Skocz do zawartości
PCPure1991

Pentium G3258 + Gigabyte GA-B85M-D3H = słabe OC ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Blisko, blisko, ale ciagle tak daleko ;) Opanujesz teorie i praktyke skalowania procesorow, to ogarniesz i moze znajdziesz buga w arcie. Ale nie martw sie, to przychodzi z wiekiem. To dojdziesz to takiego wniosku, ze ladowanie 1.2V na 4GHz to lekka glupota, a ew. problem lezy gdzie indziej i chec ladowania jeszcze wiekszego V na boxie dla 4GHz to przeciwienstwo tego, co powinien autor tematu sprawdzic? Dam jeszcze Tobie troche czasu na namyslunek, kiedys napisze PMke i wypunktuje dokladnie czego nie widzisz, a jest oczywiste i opisane zarazem.

Latka lecą, a ryba ciągle żyjesz w swoim idealnym świecie, gdzie dzierżysz koronę władcy wszechrzeczy. Niech będzie :) Odpiszę Ci zatem trzeci i Boże dopomóż ostatni raz - rozmowa między nami od początku w ogóle nie dotyczyła problemu autora, tylko redakcyjnej sztuki G3258, która do 4.5 GHz wymagała 1.375V, podczas gdy Ty pisałeś coś o wystarczającym 1.2V dla wartości 4500 MHz i skalowaniu. OK. W naszym przypadku było to niewykonalne. Nie wiem po co usilnie zbaczasz z tematu. Osobiście G3258 na B85 nie kręciłem, więc bez dostępu do takiej konfiguracji nie zabieram głosu strzelając w ciemno. Czy autor namotał w pamięciach, źle dobrał napięcia, zapomniał któregoś lekko podbić albo gotuje cepa - nie wnikam. Dalej to już sobie dywagujesz po swojemu, sugerując jakieś głupotki, a jak zwykle konkretów brak. Jakbym czytał słowa Leppera czy innych PiSiorów :> Dajmy już sobie spokój z jałową wymianą zdań, bo raczej nie dojdziemy do porozumienia, a niczego ciekawego tudzież użytecznego nie przekazujesz w swoich wypowiedziach. EOT, a kochaną moderację prosiłbym o monitorowanie tematu bo wieje tu sandałem  :)

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z rozdzieleniem watkow 4GHz przy zbyt wysokim napieciu od zrozumienia zasady skalowania sie taktowanie/napiecie i poprawnosci testowania procesora po o/c - trudno, to nie ja jestem w bledzie. Bedziesz grzeczny to rozwiazanie problemu dostaniesz po czasie ;) tak, jestem zly i niedobry, kazdy to wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z rozdzieleniem watkow 4GHz przy zbyt wysokim napieciu od zrozumienia zasady skalowania sie taktowanie/napiecie i poprawnosci testowania procesora po o/c - trudno, to nie ja jestem w bledzie. Bedziesz grzeczny to rozwiazanie problemu dostaniesz po czasie ;) tak, jestem zly i niedobry, kazdy to wie.

Wyniki jednak przeczą twoim słowom, będąc poprawnymi tam gdzie mamy testy rdzeń va rdzeń :> Widać to chociażby po StarCraft II, gdzie pracują maksymalnie dwa jajka i G3258 vs i5-4690K 4700 MHz mają wyniki bardzo podobne. To samo jest w Cinebench 11.5 i wPrime Single Core CPU, większa różnica jest w Skyrim czy ArmA III ale nie przepaść. W grach wykorzystujących 4 rdzenie skalowanie wydajności G3258 vs i5-4690K sięga 90-100% przy tych samych taktach. Nie będę grzeczny,  jestem zly i niedobry, kazdy to wie :) Ryba, to tyle od mnie. Dobranoc. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kolejnego hinta, bo widze, ze nie zasniesz ;) wykresy = baaaaardzo zimno, czytaj miedzy wierszami.

Mnie interesuje tylko poprawność wyników. Sposób kręcenia, napięcia itp., to tylko półśrodek w drodze do celu, jakim są właśnie wyniki. Matematycznie wszystko się zgadza. Chlapnij browarka, wskocz w kapciochy i dobranoc :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem panowie że macie opanowany ten fach do poziomu bardzo dobrego. Rozumiem ze traktujecie mnie jako nooba no i macie racje. Z waszych przekamarzań doszedłem do wniosku że mam ustawić napięcie niższe niż 1,2V i na 4,0 GHZ. Lecz nie wiem czy coś jeszcze powinienem włączyć, wyłączyć, podbić, zmniejszyć. W moich wcześniejszych postach dałem screeny z ustawień biosu. Jeśli któryś z was miał by czas i mógł by być tak wyrozumiały i zerknąć i napisać mi co wy byście podbili, włączyli, wyłączyli aby osiągnąć te 4,0 GHZ? Na prawdę był bym wdzieczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to co napisali w małym stopniu dotyczy Ciebie. Z tego co zrozumiałem to sprzeczają się o możliwości tego procesora odnoście danych napięć.

 

Powinieneś wrócić do ustawień fabrycznych i zacząć kręcić od początku. Z tego co się orientuje to stockowe napięcie dla tego procesora jest ~1V. Oczywiście jak zostało napisane powyżej (zasugerowane) z lepszym chłodzeniem osiągniesz lepsze rezultaty jako, że rezystancja jest powiązana z temperaturą i np. w przewodnikach opór rośnie wraz z temperaturą co wpływa na pobór mocy i zmniejsza stabilność naszego procesora - upraszczając.

 

Więc (jeżeli tak nie robiłeś) to najprościej ustaw stockowe napięcię i mnożnik. Podbij mnożnik o 1 - test stabilności, jeżeli się uda czytaj to zdanie od początku, jeżeli nie podbij trochę napięcie i czytaj zdanie od początku. Ewentualnie możesz też bawić się bclk jak chcesz wycisnąć z niego co się da.

 

Tutaj ktoś się chwali, że na 1,4V udało mu się wycisnąć stabilne 4,911GHz. tylko, że on nie miał stokowego chłodzenia a takie bydle

 

[EDIT]

aaa i oczywiście kontroluj temperatury! zwłaszcza jak podbijasz napięcie

 

[EDIT 2]

Lub inny powód dla którego może ci się nie udawać

 

"...Do niedawna możliwość przyspieszenia była dostępna tylko na droższych płytach chipsetami Z87 i Z97, ale kolejni producenci wprowadzają tę opcję również do tańszych modeli z układami H81, B85, H87 i H97. Tańsze płyty ze słabą sekcją zasilania posiadają jednak ograniczone możliwości podkręcania..."

Źródło: http://www.benchmark.pl/.../22331.html

Edytowane przez Aesereht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą samą przypadłość tylko płyta Gigabyte to Sniper G1 B5. Pamięci działają na 1400mhz. Po ustawieniu profilu XMP wskakują na 1600, ale komputer  nie wytrzymuje wtedy nawet 5 minut Prime95. Podniesienie mnożnika nic nie daje - kiedy wstaje windows komputer wraca do mnożnika wybranego automatycznie czyli x32. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , podepnę się pod temat i go trochę odświeżę.

Mam ten sam zestaw Gigabyte B85M-D3H + Pentium G3258

Do 4,3 GHz komputer wydaje się pracować stabilnie ( testowałem tylko przez 30 min na grze BF3)

Temperatury 59-61 stopni ( Cooler - Silentium Fortis ...) 

Przy 4,4 GHz wywala mi Niebieski Ekran

Niestety nie mogę podnieść napięcia powyżej 1,2 V - mam bios wersja F13 z 19 czerwca 2014

Wszedłem na stronę Gigabyte - jest nowsza wersja Biosu F14  - pozwalająca podnieść napięcie do 1,8 V

Moje pytanie brzmi czy to jest to właściwe rozwiązanie czy może da się to zrobić inaczej ( podnieść napięcie) bo nigdy nie flashowałem Biosu i trochę się obawiam. Może ktoś  już miał ten problem?

Ewentualnie na razie zostanę na tych 4,3 GHz ...

pozdr.

Edytowane przez art96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...