Skocz do zawartości
Caleb

NVIDIA GeForce GTX 900 / Titan X (Maxwell) - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Po bardziej dogłębnych testach. Definitywnie zostaje na TXach :)

GTA V też jest mocno vramożerne.

 

980Ti dają sobie radę no ale Titany są szybsze i tak. Kolejna sprawa to to, że w wysokich rozdziałkach SLI z 980Ti pozwala na mocne maksowanie ale vram często jest na granicy zapchania. Wolę przeczekać w 100% komfortowo do Pascali. Tak czy inaczej, przyznaje, że 980Ti radzą sobie lepiej niż myślałem. No ale po to je kupiłem, żeby sprawdzić. Polecam re karty, tańsza i świetna alternatywa dla SLI z TX, znacznie lepiej wyceniona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bardziej dogłębnych testach. Definitywnie zostaje na TXach :)

GTA V też jest mocno vramożerne.

 

980Ti dają sobie radę no ale Titany są szybsze i tak. Kolejna sprawa to to, że w wysokich rozdziałkach SLI z 980Ti pozwala na mocne maksowanie ale vram często jest na granicy zapchania. Wolę przeczekać w 100% komfortowo do Pascali. Tak czy inaczej, przyznaje, że 980Ti radzą sobie lepiej niż myślałem. No ale po to je kupiłem, żeby sprawdzić. Polecam re karty, tańsza i świetna alternatywa dla SLI z TX, znacznie lepiej wyceniona :)

Po prostu poczekaj do DX12 i sprawdź jak faktycznie wygląda sumowanie vramu. Jeśli się sumuje dobrze a Ty masz zamiar i tak się przesiąść na Pascala* to wybacz, ale warto zmienić 2xTX na 2x980Ti, zaoszczędzisz trochę forsy a chętni na pojedyncze TXy powinni się znaleźć. :)

 

*Żeby było jasne, skoro masz zamiar przesiąść się na Pascala to i tak nie będzie gier do tego czasu, które wyjdą poza 12GB vram, więc do tego czasu 24GB vram z pewnością będzie tylko zalegało. 

 

 

EDIT : Albo Gosu, bądź extrim i zostaw sobie jedną 980Ti do liczenia fizyki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, za jakieś pół roku chce kupic GTX 980 Ti G1 Gaming lub coś lepszego w tej kwocie, czy zagram na niej  we wszystkie tytuły na najwyższych ustawienich? Nie jestem jakimś nie wiadomo jakim graczem, FPSÓW nie muszę mieć po 100, byle nie było zacięć na 2 sek i jakiegoś przymulenia, chodzi mi o grafikę by była ładna :D Najbardziej interesuje mnie Wiedźmin 3 :) Chce grać na tv 55 calach do 5 tysięcy chce kupić również za kilka miesięcy :) Czy coś wskazuję na to że za jakieś pół roku będzie karta graficzna do 3 tys. która starczy mi na jakiś czas by pograć w najnowsze tytuły na max detalach? ;)

  • Downvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że offtop i za to przepraszam, ale skąd masz tyle kasy :o

Też tak chcę ;-;

 

Już nie przesadzaj, dwa titany to wydatek rzędu 10k, więc wystarczy, że weźmiesz się do roboty i zamiast takich postów jak cytowany, będziesz mógł pisać jak Gosu. ;)

Chodzi tu o to, że wielu ludzi miesięcznie stać na 2-3 takie titany, ale trwonienie pieniędzy to zupełnie inna para kaloszy. Moje założenie było takie, że wykręcone 980Ti jednak są szybsze niż TX, ale widzę, że się pomyliłem, więc rozumiem, że Gosu chce zostawić "flagowca". No niestety niektórzy tak mają, można to nazwać upośledzeniem do robienia interesów, albo - hobby. ; ] A z tym ostatnim się nie dyskutuje. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pc-Master

 

Pomagam innym w ralizacji ich marzeń, przy czym sam realizuje swoje ;)

 

O ku.. Alior bank, haha.

 

 

Wiem, że offtop i za to przepraszam, ale skąd masz tyle kasy :o

Też tak chcę ;-;

 

Uczciwością i pracą ludzie się bogacą :P Cała prawda. :>

 

 

A karta, jak karta. Chce wydać na karty-"marzenie", jego kasa, nam nic do tego. Dzięki temu możemy poczytać to i owo o nich i też dobrze.

 

Myślę, że sporo ludzi mogło by ją kupić, nawet w Polsce, kwestia priorytetów i potrzeb. Problem tylko z tą grupą, która zarabia poniżej średniej krajowej - bez pieprzenia, że każdy może być na swoim - bo takich u nas większość, a ta średnia, to wiadomo jaka...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ku.. Alior bank, haha.

 

 

 

Uczciwością i pracą ludzie się bogacą :P Cała prawda. :>

 

 

A karta, jak karta. Chce wydać na karty-"marzenie", jego kasa, nam nic do tego. Dzięki temu możemy poczytać to i owo o nich i też dobrze.

 

Myślę, że sporo ludzi mogło by ją kupić, nawet w Polsce, kwestia priorytetów i potrzeb. Problem tylko z tą grupą, która zarabia poniżej średniej krajowej - bez pieprzenia, że każdy może być na swoim - bo takich u nas większość, a ta średnia, to wiadomo jaka...

 

Apropo priorytetów - ciekawe ilu narzekających na ceny kart lata z jakimś telefonem komórkowym za 2-3 kafle, który wymieniają co roku na nowszy ;)

 

Jak ostatnio skończyłem spłacać "abonament" za Note 2 to rachunki mi spadły o 60-70 zeta na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Proline rzucili gigaszRota wf 980ti za 3149zl kumpel zamówił w piątek ja odbieram i sobie sam porownam z tymi moimi 970. Jak będzie lepiej to kto wie może się skusze...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozważałem przesiadkę z gtx780, ale już mi przeszło. Nie będę bez potrzeby pchał nv kasy w tyłek. Nie mam parcia na maks. detale we wszystkich grach.

 

@Devil: Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu, popatrz jeszcze raz na absurdalnie wysoką cenę. Może Ci przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc ok. 50% wieksza of gtx970 cena o 100% wieksza. Sredni biznes, chyba ze ma sie parcie na maks. wydajnosc.

 

popatrz na wyniki testów jayz'a 2x970 vs 980ti link powyżej. widać że cena jest adekwatna skoro wydajnościowo wychodzi 2x970=1x980ti. 3149zł za tego gigaszrota uwzględniając podatek do nowości to cena wcale taka zła nie jest. i niechce tutaj rozpoczynać dyskusji o kursie walut kto ile zarabia  itd. 

Ja też rozważałem przesiadkę z gtx780, ale już mi przeszło. Nie będę bez potrzeby pchał nv kasy w tyłek. Nie mam parcia na maks. detale we wszystkich grach.

 

@Devil: Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu, popatrz jeszcze raz na absurdalnie wysoką cenę. Może Ci przejdzie :)

kumpel przesiada się z gtx780 na gtx980ti. dobry moment za 780 jeszcze można wziąć parę groszy dołożyć i mieć kartę o wiele mocniejszą i na maxwellu, nie musisz liczyć na łaskę nvidii że ci podniosą wydajność np w W3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem tego Gigabyte'a za 2995 - warto czasem poświęcić trochę czasu na szperanie po sklepach - ceny zmieniają się naprawdę często :)

Wydajność w benchmarkach identyczna jak SLI z 2x780, które kiedyś posiadałem, ale pod każdym innym względem (głośność, temperatura, pobór mocy i co najważniejsze BEZPROBLEMOWOŚĆ) - o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem tego Gigabyte'a za 2995 - warto czasem poświęcić trochę czasu na szperanie po sklepach - ceny zmieniają się naprawdę często :)

Wydajność w benchmarkach identyczna jak SLI z 2x780, które kiedyś posiadałem, ale pod każdym innym względem (głośność, temperatura, pobór mocy i co najważniejsze BEZPROBLEMOWOŚĆ) - o niebo lepiej.

 

to napisz gdzie wziąłeś a nie tylko cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozważałem przesiadkę z gtx780, ale już mi przeszło. Nie będę bez potrzeby pchał nv kasy w tyłek. Nie mam parcia na maks. detale we wszystkich grach.

 

@Devil: Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu, popatrz jeszcze raz na absurdalnie wysoką cenę. Może Ci przejdzie :)

 

Zdaje sobie sprawę ile to kosztuje.  Ale Nvidia nie kwapi się tak z obniżką cen, a że mam wolną kasę na to to bym wział. Potem może być z tym gorzej. Jeszcze nie podjąłem decyzji czy wziąć i pewnie poczekam do tego września jak wrócę z urlopu. Będe wiedział ile wydałem na wyjeździe i z jaka kasa zostanę ;) 

 

Sprawa jest taka że mam zamiar kupić potem monitor IPS 144 hz 27' 2560x1440p. I obawiam się  że nawet 980 będzie za słaba.  Fakt może lepiej poczekać aż cena spadnie do 2800 zł np. Ale kiedy to nastąpi. Za samego GTX 770 dostane pewnie z 750 zł najmniej. Zwłaszcza że dość ładnie się kręci.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...