Skocz do zawartości
Mat3o

Komputer do 4500zł (bez obudowy, GPU, HDD)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Planuję przesiadkę na nowy sprzęt. Budżet jakim dysponuje to 4500zł (ew. +/- 200zł jeżeli zajdzie taka potrzeba). 
Niestety wypadłem z obiegu już dawno temu i na ten moment mam marne pojęcie o doborze sprzętu, także postanowiłem napisać tutaj :).
 
Z poprzedniego PCta zostawiam:
- MSI GTX580 Ti Hawk (we wrześniu planuję zmianę na coś z lepszego, z wyższej półki)
- 2x Seagate 2 TB Barracuda SATA III + Samsung 500GB SATA II
- Napęd
 
Jako obudowę posiadam już Corsair Carbide Series 300R, wcześniej zakupioną.
 
Do zestawu potrzebuję:
- Procesor (myślę o Intel Core i7-4930K)
- Chłodzenie procesora
- Płyta główna
- RAM (potrzebuję czegoś powyżej 8GB)
- Zasilacz
- Dysk SSD (Crucial M550 256GB 2.5")

 
Procesor mam zamiar podkręcić  :).
 
Zastosowanie:
- Programowanie webowe (Win8 + Virtual Box z linuxem)
- Grafika (Photoshop)
- Rozrywka (gry, filmy FullHD, codzienny użytek)
 
Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile procent będą to gry a ile procent zabawa grafią etc ?

 

Na początek proponuję coś takiego skoro chcesz ten procek .

 

CPU : I7 4930K - 2 065 zł .

 

Chłodzenie CPU : Thermalright HR-02 Macho rev. A - 165 zł

 

MB : MSI X79A-GD65 - 819 zł

 

RAM : Crucial Ballistix 2x8GB DDR3 1 600 mhz CL9 - 530 zł

 

SSD : Crucial M550 256GB - 515 zł 

 

PSU : XFX XTR 550W - 354 zł

 

Razem : 4 448 zł , ceny z morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zestaw!

 

Odpowiadając na pytanie: większa część czasu będzie przeznaczana na pracę/zabawę z grafiką (photoshop, często połączony z virtualką, paroma przeglądarkami itp). Procentowo oszacowałbym mniej więcej - 70% praca, 30% gry. 

 

Co do zestawu, 2 pytania mam:

RAM: nie wkładałeś RAMu z radiatorami ze względu na chłodzenie procesora czy może nie opłaca się?

PSU: może głupie pytanie, ale czy nie za słaby? Biorąc pod uwagę wymianę karty zapotrzebowanie procesora i reszty?

 

Poza tym myślę, że jest wszystko świetnie :).

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem po co sie pchać w tak drogi procesor jak możesz spokojnie wziąć i7 4790K.  Myślę że 4 rdzenie i 8 wątków sobie poradzą  z tym zastosowaniem.

 

Zasilacz możesz wziąć ten:

 

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g650m-rs650-amaab1-eu-612639/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS to jakaś praca z RAW.? Większe pliki. W tej kwocie postawiłbym na i7-4790K. Zestaw wyglądałby tak:

 

Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Haswell Refresh 

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1 AM2 AM3 AM3+ LGA775 LGA1150 LGA1155 LGA1156 LGA1366 LGA2011 - TR131 

Płyta główna Asus Z97-AR, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DP, ATX (Z97-AR) 

Pamięć Kingston 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 DIMM XMP Beast Series (KHX24C11T3K2/8X) 

Zasilacz Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD - CP-9020077-EU 

Dysk SSD Crucial M550 256GB 2.5'' SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/500MB/s) (CT256M550SSD1) 

 

Cena: 3081 PLN. Zostaje jakieś 1500 PLN na roczny zapas piw :D

Wybór i7-4790K wyjaśniałem na początku posta. HR-02 Macho BW? Cichszy od wersji A i to byłoby na tyle. Z drugiej strony pod gluta wystarczyłby Fortis 2, który również wyznacza się niezłą kulturą pracy przy zdecydowanie niższej cenie zakupu. Pamięci o wysokim taktowaniu i eleganckim wyglądzie. Do tego 650W zasilacz Corsaira z certyfikatem 80+ GOLD i semi-modularnym okablowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...