Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

geforce_gtx_980_ti_test_review_1b.jpg

GeForce GTX 980 Ti jest nieznacznie słabszym lecz tańszym bratem GeForce GTX Titan X, którego specyfikacja była dotychczas obiektem licznych spekulacji, ale wszyscy doskonale wiedzieliśmy iż NVIDIA szykuje kolejne wcielenie topowego Maxwella. Dzisiaj w premierowym teście możemy zaprezentować Wam oficjalne wyniki wydajności nowego reprezentanta rodziny GeForce GTX 900, dedykowanego majętnym entuzjastom gier komputerowych, bowiem wspomniana karta graficzna to bezsprzecznie najwyższa półka. Użytkownicy czekający na mocne uderzenie od zielonych, których GeForce GTX Titan X jakimś cudem nie przekonał do zakupu, otrzymują więc ciekawą alternatywę w postaci GeForce GTX 980 Ti. Dodam jeszcze, że niniejsza publikacja uwzględnia pomiary w Grand Theft Auto V oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli najgorętszych i bardzo wymagających hitach ostatnich tygodni, mogące przesądzić o wyborze przyszłej karty graficznej. Zaczynamy przedstawienie!

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: NVidia specjalnie ustawiła NDA na 24 czasu polskiego? :o

Polska ich nic obchodzi :> To inne wydarzenia na świecie zadecydowały o takim terminie. Karty były w redakcjach od ponad 10 dni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak a jaby inaczej ;). W sumie dobrze że nie poszedłem spać i mogłem poczytać. Testy jak zwykle pierwszorzędne. A co do karty? IMO jest naprawde nieźłe bo cena i tak niższa niż Titan X, a wydajność zbliżona. Gdy cena spadnie nieco jeszcze to będzie to fajna opcja zamiast 980.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1440p jednak dalej mocniejsze jest 2x970. Posiedze na nich do Pascala . 6k na dwie karty jest poza moim zasiegiem.

 

No Panie, ale komfort, komfort liczy się dla niektórych.;) a jak piszą, Titan X lepsiejszy, jak 2 x 980-ki.

 

Za rok kupisz se dwie 980Ti i szafa gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie, ale komfort, komfort liczy się dla niektórych. ;) a jak piszą, Titan X lepsiejszy, jak 2 x 980-ki.

 

Za rok kupisz se dwie 980Ti i szafa gra.

 

nie kupię 2x980ti. planuję kupić jedną kartę taką która będzie zjadała 2x970 na śniadanie. pewnie będzie to pascal Ti w numerologii nvidii.

 

poza tym na komfort nie narzekam ;) gra się całkiem przyjemnie w wieśka 3, framerate utrzymuje się na poziomie 16-17 ms (muszę się jeszcze temu dobrze przyjrzeć) w połączeniu z nie za szybkim monitorem którego mam, płynność jest wystarczająca.

 

odnośnie "komfortu dla nie których" :P jak ktoś karty zabija MSAAx8 gdzie go tak naprawdę w ogóle nie widać (bo pewnie nie działa) to zawsze jeden Tx będziesz lepszy :lol:

 

przy 1440p i 27" AA nie jest jakoś specjalnie potrzebne. w DA:I w ogólne nie widzę różnicy na ekranie podczas rozgrywki między 2x a 4x za to w płynności jest przepaść, podobnie jest w gta5 czy W3.

 

w 1080p i np 24" lub 27" bez AA nie da się grać. grałem przedwczoraj w W3 na 1080p 23" i jednej 970. gołym okiem było widać brak AA. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie karta za 3000zł powinna zastąpić dwie karty za 1500zł, a wiadomo, że tak nie jest itd...

 

Te dwie 970ki powinny ci do 1440p styknąć jeszcze na dłuuugo. Pewnie do pascala wytrzymasz.

 

Ja tam videofilem nie jestem. Mnie tam wystarczy to co mam na razie, byle to było płynne i w miarę wyglądało. Przede wszystkim ma to chodzi w natywnej rozdzielczości. Będzie potrzeba, będzie trzeba zmienić i tyle. Tym bardziej, że baardzo okazjonalnie gram. Wyłączę AA i zobaczę na swoim, czy to faktycznie przepaść wizualna, czy tylko drobna różnica.

 

Tak jak pisałem, wszystko zależy od potrzeb, mam kumpla co gry bez ultra nie włączy, a inni bez 3x4K nie podchodzą. Hahaha. No, takie życie.

 

Grunt, by każdy ze swojego był zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1080p i np 24" lub 27" bez AA nie da się grać. grałem przedwczoraj w W3 na 1080p 23" i jednej 970. gołym okiem było widać brak AA. 

Nie bardzo bo plamka na monitorze 23 1080p jest niewiele większa jak na 27 1440p , także albo masz coś z oczasami albo walisz ścieme. Aliasing jest bardzo mało widoczny dopiero na 27 3840x2160 i wtedy na ogół wystarczy post AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu ściema? Ja również widzę różnice przy moim 1680x1050 20 cali, a kolegi 1920x1080 24 cale- 99,06 ppi vs 91,79, a plamka 0,2564 vs 0,2767.

 

W jego przypadku 1080p 23 to 95,78ppi, plamka 0,2652 natomiast 1440p 27 to odpowiednio 108,79/ 0,2335 więc różnica jeszcze większa.

 

Oczywiście wiadomo nie widać tego na pierwszy rzut oka, może z powołania powinienem zostać snajperem, a nie siedzieć na purepc :wink2:

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto że bardziej w oczy mi się rzuca różnica AA 1080p vs 1440p.

 

przy 1440p nie rzuca mi się w oczy brak AA  w czasie grania gdy obraz się porusza. wiadomo że jak staniesz i się przyglądasz to wypatrzysz wszystko. 

 

a jeszcze okiem sidebanda to widzisz to czego inni nie widzą :P

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kolego siedze przed wyborem 980ti/nowy Radek lub dokupic druga 970

 

powiedz jak sprawuje sie sli z 970. bardziej niż wydajność zalezy mi na twojej opinii o samym dzialaniu sli na tej parce. czy dobrze to współgra, jak z mikroprzycieciami, czy masz duzo problemow ze sterami? (wiadomo sa sli bardziej i mniej problematyczne)

 

Wysłane z mojego Lenovo K910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z grubsza problemów dopóki gra i sterowniki się ze sobą dogaduja i jest profil zrobiony przez NV. Gorzej gdy tego brakuje to jesteś skazany na 1x970.

 

Na necie nie znalazłem jeszcze testu 2x970 vs 980ti pewnie NV zabroniła i nie wiem jak się kreuje różnica.

 

Kumpel się przymierza do zakupu 980ti wtedy mi ja porzyczy i na swoim kompie się przekonam jaka jest różnica ale to dopiero za miesiąc lub dwa.

 

Mikroprzyciec ja nie widzę ale to pewnie juz kwestia przyzwyczajenia bo na SLI siedze juz drugi rok.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo jednak skusiłem się na GTX970. Ciężko mi znaleźć jakieś sensowne testy odnośnie pozostawienia GTX660 do liczenia physics? Czy w tym wypadku nie ma sensu takie zabawy i lepiej ją sprzedać bo jest do tego za słaba i nic sensownego nie da? Może dałoby radę w Wiedźminie odciążyć przy liczeniu Haiworks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo jednak skusiłem się na GTX970. Ciężko mi znaleźć jakieś sensowne testy odnośnie pozostawienia GTX660 do liczenia physics? Czy w tym wypadku nie ma sensu takie zabawy i lepiej ją sprzedać bo jest do tego za słaba i nic sensownego nie da? Może dałoby radę w Wiedźminie odciążyć przy liczeniu Haiworks?

 

hairworks w wiedźminie nie idzie przez physx także dedykowana karta nie jest potrzebna. 

 

lepiej sprzedać tą 660 póki jest coś warta. przy dwóch kartach w kompie musisz dbać o temperatury tak jak przy SLI także lepiej sobie to daruj. a gier które korzystaj z physx jest beznadziejnie mało. 

 

zawsze możesz to przetestować i potem powiedz co wybrałeś skoro zastanawiasz się nad taką opcją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będę próbował sprzedać, zepsuła się stara i na gwarancji dali nówkę. Muszę tylko jakiś papier wyciągnąć z morele by mi na piśmie dali, że od nowa gwarancję liczą i do kiedy - 3 lata to nie taka zła opcja - zawsze cena lepsza, a karta z nowej rewizji oraz dobrze się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest liczona od daty zakupu pierwszej karty. Jeśli Ci się zepsuła i dostałeś nową to czas gwarancji jest liczony od zakupu tej karty, która Ci się zepsuła, a nie od momentu dostania nowej.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

art. 581 K.c. Zakłada on, że jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej.

 

 

 

W literaturze uznaje się zgodnie, że termin z art. 10 ust. 1 SprzedażKonsumU jest terminem zawitym. Zob. E. Wieczorek, [w:] E. Nowińska, P. Cybula (red.), Europejskie prawo, s. 193; M. Pecyna, Ustawa, s. 199; R. Stefanicki, Ochrona konsumenta, s. 290 i n.; J. Pisuliński, [w:] J. Rajski (red.), System PrPryw, t. 7, 2004, s. 183. Termin ten generalnie wynosi 2 lata, jednakże w przypadku rzeczy używanych możliwe jest umowne skrócenie tego okresu do roku. Bieg omawianego terminu rozpoczyna się od wydania towaru, a ulega przerwaniu w razie wymiany towaru (po wymianie biegnie od nowa). Chodzi przy tym także o wymianę dokonaną w ramach gwarancji komercyjnej. Zob. pełną argumentację J. Pisuliński, [w:] J. Rajski (red.), System PrPryw, t. 7, 2004, s. 185.

 

 

Na nowo biegnie nie gwarancja, a odpowiedzialność z tytułu niezgodności z umową.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto że bardziej w oczy mi się rzuca różnica AA 1080p vs 1440p.

 

przy 1440p nie rzuca mi się w oczy brak AA  w czasie grania gdy obraz się porusza. wiadomo że jak staniesz i się przyglądasz to wypatrzysz wszystko. 

 

a jeszcze okiem sidebanda to widzisz to czego inni nie widzą :P

Może się źle wyraziłem, że ściemą różnica jest bardzo mała w aliasnigu w tym konkretnym porównaniu. Na tyle mała, że nie możesz zrezygnować z AA ba nawet nie możesz zredukować AA, poneważ są spore skoki w trybach. Mógłbyś precyzyjniej to wykonać za pomocą downsamplingu. Pisałeś o ruchu właśnie w tym rzecz, że jest aliasing, który pojawia się dopiero w ruchu.Każdy ma inne oczy i widzi to inaczej , a raczej u każdego mózgownica przetwarza inną ilość "informacji", która dociera do oka. Ale wystarczy komuś to pokazać raz i następnym razem już tego nie przegapi :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się źle wyraziłem, że ściemą różnica jest bardzo mała w aliasnigu w tym konkretnym porównaniu. Na tyle mała, że nie możesz zrezygnować z AA ba nawet nie możesz zredukować AA, poneważ są spore skoki w trybach. Mógłbyś precyzyjniej to wykonać za pomocą downsamplingu. Pisałeś o ruchu właśnie w tym rzecz, że jest aliasing, który pojawia się dopiero w ruchu.Każdy ma inne oczy i widzi to inaczej , a raczej u każdego mózgownica przetwarza inną ilość "informacji", która dociera do oka. Ale wystarczy komuś to pokazać raz i następnym razem już tego nie przegapi :biggrin:

 

wolę tego nie widzieć... :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - zamontowałem referenta 970. Sprzęt na razie leży sobie rozłożony na stole - same podstawowe komponenty. W spoczynku nie mam zastrzeżeń (turbinka wolno się obraca, rdzeń ma 35*, cały komp ciągnie 33-34W, czyli tak jak powinno być).

 

Uruchamiam Unigine Valley, nieco ponad połowa testu, robi się 81* i karta zrzuca zegar do bazowych 1076MHz (i przy okazji napięcie też leci). W Wiedźminie 3 po kilku minutach gry też kwestia temperatury, zegar spada do ~1120MHz (napięcie też w dół, 1.08-1.1v i tak już zostają). Jeszcze nic nie grzebałem, wszystko jest ustawione fabrycznie - to poprawne zachowanie karty (że nie utrzyma boosta ze względu na przekraczanie 80*), czy z tym egzemplarzem jest coś nie tak?

No i jednak jak się nagrzeje, to szuuumiii ;) Na szczęście nie jest to irytujące buczenie, świszczenie, warkotanie, tylko po prostu szum. No i nie piszczy (po przyłożeniu ucha do karty coś tam ledwo słychać gdy jest > kilkuset fps na ekranie).

 

A może jednak większa buda i woda (cisza, spokój, więcej MHz), muszę przemyśleć... :)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak większa buda i woda (cisza, spokój, więcej MHz), muszę przemyśleć... :)

 

Z pompką i chłodnicą w budzie na ciszę nie licz. Ofc nie będzie to odkurzacz jak stockowe chłodzenie na wysokich obrotach, ale niesłyszalne też nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo jednak skusiłem się na GTX970. Ciężko mi znaleźć jakieś sensowne testy odnośnie pozostawienia GTX660 do liczenia physics? Czy w tym wypadku nie ma sensu takie zabawy i lepiej ją sprzedać bo jest do tego za słaba i nic sensownego nie da? Może dałoby radę w Wiedźminie odciążyć przy liczeniu Haiworks?

 

Ja bawiłem się przez chwilę z liczenie PhysX na 460 1GB posiadając 660. To była stanowczo za mocna karta do tego typu działań. Ale to było przy Borderlands 2. No chyba żeby pokusić się o mocny mod napięć i taktowań - obciążenia wtedy nie przekraczały 15% przy zegarach 2D/3D. 

O ile nie wyżyłujesz grafiki na krztuszenie się 970@stock zabawa w drugiego GF dla PhysX ( liczone na jednej ręce drwala niemowy z zespołem Tourette’a ) to single GPU Ci starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest referent:

Myślałem o takim, ale cena :/

Zresztą MSI ma identyczne PCB, tylko brzydszą obudowę chłodzenia i standardową zaślepkę - jako że bebechy te same to pozwoliłem ją sobie nazwać referentem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...