych freezów (no dwa razy się zdarzyły podczas cutscenek, ale to dwa razy na 20 godzin gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie też się freezuje i uważam że to wina sterowników. jak się raz tak wywali (wyloguję się, zaloguję bez restartowania kompa) to potem można znowu grać 3h podrząd i nic się nie dzieje. 
 
generalnie sterownik pozostawia wiele do życzenia gdyż nawet na chromie mi się wysypuje  :P   352.86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na w10 i 352.84 wiesiek smiga ze wszystkim na full bez zadnych przyciec. Usun wszystkie stery nvidii z store drive, na gpuz jest fajny programik do tego

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

mi się gra nie przycina tylko freezuje :P

 

a co do reszty to możesz rzucić trochę więcej światła na tego store drive i ten programik jakieś linki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programik -> http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Mi dotychczas wiedzmin 2 razy sie zawiesil, raz w jakims dialogu pierwszego dnia podczas zabaw z sterami (do tego stopnia kombinowalem ze pozniej zaden sie nie chcial zainstalowac ani zainstalowane wczesniej dzialac), drugi raz wczoraj jak zrespil mi sie wiedzmin martwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDU ostatnio używałem gdyż miałem nadzieję że mi pomoże z sypiącym się z chromem ale niestety nic to nie dało. z poprzednimi sterami tego nie było także może nowsze to rozwiążą. a tak nie pozostaje nic innego jak często używać F5 :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo proszę o szybką pomoc.

 

Po wielu latach bytności z AMD mam dosyć, sprzedałem R9 290 i właśnie zamawiam GTX 970 Gigabyte.

 

Czy model OC (1114/7000) FIZYCZNIE różni się czymkolwiek od modelu nie-OC (1051/7000). Mówię naturalnie o modelach Windforce3. Różnica w cenie to 30 zł więc jeśli jest jakakolwiek faktyczna różnica to wezmę tę OC, a jak nie no to wezmę te tańszą, bo podnieść taktowanie może jakoś dam radę sam.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie też się freezuje i uważam że to wina sterowników.

A u mnie dziwna sprawa, bo jakby to od kręcenia grafy (obecnie MSI GTX960/2GB, z 970 będę się pewnie bawił w przyszłym tygodniu) - albo i od grafy, i od sterów samych w sobie ;)

 

Max zegary - 1560/2070MHz (furmarki, trzy-de-marki, unigine, cała reszta innych gier)

Na codzień zostawiłem nieco niższe, bo równe i okrągłe 1500/2000MHz.

 

Wiesiek działa na 1450/1950MHz, od kilkunastu godzin zero problemów. Jak tylko ustawię zegary nieco wyżej to raz na godzinę, dwie freez (gra działa w tle, ale nie da się na nią przełączyć, trzeba ubić z managera).

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna pojawił się u mnie dziwny problem.
Wiatraki na karcie w IDLE, kiedy karta w ogóle nie jest obciążona (monitorowałem w wielu programach), kręcą się z maksymalną prędkością, w rezultacie karta ma 27 stopni.
Właściwie to non stop kręcą się na 100%, a wcale tak nie było wcześniej.
Próbowałem zmienić sterowniki na starsze ale nic to nie dało.
Wiatraki na pewno są sprawne, w sumie nie mam pojęcia co może być przyczyną.
Na chłopski rozum to może być wina jakiegoś programu? sterowników?

Strasznie mnie to niepokoi, bo obniża to żywotność wiatraków, które non stop wyciskają z siebie siódme poty.
W Afterburnerze tachometr pokazuje 0, ale po zdjęciu obudowy wszystkie wiatraki kręcą się z maksymalną predkością.

Pamiętam, że problem wystąpił bodajże od momentu kiedy pobrałem program SpeedFan, ale nic tam nie ustawiałem, a tym bardziej nie zmieniałem (po prostu oglądałem).
Czy ktoś wie czego to może być wina? Dodam jeszcze, że BIOS jest stockowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo proszę o szybką pomoc.

 

Po wielu latach bytności z AMD mam dosyć, sprzedałem R9 290 i właśnie zamawiam GTX 970 Gigabyte.

 

Czy model OC (1114/7000) FIZYCZNIE różni się czymkolwiek od modelu nie-OC (1051/7000). Mówię naturalnie o modelach Windforce3. Różnica w cenie to 30 zł więc jeśli jest jakakolwiek faktyczna różnica to wezmę tę OC, a jak nie no to wezmę te tańszą, bo podnieść taktowanie może jakoś dam radę sam.

W przypadku rev 1.1 nie było różnic poza taktami, nie wiem jak jest w nowszych. ( mam windforce oc 1.1 z listopada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...