Skocz do zawartości
pio2009

Problem z instalacja Windows 7 64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Z komputerem bylo wszystko ok do chwili gdy dzis wylaczono prad (akurat gralem sobie w age of wonders 3)
Gdy wlaczyli mniej wiecej po godzinie odpalilem kompa ale windows zawieszal sie na etapie uruchamiania.
Pierwsza mysl to tryb awaryjny ale nic to nie dalo.Pozniej naprawa systemu ale po wybraniu tej opcji pojawia sie niebieskie tlo i sam kursor wiec poczekalem ok 30 minut i nic to nie dalo.
Stwierdzilem no coz system sie posypal wiec po 1,5 roku nawet dobrze mu zrobi ponowna instalacja i tu niestety przykra niespodzianka.
Zaznaczam ze mam oryginalnego windowsa 7 64bit.Obojetnie czy bootuje windowsa z napedu dvd czy nagrywarki blu-ray sytuacja wyglada tak samo.
Dochodze do momentu wyboru jezyka i klawiatury klikam dalej i zainstaluj teraz i pojawia sie komunikat instalator rozpoczuna prace.Kursor zamienia sie w niebieskie kolko i moge tak czekac w nieskonczonosc ( wytrzymalem az 50 minut )
Problem z napedem odpada bo w obu taka sama reakcja.
Waszym zdaniem padl dysk SSD czy cos z ramem ? A moze jeszcze cos innego 
 

Moj komp to:
Asus P8Z77-VPRO,i5(3570),Corsair DDR3(2x8GB)(1866MHz),GTX670 Gigabyte 2GBOC,OCZ Vertex4 SSD128GB,Seagate 2TB,Corsair TX650V2,Fractal Design Define R4 white,Lite-ON ihas124-04,Pioneer BDR-207DBK

 

 

Dalszy opis problemu.

Gdy probuje wybrac naprawianie systemu to pojawia sie kursor myszki na niebieskim tle.Dzieje sie tak gdy wybiore naprawianie windowsa bez plyty instalacyjnej.
Gdy bootuje z plyty instalacyjnej i zamiast instalacji systemu wybieram naprawianie to pojawia sie okienko "opcje odzyskiwania systemu"
Jest zaznaczone "uzyj narzedzi odzyskiwania,ktore moga pomoc rozwiazac problem z uruchamianiem systemu windows.Wybierz system operacyjny,ktory ma zostac naprawiony.Jesli ten system operacyjny znajduje sie na liscie,kliknij przycisk zaladuj sterowniki,a nastepnie zainstaluj sterowniki uzywanych dyskow twardych"
I na liscie widac Windows 7 w lokalizacji (Ewesoly.gif Dysk lokalny.Dziwne bo na E nie mialem systemu tylko na dysku SSD ktory byl C.
Ponizej tego jest jeszcze opcja wyboru "przywroc komputer przy uzyciu utworzonego wczesniej obrazu systemu".
Niestety ja moge to okienko tylko ogladac bo na srodku zamiast kursora jest niebieskie kolko ktore sie obraca i nie moge wybrac zadnej opcji ani kliknac "dalej".Czekalem pare godzin i ciagle to samo.

Edytowane przez pio2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna powiedziec ze wszystko sie wyjasnilo.Sprawdzilem ramy wyjmujac na zmiane i problem byl dalej wiec odpialem ten dysk Seagate 2 TB Barracuda (64MB, SATA/600) i windows wgral sie normalnie nawet bez instalowania.
Teraz najwiekszy bol to fakt ze ok 1,8 TB danych poszlo w tym zdjecia i filmy rodzinne.
Moge ten dysk reklamowac ale zanim to zrobie chcialbym jakosc odzyskac te dane.
Jest sposob by go jakos podlaczyc do kompa jako zewnetrzny i powalczyc o te dane ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dysku seagate masz świeży system? Nic tam nie zapisuj nie usuwaj jak chcesz odzyskać jak najwięcej zdjęć i filmów. Możesz użyć darmowego programu "Digital Image Recovery" (do samych zdjęć i filmów). Najlepiej wsadź ten dysk do innego kompa i tam odzyskuj. Ile miałeś tych GB tych zdjęć i filmów??

Edytowane przez Seba66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh gdyby to bylo takie proste juz dawno byloby po problemie.

Poki co podlaczylem ten zepsuty dysk do starszego kompa z vista ale z nim nic sie nie chcialo uruchamiac.

Dopiero mini XP z Hiren's Boot CD pozwolilo mi sie dobrac czesciowo do tego dysku.Niestety mini xp widzi tylko jedna partycje ok 900 gb ale zawsze cos.Szkoda ze nie widzi calosci.

ea5ac0d617c56e2cm.jpg550e6e1b15802408m.jpgfb75d3037df1f16cm.jpg579598d619f1c725m.jpg

 

Niestety ten dysk czeka serwis bo chyba nie da sie go uratowac natomiast zanim go oddam chcialbym zgrac jak najwiecej z dysku i go wyczyscic bo po co maja ogladac moje prywatne dokumenty.

Macie pomysł jak dobrac sie do drugiej partycji tego dysku tak by skopiowac dane ?

Edytowane przez pio2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby udało ci się jednak podłączyć go przez sata, bo przy usb to by się to przesyłało długo.

 

Czyli udało ci się zbootować Hiren's Boot CD to w sumie dobry znak. Zobacz czy uda ci się uruchomić jakąś dystrybucje linuxa. Nagraj na USB zbootuj i spróbuj dostać się do dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem przeciez ze mini xp widzi 900 gb a nie widzi drugiej partycji.Wiec jedna partycje juz mam i zgralem z niej pliki.Nie wiem tylko jak dostac sie do drugiej bo w mini xp jej nie ma.Przydalby sie jakis program do wyszukania partycji - jakis dobry program bo w necie wiele ale w wiekszosci kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Fedora 8 live cd i juz sie ucieszylem ze widac druga partycje i znajdujace sie na niej pliki.Niestety jak podlaczam przez usb zewnetrzny dysk WD my passport to nie moge na niego wejsc bo mam komunikat "cannot mount volume unable to mount the volume "my passport".
Wie ktos cos zrobic zeby dysk zewnetrzny dzialal ? Prosze o wyjasnienie krok po kroku bo kompletnie nie znam linuxa odpalilem go pierwszy raz w zyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wina dysku na który próbujesz zgrywać, gdyż WD my passport są zabezpieczone hasłem i linux sobie z tym nie poradzić. Podłącz zwykły dysk zewnętrzny (może być w formatowaniu fat32 a nawet ntfs) i skopiuj na niego te pliki.

 

aha... i jak będziesz miał folder typu system volume information to go nie ruszaj.

 

Jeżeli fedora widzi te pliki to znaczy, że praktycznie je już odzyskałeś. Zgaduje, że nagrałeś fedore ze środowiskiem gnome. Klikasz więc w activities (w lewym górnym rogu) i wybierasz files (ikonkę takiej szafki). Przechodzisz w device na tą partycje z danymi, zaznaczasz je, klikasz copy, potem przechodzisz na dysk zewnętrzy, prawy przycisk paste.

Tada! Cała magia linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...