Skocz do zawartości
t0bi

Xeon 3.8Ghz nie wyrabia, potrzebny komp z mocnym CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Jako, że mój xeon E5450 s771@LGA775 4x3.8Ghz 12M cache nie wyrabia już w pracy -  to potrzebuję czegoś nowszego. Procesor średnio ma 80% zużycia.

 

Sprzęt jest wykorzystywany do dość specyficznego zadania, obsługuje kilkaset botów - kilkaset połączeń/s z netem itp. A chciałbym móc dołożyć drugie tyle zadań. 

 

Chciałbym sprzęt z jak najlepszym stosunkiem mocy obliczeniowej do ceny - jednakowoż wydajniejszy niż to co w tej chwili mam - co najmniej 2x

 

W ogóle nie interesuje mnie wydajność graficzna i gry, liczy się tylko podsystem cpu/pamięci i sprawna komunikacja z siecią.

 

Dysponuję 4xSSD które chciałbym spiąć w RAID0 oraz dwoma zasilaczami CM 750W (więc po 2 ssd na zestaw i 1 zasilaczu - muszę wziąć 2 takie zestawy).

 

Przeglądałem zestawy i zastanwiam się czy i5 i OC czy może warto skusić się na i7 - szczególnie, że komp pracuje 24/7/365. I tu pytanie do Was. Czy warto dokładać do i7?

 

Budżet to 5k na 2xmobo, cpu + ram. Ale jeśli będzie taniej - to super.

 

http://www.morele.net/inventory/info/F4NX9y/

czy
http://www.morele.net/inventory/info/4OVbIf/

potrzebuję 2 takie zestawy więc budżet na 1 to 2,5k

Edytowane przez t0bi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zestawy to absolutny mus? Jak jeden to można pomyśleć o 2011.

 

Jeżeli dwa, to podstawowa kwestia. Czy zadania które wykonujesz, wykorzystają 8 wątków. Jeżeli tak, to szukaj zamiast I7,xeonów np. 1230v3 ( 4c/8t, 3.3 GHz - turbo 3.7 GHz, 8 mb cache, bez integry ) można dorwać w cenie ~ 900 zł. Jak potrzeba integry, to szukać z "5" na końcu.

Tylko podstawowa kwestia, czy np. taki 4690k po podkręceniu nie będzie wydajniejszy niż taki xeon. To już zależy od zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej wziąłbym jedną jednostkę, ale wątpię że znajdę pojedynczy cpu który będzie 4-6x wydajniejszy niż 4-rdzeniowy xeon którego mam, dlatego myślę o dwóch zestawach na i7. 

 

Integra to szczegół, zawszę można dokupić jakąś kartę za 50pln.

 

Soft którego używam bardzo ładnie alokuje zasoby w kolejnych jajkach, w związku z tym może 6-rdzeniowe amd? Choć podobno grzeją się strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym wziął, przykładowo:

- MSI Z97M-G43 ( miałem z87, fajna płytka, do prostych zastosowań idealna ) - 350 zł;

- Xeon 1230v3 - 900 zł;

- ram 2x4 GB 2400MHz TridentX cl10 - 354 zł;

 

W sumie daje około 1 600 zł / zestaw. Można pomyśleć zamiast xeona I7 - 4790K, wtedy masz maksymalną moc i wychodzi 1900 zł / zestaw.

 

Ceny z techplanet, bo tam zazwyczaj kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...