Skocz do zawartości
Buziak

Problem z karta wifi 300 Mb - przyciecia w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tego, przeprowadzilem sie. Zebym nie musial ciagnac nie wiadomo ile maetrow kabla postanowilem zainwestowac w karte wifi. Laptop mojej zony mimo, ze ma 6 lat spokojnie smiga. Doszedlem do wniosku, ze stawiajac siec 300 Mb przy laczy 12 Mb powinno byc ok. Niestety nie tylko w samych grach ale rowniez na YT mam przyciecia, zwieszki po 1-2 sec co jakis czas :/ doprowadza mnie to powoli do szalu ;/ W ustawieniach karty wifi mialem cos takiego jak multimedia/gaming environment dalem enable i jedyne co sie poparawilo, to brak trzaskow w glosnikach przy zacieciach. Nawet w dote jak gram to mam lagi ;/ przyznam szczerze, ze tego sie nie spodziewalem ;/ Karta to http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=345&pl1_id=28&pl2_id=139 czy ktos moze mi cos poradzic jak z tym problemem sobie poradzic ? router mam 4 m w lini prostej za regipsem, jakosc sygnalu doskonala i 300Mb. Sprawdzalem, czy to przypadkiem nie dysk, ale z dyskami jest wszystko ok.

 

router to td-w8960n

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma. Pamietam jak kiedys kupilem bratu do pc karte wifi zeby kabla targac nie trzeba bylo. Jak grywal w dote to co chwile mial podobny problem do twojego. O dziwo tez byla to karta edimaxa z tym ze kupowalem ja z 6 lat temu. Zdenerwowalem sie bo nic nie dalo rezultatów tzn reset do fabrycznych routera etc. Kupilem inna karte i zadzialalo jak nalezy a to badziewie oddalem do sklepu. Tyle moge ci poradzic.

 

Wysłano z Galaxy Note 3

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurze temat, dzisiaj nastało apogeum irytacji. Próbował em wszystkich sterów łącznie z systemowymi i nic. Do tego siec się rozłącza i schodzi nawet do 5Mbps. Mam w sąsiedztwie tylko moja siec. Najlepsze jest to, ze karta cały czas rozłącza a czasami sama z siebie nie daje Neta. Za każdym razem biorę tel do reki i sprawdzamy czy router działa, no i okazuje się ze działa cały czas. Na nexusie mam 72Mbps cały czas a na tym edimaxie raz 300 a raz ledwo 5. Oddać ten szajs do sklepu i kupić cos nowego ? Bo normalnie ręce opadają a koleś z edimaxa mnie olal i nie odpisuje

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem Buziaka pewnie już nieaktualny, ale napiszę tylko, że porada piotreeka jest szkodliwa - 40 MHz stosuje się tylko przy idealnych warunkach radiowych, gdy brakuje przepustowości (tj. potrzebujemy >72Mbit brutto). Szczególnie w 2,4 GHz. Jak są problemy takie jak opisane powyżej to starałbym się wyłączyć wszystkie bajery, "ustawić tylko g" i próbować. Możnaby pożyczyć od kogoś najprostszego dongla (ja mam do takich celów sagema od liveboxa) i na tym sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...