Skocz do zawartości
thepilator

Zestaw do pracy ~3000zł, pod monitor 4K, xeon + GPU vs i7+integra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawiam sie nad kupnem takiego zestawu:
Intel Xeon E3-1230v2 LGA1155 BOX 821.00 zł

ASRock B75 Pro3-M Intel B75 LGA1155 mATX 195.00 zł

Czy taka płyta główna będzie wystarczająca, w obecnym zestawie mam jakąś tanią płyte mATX i nie miałem praktycznie żadnej możliwości rozbudowy

Karta graficzna ??? patrz *

Crucial DDR3 16GB (2x8GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9 519.00 zł Może lepiej kupić jakieś szybsze 8gb i dokupić następne później?

Samsung 840 EVO 256gb 480zł

Karta muzyczna Asus DX, Asus D1 lub jakaś zewnętrzna - do późniejszego ustalenia

Zalman ZM500-GS 500W 164.00 zl

Obudowa Zalman Z3 plus 154.00 zł 

*W przyszłym roku będę chciał wymienić monitor na 4K więc potrzebuje czegoś co pozwoli mi na podłączenie monitora 4k oraz obecnego Della 2711 (2560x1440). W chwili obecnej do podłączenia 4k/60hz wymagany jest DP 1.2. Jaka jest najtańsza karta graficzna z displayportem?



A może korzystniejsze cenowo będzie kupno mocniejszego procesora np. jakiegoś i7 4770, 4790?

 

 

Intel Core i7 4790K LGA1150 BOX 1252.00 zł

+ jakaś płyta z displayportem i korzystanie z zintegrowanej grafiki intela?

 

Komputer będzie używany głównie do gry w pokera, kilka softów pokerowych + trackery pokerowe oparte na bazie postgresql, do gier mam konsole. Zależy mi głównie na stabilności pracy, OC nie jest wymagane, gdybym wybrał jakiś procesor i7 bez K to rozumiem, że później i tak będe mógł go ewentualnie podkręcić o 300-500Mhz?


Z góry dziękuje za pomoc

5!

Edytowane przez thepilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...