Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych dwóch MSI. Gigabyte też dobry, ale po trefnej serii 780Ti jakoś straciłem zaufanie do tej firmy. Mało tego że sam miałem problemy  z ich kartą za czasów GTX 460.   2X 970 to nie głupi pomysł. Karty nie ciągną za dużo prądu, więc aż sie prosi by zrobić SLI. Zyskasz ok 30-35% patrząc po wykresach z testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyskam płynność w WD i może w mocno pod kręconym graficznie skyrimie gdzie przy 1080p moje karty na luzie sobie radziły jednak po przesiadzce na 1440p zaczęła sie czkawka.

 

Caleb wrzuc prosze wynik 2x970 w firestrike. nigdzie nie trafilem na wynik a to by było dla mnie najprostsze do sprawdzenia i porównania.

 

 

BTW na razie staram się nie napalam czekam aż karty pojawia się w Proline i morele moze wtedy ceny się unormuja i za 1400 będzie można MSI dorwać a nie za 1500.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla tych wszystkich gadających bzdury że nie ma szans sprzedać 780Ti powyżej 2000 zł.
Własnie sprzedałem swoją za 2399 zł. Drugi Matrix poszedł za 2560 zł dwa dni temu.
Nie piszę tego żeby się chwalić czy coś (co mi kilku "mądralińskich" insynuuje)
Natomiast przestrzegam niecierpliwych przed tym, żebyście 780Ti nie sprzedawali za bezcen.
Te karty są nadal bardzo wydajne i jest to high end, nie sugerujcie się bzdurami które wypisują co niektórzy że 780Ti za 1200-1500 powinno się sprzedawać, żenada.

 

Nie dbam o to czy jakiś "Devil" coś tam, czy inny "koleżka" mi tu pociśnie, bo nie mają dla mnie żadnego znaczenia jakieś anonimowe, forumowe cwaniaczki.

Szczególnie masa jest idiotów na PCLabie, tutaj ludzie są bardziej myślący na szczęście.
Fakt jest faktem, jak ktoś jest niecierpliwy to niech sprzedaje za grosze kartę znacznie więcej wartą.
Mam nadzieję że pisząc to uchronię kogoś przed stratą co najmniej kilkuset złotych :)

I tak, jak zawsze, czekam na wysyp minusów od moich "fanów" którym nie pasuje to że mam inne zdanie od ich "jedynej racji" :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę sensu wymiany mojej GTX 770. Pewnie dlatego, że gram sporadycznie. Ostatnia gra jaka mnie zaciekawiła i którą przeszedłem na 100% to Far Cry 3. Od tego czasu nie grałem w nic innego. Teraz czekam na Far Cry 4, ale ta i tak mi pewnie pójdzie na wysokich detalach w Full HD. Grafike planuje wymieniać co dwa lata, więc za półtora roku kupię sobie jakąś ciekawą w cenie do 1200 zł. Jedyną rzeczą, która przekonuje do wymiany to tryb polpasywny.

 

Wysłane z mojego Galaxy Tab S 8.4 LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorujcie to co pisze ten gimb gosu bo troluje na każdym forum. 

 

 

Mam pytanie odnośnie modelu GTX970 (MSI Gaming lub ASUS DC), czy wystarczy do niego mój obecny zasilacz  "Be Quiet! DP PRO P7 550W" ?. Można znaleźć na necie testy ale one nie pokazują poboru mocy całej jednostki.

Edytowane przez .PaVLo.
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorujcie to co pisze ten gimb gosu bo troluje na każdym forum. 

 

 

Mam pytanie odnośnie modelu GTX970 (MSI Gaming lub ASUS DC), czy wystarczy do niego mój obecny zasilacz  "Be Quiet! DP PRO P7 550W" ?. Można znaleźć na necie testy ale one nie pokazują poboru mocy całej jednostki.

Podejrzewam że mógłbym być twoim tatą :)

Trolluje bo piszę prawdę?

No tak...przez dzieciarnię która sprzedaje dobre karty w tak niskiej cenie, ZANIŻONEJ jest psuty rynek.

Pozdrawiam jakże "dorosłego" człeka ;-)

 

No ale generalnie to nie odpowiadam więcej na pyskówki i prowokacje tobie podobnych osobników. Koniec tego, totalna olewka względem id.... Bo forum to nie śmietnik a i tak już masa jest zbędnych postów w tym i moich jak się dałem wciągnąć w dyskusje z zbędne z kimś z kim sensu nie ma żadna racjonalna dyskusja.

 

I tak swoja drogą to tak, twój zasilacz wystarczy .GTX 670 ma 170 TDP, 970 165 TDP. Styknął by i do mocniejszych kart.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co cie interesuje pobór całej jednostki? Takie testy są obwarowane sporym błędem.

 

Zamieniając obecną kartę na 970 zachowasz status quo w kwestii poboru mocy.

Po prostu w testach nie uwzględnia się raczej poboru całej jednostki a tylko GPU i CPU pomijając resztę sprzętu. Chciałem się tylko upewnić czy obie karty mają podobne TDP pod pełnym obciążeniem i czy zasilacz temu podoła nie będąc przy tym obciążony w 90%. Przeglądałem testów i nigdzie nie trafiłem na wyraźne zdjęcie boku pudełka z podanymi wymaganiami co do zasilacza a to daje już jakiś pogląd na sprawę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie da radę. Z tego co czytałem na testach PPC to oni testują całą platformę pobierana z gniazdka oprócz monitora, głośników ETC. Tak więc patrząc na wyniki poboru mocy platform  to spokojnie zasilacz wystarczy skoro GTX 970 pobiera jeszcze mniej niż 780.  Komp nie powinien brać więcej niż 350 po OC. A to dużo mniej niż 90 czy 80%. Zresztą masz dobry zasilacz, więc nie ma się czym martwić.

 

Tu masz testy z naszego portalu:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,18

 

Warto dodać że platforma testowa skłąda się procka na LGA 2011, a te zawyżają wyniki poboru mocy. U siebie powinienieś mieć znacznie mniej, więc zasilacz będzie się wręcz nudził.

 

 

p.s fajna ta opcja "ignoruj" Aż się chce zaglądać do tego tematu. ;)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na razie normują się na poziomie 1499zł, X - komp dziś dołożył 70zł do karty od MSI zrównując się z resztą sklepów. Zmówiłem od K. zobaczymy kiedy zrealizują.

Na razie polskie ceny to tragedia ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś ?

 

Cena w USD lub ostatecznie w Euro x wartość konkretnej waluty w PLN = cena końcowa u nas ?

 

U nas zawsze jak coś jest nowością to jest drogie , droższe niż na zachodzie .

 

Za to po jakimś czasie jest odwrotnie , szczególnie porównując nasze ceny do cen w UK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodziewał się że polskie złodzieje nie będą zdzierać skóry, ale myliłem się jak zawsze, jakoś u zachodnich sąsiadów nie windują cen w kosmos u nas by się sprzedawczyki ze "straganu" zesrali za złotówkę, jak wejdzie tu kiedyś amazon albo neweeg to padną na ryj w ciągu roku

Edytowane przez ptys
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu by nie? Jak masz wykrecony na te 4,5ghz to jeszcze długo możesz pakować topowe grafiki.

Tak właśnie teraz działa marketing Intela na ludzi. Co pół roku nowe procesory a przyrost wydajności minimalny wiec po tych 3 latach od zakupu ludzie szukają zastępcy i5 2500k a nie ma takiej potrzeby.. Poprostu podkręć procesor. Nie pooadajmy tutaj w paranoję bo coraz więcej takich pytań się pojawia. i5 2500k to dalej bardzo dobry procesor z ogromnym potencjałem do podkręcania i jeszcze długo wam posłuży, no chyba ze gracie w 120/144hz to może bym się zastanowił nad wymiana gdybym nie miał co robić z kasa.

 

Tapatapatap Note 2

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) Przebadałem również zagraniczne fora i padają stwierdzenia, że każda nawet pierwsza generacja deskoptowych i5 będzie śmigać z maxwellami, więc już bez zastanowienia biorę 970 do 2500k. Tylko czekam, aż jakiś niereferencyjny model pojawi się na naszych straganach za 1400 zł.

Edytowane przez bonco
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy któryś z portali (bo u nas nie widziałem :( ) Przetestował 970tkę vs 780OC w grafice 2D/3D i renderingu? Konkretnie przypuszczalna wydajność w sketchup i vray mnie interesuje. Dokładać do "starej" 780OC za 1900zł czy wziąć tańszą 970tkę? A może dowalić i chwycić GTX980? Tyle że nawet on ma mniej rdzeni CUDA, ktoś może wyjaśnić dlaczego? Czy 780 będzie jednak z tych 3 najwydajniejszy w zadaniach dla CUDA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej w sumie.

Składam znajomej sprzęt na dotacji do w/w programów.Jeszcze tydzień temu miał być MSI GTX780OC TF 3GB. Rzeczywiście, cena spadła właśnie o 400zł O_o... a miałem myśl żeby w piątek wysyłać zamówienie..ufff :D

Czy mniejsza ilość rdzeni CUDA w GTX970 przełoży się na niższą wydajność, czy też nowa architektura itd nadrobi różnice w papierowej specyfikacji? W takim układzie dopłata do GTX980 to prawie 1000zł. A to już chyba bez sensu do takich projektów jak znajoma będzie robić. Dopiero skończyła studia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań:

1. Kiedy będą na PPC testy 970/980 na Haswellach (na Hexusie jest na tym konfigu gtx 980, nie porównywałem z Wasza publikacją)?

2. Czy mogę przyjąć proporcjonalnie wartości OC dla rozdzielczości x1080 (w teście są tylko x1440 a żeby było śmieszniej używam x1200) ?

3. Czy na tym etapie można się pokusić o prognozę jak na tym pójdzie Wiesław Trzeci?

4. I retoryczne: czy nie wk...a Was fakt, że w ciągu 9 miesięcy Wasza karta (tak jak mój Asus 780 dc2oc kupiony 2013/2014) straciła na warości 500 zł, gdzie cała masa spośród nas czekała aż ich cena zejdzie poniżej 2000?? Bo to zakrawa na farsę jak traktuje się klienta, choć gratuluję tym co "czekali", bo to jest dobra okazja obiektywnie patrząc (nawet jeśli tylko 5-7% w stosunku do 780 za to pradu mniej i tempy do osiemdziesięciu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...