Skocz do zawartości
ULLISSES

Android - polecane aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Tym postem chciałbym rozpocząć nowy temat, w którym będziemy opisywać polecane przez nas aplikacje.

Przy czym nie opisujmy wszystkiego co mamy w telefonie (i co każdy ma w telefonie). ;]

 

Temat nie służy do zadawania pytań i poszukiwań

 

 

TouchPal - Free Emoji Keyboard

Świetna klawiatura z T9 i podpowiadaniem. Ma większy zasób słów niż wbudowana klawiatura LG. Idealnie nadaje się dla małych urządzeń, gdzie w trybie portretowym można pisać na klawiaturze 4x3 (tzw. "phone keyboard"). Posiada obsługę skórek, więc można dostosować wygląd do swoich potrzeb.

 

Deep Sleep Battery Saver

Świetny programik, który pozwala oszczędzać baterię wprowadzając telefon w stan uśpienia. Nie zagłębiałem się w szczegóły, ale działa.

Obecnie w LG L5 II (1700mAh, 4 cale, 1 rdzeń, Android 4.1.2) zostało mi 15% baterii. Statystyki wyglądają tak:

Czas włączenia: 5d 13g 26m 9s

Czas ekranu: 4g 44m 20s

Czas rozmów: 1g 5m 48s

600KB na pakiecie danych, trochę WiFi

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Textra SMS - Zastępuje domyslna apke od SMS'ów, lekka i nie zasyfiona zbednymi bajerami jak GO SMS i Handcent.

MX Player - Aktualnie to raczej bez konkurencyjny video player na Androida.

AdAway - Precz z reklamami (wymaga Root'a) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

Xposed Framework - Odmieniamy swój telefon bez potrzeby instalowania custom romów. (wymaga Root'a) http://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-installer-versions-changelog-t2714053

Zedge - Tapety, dzwonki i tego typu [ciach!]ły.

Swiftkey - Aktualnie mój wybor jesli chodzi o klawiature na Androida.

Tapatalk - Wiadomo. :biggrin:

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A1 SD Bench - Testuje wydajność kart pamięci i pamięci wewnętrznej telefonu .

 

Barcode Scanner - jeden z czytników kodów QR .

 

Clean Master - czyszczenie pamięci telefonu ze zbędnych śmieci - pozostałości po aplikacjach , plików tymczasowych itp.

 

Ebooka PDF Viever - dobry czytnik PDF .

 

Latarka LED HD  - co tu dużo mówić , apka wykorzystuje lampę błyskową ( jak jest ) i/lub ekran w roli latarki .

 

Launcher Pro - jeden z launcherów , akurat bez niego nie mogą się obejść , w miarę prosty .

 

Łatwy Przelicznik waluty  - prosty i szybki konwerter walut .

 

Menedżer Plików (File Manager) - jeden z kilku menażerów plików , akurat mi pasuje .

 

No-frills CPU Control - apka do kręcenia procka w telefonach , wymaga roota .

 

Track ID - świetna apka do rozpoznawania utworów , w telefonach Sony instalowana domyślnie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę coś głównie dla osób korzystających z telefonu jako z przenośnej ( i nie tylko) konsoli do gier:

 

TricksterMOD - Troszkę bardziej zaawansowane oprogramowanie do podkręcania CPU i GPU i jego zarządzania. Do wyboru też parę trybów np takie co oszczędzają baterię.Za jego pomocą można też wyłączyć efekt Throttlingu. Wymaga Roota  i odpowiedniego Kelnera z OC CPU i GPU.  Coś dla osób co sobie cenią wydajność telefonu w grach. Mi zaledwie parę ustawień sprawiło że takie gry jak N.O.V. A 3 zaczęły znacznie płynniej działać, a gram w nie po MHL na TV, gdzie płynność ma znaczenie.

 

FPSe - Chyba najlepszy emulator PSX na Androida.

 

Sixaxis Controller - Najlepszy program do podłączania pada z  PS3 po BT. Znacznie uprzyjemnia granie po MHL na telefonie.   Tak sobie to wszystko skonfigurowałem, że większość gier działa bez widocznych przycisków dotykowych i gra sie jak na normalnej konsoli.   To samo w gry na FPS'e.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nova Launcher bardzo dobry do personalizacji launcher.

e-podróżnik.pl wygodny rozkład jazdy wszystkim po Polsce.

EVGA Precision X + soft na kompie i moduł BT - zewnętrzny monitoring i menadżer podkręcania GPU ( dawno testowałem mogło coś się zmienić )

Roccat Power-Grid mocno dopieszczone zdalne sterowanie PC. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADW.Launcher

Launcher, który najbardziej przypadł mi do gustu, bo jest szybki, lekki, ma wiele opcji - nawet w wersji darmowej pozwala na ukrywanie aplikacji z listy (jak domyślny launcher LG). Opcja "niestandardowy skrót" pozwala tworzyć skróty to pozycji z menu ustawień Androida lub dowolnej funkcji dowolnej aplikacji.

 

Launcher 8 free (fake wp8)

Świetny launcher udający Windows Phone 8, wiele opcji konfiguracji łącznie z własnym ekranem blokady. Możliwościami przewyższa swój pierwowzór z Windows Phone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Flashlight - latarka szybka, darmowa, mala i bez zbednych wodotryskow. Ma swiecic - tyle od tego typu programu oczekuje. I spisuje sie znakomicie. LED Flashlight

 

Szybki Notatnik - bo czasami trzeba cos zapisac, dlugopisu i kartki nie ma w poblizu, a komorka przewaznie przy tylku. Do tego bez zbednych bajerow. Zwykly notatnik, a nie jakis kombajn. Szybki Notatnik

 

Wydatki - do zarzadzania domowym budzetem, od strony wydatkow. Byc moze sa lepsze, szybsze, ladniejsze, ale tym sie zadowolilem, kiedy szukalem programu tego typu. Wydatki

 

 

Jak widac u mnie wystepuje podejscie minimalistyczne. Nie chce bajerow, kombajnow i oczojebnych swiecidelek. Ma byc prosto, szybko, schludnie i najlepiej bez reklam oraz bez wydawania masy uprawnien tym programom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart Notify - zamiennik systemowych powiadomień o smsach/połączeniach/alarmach kalendarza i innych aplikacji. Świetnie sprawdza się jako prosta aplikacja sms (dobre okno szybkiej odpowiedzi). Program jest na tyle dobry, że warto za niego dać ponad 5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battle.net Mobile Authenticato - wiadomo, bezpieczne konto gier od Blizzard.

 

Power Toggles - zaawansowany "power control widget" , dużo możliwość konfiguracji.

 

Timely - Budzik - zastąpi Ci nudny i brzydki zegar androida, za sam wygląd warto zainstalować.

 

Duet - przyjemna, prosta gierka, w  sam raz do zabicia czasu w kolejce.

 

mobileMPK - dla lubiących komunikację miejsą.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi Analyzer - narzędzie pokazujące listę AP w naszym zasięgu, ich zabezpieczenia, zajętość kanałów itd.

FREEdi YT Player - możliwość odtwarzania z YouTube w tle/przy wyłączonym wyświetlaczu

GPS Status - większa kontrola i wiedza o naszym GPSie, najprawdopodobniej szybszy fix

Fing - (między innymi) lista urządzeń podłączonych do sieci, skanowanie portów

Speedtest.net - chyba nie wymaga tłumaczenia ;)

Jakdojade.pl - komunikacja miejska

AndFTP - klient FTP/SFTP...

AndSMB - klient SMB

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerAMP - najlepszy wg. mnie player. Testowałem jeszcze kilka, ale zawsze czegoś brakowało. Wadą dla osób bez internetu na smartphonie jest fakt, że co jakieś 30 dni trzeba dać mu dostęp do internetu w celu sprawdzenia licencji.

 

RAR - najlepszy archiwizator. Na innych wypakowanie większych plików trwało znacznie dłużej.

 

OpenFM - sporo kanałów z muzyką, każdego typu. Czasami trzeba się kilka razy łączyć z kanałem, aby dźwięk był dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power toggles - widget ułatwiający szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji

Quick pic - zamiennik galerii

myMail - klient poczty

MxPlayer - zamiennik odtwarzacza wideo

CM Browser - szybka i lekka przeglądarka internetowa

Textra - zamiennik systemowych smsów, moim zdaniem lepszy od GoSMS

Nova Launcher - zdecydowanie chyba najlepszy launcher

Titanium Backup - świetny menadżer aplikacji

Wanam Xposed - wymaga roota, rozbudowana apka do ustawień systemowych

Edytowane przez G73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ES File Explorer darmowy rozbudowany menadżer plików i apek, plus funkcja serwera ftp

PPSSPP v1.0 emulator psp

Facebook lite - tylko 1MB

Adaway - blokada reklam

Advence task manager- zabijanie apek, uwalnianie ram

perfect system- dodatek pokazujący ram, cpu, baterię, temperaturę

sopcast- mecze, filmy na żywo

viralpro- odtwarzacz filmów youtube HD

acalendar- kalendarz z wpisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GhostCommander - dwupanelowy manager plików a la TotalCommander, tylko lepszy :) Do tego wtyczki:

- SMB

- SFTP

- GoogleDrive

- DropBox

od groma dodatkowych funkcji.

 

Terminal Emulator - wiadomo

ConnectBot - klient ssh/telnet

SoundProfile - manager profili dźwiękowych (i nie tylko) z harmonogramem.

AppManager III - nieocenione, gdy kończy się miejsce na aplikacje i trzeba ratować się kartą SD

NapiDroid - Klient NapiProjekt na Androida

7Zipper - manager/packer 7z z dodatkowymi funkcjami. Obsługuje inne formaty.

CPU Usage & Process Viewer - task manager

PPP widget - obsługa modemów nieobsługiwanych przez OS, wymaga roota

Dolphin Browser - jedyna przeglądarka obsługująca flash playera

NetworkScanner - wiadomo

Titanium Backup - pazury pokazuje na zrootowanym urządzeniu

MoonReader - IMHO najlepszy czytnik ebooków

bVNC - klient VNC

PocketCloud Remote RDP / VNC - klient RDP i VNC

2X RDP Client - klient RDP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acdisplay po prostu świetna apka. Wyciągam telefon z kieszeni i automatycznie podświetla mi godzine bez naciskania czegokolwiek.

Cool tool - pokazuje zużycie procesora pamieci wifi itd.

 

Wysłane z SM-G900F

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę apek ode mnie:

 

Apex Launcher - szybki launcher, o dużych możliwościach konfiguracji. Domyślnie oferuje wygląda czystego launchera AOSP, ale łatwo można to zmienić za pomocą skórek dostepnych w Google Play.

Apollo - odtwarzacz muzyki od zespołu CyanogenMod, szybki i bez zbędnych dodatków.

File Manager - menadżer plików od zespołu CyanogenMod, również robi swoje bez zbędnych funkcji.

Google Keep - notatnik z synchronizacją z kontem Google. Do notatek można dodawać grafikę oraz nagrania głosowe, oraz ustawiać przypomnienia.

UC Browser HD - przegladarka internetowa, bez zbędnych udziwnień, obsługuje synchronizację zakładek, z wygodnym menadżerem pobierania plików.

Tinfoil for Facebook - nakładka na stronę Facebooka w wersji Touch, izolująca ją zupełnie od danych na telefonie. Idealna jeżeli oryginalny klient FB jest zbyt ociężały dla danego telefonu.

IM+ - komunikator tekstowy obsługujących kilkanaście protokołów, w tym GG, Facebook Chat oraz XMPP. Płatna wersja IM+ Pro dodatkowo pozbawiona jest reklam oraz obsługuje chat tekstowy Skype.

Xposed - framework dla różnych modułów powalających na niemal dowolną modyfikację elementów Androida. Osobiście używam z modułem GravityBox, pozwalającym m.n. na zmianę elementów panelu szybkich ustawień, dodanie opcji restartu do Recovery w menu zasilania, zmianę stylu ikony baterii koło zegarka itd. Przydatne w telefonach z czystym Androidem, bez modyfikacji producenta. Wymagany root.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaszło parę zmian w stosunku do poprzedniego posta.

 

Apollo poszedł w odstawkę, zastąpił go znany z desktopów AIMP. Wbudowany korektor dźwięku dużo lepiej sprawdza się niż DSP Manager z CyanogenMod'a, poza tym pozwala nawigować po muzyce wg folderów czego Apollo nie potrafi.

UC Browser HD został zastąpiony przez Operę. Opera dorobiła się wreszcie synchronizacji między różnymi urządzeniami, a przy tym nie ma zbędnych funkcji, działa o dziwo ciut szybciej niż UC Browser.

Tinfoil for Facebook ustąpił miejsca Face Slim autorstwa polskiego programisty kkg. Zasada funkcjonowania taka sama jak w Tinfoil - nakładka na stronę Facebook w wersji Touch, ale z dodanymi paroma udogodnieniami jak trzymanie niebieskiego paska górnego zawsze na wierzchu czy szybki dostęp do Chatu.

IM+ wyleciał za nie działającą obsługę Facebook Chata oraz usunięcie obsługi Skype.

Doszedł AdAway usuwający reklamy na poziomie systemu operacyjnego poprzez modyfikację pliku hosts.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę...

AutoMapa - nawigacja
TotalRecall (killermobile) - Rejestrator Rozmów
Camera ZOOM FX - zamienny program do robienia zdjęć
CPU Spy -  informacje o stanie deep sleep, użycia procka
CPU-Z - wiele informacji o sprzęcie naszych smartów
Maxhton Browser - przeglądarka internetowa
FB Reader - moim zdaniem najlepszy czytnik książek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FILTTR - propozycje pracy

Lekka i prosta aplikacja dla programistów która służy do jednego - szukania pracy. Od wszystkich innych różni się tym, że dostaje się od razu propozycje pracy (zaproszenie na rozmowę). Działą to w ten sposób, że przy rejestracji podaje się swoje doświadczenie w danej technologii, a aplikacja dopasowuje doświadczenie kandydata z wymaganiami co do stanowiska. Propozycje pracy dostają tyle te osoby które rzeczywiście byłby zainteresowane pracą. 

 

Apkę tworzy mój kumpel, więc jak ktoś ma jakieś uwagi, opinie, to śmiało piszcie na priv.

 

Link - https://goo.gl/6PpOkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flux (wymaga roota) - zmniejsza światło niebieskie celem mniejszego męczenia oczu.

"Przygaszacz" - można ustawić ściemnienie ekranu poniżej dozwolonej wartości przez telefon. Po kliknięciu na belkę, w ustawieniach mamy też możliwość ustawienia też intensywności wybranej barwy, np. żółtej, i dziala to podobnie jak flux. Z tym że flux na PC ma inne nastawy w dzień i w nocy, i bazuje na lokalizacji. Nie wiem jak na Androidzie.

Jest jeszcze fajnie brzmiący player Neutron Player poza Poweramp, ale jest dość zasobozerny. I głównie dla tych co grzebią przy EQ i pokrętłach.

Co do samego Equalizera polecam 
Equalizer Pro. Najbardziej stabilny EQ wielozakresowy ze wszystkich dwóch jakie chyba istnieją, może to nie Viper (cała masa DSP) który za to wymaga roota, ale jak mamy jakieś DSP wbudowane już w telefon, to całościowo potrafi to na prawdę dobrze grać.

Polecam też OGYoutube. To samo co zwykła aplikacja, ale można wyłączyć ekran i dalej słychać, albo guzikiem schować YT w tle żeby grało, albo na pulpicie.

Google Keep do notatek, dla mnie must have, i wyrzucam sobie taki jeden wielki widżet i rzadziej zapominam o różnych rzeczach, i łatwo się wszystko notuje i pod ręką.

A na pierwszej głównej karcie obowiązkowo dwa tygodnie kalendarza mam zawsze widoczne, z przypomnieniami. Wybitnie to ułatwia pracę na harmonogramem: Business Calendar.

Clipboars actions jest fajne na przechwytywanie schowka i zapis tego z automatu do bazy programu. 

Polecam też PCM Recorder jako dyktafon w 48kHz bez kompresji. Wiele dyktafonów w ogóle zaniża częstotliwość, np. CinixSoft Recorder nie zawsze nagrywa jak trzeba, choć to jeden z niewielu softów z opcją wyboru kompresji, i potrafi czasem nagrać coś koło 44kHz, ale nie zawsze.

BitX - streamowanie filmów z torrentów.

HDR Pro Camera - najlepsza aplikacja aparatu jaką znalazłem. Potem Camera FV-5 i moze Snap Camera.

Appsales - wyświetla wszystkie promocje w sklepie, także te oferty tymczasowe za free.

Auto Silent Mode - bez roota pozwala na automatyczne wyciszenie lub ustawienie wibracji na daną godzinę, na noc np. żeby np. w weekend o 9tej nie obudziło Was powiadomienie na FB że Wasz znajomy ma urodziny...

No i wymienię aplikację Muzyka Google, bo można wrzucić tam 20k swojej muzyki za free.

GameBooster - zwłaszcza z rootem, ma pozytywny wpływ na wydajność w grach 3D.

Wymienię tutaj tylko takie gry jak Asphalt 8, Need For Speed No Limits, choć krótkie wyścigi, albo Most Wanted które chyba wczoraj za 5 zł było w promocji. No i Max Payne, Vive City, San Andreas, emulatory, Dreamcast - Reicast (elegancko wygląda na tym Rayman 2), PSX - ePSXe, PPSSPP - PSP.

Do tego warto wspomnieć o wtyczce do Total Commandera obsługującej OTG, czyli wpinanie Pendrive'a po takim kablu. 

Jest też wtyczka do obsługi dysków w chmurze. Bardzo przyjemny podgląd plików, i bodaj także zapis, na różnych chmurach na raz.

Do pobrania jest też bardzo lekka aplikacja od Kasperskiego, Battery Life. W RAMIe jest 75 MB lżejsza od popularnego Battery Doctor (oszczędzacz baterii) a najprawdopodobniej robi to samo. Może i nie jest tak skuteczna, ale do 2GB RAM z bloatwarem i nakładką jedyna opcja by nie ubijało aplikacji.

CamScanner - czyli OCR zrobionego zdjęcia dokumentu. 

Polecam też bo jest, Worda, i PowerPointa, bo są, choć interfejs jeszcze nie należy obecnie do najbardziej wygodnych, ale raczej w pełni funkcjonalnych.

Aplikacja Ampere pokazująca natężenie prądu a także napięcia ładowania. Łatwo pokazuje różnice między ładowarkami i różnymi kablami. Przydatne zwłaszcza gdy ktoś ma problemy z ładowaniem, albo diagnozuje czemu ma za wolno. Są trzy metody sprawdzania w ustawieniach, jeden jest zazwyczaj miarodajny, bo robiłem dogłębne testy.

Adaptive Rotation Lock - Bo nie lubię automatycznej zmiany rotacji. Program wyświetla w takim momencie tylko ładny guziczek który możemy kliknąć jeśli chcemy przerzucić ekran. Genialne.

Polecam też pocket skip track.
Można vol-/+ lub guzkiem od odebrania polaczenia przy słuchawkach ustawić żeby włączała się np. następna piosenka. Tylko opcja z guzikami vol nie wiem czy nie trzeba roota. U mnie coś to źle działa 

Była jeszcze aplikacja polska która pokazywała wszystkie streamy stacji radiowych do odsłuchu w wygodnej formie. Na sp*****web.pl kiedyś rozdawali za darmo. Nie pamiętam nazwy 

Jakiś czas temu widziałem reklamę aplikacji która wysyła powiadomienia jak reklamy w TV na danym kanale się skończą. Polska oczywiście. Działa to chyba obecnie od 16tej do wieczora, i ponoć bardzo dobrze 

Dorzucę Google Tłumacz za opcje skopiuj i przetłumacz. Bardzo przydatne. Od razu dymek wyskakuje w przeglądarce czy PDF. Poza tym do rozmów się przydaje. Jest opcja rozpoznawania mowy w obie strony .

E-podroznik też fajna rzecz. Znajduje wszystkie możliwe połączenia na terenie kraju. Busy, pociągi, przesiadki jedno w drugie. Miodzio.

Wifi Analyser do sygnału.

A jeszcze lepiej włączyć ściąganie i testować łącze przez Network Monitor Mini, który wyświetla bierzącą prędkość. Lepszy to daje obraz od Wifi Analysera.

Shazam, na znajdywanie piosenek które teraz lecą w eterze.

Gboard jako obowiązkowa, najlepsza obecnie klawiatura, z najlepszą autokorektą. Wyprzedza nawet Swype, szkoda że nie ma tylko jak w Swype opcji przerzucenia klawiszy na boki po połowie, na tabletach fajnie się pisze wtedy.

Screen Adjuster Free. Pozwala na zmianę nastawów kolorów RGB i jasności. Choć na ogół kosztem ogólnej jakości obrazu.

AppMGR, wyświetla jakie aplikacje da się przenieść na SD i ile zajmują.

Titanium Backup. Umożliwia backup aplikacji, a także możliwość zamrożenia aplikacji, czyli opcja wyłącz, dostępna w nowszych Androidach.

Edjing Pro - odpowiednik Virtual DJ na Androida. Fajna rzecz. Warto wspomniec że Virtual DJ ma aplikację na połączenie się z instancją PC, i nawigowanie na telefonie.

Fortepian+ - znany program, świetna biblioteka dźwięków

Guitar+ - Ten sam producent.

MobileMPK - fajny rozkład na Androidzie, a jest też na javie.

SpeedView GPS pro - wyświetla z jaka prędkością się przemieszczamy

You Tube Gaming - pobieramy najnowszą wersję z jakiegoś mirrora APK, potem próbujemy włączyć, jak się nie da, (blokada regionalna) instalujemy wersję 1.0, czy też pierwszą, a potem znów instalujemy najnowszą. Brawo. Od teraz możemy korzystać z aplikacji. Nagrywa cały ekran z telefonu i pozwala w czasie rzeczywistym transmitować na YT.

Music Translator - nasluchuje dźwięków i próbuje je przedstawić nutowo, czy też wyświetlić jaki to dźwięk.

Oczywiście są też różnej maści stroiki do gitary jako APK.

Teamwviewer - pozwala połączyć się zdalnie z PC. Ale tylko w jedną stronę to działa. Fajne. I wygodna kontrola PC.

Buckshee - pozwala za free korzystać z Internetu w zamian za reklamy.
Tak, próbowałem z rootem zrobić z tego teetering i puścić na PC, i trochę zwalnia jak nie obejrzycie reklamy, i i tak wyświetla je przy przeglądaniu stron. Co prawda na PC można znów stunelować połączenie. Musiałem tylko IP bramy chyba zmienić w aplikacji teetering VPN.

Fluid, najlepszy klient P2P. Nawet chyba lepsze od BitX. Lepiej działa i można ustawić pobieranie od początku do końca, a w trakcie puścić sobie film. Jest opcja od tego. Do tego ma możliwość wgrania listy hostów czarnej listy z Peerblock.

VPN Master, Betternet - dwie najlepsze app VPN chyba jakie znalazłem.

Hola - VPN w samej przeglądarce. Fajna sprawa. Dużo lokalizacji.

ADM - trochę upierdliwy klient pobierania, ale za to umożliwia bodaj wstrzymanie, a także boost pobierania przez zwiększenie ilości połączeń. Analogicznie jak na PC podobne aplikacje robią, np. IDM, czy BC.

MX Player - najlepszy player dla Androida pod względem funkcjonalności.
Dla DTSu niektórzy polecają też VLC.

Adaway - Adblock na Androidzie. Z tym że kojarzę jakieś komplikacje z tym softem. Blokowało coś net.

No i OneDrive, Dropbox, Allegro, OLX, Skype, Viber, Wykop, Adobe Acrobat.

Tiny flashlisght - latarka. Chyba najlepsza jaką znalazłem. W dawniejszych Androidach pozwalała na wyciągnięcie widgetu. Obostrzenie systemowe.

Gogle - analogicznie do powyżej, OCR, ale z opcją tłumaczenia.

Libre Office Viewer - jeden z niewielu softów który pozwalał mi na oglądanie prezentacji w formacie Open Office. Odt czyta też Word.

mPay - zapłać za bilet autobusowy telefonem

Yanosik - obecnie najlepsza aplikacja tego typu. Pozwala uniknąć mandatów. Pokazuje utrudnienia na drodze itd.

AutoMapa - wersja offline popularnych map z GPSów, dostępna także dla Androida.

Blokada połączeń - odrzuca połączenia z czarnej listy.
Gdzieś się spotkałem z aplikacją która ma odrazu predefiniowaną gotową listę złośliwych numerów, marketerów itd. Nie pamiętam teraz.
Była też aplikacja do identyfikacji dzwoniących z jakiejś bazy, nie wiem czy nie płatna.

Skype, Viber - wiadomo po co, ale udostępniają też odpłatne połączenia z numerami telefonów.

All-in-one toolbox - generalnie kombajn, ale za opcję do wgrywania aplikacji z APK seryjnie. Np. wyszukujemy w Total Commanderze *.APK i kopiujemy je jako backup do resetu telefonu, a potem programem przywracamy. W zasadzie aktualne wersję są zawsze w sklepie, i jak popatrzymy na listę zainstalowanych lub ogólnie naszych aplikacji w sklepie, można wiele na raz zaznaczyć przytrzymując pozycję. Bardzo przydatne. W zasadzie robi to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nawigacja najlepszy NaviExpert

Natomiast do blokowania wszelakich reklam Adguard ale ze strony producenta bezpośrednio. Do chrome za free a do aplikacji trzeba już wykupić i są bez reklam.

Co do office to i tak najlepszy WPS Office. Chinczyki pobili wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...