Jump to content
Sign in to follow this  
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Recommended Posts

Gdzieś tam czytałem, że rdzeń 1500 i pamiątki na 8000 to optymalne ustawienie, wyżej to już nie ma sensu, bo zaczynają być już kwiatki ze stabilnością, zbijaniem ustawień itd... a wydajność już rośnie szczątkowo.

Karta wróciła, dla nich cewki nie ćwierkają, mówi się trudno i żyje dalej. O dziwo cewki przestały być dokuczliwe jak zastosowałem się do ciekawej rady, aby 60 fps ustawić przez RivaTuner Server - a wszędzie dać bez limitu. Wiedźmin na uber z hairworks, tylko rysowanie wysokie i cienie średnie 50-60 klatek, ale nie ma takiego rwania.

Dzisiaj testowałem 1400/7800 bez podnoszenia napięcia i na te ciepłe dni uznaje to za optymalny wynik na dłużej. Może jeszcze praę MHz w górę da radę, ale już 1450/7900 (dało radę jeszcze trochę podbić, jednak obecne warunki ostro dają się chłodzeniu we znaki) wymaga dodatkowych mV +32. Mój ASIC cudem nie jest więc myślę, aby nie kombinować więcej. Temp skakała w testach w okolicach 70-73 stopnie, a po podbiciu napięcia to spokojnie 75. Mała uwaga taka, że mam nie małe piekło w pokoju, temp. otoczenia to ponad +28 stopni :/

Pędzel+ sprężone powietrze

No i zainstaluj filtry w obudowie to kurzu będzie zdecydowanie mniej.

Edited by HeatheN

Przyjechał do mnie nowy G1. Tak na szybko sprawdziłem, ASIC 84,3%, boost domyślnie 1430 ;) poszło też 1455 bez problemu, temp około 70 stopni.

1515 też pewnie pójdzie.

Mam podobne ASIC, a mierzi mnie tylko brak reakcji na podnoszenie napięcia :(

Co ciekawe zauważyłem że potrafi boost ustawić także na 1442 przy napięciu 1,218

Ciekawa sztuka, poprzednia ASIC miała 74% ale nie zdążyłem jej pokręcić.

Dordzy Koledzy,

Mam Asusa GTX970 w wersji Black , który jest chyba na PCB od 980 i chciałbym dokonać modyfikacji biosu tak aby móc zwiększyć power limit oraz max napięcie. Od czego mam tak naprawdę zacząć?

Wiem ,że potrzebuje Maxwell II Tweaker i w sumie tyle... :mellow:  Plss o wskazówki, linki bo zalezy mi na wyciągnięciu z tej karty wszystkiego co najlepsze.ASIC słaby bo 70,6% i w tej chwili leci na max  1314/7700 i widzę, że brakuje karcie papu.Liczyłem na trochę więcej niż marketingowy bełkot o sekcji zasilania , do tego 8+6pin.

Edit:

Ok,poszukałem i znalazłem info , że Asusy tak po prostu mają :/ Trochę szkoda , że wybrałem kartę ,która nie pozwala na zabawę z napięciami.Jest opcja żeby ją oddać i wymienić na coś sprawdzonego jak MSI ale z drugiej strony szkoda mi dopłacać 100zł do przyjemności zabawy suwakami napięć :)

Reasumując: Asusy mają max V 1.2112 i nie da się tego zmienić przez zabawę w biosie.Karta w tej chwili działa na zegarach 1270(1481)/7700 i więcej najwyraźniej nie będzie :/

Edited by JejoX

Dordzy Koledzy,

Mam Asusa GTX970 w wersji Black , który jest chyba na PCB od 980 i chciałbym dokonać modyfikacji biosu tak aby móc zwiększyć power limit oraz max napięcie. Od czego mam tak naprawdę zacząć?

Wiem ,że potrzebuje Maxwell II Tweaker i w sumie tyle... :mellow:  Plss o wskazówki, linki bo zalezy mi na wyciągnięciu z tej karty wszystkiego co najlepsze.ASIC słaby bo 70,6% i w tej chwili leci na max  1314/7700 i widzę, że brakuje karcie papu.Liczyłem na trochę więcej niż marketingowy bełkot o sekcji zasilania , do tego 8+6pin.

Poczytaj tutaj. Jest wszystko o modyfikacji biosu, w tym zmianie power limitu:

http://www.overclock.net/t/1522651/disable-boost-and-bake-in-max-game-stable-clocks-for-maxwell

• Upvote 1

Dzięki wielkie-zabieram się za lekturę.Przed jakimikolwiek zmianami i rozumiem, że dzięki tej aplikacji mogę zapisać gdzieś stockowy bios?

A ja u Ciebie z zakładką Power Table? Jak bezpiecznie zwiekszyć to TDP?Czy takie ustawienia są ok?

900x900px-LL-c0b1afcf_Power1.png

900x900px-LL-f7ddbbf7_Power2.png

Edited by JejoX

Mój bios, nie zmieniałem nic poza tym do czego dałem Ci linka wcześniej

Zrobiłem wszystko tak jak w artykule powyżej, zrobiłem flash i Evga Precision X oraz GPU-Z pokazuje max V1.212 :/ Ustawiłem tak jak Ty masz na max 1.275 .W czym może byc problem?

Zrobiłem wszystko tak jak w artykule powyżej, zrobiłem flash i Evga Precision X oraz GPU-Z pokazuje max V1.212 :/ Ustawiłem tak jak Ty masz na max 1.275 .W czym może byc problem?

Nie wiem w czym może być problem, nigdy nie chciało mi się tego analizować i nad tym zastanawiać. Szukam prostych rozwiązań a takim jest te które zaproponował Sideband. Rozwiązanie działa - działa, więc weź się za podkręcanie i napisz czy zwiększenie napięcia pomogło ci w OC. mi pomogło. 

Edited by zaodrze244

Nie wiem w czym może być problem, nigdy nie chciało mi się tego analizować i nad tym zastanawiać. Szukam prostych rozwiązań a takim jest te które zaproponował Sideband. Rozwiązanie działa - działa, więc weź się za podkręcanie i napisz czy zwiększenie napięcia pomogło ci w OC. mi pomogło. 

Chodzi mi o to , że karta nie wchodzi na wyższe napięcie niż 1.212 pomimo ustawienia w biosie 1,275 na pierwszych 4 suwakach oraz tych z przedziału 67-74.Jak jest u Ciebie pod obciązeniem?

Edited by JejoX

umnie karty wbiją 1.275v od razu gdy są full obciążone. jak widzę 1506mhz to mam 1.275v. 1506 jest magiczną granicą dla W3 w innych grach karty latają na 1530mhz. 

@UP

Temperatura ma wpływ na możliwości OC. Im wyższa temperatura tym maxwelle gorzej się kręcą i wymagają większego napięcia.

Sam ostatnio to przerabiałem -  na 980 z referencyjnym chłodzeniem w Wieśku3 notowałem 83-85C i karta maksymalnie szła na 1475Mhz 1.206V.

Jak dałem 5Mhz więcej to po jakimś czasie wywalało mi sterownik ekranu bądź wieszała się gra.

Zmieniłem referencyjne chłodzenie na inno3D herculeZ X3 - temperatury spadły o 30C w stresie i OC od razu poszło w górę. Teraz w Wieśku3 mam w pełni stabilne 1535Mhz 1.206V a temperatury nie przekraczają 55C.

Zwróciłem uwagę, że w moim Asusie GTX970 Black , który rzekomo jest na PCB GTX980 są inne niż u większości wartości w piątej i szóstej linijce.U większości jest tam przedział 600-1600 a u mnie 825-1212,5.

Nawet zmiana tych wartości na 1281,3 nic nie daje i po flashowaniu karta nadal idzie na max 1.212 :/ Czyżby była jakaś blokada czysto elektroniczna , której nie da się ominąć nawet przez ingerencje w bios?

Poniżej stockowy bios i po modyfikacji

90e80b9ab76d.jpg

075197c5fa5c.jpg

82a57400c2c5.jpg

nie rozumiem już o co ci chodzi. to zrobiłeś tak jak ci wysłałem linka i miałeś 1.275v czy nie? 

nie rozumiem już o co ci chodzi. to zrobiłeś tak jak ci wysłałem linka i miałeś 1.275v czy nie? 

No kurcze piszę przecież, że niezależnie co sobie tymi suwakami poustawiam, czy Twoje ustawienia czy inne z for, to karta i tak uparcie idzie na max 1.212 i za cholere nie mogę jej zmusic do działania na wyższym napięciu :( Nie wiem o co chodzi.

Edited by JejoX

zanim zaczniesz moyfikować bios sprawdź w MSI Afterburner czy podnoszenie napięcia cokolwiek daje w Twoim przypadku.

No kurcze piszę przecież, że niezależnie co sobie tymi suwakami poustawiam, czy Twoje ustawienia czy inne z for, to karta i tak uparcie idzie na max 1.212 i za cholere nie mogę jej zmusic do działania na wyższym napięciu :( Nie wiem o co chodzi.

Wygląda na to, że ten Asus ma fizyczną blokadę podnoszenia napięcia i dlatego zmiany wprowadzone w biosie nic nie dają.

Czytałem już o podobnym przypadku, dotyczącym gtx 980 TI od EVGA..

Edited by Stanko

Witam.

Mam pytanie dotyczące zasilania GTXa 970.

Mam tą kartę ze stajni MSI, dziś składałem cały komputer i niemiłe zaskoczenie mnie spotkało podczas podłączania zasilania do tej karty.

Karta ta ma 2 gniazda - jedno 6pinowe drugie 8pinowe.

Niestety mój zasilacz ma wolne tylko 2 wtyczki 6 pinowe. Jestem przekonany, że po podłączeniu ich karta albo nie ruszy, albo się shajczy więc nawet nie próbuję tego w taki sposób podpinać, pomimo, że istnieje taka możliwość gdyż 6 pinowa wtyczka wchodzi w to 8 pinowe gniazdo zostawiając dwa piny puste.

Pytanie brzmi - mogę dokupić przejściówkę 6pin -> 8pin i będzie wszystko działać? Lub z molexów na 8pin? Bo i taką przejściówkę można spotkać.

Mój zasilacz to Pentagram CAV-620 - jest to stary zasilacz, bo około 7 letni, lecz trzyma napięcia idealnie, tak więc o niedobór mocy nie martwiłbym się.

Edited by ugiugi

pudełku z kartą nie dali przejściówek z molexów na pci-e 6pin oraz 2x6pin na 1x8pin

Edited by zaodrze244

pudełku z kartą nie dali przejściówek z molexów na pci-e 6pin oraz 2x6pin na 1x8pin

Taki podjarany byłem jak zobaczyłem tą kartę, że nie pomyślałem, że taka przejsciówka może być w zestawie.

Graficzna podłączona, zaraz testy :D

Dzięki i pozdro

Taki podjarany byłem jak zobaczyłem tą kartę, że nie pomyślałem, że taka przejsciówka może być w zestawie.

Graficzna podłączona, zaraz testy :D

Dzięki i pozdro

Ty wkładasz tego GTX 970 do kompa z sygnaturki? Jeśli tak, to przecież karta będzie mocno, bardzo wręcz mocno hamowana przez CPU.

Ty wkładasz tego GTX 970 do kompa z sygnaturki? Jeśli tak, to przecież karta będzie mocno, bardzo wręcz mocno hamowana przez CPU.

Bez obaw, komputer w całości nowy, tylko zasilacz i HDD wyciągnięty z tego z sygnaturki. GTX będzie współpracował z i5-4690K ;)

Bez obaw, komputer w całości nowy, tylko zasilacz i HDD wyciągnięty z tego z sygnaturki. GTX będzie współpracował z i5-4690K ;)

Ok, tylko teraz tak :) Czy jesteś pewien, że ten zasilacz nie ma problemów z Haswellami ? Upewnij się ;-)